Četvrtak, 29.02.2024 | 21:35
IZVOR: gradski.me/ cdm.me

Pejović: Vlast u Podgorici STABILNA

Skupštinski odbor PES-a u Podgorici nije imao sastanak više od godinu dana, a nije postojala ni najava da će dio članova napustiti stranku, kazao je za Gradsku RTV član predsjedništva Pokreta Evropa sad, Boris Pejović. Ističe da je raspuštanje podgoričkog odbora bio logičan slijed događaja nakon ostavke Jakova Milatovića, te dodaje da vlast kako u Podgorici tako i na nivou države nije ugrožena.




Foto: I.Šljivančanin/Skupština Crne Gore

Statut Pokreta Evropa Sad jasno nalaže da se sastanci opštinskih odbora moraju održavati svaka dva mjeseca, a njihovo ne održavanje u Podgorici duže od godinu bio je signal da se stvari moraju resetovati, kaže Pejović.

“Naravno imamo i novu okolnost, aktuelni predsjednik države i tadašnji predsjednik opštinskog odobora Podgorice nije se vodio statutom, a takođe je i podnio ostavku, i to su bili osnovni motivi da se rasformira odbor bez ikakve pretenzije da se bilo koji član iz opštinskog odbora isključi, što je našim kolegama odbornicima bilo aspolutno predočeno”, objašnjava Pejović.

Teoretska najava promjene vlasti u Glavnom gradu bi se mogla ostvariti jedino ako se dojučerašnji članovi pokreta odluče da vrše prekompoziciju vlasti, kaže Pejović.

"Mislim da u ovom momentu apsolutno niko nema takve težnje i ubijeđen sam da će podgorička vlast biti stabilna isto kao i državna vlast”, smatra Pejović.

Poslanički klub PES je izuzetno kompaktan i posvećen nastavku evropskog puta s kojeg je neko možda, kaže Pejović, probao da ih zaustavi.

“Dakle da ubrzamo naš evropski put i postanemo, sada sasvim već izvjesno, sljedeća članica EU, nastavimo sa reformama i budemo posvećeni podizanju životnog standarda svih građana Crne Gore”, poručuje Pejović.

Program Evropa sad 2 će biti sproveden do kraja, pa građani mogu očekivati ispunjenje svih predizobrnih obećanja, kaže Pejović. Opozicija, dodaje, ima pravo da se nada i pokuša iskoristiti ovu situaciju za ostvarenje svog cilja, ali je vlast jedinstvena i nema razloga da se priča o prijevremenim izborima, zaključio je Pejović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Ibrahimović na Dubrovnik forumu: Potvrđena kredibilna i predvidiva proevropska politika Crne Gore

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 11:24

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovao je na 19. Dubrovnik forumu, održanom pod nazivom „Doba multipolarnosti: Mnogo pravaca, jedna budućnost“, na poziv ministra vanjskih i evropskih poslova Republike Hrvatske Gordana Grlića Radmana.

Miličić: Sjećamo se junaka Kosovskog boja

Nedjelja, 28.06.2026 | 14:49

Nova srpska demokratija svim Srbima u Crnoj Gori, Srbiji, Republici Srpskoj i širom svijeta čestita Vidovdan, veliki zavjetni praznik koji nas svake godine iznova sabira oko najdubljih temelja našeg identiteta, pamćenja i slobode, kazao je portparol ove partije Mirko Miličić.

Bajden žestoko udario na Trampa: "Uništava ugled Amerike i koristi funkciju za bogaćenje, zarađuje milijarde u Bijeloj kući"

Nedjelja, 28.06.2026 | 13:56

Bivši američki predsjednik Džo Bajden (Joe Biden) uputio je dosad najžešće kritike na račun Donalda Trampa (Trumpa), optuživši ga da narušava ugled Sjedinjenih Američkih Država u svijetu, da je fokusiran na ličnu promociju te da predsjedničku funkciju koristi za ličnu korist.

Kovačević: To što nam ne dozvoljavaju da vidimo naše svetinje na Kosmetu, njih samo učvršćuje u našim srcima

Nedjelja, 28.06.2026 | 12:28

To što nam ne dozvoljavaju da vidimo naše svetinje na Kosmetu, njih samo učvršćuje u našim srcima, poručio je predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević.

Bojanić Lalović: Podrška profesoru Saitu Šabotiću za mene nije pitanje pojedinca, već principa

Nedjelja, 28.06.2026 | 09:26

Podrška profesoru Saitu Šabotiću za mene nije pitanje pojedinca, već principa - principa poštovanja znanja, profesionalnog integriteta i dostojanstva prosvjetnog poziva, kazalaje poslanica Demokratske partije socijalista (DPS) Zoja Bojanić Lalović.

Sudar dva plovila na Skadarskom jezeru: Tri osobe prevezene u Urgentni, jedna teže povrijeđena

Nedjelja, 28.06.2026 | 11:49

U sudaru dva plovila koji se jutros oko 10.30 časova dogodio u kanalu na Rijeci Crnojevića, na Skadarskom jezeru povrijeđene su tri osobe. Prema nezvaničnim informacijama iz Uprave policije, jedna osoba zadobila je teške tjelesne povrede, dok su dvije upućene na ljekarske preglede.

Kovačević: To što nam ne dozvoljavaju da vidimo naše svetinje na Kosmetu, njih samo učvršćuje u našim srcima

Nedjelja, 28.06.2026 | 12:28

To što nam ne dozvoljavaju da vidimo naše svetinje na Kosmetu, njih samo učvršćuje u našim srcima, poručio je predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević.

Predlog pred Skupštinom: Naknada za materinstvo i za nezaposlene majke

Nedjelja, 28.06.2026 | 11:52

Grupa poslanika iz više partija vlasti predala je u skupštinsku proceduru Predlog izmjena i dopuna Zakona o socijalnoj i dječjoj zaštiti kojim se uvodi novo materijalno davanje – naknada za materinstvo za suprugu, odnosno životnu partnerku lica koja se bave preduzetničkom djelatnošću.

UP i ANB: Netačne tvrdnje Vraneša da su crnogorske službe dostavile Kosovu spisak na kojem se nalazi njegovo ime

Nedjelja, 28.06.2026 | 18:34

Netačne su tvrdnje predsjednika Opštine Pljevlja da su crnogorske službe bezbjednosti dostavile službama bezbjednosti na Kosovu spisak na kojem se nalazi njegovo ime, navodi se u zajedničkom saopštenju Uprave policije (UP) i Agencije za nacionalnu bezbjednots (ANB).

SDT: Potvrđena optužnica protiv tri osobe za stvaranje kriminalne organizacije i ubistvo u ZIKS-u

Nedjelja, 28.06.2026 | 12:09

Vijeće Višeg suda u Podgorici potvrdilo je optužnicu koju je Specijalno državno tužilaštvo (SDT) podiglo protiv S.P., B.M. i N.K., zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili krivična djela stvaranje kriminalne organizacije i teško ubistvo, objavljeno je na sajtu SDT-a.

Ibrahimović na Dubrovnik forumu: Potvrđena kredibilna i predvidiva proevropska politika Crne Gore

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 11:24

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovao je na 19. Dubrovnik forumu, održanom pod nazivom „Doba multipolarnosti: Mnogo pravaca, jedna budućnost“, na poziv ministra vanjskih i evropskih poslova Republike Hrvatske Gordana Grlića Radmana.

Zaposleni Kliničkog centra dobitnici zahvalnice za izvrsnost u javnoj upravi

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 10:41

Zaposleni Kliničkog centra Crne Gore (KCCG) – dr Jelena Radović, dr Dijana Račeta Mašić, dr Marija Abramović, dr Tamara Tapušković i Armin Muhović – dobitnici su zahvalnice za izvrsnost u javnoj upravi, koja je uručena povodom obilježavanja Međunarodnog dana javne uprave, na svečanosti održanoj u organizaciji resornog ministarstva, saopšteno je iz te zdravstvene ustanove.

UP: Za tri dana uhapšeno 95 vozača, od čega 35 u Podgorici

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 10:28

Tokom prethodnog vikenda, od 26. do 29. juna, na crnogorskim putevima evidentirano je 68 saobraćajnih nezgoda u kojima je jedno lice smrtno stradalo, devet osoba zadobilo teške tjelesne povrede, dok je 29 lica lakše povrijeđeno.

Ronaldo oduševljen Mbapeom: Podsjeća me na mene iz najboljih dana

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 10:17

Jedan od najvećih fudbalera svih vremena, Ronaldo Nazario, nije štedio riječi hvale na račun Kilijana Mbapea.

GP Dobrakovo: Od srpskog državljanina oduzet BMW X5

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 10:06

Službenici Regionalnog centra granične policije "Sjever" na graničnom prelazu Dobrakovo od državljanina Srbije D.B. oduzeli su automobil marke BMW X5, saopšteno je iz Uprave policije.

Spalević i Nišavić: Odgovorno koristite vodu kako bi je bilo dovoljno za sve tokom ljeta

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 09:38

Zamjenik gradonačelnika Podgorice Boris Spalević i direktor Vodovoda i kanalizacije Aleksandar Nišavić apelovali su na građane porukom da je odgovorno korišćenje vode od presudnog značaja.

Krapović domaćin ministru nacionalne odbrane Republike Grčke

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 09:34

Ministar odbrane Crne Gore Dragan Krapović ugostiće sjutra, 30. juna, ministra nacionalne odbrane Republike Grčke Nikosa Dendiasa, koji će boraviti u zvaničnoj posjeti Crnoj Gori - saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

Crnogorski državljanin uhapšen u Srbiji po međunarodnoj potjernici Interpola

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 09:29

Crnogorski državljanin A.K. (32), za kojim je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodnu potjernicu radi izdržavanja osmomjesečne zatvorske kazne zbog nasilničkog ponašanja, uhapšen je u Srbiji prilikom pokušaja izlaska iz te države, navode iz Uprave policije.

Kontrola policije na Sakdarskom jezeru: Utvrđene nepravilnosti na devet plovila

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 09:22

Crnogorska granična policija zajedno s Lučkom kapetanimom Bar tokom vikenda sprovela je pojačanu akciju kontrole osoba i plovila u reonu akvatorija Skadarskog jezera i u kanalu rijeke Morača, usmjerenu na preventivno djelovanje i suzbijanje svih oblika nezakonitih aktivnosti na vodi, sa posebnim akcentom na bezbjednost osoba koje se prevoze plovilima, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Drama u Bijelom Polju: Dvoje djece upalo u rijeku, spasio ih prolaznik

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 09:02

Prava drama odigrala se sinoć na šetalištu uz rijeku Lim u Bijelom Polju, gdje je zahvaljujući brzoj reakciji Bjelopoljca Admira Mekića (39) spriječen tragičan ishod, prenosi Portal Vijesti.