Četvrtak, 29.02.2024 | 10:10
IZVOR: kolektiv.me

Mart u KIC-u: Pozorišne i filmske premijere, raznovrsni koncerti, književne promocije i tribine…

Kulturno - informativni centar “Budo Tomović” kroz prepoznatljivu i tradicionalno raznovrsnu ponudu umjetničkih sadržaja nastaviće da obogaćuje kulturni ambijent Glavnog grada.




Foto: KIC "Budo Tomović"

Muzički program KIC-a počeće 6.marta sa koncertom pijanistkinje Mari Vermulen (Marie Vermeulin) koja će se podgoričkoj publici predstaviti izvodeći romantična djela francuskih kompozitorki u okviru desetog jubilarnog izdanja ciklusa “Kompozitorke iz sjenke”.

Na repertoaru će 20.marta biti i muzička priča “Mali princ” koju Francuski institut realizuje uz podršku KIC-a i u čijem izvođenju učestvuju autor muzike i pijanista Tjeri Uje, violinistkinja Klara Serna i kamerni orkestar "Creation". Solistički koncert mlade i talentovane gitaristkinje Nađe Grdinić biće održan 28.marta.

"Umjetnička škola za muziku i balet “Vasa Pavić” Dan škole obilježiće koncertom koji će biti upriličen 21.marta, a dan kasnije biće izvedena i opera za djecu “Snežana i sedam patuljaka” kompozitora Petra J. Krstića. U organizaciji Sekretarijata za kulturu Glavnog grada 11.marta solistički koncert povodom 55 godina rada prirediće istaknuta interpretatorka tradicionalne muzike Branka Šćepanović. Pozorišna predstava “Serdarski triton” nastala u koprodukciji KIC-a “Budo Tomović” i Kraljevskog pozorišta Zetski dom po tekstu i u režiji Jovane Bojović premijerno će biti izvedena 4.marta", saopšteno je iz KIC-a.

Kako su naveli, kontinuitet predstavljanja uglednih Podgoričana koji su obilježili određeno vrijeme ili prostor biće nastavljen kroz tribinu “Podgoričke priče” koja će 26.marta ugostiti Zorana Bojovića.

Popularni stand-up comedy show Andrije Dabanovića “Mokre glave” publika će ponovo u KIC-u moći da pogleda 8.marta.

"Filmski program KIC-a biće u znaku revije “Kamera - filmsko oko” kroz koju će gledaocima biti predstavljeni različiti pristupi snimanja filmova od strane majstora filmske fotografije. Od 12. do 14.marta prikazaćemo kultna kinematografska ostvarenja među kojima su “Orkanski visovi” (1939), “Misisipi u plamenu” (1988) i “Pijev život”  (2012). Najavljujemo i da će Ambasada Države Palestine u Crnoj Gori uz podršku KIC-a 7.marta organizovati projekciju igranog filma “3000 noći” (2015). Književna publika biće u prilici 15.marta da se bliže upozna sa časopisom “Odzivi”, ali i sa savremenim ženskim glasovima irske književnosti 18. i 19.marta", zaključeno je u saopštenju KIC-a.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

“Ružno pače” u subotu u KIC-u Budo Tomović

Četvrtak, 16.04.2026 | 13:14

Predstava sa Lutkarske scene za djecu ,,Ružno pače” (6+), koju je po tekstu Igora Bojovića, režirao Jaroslaw Antoniuk, biće izvedena u subotu, 18. 4. u Dodest sali Kulturno-informativnog centra ,,Budo Tomović”.

Film „Finikove avanture” 2 u KIC-u

Ponedjeljak, 13.04.2026 | 09:45

Nastavak sinhronizovanog animiranog filma „Finikove avanture 2/Finnik 2” (2025) biće prikazan u okviru filmskog programa KIC-a „Budo Tomović” u subotu, 18. aprila, u digitalizovanoj bioskopskoj sali KIC-a, u 11 sati.

Baki Dujarlar trio 14. aprila u KIC-u

Petak, 10.04.2026 | 10:28

Turski džez trio pod vođstvom istaknutog pijaniste i kompozitora Bakija Dujarlara nastupiće premijerno u okviru festivala „Mjesec poštovanja džeza u Crnoj Gori/Jazz Appreciation Month in Montenegro - JAM 2026” u utorak, 14. aprila u velikoj sali KIC-a ,,Budo Tomović" u 20 sati. Pokrovitelj koncerta je Turski kulturni centar "Junus Emre" u Podgorici.

Izložba „Fotografije našeg zajedništva“ otvorena u KIC-u „Budo Tomović“

Srijeda, 08.04.2026 | 11:46

U holu KIC-a „Budo Tomović“ u Podgorici, 6. aprila 2026. godine u 20 časova, otvorena je izložba „Fotografije našeg zajedništva“, realizovana u okviru istoimenog projekta koji je podržao Fond za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava Crne Gore.

MSUCG: Izložba Sindi Šerman u Dvorcu Petrovića

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 11:02

U Muzeju savremene umjetnosti Crne Gore 9. aprila u 19 časova, u Dvorcu Petrovića, biće održano otvaranje izložbe Sindi Šerman "Untitled: Critical Act".

Danas presuda Danilu Mandiću

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:20

Pred Osnovnim sudom u Podgorici za danas je zakazano izricanje presude Danilu Mandiću.

MUP provjerava optužbe Medenice protiv policajaca

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:15

Tvrdnje osobe koja se na društvenim mrežama predstavlja kao Miloš Medenica da su pojedini policijski službenici, posebno oni koji su u poslednje vrijeme napredovali u karijeri, učestvovali u izvršenju teških krivičnih djela našle su se pod lupom Unutrašnje kontrole Ministarstva unutrašnjih poslova.

Mikić: Vanredni izbori izvjesni

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:12

Iz Građanskog pokreta URA kažu da su vanredni parlamentarni izbori u Crnoj Gori izvjesni.

SUMORNA STATISTIKA: Svaka četiri dana neko sebi oduzme život

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:58

Bjelopoljac kažnjen sa 500 eura zbog nelegalnog odlaganja veće količine šuta pored puta

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:07

Komunalna policija Bijelog Polja kaznila je H.B. iz tog grada sa 500 eura zbog nepropisnog odlaganja otpada u mjestu Borovac

DRI: Informacioni sistem Zavoda za školstvo od februara van funkcije, izgubljeni svi podaci

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:03

Državna revizorska institucija (DRI) je izvršila reviziju Informacionog sistema Zavoda za školstvo, i ocijenila da je on od februara van funkcije, kao i da su izgubljeni svi podaci.

EU će zamrznuti 1,5 milijardi sredstava namijenjenih za Srbiju

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:52

Komesarka EU za proširenje Marta Kos objaviće na Odboru za spoljne poslove Evropskog parlamenta danas da će EU zamrznuti 1,5 milijardi eura sredstava namijenjenih za Srbiju, zbog kontroverznih pravosudnih reformi koje je Beograd progurao u januaru, kako je objavljeno 10. aprila.

Milatović sa suprugom u posjeti japanskom caru

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:44

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sa suprugom Milenom boravi od danas do 23. aprila u zvaničnoj posjeti Japanu, tokom koje će imati audijenciju kod cara Naruhita i carice Masako,  saopšteno je Službe Predsjednika.

Američka vojska objavila snimak zauzimanja iranskog broda

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:43

Centralna vojna komanda Sjedinjenih Američkih Država (CENTCOM) objavila je snimak na kojem se vidi kako američki marinci napuštaju amfibijski desantni brod USS Tripoli helikopterom i prelaze preko Arapskog mora kako bi se ukrcali i zaplijenili iranski razarač.  

Pad stranih direktnih investicija: Najviše novca i dalje u nekretninama

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:21

Preliminarni podaci Centralne banke Crne Gore CBCG pokazuju da je neto priliv stranih direktnih investicija (SDI) u januaru 2026. godine iznosio 19,53 miliona eura, što predstavlja pad od 10,48 odsto u odnosu na isti period prošle godine.