Ponedjeljak, 26.02.2024 | 16:05
IZVOR: rtcg.me

KONTROLA OPTUŽNICE u slučaju Abu Dabi fond - Ivanović: Ne razumijem kome sam DONIO KORIST

U podgoričkom Višem sudu održano je ročište za kontrolu optužnice u predmetu “Abu Dabi fond”.




Foto: arhiva, Skupština.me

Jedan od okrivljenih, Petar Ivanović istakao je da ne razumije šta mu se optužnicom stavlja na teret.

"Kome sam ja to pribavio korist ako je neko vratio cijeli kredit", pita se Ivanović.

Ivanović je govorio i o nekoliko kredita koji nijesu redovno vraćani.

“Obezbijeđene su kolaterale sa vrijednošću koja prevazilazi vrijednost datog kredita. Da je pokrenut postupak naplate kolaterala onda bismo vidjeli da li sam nekom pribavio korist ili ne", istakao je Ivanović.

Bivši direktor IRF-a Zoran Vukčević je istakao da se uloga IRF-a odnosila samo na formalno pravni aspekt hipoteke te da IRF na osnovu ugovora o poslovnoj saradnji sa Ministarstvom poljoprivrede, IRF-a nije mogao da daje bilo kakvo misljenje u vezi sa kolateralama koje se odnosila na preduzeće “IMGradina“ DOO Rožaje.

Procjenitelj Milan Adžić, istakao je da nije radio nista mimo zakona i propisa dok je jos jedan bivši ministar poljoprivrede Budimir Mugoša saopštio da ostaje pri iskazu branioca.

Njegova advokatica je navela da nema dokaza da je Mugoša izvršio djelo koje mu se stavlja na teret i između ostalog je poručila da nijedna isplata nije bila u toku mandata Mugoše već kasnije.

S druge strane tužilac Vukas Radonjić smatra da postoji dovoljan stepen sumnje da se postupak nastavi kroz fazu glavnog pretresa.

Sud će o optužnici SDT-a odluciti, u kako je saopšteno, zakonskom roku.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Sud poništio otkaz Biljani Knežević, naloženo da se vrati na posao

Petak, 21.08.2026 | 09:04

Osnovni sud u Podgorici prvostepenom presudom poništio je odluku o disciplinskoj odgovornosti i otkazu Biljani Knežević, tadašnjoj predsjednici Nezavisnog sindikata Aerodroma Crne Gore, uz nalog da bude vraćena na radno mjesto. Iz Sindikata poručuju da presuda, iako još nije pravosnažna, predstavlja važno upozorenje da sindikalno djelovanje ne smije biti osnov za disciplinsku odgovornost bez jasno utvrđene povrede radne obaveze i pouzdane dokazne osnove.

Skoro 100.000 stranaca sa regulisanim boravkom u Crnoj Gori

Petak, 21.08.2026 | 08:11

Prema raspoloživim podacima, ukupan broj stranih državljana sa regulisanim boravkom u Crnoj Gori iznosi 99.562. Evidentirano je ukupno 19.947 državljana Ruske Federacije, od čega 5.955 po osnovu privremenog boravka, 11.927 po osnovu produženog privremenog boravka i 2.065 po osnovu stalnog boravka, saopštili su “Danu” iz Ministarstva unutrašnjih poslova Crne Gore (MUP).

Astronomi otkrili novu vrstu svemirskog objekta: "Zvjezda crne rupe" zbunila naučnike

Petak, 21.08.2026 | 08:41

Zahvaljujući svemirskom teleskopu „Džejms Veb“, astronomi su otkrili misteriozni objekat koji bi mogao da predstavlja potpuno novu vrstu svemirskog tijela.

Zemljotres kod Novog Pazara – kratko, ali primjetno podrhtavanje

Petak, 21.08.2026 | 08:26

Zemljotres magnitude 3,0 registrovan je noćas oko 1.19 na području Novog Pazara.

Bešović: Situacija na požarištima stabilna

Petak, 21.08.2026 | 09:41

Situacija na požarištima je i jutros stabilna, saopštio je generalni direktor Direktorata za zaštitu i spašavanje MUP-a Miodrag Bešović. Podaci Operativno-komunikacionog centra 112 Direktorata za zaštitu i spašavanje, pokazuju da je na teritoriji Crne Gore aktivno više požara, pri čemu su svi pod kontrolom.

Stabilno i uspješno poslovanje Grupe Triglav u prvom polugodištu 2026.

Petak, 21.08.2026 | 15:27

Grupa Triglav na polugodištu potvrđuje svoju prognozu godišnjeg poslovnog rezultata za 2026. godinu.

Nikšić: Uhapšen član organizovane kriminalne grupe

Petak, 21.08.2026 | 15:13

Nikšićka policija uhapsila je člana organizovane kriminalne grupe (OKG)- M.N.(27) iz Nikšića.

Pojačane kontrole na auto-putu i magistralama: MUP objavio raspored za tri dana

Petak, 21.08.2026 | 15:03

U okviru kampanje „Živi, ne žuri“, Ministarstvo unutrašnjih poslova i Uprava policije će tokom današnjeg dana i za vikend vršiti pojačani nadzor saobraćaja na putnim pravcima širom Crne Gore, sa ciljem prevencije saobraćajnih nezgoda, smanjenja broja najtežih saobraćajnih prekršaja i podizanja nivoa bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju.

Trikovi kako da prepoznate kvalitetan hljeb u prodavnici

Petak, 21.08.2026 | 14:49

Mnogi vjeruju da je hljeb od više vrsta žitarica automatski zdraviji od bijelog ili integralnog, ali naziv na pakovanju ne otkriva cijelu priču.

Restrikcije vode u Herceg Novom od 7. septembra

Petak, 21.08.2026 | 14:26

Uslijed redovnih aktivnosti remonta elektromašinskih postrojenja u dvije hidroelektrane, "Trebinje" i "Dubrovnik" i redovnog pregleda i saniranja hidrotehničkog tunela između dvije hidroelektrane, a posredstvom čega Herceg Novi dobija vodu za svoj vodovodni sistem, obustava dotoka vode iz HET-a biće od 7. do 17. septembra, saopšteno je iz hercegnovskog preduzeća Vodovod i kanalizacija.

Osmajić napušta Preston i seli se u Seriju A

Petak, 21.08.2026 | 14:22

Crnogorski napadač Milutin Osmajić, koji igra za Preston Nort End nalazi se na pragu prelaska u Đenovu, pošto su dva kluba postigla dogovor.

Podgorica: Uhapšene dvije osobe osumnjičene za uličnu prodaju droge, pronađen heroin i oduzeta vozila

Petak, 21.08.2026 | 13:49

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica – Stanice kriminalističke policije za borbu protiv droge, uz asistenciju službenika Specijalne jedinice policije su jutros realizovali višemjesečnu policijsku akciju usmjerenu na suzbijanje zloupotrebe opojnih droga i ulične prodaje narkotika na teritoriji Glavnog grada.

Miloš Biković sina naučio da pjeva hit Dragane Mirković: Snimak postao viralan (VIDEO)

Petak, 21.08.2026 | 13:39

Glumac Miloš Biković trenutno uživa u odmoru sa svojom porodicom, a djelić atmosfere sa letovanja podelio je sa pratiocima na društvenim mrežama.

Šarec sa Mikijeljom: Kontinuirano unapređivati JPMD

Petak, 21.08.2026 | 13:19

Direktor Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom Crne Gore Mladen Mikijelj sa saradnicima ugostio je danas izvjestioca Evropske unije za Crnu Goru Marjana Šareca, a tokom sastanka razgovarano je o poslovanju Javnog preduzeća, njegovoj ulozi u zaštiti i očuvanju morskog dobra, transparentnom ustupanju zone morskog dobra na korišćenje, infrastrukturnim ulaganjima, kao i društveno odgovornom poslovanju.

Pogledajte kako napreduju radovi na šetalištu Ljubović (VIDEO)

Petak, 21.08.2026 | 13:08

Radovi na uređenju šetališta Ljubović u Podgorici odvijaju se planiranom dinamikom, a izvođenje je trenutno u punom intenzitetu, saopšteno je iz Glavnog grada Podgorica.