Srijeda, 28.02.2024 | 15:30
IZVOR: rtcg.me

Selektor Srbije pred meč - "Crna Gora je KVALITETNA ekipa, daćemo sve od sebe"

Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Uroš Bregar rekao je danas u Zrenjaninu da će njegova ekipa dati sve od sebe da savlada Crnu Goru u predstojećem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.




Foto: YouTube screneshot/BALKAN HANDBALL - Najbolji rukomet dolazi odavde

"Dobro se ovdje osjećamo, kvalitetno treniramo, imali smo uoči ove utakmice četiri treninga do sada u Zrenjaninu. U tim su se vratile kapiten Jovana Risović i Marija Petrović, koje nisu igrale na Svjetskom prvenstvu, imali smo i manjih zdravstvenih problema", rekao je Bregar, prenosi Rukometni savez Srbije.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije dočekaće sjutra u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu selekciju Crne Gore u trećem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Što se sjutrašnje utakmice tiče, pred nama je dobro organizovan i jak protivnik kog dobro poznajemo. Napravili su dobar rezultat na posljednjem svjetskom i evropskom prvenstvu i sigurno da će nam puno značiti podrška publike, koju ovim putem pozivam da nas bodri. Obećavam da ćemo se boriti i dati sve od sebe, kako bi se na kraju zajedno radovali", poručio je Bregar.

Kapiten Srbije, golman Jovana Risović je navela da se nada punim tribinama i da će navijači voditi njen tim do pozitivnog rezultata.

"Crna Gora je kvalitetna ekipa, u ovom sastavu je već duže vrijeme, igraju čvrstu odbranu i nadam se da ćemo moći da im pariramo na najbolji mogući način i na kraju slaviti", rekla je Risović.

Rukometašice Srbije su u prva dva kola kvalifikacija upisale pobjedu i remi i druge su na tabeli Grupe 6 sa tri boda, dok je Crna Gora prva sa četiri boda iz dve pobede.

Utakmica Srbija - Crna Gora na programu je sjutra od 18.00.

ČITAJTE I OVO!

Grbić: Očekujemo najtežu utakmicu, punu dvoranu, ali razmišljamo samo o POBJEDI

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Policija u Baru uhapsila osumnjičenog za krađu više od 100.000 eura

Utorak, 16.06.2026 | 16:21

Uprava policije saopštila je da su službenici Odjeljenja bezbjednosti Bar rasvijetlili krivično djelo iz oblasti imovinskog kriminaliteta izvršeno 16. maja 2026. godine i, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Baru, lišili slobode državljanina Kosova, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo teška krađa na štetu jednog lica iz Bara, kojem je otuđio novac u vrijednosti većoj od 100.000 eura.

Bivši Trampov savjetnik za bezbjednost tvrdi da je Iran nadmudrio Trampa

Utorak, 16.06.2026 | 16:10

Iran je nadmudrio američkog predsjednika u pregovorima ostvarivši daleko bolje uslove nakon što je osjetio očajničku želju Donalda Trampa za sporazumom o okončanju rata, rekao je bivši savjetnik za nacionalnu bezbjednost SAD Džon Bolton.  

Begović: Sudnica nije mjesto gdje se traže žrtve radi zadovoljenja forme progona

Utorak, 16.06.2026 | 15:51

Nastavljene završne riječi u predmetu protiv navodne kriminalne grupe Radoja Zvicera   

Pavličić: Svaka grana vlasti da preuzme odgovornost, sudska vlast ne može sama nositi teret vladavine prava

Utorak, 16.06.2026 | 15:25

Predsjednica Vrhovnog suda Valentina Pavličić poručila je, obraćajući se poslanicama i poslanicima na sjednici Odbora za politički sistem, pravosuđe i upravu, povodom predstavljanja Izvještaja o radu sudstva, da je Crna Gora ušla u odlučujuću fazu evropskih integracija i da uspjeh reformi u oblasti vladavine prava više ne zavisi isključivo od pravosuđa, već od sposobnosti svih institucija da odgovorno izvršavaju svoje ustavne nadležnosti.

MJU: Predstavljena Studija za sigurnu mrežu državnih organa

Utorak, 16.06.2026 | 15:17

Ministarstvo javne uprave predstavilo je Studiju izvodljivosti za sigurnu mrežu državnih organa Crne Gore, dokument koji predstavlja osnovu za razvoj moderne digitalne infrastrukture, unapređenje sajber bezbjednosti i pouzdanije elektronske usluge za građane i privredu. Ministar Maraš Dukaj poručio je da ova mreža predstavlja temelj digitalne transformacije države i "digitalni autoput kojim će saobraćati sve buduće javne usluge".

Perić: Nema političke trgovine, funkcije se neće dijeliti iza zatvorenih vrata

Utorak, 16.06.2026 | 15:14

Lider Pokreta Preokret Srđan Perić poručio je da nije bilo razgovora o kadrovskim kombinacijama niti političkih dogovora iza kulisa.

Na graničnom prelazu Božaj oduzeto vozilo koje potražuje Interpol Italije

Utorak, 16.06.2026 | 14:44

Pripadnici granične policije na izlazu iz Crne Gore kontrolisali su državljanina Indije koji je upravljao vozilom marke "Audi Q2", nakon čega je provjerom utvrđeno da se automobil potražuje od strane NCB Interpola Italije od 2022. godine. Vozilo je privremeno oduzeto i predato na dalju nadležnost Odjeljenju bezbjednosti Podgorica.

Šaranović: U biračkom spisku preminuli, pogrešne adrese, hiljade građana bez lične karte...

Utorak, 16.06.2026 | 14:29

Tačan, pouzdan i ažuran birački spisak osnov je demokratskih i slobodnih izbora, poručeno je na okruglom stolu „Birački spisak – izborni integritet Crne Gore“ koji je u Vili Gorica organizovalo Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Povrijeđena žena evakuisana sa Gospe od Škrpjela

Utorak, 16.06.2026 | 14:26

Uprava pomorske sigurnosti je 14.juna sa ostrva Gospa od Škrpjela evakuisala ženu koja se povrijedila prilikom izlaska iz plovila i bezbjedno je predala hitnoj medicinskoj službi u luci Kotor.

Mjesec pritvora za Kotoranina osumnjičenog za seksualno uznemiravanje devetogodišnjakinje

Utorak, 16.06.2026 | 14:22

Na predlog Osnovonog državnog tužilaštva Herceg Novi nadležni sud je odredio pritvor do 30. dana osumnjičenom B.R. (39) iz Kotora.