Srijeda, 28.02.2024 | 13:27
IZVOR: kolektiv.me

BOGAT martovski repertoar u Crnogorskom narodnom pozorištu

Gostovanjem u dubrovačkom Kazalištu “Marina Držića” s predstavom “Ja sam ona koja nisam”, Mata Matišića u režiji Vita Taufera, započeće martovski repertoar Crnogorskog narodnog pozorišta.




Foto: Crnogorsko narodno pozorište

Tokom mjeseca, publika će biti u prilici da pogleda svih pet predstava koje su premijerno izvedene u proteklih pet mjeseci jubilarne 70. sezone i to: “Posjeta” prema tekstu Fridriha Direnmata u režiji Aleksandra Morfova (izvođačka prava: Diogenes Verlag AG Cirih), “Ja sam ona koja nisam” Mata Matišića u režiji Vita Taufera, “Smrt i njeni hirovi” Žozea Saramaga u režiji Lidije Dedović, “671-Lov” po tekstu i u režiji Hane Rastoder i “Brod” po tekstu i u režiji Ane Đorđević.

Takođe, publiku očekuju i druge predstave s redovnog repertoara: “Očevi su grad (ili)”, autorski projekat Borisa Liješevića, “Šćeri moja” Maje Todorović u adaptaciji i režiji Ane Vukotić, “Pokojnik”, Branislava Nušića u režiji Egona Savina, “Proces” Franca Kafke u režiji Dušanke Belade, “Nesporazum” Albera Kamija u režiji Damjana Pejanovića i “Krik” baletske trupe Ballo, dok će u dva termina ponovo biti izveden i balet “Pepeljuga” škole “Princeza Ksenija”.

Crnogorsko narodno pozorište i ovog mjeseca nastavlja s izvođenjem predstava van matične scene, tako da će “Šćeri moja” gostovati u Baru, a “Pokojnik” u Beranama.

27. mart – Svjetski dan pozorišta ove godine u CNP-u biće obilježen izvođenjem predstave “Jerma” Sajmona Stouna u režiji Ane Tomović. Prije izvođenja predstave biće pročitana poruku koju je za Svjetski dan pozorišta uputio Jon Fosse, norveški pisac i dramaturg, prošlogodišnji dobitnik Nobelove nagrade za književnost za inovativne drame i prozu.

U okviru filmskog programa CNP-a, na Sceni studio biće prikazano ostvarenje “Mali ljubavni bog”, reditelja Željka Sošića, a ulaz je slobodan.

Ulaznice za programe na matičnoj sceni mogu se rezervisati i kupiti na veb-sajtu www.cnp.me, kao i na biletarnici Pozorišta, dok se publika o aktivnostima nacionalnog teatra može informisati i putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Novi projekat Grad teatra i Gradskog pozorišta: Predstava "Krađa, prekrađa i nekrađa"

Utorak, 02.06.2026 | 15:55

U prostorijama JU „Grad teatar“ Budva danas je potpisan ugovor o koprodukcijskoj saradnji između JU „Grad teatar“ Budva i JU „Gradsko pozorište“ Podgorica za realizaciju predstave „Krađa, prekrađa i nekrađa“, po tekstu i u režiji Vide Ognjenović.

U KIC-u X LiTeritorija, Who See & Random, Falling Walls Lab…

Četvrtak, 28.05.2026 | 10:51

Kulturno-informativni centar „Budo Tomović” i tokom juna biće usmjeren na afirmaciju umjetnosti i kulture kroz bogat i raznovrstan program.

Festival pozorišta za djecu u Danilovgradu: "Tesla", ulični teatar i radionice obilježili treći dan

Četvrtak, 28.05.2026 | 09:32

Treći dan Festivala pozorišta za djecu u Danilovgradu protekao je u znaku raznovrsnog programa za djecu i mlade koji je izveden na nekoliko lokacija. Najmlađa publika je juče imala priliku da pogleda dvije pozorišne predstave, isprati nove nastupe uličnog teatra, kao i da učestvuje u čitalačkoj radionici na otvorenom.

Tribina posvećena knjazu Danilu: Vladar sa kojim je Crna Gora zakoračila ka modernoj državi

Srijeda, 27.05.2026 | 11:40

Dvjestota godišnjica rođenja knjaza Danila Petrovića Njegoša u Matici crnogorskoj obilježena je tribinom na kojoj je lik i djelo državnika, koji je razumio da sloboda nije dovoljna bez institucija, zakona i međunarodnog priznanja, osvijetljeno kroz više aspekata.

Preminuo Soni Rolins, jedan od najboljih saksofonista svih vremena

Utorak, 26.05.2026 | 10:34

Soni Rolins, jedan od najznačajnijih i najboljih džez saksofonista svih vremena, preminuo je u 95. godini.

Đukanović glavni gost na History festu u Sarajevu

Petak, 05.06.2026 | 12:45

Bivši predsjednik Crne Gore Milo Đukanović bio je glavni gost na 10. jubilarnom međunarodnom History festu u Sarajevu, na poziv osnivača Husnije Kamberovića, profesora Filozofskog fakulteta. Učesnici su bili ugledni istoričari i drugi javni djelatnici iz svih država nastalih na jugoslovenskom prostoru, kao i iz drugih zemalja.

Zadržavanje državljaninu Palestine zbog sumnje da je nedozvoljeno prešao granicu i krijumčario ljude

Petak, 05.06.2026 | 12:40

Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Nikšiću odredilo je zadržavanje i predlog za određivanje pritvora državljaninu Palestine, M.A.A.

Plenković: Crna Gora najviše odmakla u pregovorima, očekujemo napredak u otvorenim pitanjima

Petak, 05.06.2026 | 12:38

Predsjednik Vlade Hrvatske Andrej Plenković poručio je na konferenciji za medije u okviru Samita Evropska unija – Zapadni Balkan da je Crna Gora najviše odmakla u procesu evropskih integracija među državama regiona, ali da postoje otvorena bilateralna pitanja za koja Zagreb očekuje napredak.

Podgorica: Podignuta optužnica protiv turskog državljanina i jedne firme zobg sumnje na utaju poreza

Petak, 05.06.2026 | 12:33

Nakon dva dana poteškoća, Srbija je juče obavijestila Crnu Goru da su vratili u normalu procedure na granicama sa našom zemljom, nakon što su na probleme crnogorskih državljana odgovor zatražili iz Evropske komisije i Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore.

Vučić: Nije nikom smetalo kada su isti momci dolazili da gase požare na Luštici

Petak, 05.06.2026 | 12:25

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić ponovo je komentarisao slučaj 87 državljana Srbije koji su vraćeni iz Tivta, navodeći da ti "momci nijesu smetali kada su gasili požare u Crnoj Gori".

Milatović – Merc: Podrška Njemačke evropskom putu Crne Gore, unaprijediti ekonomsku saradnju

Petak, 05.06.2026 | 11:56

U okviru Samita EU – Zapadni Balkan, koji se održava u Tivtu, predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sastao se sa kancelarom Savezne Republike Njemačke Fridrihom Merzom i saglasili su se da u narednom periodu treba dodatno unaprijediti ekonomsku saradnju, uz poseban fokus na stvaranje povoljnijeg ambijenta za nove njemačke investicije i intenziviranje privrednih veza između dvije zemlje.

Makron: Mi smo tu da podržimo Crnu Goru kao narednu članicu

Petak, 05.06.2026 | 11:49

Predsjednik Francuske Emanuel Makron kazao je da su lideri Evropske unije u Tivtu kako bi pružili podršku Crnoj Gori kao narednoj članici.

Ministarstvo odbrane: Za našu državu članstvo u NATO-u predstavlja istovremeno privilegiju i odgovornost

Petak, 05.06.2026 | 11:47

Danas, kada je Crna Gora domaćin jednog od najznačajnijih skupova evropskih lidera i kada se nalazi na korak bliže ostvarenju svog strateškog cilja, članstva u Evropskoj uniji, još jednom potvrđujemo svoju posvećenost vrijednostima koje dijelimo sa saveznicima, saopštili su iz Ministarstva odbrane.

Plenković sa Spajićem: Hrvatska traži povrat broda Jadran i trajno očuvanje spomen-ploče u Morinju

Petak, 05.06.2026 | 11:31

U Tivtu sam se susreo s predsjednikom Vlade Crne Gore Milojkom Spajićem, objavio je na mreži X hrvatski premijer Andrej Plenković.

Ubijen glumac Džejms Hendi

Petak, 05.06.2026 | 11:23

Džejms Hendi, glumac poznat po ulogama u filmovima „Top Gun: Maverick“, „Jumanji“ , „The Verdict“ i „Arachnophobia“, pronađen je mrtav u dvorištu svoje kuće juče oko 9.30 časova, saopštila je policija Los Anđelesa, prenosi Deadline.