Četvrtak, 29.02.2024 | 19:32
IZVOR: dan.online

Dobričanin: OSTAVKA Milatovića logična, odluka o Miloviću zbunjujuća

To što je predsjednik države Jakov Milatović podnio ostavku na funkcije u Pokretu Evropa sad apsolutno nije iznenađenje za one koji prate politiku. Učinio je logičan potez, rekao je večeras poslanik Ujedinjene Crne Gore Vladimir Dobričanin.




Foto: Ujedinjena Crna Gora

On je gotujući na Adria TV istakao je da je UCG svu tu priču pokrenula kada je počela da se sastavlja vlada od onih konstituenata “koji ne bi trebalo da budu više ni u jednoj vladi jer su Crnu Goru zadužili toliko da će nam trebati jedan vijek da joj se odužimo, mi u njihovo ime”.

"Sve ono za šta smo se u kampanji borili, a imali smo koalicioni sporazum, od svega još ništa", rekao je Dobričanin i dodao da je PES zaposlio kadrove Demokaratske partije socijalista, Socijaldemokrata, Socijaldemokratske partije i “ostalih koji su nas proganjali do 30. avgusta”.

Osvrnuo se i na isključivanje iz Pokreta Evropa sad ministra pravde Andreja Milovića, ističući da je tu sve veoma čudno.

"Isključiti jednog od rukovodioca, a ne obavijestiti ga prije toga, to je jako čudno. A još čudnije je objašnjenje nekih funkcionera PES-a da je isključen iz Pokreta jer se nije pridržavao programa, ali ostaje ministar pravde, a njegova smjena će zavisiti od njegovih rezultata. Pa njegovi rezultati su ga isključili iz PES-a, šta se sad čeka",  pita poslanik Ujedinjene i dodaje da je taj čin u najmanju ruku zbunjujuć.

Podnijeće krivičnu prijavu zbog natpisa “Crnogorac, a ne posrbica”

Komentarišući to što je DPS podnio krivičnu prijavu zbog trobojke i inicirao smjenu predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića zbog posjete predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, istakao je da tri stvari treba naglasiti.

"Prvo, ta zastava, trobojka, je tamo gdje joj je mjesto, u Skupštini Crne Gore. Trobojka je prepoznata i Ustavom, treba je vratiti kao narodnu zastavu. Mandić je samo uradio ono što svi mi želimo",  rekao je Dobričanin.

Osim toga, dodao je, Dodik je došao u privatnu posjetu.

"Ima pravo da posjeti Crnu Goru, nisu morali da ga prime ni predsjednik, ni premijer, ali je predsjednik Skupštine našao za shodno da ugosti predsjednika entiteta u Bosni i Hercegovini, a to je Republika Srpska. Mi u UCG apsolutno podržavamo takvu posjetu",  naveo je.

Sjenku na taj događaj je, kazao je, bacio protest organizovan zbog dolaska Dodika.

"Taj protest je ne samo govor mržnje, nego nešto što smo pobijedili 30 avgusta. Ovaj vandalski čin i onaj natpis da su oni Crnogorci, a nisu posrbice – podnijećemo krivičnu prijavu protiv organizatora zbog toga. Da vidimo kakva je to Lovćenska straža i šta stražari, da li čuva Lovćen od nas ili ko ga čuva… Nema potrebe da ga čuva od nas, mi znamo šta je Lovćen i to mnogo bolji nego oni",  poručuje Dobričanin.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Potpredsjednik hrvatske Vlade: Voljeli bismo da Crna Gora ispuni sve uslove i postane članica EU

Nedjelja, 16.08.2026 | 15:31

Povodom blagdana Velike Gospe, u Tivtu je juče boravio Davor Božinović, potpredsjednik Vlade Hrvatske i ministar unutrašnjih poslova Hrvatske, sa suprugom.

Kaja Kalas i Marta Kos stižu u Pržno

Nedjelja, 16.08.2026 | 08:39

Crna Gora će krajem septembra i tokom oktobra biti domaćin ključnih aktivnosti u okviru ovogodišnjeg predsjedavanja Berlinskim procesom, a u Pržnu će se okupiti ministri vanjskih poslova zemalja učesnica, evropski zvaničnici i predstavnici regionalnih organizacija.

Nakon mišljenja ASK: Vlada razriješila Kljajića sa mjesta predsjednika Savjeta za sajber bezbjednost

Petak, 14.08.2026 | 22:00

Vlada Crne Gore razriješila je Jovana Kljajića funkcije predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost, nakon što je Agencija za sprečavanje korupcije (ASK) ocijenila da ne može istovremeno obavljati tu funkciju i dužnost vršioca dužnosti generalnog direktora Direktorata za infrastrukturu, informacionu bezbjednost, digitalizaciju i e-servise Ministarstva javne uprave.

ASK: Jovan Kljajić ne može istovremeno biti generalni direktor u Ministarstvu i predsjednik Savjeta Agencije za sajber bezbjednost

Petak, 14.08.2026 | 17:10

Agencija za sprečavanje korupcije (ASK) ocijenila je da Jovan Kljajić, vršilac dužnosti generalnog direktora Direktorata za infrastrukturu, informacionu bezbjednost, digitalizaciju i e-servise Ministarstva javne uprave, ne može istovremeno obavljati i funkciju predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost.

Vučić: Crna Gora da pruža ruku, a ne da pokazuje zube Srbiji

Petak, 14.08.2026 | 12:17

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da Srbija, uprkos pritiscima Njemačke i drugih zemalja, neće priznati nezavisnost Kosova, ocijenivši da se na Beograd vrši sve veći pritisak kako bi promijenio stav o Kosovu. Govoreći o odnosima sa Crnom Gorom, poručio je da bi više volio da Podgorica Srbiji „pruža ruku, a ne pokazuje zube“.

Vaterpolisti danas sa Italijom za bronzu na Evropskom prvenstvu

Nedjelja, 16.08.2026 | 15:25

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće danas sa Italijom za bronzu na Evropskom prvenstvu u Varni.

SNP: Vatrogascima i spasiocima dugujemo zahvalnost i podršku

Nedjelja, 16.08.2026 | 15:21

Socijalistička narodna partija Crne Gore izrazila je zahvalnost vatrogascima i spasiocima koji se danonoćno bore sa požarima širom zemlje, ističući njihovu hrabrost, požrtvovanost i profesionalizam.

Dvojica državljana Srbije osumnjičena za više krađa na plažama u Sutomoru i Čanju

Nedjelja, 16.08.2026 | 15:09

Barska policija uhapsila je državljane Srbije N.Š. (46) i S.K. (25), osumnjičeni za 10 krivičnih djela krađa, počinjenih na štetu crnogorskih i stranih državljana.

Sudbinska jesen za dva znaka: Mijenjaju posao i započinju biznis iz snova

Nedjelja, 16.08.2026 | 15:01

Jesen će biti prelomni period za Djevice i Ribe, koji će konačno skupiti hrabrost da napuste posao kojim već dugo nisu zadovoljni. 

Sočni hljeb od tikvica sa čedarom i slaninicom: Idealan za svaki obrok

Nedjelja, 16.08.2026 | 14:36

Bezglutenski hljeb od tikvica sa pančetom i čedar sirom savršen je način da iskoristite tikvice preostale od punjenja ili musake.

Vijek vaterpola u Crnoj Gori – sve generacije ispod jedne kapice

Nedjelja, 16.08.2026 | 14:23

Veliki vaterpolo spektakl i susret generacija dogodiće se u srijedu na Škveru, povodom obilježavanja 100 godina vaterpola u Crnoj Gori.

Skinuo se najpoznatiji zavodnik sa terena, žene ne prestaju da komentarišu: „Budi moje lađe kapetan (FOTO)

Nedjelja, 16.08.2026 | 13:26

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije počastio je ženski rod slikama s letovanja te izazvao brojne reakcije.

Tuča na koncertu u Spužu: Dvije osobe uhapšene zbog narušavanja javnog reda i mira

Nedjelja, 16.08.2026 | 13:12

Policija je uhapsila B.I. (42) i I.I. (36) iz Danilovgrada, zbog učestvovanja u masovoj tuči koja se dogodila se poslije ponoći, nakon koncerta Amadeus Benda u okviru manifestacije “Spuško ljeto“, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Ovo je zvanično najljepša rasa pasa na svijetu: Ispunjavaju najviše naučne standarde

Nedjelja, 16.08.2026 | 12:50

Zanimljiva studija 2022. godine istraživala je koja rasa psa je najlepša na svijetu. Kako bi se identifikovali proporcionalno najsavršeniji psi, istraživači su koristili fotografije 138 najpopularnijih rasa pasa i uporedili ih sa čuvenim zlatnim presjekom.

Bečić: Marija ponovo podigla Crnu Goru na evropsko pobjedničko postolje

Nedjelja, 16.08.2026 | 12:36

Marija, ponovo si podigla Crnu Goru na evropsko pobjedničko postolje. Bronzana medalja na Evropskom prvenstvu u Birmingemu, osvojena skokom od 1,95 metara, još je jedna potvrda tvog izuzetnog sportskog trajanja, karaktera i pripadnosti samom vrhu atletike, poručio je potpredsjednik Vlade Aleksa Bečić.