Ponedjeljak, 26.02.2024 | 15:49
IZVOR: rtcg.me

MPNI: Uskoro PROJEKTI za vrtiće u City kvartu i Beranama

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija saopštilo je da će mart biti mjesec početka velikih investicionih aktivnosti, budući da će u narednom periodu početi sa rarspisivanjem tendera i konkursa za projekte čijom realizacijom će se poboljšati uslovi boravka i rada u vaspitno-obrazovnim ustanovama u Crnoj Gori.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

"Tako nas već u narednoj sedmici očekuje raspisivanje konkursa za odabir idejnog arhitektonskog rješenja za objekat novog paviljona OŠ „Oktoih“ na Zabjelu. Osim početka aktivnosti na ovom bitnom projektu u istom periodu biće raspisani tenderi za odabir obrađivača glavnog projekta za objekate vrtića u City kvartu i vrtića u Beranama", kaže se u saopštenju.

Dodaje se da će ponovo raspisati tender za rekonstrukciju devet srednjih stručnih škola u vrijednosti skoro 6.000.000 eura, kao i tender za izgradnju škole u Lastvi u Tivtu, vrijednosti 1.5 miliona eura.

"Osim izgradnje objekta u Lastvi, školsku infrastrukturu u Opštini Tivat unaprijedićemo i raspisivanjem tendera za rekonstrukciju krova na objektu OŠ „Drago Milović“ vrijednog 550 hiljada, te tendera za uređenje prostora tržnog centra na Seljanovu za potrebe vrtića vrijednog skoro 500.000e, koji će biti sufinansirani sa Opštinom Tivat", navodi se u saopštenju.

Osim navedenih kapitalnih projekata, naredne sedmice, kako kažu, raspisaće tendere za više radovna na postojećim objektima vaspitno-obrazovnih ustanova, od kojih izdvajamo tender za rekonstrukciju krova OŠ „Mirko Srzentić“ u Petrovcu, vrijednosti oko 400.000e, rekonstrukcija krova i dijela stolarije OŠ „Orjenski Bataljon“ vrijednosti 140.000e, rekonstrukcija područnog odjeljenja Buče OŠ „Radomir Mitrović“ u vrijednosti oko 90.000e kao i rekonstrukcija krova vrtića „Naša radost“ u Herceg Novom.

"Unaprjeđenje infrastrukture obrazovno-vaspitnih ustanova, Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija ne gleda isključivo kroz građavinske aspekte, pa ćemo tako osim gore navedenih projekata u narednih 7 dana raspisati tender za nabavku vozila za prevoz učenika u vrijednosti od oko 2.000.000 eura, te tender za nabavku školskog namještaja vrijedan preko 4.000.000 eura", zaključeno je u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

EPCG i fondacije „Budi human“ i „Humanost“ zajedno za podršku onima kojima je pomoć najpotrebnija

Srijeda, 03.06.2026 | 22:51

Elektroprivreda Crne Gore i fondacije „Budi human“ i „Humanost“ produžile su saradnju potpisivanjem ugovora o donaciji, potvrđujući zajedničku posvećenost podršci humanitarnim inicijativama i pružanju pomoći onima kojima je ona najpotrebnija. Nastavkom partnerstva EPCG potvrđuje svoju društveno odgovornu ulogu i opredijeljenost da kroz konkretne aktivnosti doprinosi projektima koji imaju neposredan i snažan uticaj na živote građana.

Granična policija Srbije vratila crnogorske državljane sa prelaza Gostun i Dračenovac? Pominje se mogućnost recipročne mjere

Srijeda, 03.06.2026 | 21:10

Prema nezvaničnim informacijama Portala RTCG, večeras su sa graničnih prelaza sa Srbijom Gostun i Dračenovac vraćeni punoljetni građani Crne Gore. Kako saznaje RTCG, moguće je da je riječ o recipročnim mjerama koje su izrečene zbog toga što je sa aerodroma u Tivtu danas vraćeno 87 srpskih državljana koji su prepoznati kao bezbjednosno interesantna lica.

Pariz: Sajber bezbjednost ne poznaje granice

Srijeda, 03.06.2026 | 21:22

Delegacija zemalja Zapadnog Balkana, predvođena Crnom Gorom, boravila je u zvaničnoj posjeti francuskom sajber centru Campus Cyber, jednoj od najznačajnijih evropskih institucija posvećenih razvoju sajber bezbjednosti, digitalne otpornosti i inovacija u oblasti informacionih tehnologija - saopšteno je iz Ministarstva javne uprave.   

Mila: Cilj je da Ada Bojana dobije četiri zvjezdice do 2030. godine

Srijeda, 03.06.2026 | 21:03

HTP Ulcinjska rivijera danas je predstavila šta je sve urađeno u susret ljetnjoj turističkoj sezoni, a menaždmet je najavio i ambiciozne planove za budući period. Kako je naglasio direktor HTP Ulcinjska rivijera, Armend Mila, nakon 30 godina počelo je renoviranje objekata i ulaganje u osvajanje novih tržišta, a uspjeli su kroz četiri ključna ugovora da povrate nudističko tržište iz Holandije i Njemačke, i prve goste očekuju za 10 dana.

UP: Dionica za saobraćaj od GP „Božaj“ do GP „Aerodrom Podgorica“ zatvara se samo od 19 do 21 h

Srijeda, 03.06.2026 | 20:30

U cilju nesmetanog i bezbjednog odvijanja međunarodnog Samita EU – Zapadni Balkan u Tivtu, slijedi izmjena prethodnog obavještenja režima saobraćaja samo za sljedeću dionicu, na kojoj će biti obustavljen saobraćaj za sve kategorije vozila, saopšteno je iz Uprave policije.

Pogledajte šta će predsjednik Milatović pokloniti liderima na Samitu

Srijeda, 03.06.2026 | 10:17

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović pokloniće liderima, koji dolaze na Samit EU – Zapadni Balkan, posebno pripremljene poklone - korpu sa tradicionalnim crnogorskim proizvodima, kao izraz dobrodošlice, gostoprimstva i poštovanja prema partnerima naše države, saopšteno je iz Kabineta Milatovića.

Joković: Bune se farmeri koji se ne mire sa promjenama

Srijeda, 03.06.2026 | 08:21

Crnogorski farmeri primaju najveće subvencije u Evropi, a mjerama koje je preduzelo Ministarstvo poljoprivrede sektor stočarstva je napredovao i povećana je ukupna proizvodnja sirovog mlijeka, rekao je resorni ministar Vladimir Joković na sjednici Odbora za turizam, poljoprivredu, ekologiju i prostorno planiranje, koja je bila posvećena stanju u poljoprivredi sa posebnim osvrtom na mljekarstvo.

ACG: Putnici koji imaju odlazni let iz Tivta 4. juna bi trebalo da budu na aerodromu najkasnije do 11.30 sati

Srijeda, 03.06.2026 | 11:02

Aerodrom Tivat informisao je sve avio-kompanije koje imaju letove sa tivatskog aerodroma u četvrtak, 4. juna da će magistralni put kojim se dolazi i odlazi sa aerodroma biti zatvoren od 11.30 sati nadalje, saopšteno je iz Aerodroma Crne Gore (ACG).

Savićević: Zvezdu nije stvorio ni Džajić ni Cvetković, već Miloš Slijepčević

Srijeda, 03.06.2026 | 09:13

Povodom 35 godina od evropske titule Crvene zvezde, Dejan Savićević prisjetio se stvaranja legendarnog tima, ali i iznio niz tvrdnji o ljudima koji su stajali iza najvećeg uspjeha kluba.

Sve spremno za Samit u Tivtu: Angažovano 1.500 policajaca, izmjene u saobraćaju i radu lokala

Srijeda, 03.06.2026 | 08:30

Sve je spremno za predstojeći samit Evropska unija - Zapadni Balkan, koji će biti održan 4. i 5 juna u Tivtu, uvjeravaju iz Uprave policije i lokalne samouprave. Biće angažovano više od hiljadu i pet stotina policijskih službenika. Rad pojedinih ugostiteljskih i poslovnih objekata biće privremeno ograničen, a saobraćaj na Jadranskoj magistrali povremeno i potpuno obustavljan, počev od 4. juna u podne. Obezbijeđen je prevoz brodovima za članove delegacija do Kotora, Tivta, Herceg Novog i autobusima do Budve.

MVP: Kao odgovorna i kredibilna NATO članica, Crna Gora svim svojim gostima garantuje bezbjedan, siguran i prijatan boravak

Četvrtak, 04.06.2026 | 00:29

Crna Gora je kroz svoju istoriju prepoznata kao gostoljubiva zemlja, u kojoj se iskreno radujemo svakom dobronamjernom gostu, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore (MVP).

BIA - Savjetujemo Vučiću da ne ide u Crnu Goru, tamo se nalazi Radoje Zvicer

Srijeda, 03.06.2026 | 23:04

Bezbjednosno-informativna agencija (BIA) oglasila se zvaničnim saopštenjem kojim savjetuje predsjednika Srbije Aleksandra Vučića da ne ide u Crnu Goru, objavili su večeras beogradski mediji.

Novi filmovi na repertoaru bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 03.06.2026 | 22:59

Novi filmovi na repertoaru bioskopa Cineplexx.

(VIDEO) Poruke evropskih zvaničnika uoči dolaska u Tivat: Samit prekretnica za Crnu Goru

Srijeda, 03.06.2026 | 21:50

Predsjednik Jakov Milatović 5. juna u Tivtu dočekaće 32 delegacije uoči Samita EU - Zapadni Balkan. Na Instagram profilu predsjednika objavljene su poruke najvećih zvaničnika koji dolaze u Crnu Goru.

"Pro" licenca za Vučinića

Srijeda, 03.06.2026 | 21:56

Selektor seniorske reprezentacije Crne Gore Mirko Vučinić uspješno je odbranio diplomski rad i time stekao zvanje trenera sa UEFA „Pro“ diplomom, saopšteno je iz Fudbalskog saveza Crne Gore (FSCG).

Janković: Vidi se pečat selektora, Bulatović je biser

Srijeda, 03.06.2026 | 21:30

Dodavanje Marka Jankovića, blok Milutina Osmajića, pogodak Balše Sekulića – učinak trojice rezervista odveo je Crnu Goru prije dva dana do pobjede na gostovanju Bugarskoj (1:0).

Pariz: Sajber bezbjednost ne poznaje granice

Srijeda, 03.06.2026 | 21:22

Delegacija zemalja Zapadnog Balkana, predvođena Crnom Gorom, boravila je u zvaničnoj posjeti francuskom sajber centru Campus Cyber, jednoj od najznačajnijih evropskih institucija posvećenih razvoju sajber bezbjednosti, digitalne otpornosti i inovacija u oblasti informacionih tehnologija - saopšteno je iz Ministarstva javne uprave.   

Mila: Cilj je da Ada Bojana dobije četiri zvjezdice do 2030. godine

Srijeda, 03.06.2026 | 21:03

HTP Ulcinjska rivijera danas je predstavila šta je sve urađeno u susret ljetnjoj turističkoj sezoni, a menaždmet je najavio i ambiciozne planove za budući period. Kako je naglasio direktor HTP Ulcinjska rivijera, Armend Mila, nakon 30 godina počelo je renoviranje objekata i ulaganje u osvajanje novih tržišta, a uspjeli su kroz četiri ključna ugovora da povrate nudističko tržište iz Holandije i Njemačke, i prve goste očekuju za 10 dana.

Zbog čega je Majkl Džekson uvijek nosio traku na vrhovima prstiju?

Srijeda, 03.06.2026 | 20:47

Fanovi su odgovorili na pitanje koje su mnogi postavljali o scenskom kostimu Majkla Džeksona - zašto je na sceni nosio bijelu traku oko prstiju.

UP: Dionica za saobraćaj od GP „Božaj“ do GP „Aerodrom Podgorica“ zatvara se samo od 19 do 21 h

Srijeda, 03.06.2026 | 20:30

U cilju nesmetanog i bezbjednog odvijanja međunarodnog Samita EU – Zapadni Balkan u Tivtu, slijedi izmjena prethodnog obavještenja režima saobraćaja samo za sljedeću dionicu, na kojoj će biti obustavljen saobraćaj za sve kategorije vozila, saopšteno je iz Uprave policije.