Utorak, 27.02.2024 | 15:00
IZVOR: kolektiv.me

DPS: Vlada ćutanjem na posjetu Dodika pokazuje da nije u stanju da štiti nacionalne interese

Vlada Crne Gore je još jednom odabrala da, u figurativnom smislu, zabode nos u pijesak te se, kao i u slučaju sa nedavnim skandaloznim izjavama ambasadora Srbije Nebojše Rodića i Rusije Maslenikova, ne oglasi o današnjoj Dodikovoj posjeti predsjedniku Skupštine Crne Gore Andriji Mandiću, saopšteno je iz Demokratske partije socijalista (DPS).




Foto: DPS

"Tako je bilo i na današnjoj sjednici skupštinskog Odbora za evropske integracije na kojoj su poslanici DPS-a Ivan Vuković i Mihailo Anđušić prisutnom državnom sekretaru Ministarstva evropskih poslova Bojanu Božoviću i glavnom pregovaraču sa EU Predragu Zenoviću više puta postavili pitanje o Dodikovom dolasku u zvaničnoj posjeti Crnoj Gori na koja su oni ostali nijemi. Zvaničan prijem ovom deklarisanom negatoru genocida u Srebrenici, koji je osvjedočeni negator i države Crne Gore, za kojeg je, po sopstvenom priznanju, crnogorski jezik izmišljen, uvreda je i za crnogorski narod i za građansku Crnu Goru. Ali, čak i kada bismo to stavili po strani, treba uzeti u obzir da se radi o čovjeku koji se nalazi pod sankcijama i na crnoj listi SAD-a, čiji se međunarodni partneri umjesto na adresama u Briselu i Vašingtonu nalaze u Moskvi i Minsku, te da resorno Ministarstvo evropskih poslova, Ministarstvo vanjskih poslava i Kancelarija glavnog pregovarača sa EU u najmanju ruku ne smije da izbjegava da da svoj komentar".

Kako su naveli iz DPS-a, "sasvim je sigurno da ovakva diplomatska aktivnost nije dobra po Crnu Goru i njen međunarodni ugled i da kao takva u potpunosti je u suprotnosti sa evropskim putem naše države i nastavkom EU integracija".

"Međutim, na djelu se još jednom pokazalo ono na šta ukazujemo od uspostavljanja ove parlamentarne većine – njome uprava Andrija Mandić, a ostali njeni konstituenti zarad fotelja, ličnih i partijskih interesa odćutaće svaki njegov potez i perfidno djelovanje na planu nazadovanja Crne Gore", zaključeno je u saopštenju DPS-a.

ČITAJTE I OVO - Mandić - Dodiku prenio poruke mira i zajedništva, spreman za razgovor sa svim susjedima

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Jdjd
27.02.2024 16:51

Kolko se secamo i vi ste ga docekivali fino i slali mu dosta cega

0 0

OSTALE VIJESTI

Živković kongresmenu Tarneru: Partnerstvo sa SAD važno za očuvanje evroatlantske orijentacije Crne Gore

Srijeda, 04.02.2026 | 13:00

Crna Gora treba da nastavi da snaži partnerstvo sa Sjedinjenim Državama da bi sačuvala evroatlantsku orijentaciju i sopstvenu stabilnost, ocijenjeno je na sastanku parlamentarne delegacije Demokratske partije socijalista sa američkim kongresmenom Majklom Tarnerom u Vašingtonu.

Miličić: Donijećemo odluku iz glave cijelog naroda i slijediti njegove želje

Srijeda, 04.02.2026 | 12:30

U Novoj srpskoj demokratiji ističu da je sazivanje sjednice svih stranačkih organa izazvalo veliku medijsku pažnju, što pokazuje da je ta partija ključni faktor u političkom životu Crne Gore. Kako je naglasio portparol Mirko Miličić, sjednica je prilika da se čuje glas svakog predstavnika i da se donese odluka iz glave cijelog srpskog naroda u Crnoj Gori.

DPS: Inicirali smo izmjene Zakona o dodjeli državnih nagrada

Srijeda, 04.02.2026 | 12:25

U Skupštini Crne Gore održana je press konferencija poslanika Demokratske partije socijalista. 

Spajić: Više od 20 državnih službenika završilo program liderstva u saradnji sa UAE

Srijeda, 04.02.2026 | 10:54

Godinu dana nakon potpisivanja Memoranduma o razumijevanju između vlada Crne Gore i Ujedinjenih Arapskih Emirata, saradnja već daje opipljive rezultate – više od 20 državnih službenika i rukovodilaca uspješno je završilo Program liderstva za Crnu Goru, kazao je premijer Milojko Spajić.

Despotović: Šta radi i da li uopšte postoji Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede

Srijeda, 04.02.2026 | 10:50

Nema peleta. Nema državnog preduzeća, a uvoz hrane na istorijskom maksimumu, navela je poslanica Demokratske partije socijalista Aleksandra Despotović.

Nakon krađe kutije: Porodica osumnjičenog vratila novac i donirala za liječenje dječaka

Srijeda, 04.02.2026 | 13:07

Porodica Beranca J.P. (27) koji je osumnjičen da je ukrao humanitarnu kutiju iz jednog beranskog kafića, nadoknadila je sva otuđena novčana sredstva i dodatno donirala za liječenje dječaka Vjekoslava Ivanovića.

Živković kongresmenu Tarneru: Partnerstvo sa SAD važno za očuvanje evroatlantske orijentacije Crne Gore

Srijeda, 04.02.2026 | 13:00

Crna Gora treba da nastavi da snaži partnerstvo sa Sjedinjenim Državama da bi sačuvala evroatlantsku orijentaciju i sopstvenu stabilnost, ocijenjeno je na sastanku parlamentarne delegacije Demokratske partije socijalista sa američkim kongresmenom Majklom Tarnerom u Vašingtonu.

Miličić: Donijećemo odluku iz glave cijelog naroda i slijediti njegove želje

Srijeda, 04.02.2026 | 12:30

U Novoj srpskoj demokratiji ističu da je sazivanje sjednice svih stranačkih organa izazvalo veliku medijsku pažnju, što pokazuje da je ta partija ključni faktor u političkom životu Crne Gore. Kako je naglasio portparol Mirko Miličić, sjednica je prilika da se čuje glas svakog predstavnika i da se donese odluka iz glave cijelog srpskog naroda u Crnoj Gori.

Krapović: Do 2035. dostići nivo izdvajanja za odbranu od 5% BDP-a

Srijeda, 04.02.2026 | 12:27

Ministar odbrane Dragan Krapović poručio je da se za tekuću godinu planiraju izdvajanja za odbranu preko 2 odsto BDP-a, sa ciljem da se do 2035. dostigne nivo izdvajanja od 5 odsto BDP-a, čime se, kako navodi, potvrđuje kontinuira posvećenost kolektivnoj odbrani.

DPS: Inicirali smo izmjene Zakona o dodjeli državnih nagrada

Srijeda, 04.02.2026 | 12:25

U Skupštini Crne Gore održana je press konferencija poslanika Demokratske partije socijalista. 

Ruski kandidat za Oskara nadahnut legendom o tri sestre iz Prčnja

Srijeda, 04.02.2026 | 12:11

Jedan od kandidata za Oskara u selekciji kratkog animiranog filma ove godine je rusko ostvarenje „Tri sestre“ reditelja Konstantina Bronzita, za koji je djelimično ovaj ruski animator, bio nadahnut crnogorskom legendom o tri sestre iz Prčnja.

Ustavni sud: Roman Kezimerz Ziemian nezakonito zatvoren u UIKS-u bez odluke suda i bez prava na žalbu

Srijeda, 04.02.2026 | 11:41

Ustavni sud Crne Gore usvojio je ustavnu žalbu Romana Kezimerza Ziemiana, državljanina Poljske, i utvrdio da je on 12 dana nezakonito bio uhapšen u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija, nakon isteka maksimalnog trajanja ekstradicionog pritvora, čime mu je povrijeđeno pravo na slobodu garantovano Ustavom i Evropskom konvencijom za zaštitu ljudskih prava. Ziemian je uhapšen u Podgorici zbog sumnje da je oštetio veći broj osoba sa teritorija Poljske i Južne Koreje, nanijevši im štetu u ukupnom iznosu od oko 21 milion američkih dolara.

Ministarstvo zdravlja: Prevencija malignih oboljenja predstavlja najefikasniji pristup njihovoj kontroli

Srijeda, 04.02.2026 | 11:37

Svjetski dan borbe protiv raka je međunarodni dan koji se obilježava svake godine 4. februara, s ciljem podizanja svijesti o raku, podsticanja njegove prevencije i mobilisanja djelovanja u borbi protiv globalne epidemije raka.

Asanović: Pečat bez papira, građevinska inspekcija bez rešenja o zabrani izvođenja radova

Srijeda, 04.02.2026 | 11:37

Građevinska inspekcija još uvijek nije donijela rješenje o zabrani izvođenja radova na izgradnji postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, iako je rok za otklanjanje nepravilnosti istekao 2. februara, što je predsjednik Opštine Mihailo Asanović označio kao hitan propust koji zahtijeva hitnu reakciju inspektora.

Đeljošaj: Svaki od usvojenih zakona iz nadležnosti MER prošao kompletnu zakonsku proceduru

Srijeda, 04.02.2026 | 11:14

Odluka predsjednika države o vraćanju Evropskih zakona predstavlja ozbiljnu i svjesnu institucionalnu opstrukciju evropskih integracija Crne Gore. Ovakvo postupanje jasno ukazuje da će ova godina biti odlučujuća za evropski put države i da će se u tom procesu precizno razgraničiti odgovornost svih aktera, onih koji taj put podržavaju i onih koji ga usporavaju ili blokiraju, saopštio je Nik Đeljošaj, potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja.