Ponedjeljak, 26.02.2024 | 14:25
IZVOR: rtcg.me

Gorčević: Isključenje Milovića i izlazak Milatovića neće poremetiti Pokret Evropa sad

Ministarka vanjskih poslova Majida Gorčević kazala je da izlazak iz partije dosadašnjeg potpredsjednika Pokreta Evropa sad (PES) Jakova Milatovića i isključenje Andreja Milovića iz partije neće uticati na imidž PES-a niti na stabilnost Vlade.




Foto: arhiva, gov.me/S.Matić

/// - Milović ISKLJUČEN iz Pokreta Evropa sad

Ona je istakla da je podjela u PES-u na one koji podržavaju Spajića ili Milatovića završena još kada su poslanice Jevrosima Pejović i Radinka Ćinćur prestale da budu dio partije.

Komentarišući isključenje ministra pravde Andreja Milovića iz partije, Gorčević je kazala da je on i dalje član Vlade, i da već ima i konstruktivne sastanke u Briselu.

“Gospodin Milović dalje nastavlja da obavlja svoju funkciju na poziciji ministra pravde. Na osnovu njegovih rezultata će se premijer, ali i ostali članovi Vlade odnijeti prema njemu, kao i za svakog pojedinočno od nas, jer svakog od nas odgovara upravo za svoje rezultate”, kazala je ministarka, prenosi Portal RTCG.

Kada je riječ o ostavci u partiji dosadašnjeg zamjenika predsjednika PES-a Jakova Milatovića za nju je to samo “formalizovanje odluke”, s obzirom na to da se, kako je rekla on Pokretom i učešćem u samom Pokretu nije bavio već od trenutka kada je postao predsjednik države.

“Zahvalni smo na svemu što smo zajedno do sada uradili, na jednim važnim demokratskim odlukama koje su donešene i procesima koji su se odigrali zajedno sa gospodinom Milatovićem i zaista smo zadovoljni zato što je gospodin Milatović i prvi demokratski predsjednik Crne Gore nakon višegodišnje vladavine gospodina Đukanovića”, kazala je Gorčević.

Ne očekuje da izlazak Milatovića može uticati na imidž PES-a niti stabilnost vlade.

“Ne očekujemo da može uticati na stabilnost Pokreta Evropa sad kakav jeste, zato što smatramo da Pokret ne čine pojedinci, Pokret čine ljudi, Pokret čine ideje. Mi smo ovdje došli da ostvarimo Pokret, kroz njega i formalizujemo program Evropa sad 2 što smo već uradili kroz prvi korak povećanja penzija. Ono što dalje slijedi jeste da okupljamo dobre, vrijedne ljude koji će pratiti ovu ideju, radi rezultata, ne radi politike”, kazala je ona.

Na pitanje da li se očekuje podjela u PES-u na one koji podržavaju Spajića i na one koji podržavaju Milatovića, Gorčević je kazala da je to već urađeno kada su poslanice Jevrosima Pejović i Radinka Ćinćur napustile partiju.

“Mislim da je ta podjela urađena već prije parlamentarnih izbora i da je ta podjela tu stala kada je Poslanički klub u pitanju. Mislim da već dvije poslanice su napustile klub Pokreta Evropa sad. Mislim da je tu stala sva podjela kada je Poslanički klub u pitanju. Vjerujem da će Poslanički klub u narednim danima pokazati jedinstvo. Pokazaće zbog čega smo ovdje. A to je upravo zbog građana. Nekako bi se birale strane i ne kako bi sigurno na kraju birali da li smo za jednog ili drugog”, kazala je Gorčević.

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Pluton
26.02.2024 14:31

Ko nam je ministarka , kukala nam majka Ka što je.

3 0
AnaPG
26.02.2024 15:42

To je na biračima da presude ne na bilo kome od vas...jer smo Vas mi doveli mi vas možemo i zamijeniti ako ste se pogubili u svemu ovome, a čini se da jeste.

3 0

OSTALE VIJESTI

Poslanici DPS-a za vrijeme glasanja pošli na koncert Emine Jahović?

Subota, 07.03.2026 | 21:22

Dok su njihove kolege iz opozicije u Skupštini Crne Gore dramatično upozoravale javnost da se usvajaju „staljinistički zakoni“ i da je ugrožena demokratija, dio poslanika DPS-a odlučio je da to veče provede na koncertu Emine Jahović.

(VIDEO) Krhotine raketa oštetile luksuznu zgradu u Dubaiju: Dio grada hitno evakuisan

Subota, 07.03.2026 | 20:15

Zgrade u oblasti Dubai Marina u Dubaiju evakuisane su u subotu nakon što su krhotine presretnutih projektila oštetile fasadu jedne od njih.

Šta donosi izlazak opozicije iz Odbora za izbornu reformu?

Subota, 07.03.2026 | 19:47

Nakon najave opozicije da će napustiti Odbor za izbornu reformu, istraživali smo koje posljedice to može imati na ispunjavanje preporuka iz evropske agende i nastavak reforme izbornog zakonodavstva u susret parlamentarnim i lokalnim izborima naredne godine. I dok vlast i opozicija prebacuju odgovornost jedni na druge za izvjesnu blokadu odbora, analitičar Stefan Đukić tvrdi da političari time šalju poruku građanima da nijesu spremni da se odreknu moći odlučivanja i kontrole nad mandatima.  

Orban objavio snimak u kojem mu Zelenski prijeti – prestanite, ovo je Mađarska

Subota, 07.03.2026 | 19:03

Mađarski premijer Viktor Orban pozvao je ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog da “prestane da prijeti i ucenjuje” Mađarsku, navodeći da to “sa Mađarima neće funkcionisati”.  

SAD odobrio prodaju oružja Izraelu vrijednu 151,8 miliona dolara

Subota, 07.03.2026 | 19:01

Administracija američkog predsjednika Donalda Trampa u petak je odobrila moguću prodaju oružja Izraelu u vrijednosti od 151,8 miliona dolara, bez čekanja na odobrenje Kongresa.  

MVP: Ažurirani pregled ključnih informacija za države obuhvaćene bezbjednosnom eskalacijom

Subota, 07.03.2026 | 21:13

U cilju pravovremenog informisanja, Ministarstvo vanjskih poslova je ažuriralo pregled ključnih servisnih informacija za države obuhvaćene bezbjednosnom eskalacijom, imajući u vidu povećan nivo bezbjednosnih rizika i poremećaje u međunarodnom saobraćaju.    

Poslanici DPS-a za vrijeme glasanja pošli na koncert Emine Jahović?

Subota, 07.03.2026 | 21:22

Dok su njihove kolege iz opozicije u Skupštini Crne Gore dramatično upozoravale javnost da se usvajaju „staljinistički zakoni“ i da je ugrožena demokratija, dio poslanika DPS-a odlučio je da to veče provede na koncertu Emine Jahović.

U Crnoj Gori postoji oko 170 atomskih skloništa, većina ih potiče iz Jugoslavije, mogu da prime manji dio stanovništva

Subota, 07.03.2026 | 20:51

Dio je zapušten, a dio je tokom godina prenamijenjen u skladišta, poslovne prostore ili druge namjene.  

(VIDEO) Krhotine raketa oštetile luksuznu zgradu u Dubaiju: Dio grada hitno evakuisan

Subota, 07.03.2026 | 20:15

Zgrade u oblasti Dubai Marina u Dubaiju evakuisane su u subotu nakon što su krhotine presretnutih projektila oštetile fasadu jedne od njih.

Prekomjerna upotreba ekrana ugrožava govor i razvoj djece

Subota, 07.03.2026 | 21:01

Zbog prekomjerne upotrebe digitalnih tehnologija, sve više djece ima problema s govorom. Stručnjaci upozoravaju da djeca do treće godine uopšte ne bi trebalo da budu izložena ekranima, a u kasnijem uzrastu to bi trebalo da čine uz obavezan nadzor. Roditeljima savjetuju da što više vremena provode s djecom, da razgovaraju s njima i uključuju ih u svakodnevne aktivnosti.  

Plate u RTCG ne mogu biti veće od plata načelnika u ministarstvima

Subota, 07.03.2026 | 20:46

Ministarstvo finansija poručilo je da dio predloženih koeficijenata za radna mjesta u RTCG mora biti usklađen sa sistemom zarada u javnom sektoru i da ne može prelaziti nivo koji važi za slične poslove u državnoj upravi. U dopisu upućenom Javnom servisu i odgovoru dostavljenom Pobjedi, iz tog resora navode da su zaposleni u RTCG, prema Zakonu o zaradama zaposlenih u javnom sektoru, dio javnog sektora, zbog čega se i sistem njihovih zarada mora uklapati u pravila koja važe za ostale državne institucije, prenosi Pobjeda.  

Ulcinjska solana u novoj fazi upravljanja i očuvanja biodiverziteta

Subota, 07.03.2026 | 20:32

Crna Gora je, formiranjem upravljačke strukture Parka prirode Ulcinjska solana, ispunila važnu obavezu u oblasti zaštite prirode i zatvaranja Poglavlja 27. No, to nije sve. Ispunjava i ostale obaveze na planu zaštite biodiverziteta, a prvi put ima i planove upravljanja invazivnim vrstama koje izazivaju veliku zabrinutost i prijete ekosistemima.  

Tri ponude na tenderu za rekonstrukciju i izgradnju novog mosta na Morači, radovi vrijedni oko sedam miliona

Subota, 07.03.2026 | 20:03

Tenderska procedura za izbor izvođača radova na rekonstrukciji postojećeg i izgradnji novog mosta na Morači, u produžetku budućeg Bulevara Vojislavljevića na Zabjelu, i dalje je u toku. Iz Uprave za saobraćaj kažu da je procijenjena vrijednost radova oko sedam miliona eura, te da će novi most značajno rasteretiti saobraćaj u ovom dijelu Podgorice.  

Građani još čekaju na simboličnu pomoć: Sedam mjeseci od velikih požara u okolini Podgorice

Subota, 07.03.2026 | 19:37

Vladina Komisija će zahtjeve razmatrati tek kada se kompletira sva dokumentacija, a posljednja grupa prijava dostavljena krajem januara. Država će, preciziraju iz GSV, pomoći u iznosu do najviše 10 odsto od procijenjene vrijednosti štete.  

Orban objavio snimak u kojem mu Zelenski prijeti – prestanite, ovo je Mađarska

Subota, 07.03.2026 | 19:03

Mađarski premijer Viktor Orban pozvao je ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog da “prestane da prijeti i ucenjuje” Mađarsku, navodeći da to “sa Mađarima neće funkcionisati”.