Petak, 01.03.2024 | 06:41
IZVOR: b92.net

Obradović - Ili ću biti u Partizanu ili neću raditi!

Trener Partizana Željko Obradović još jednom se osvrnuo na navijače, doček koji mu je priređen i izjavu da će "razmisliti šta mu je činiti".




Foto: YouTube screenshot/BC Partizan TV

Kako je rekao poslije pobjede nad Anadolu Efesom (100:90), dobro je razmislio i shvatio: ili će biti u Partizanu ili neće raditi.

"Da li sam razmislio? Da, jesam. Upravo ljudi koji su me zvali i ovi navijači. Ovaj klub je nastao 1945. godine, a od nekih 70-ih kada je tu bio Dragan Kićanović sve je počelo. Partizan je imao fantastične rezultate i prošla je plejada sjajnih igrača. I nadam se da će se to nastaviti. Ono što je najvažnije je da se nastavi tradicija ovakve privrženosti klubu. Puno mi je srce kada vidim ovoliko djece u dvorani. Jedna stvar je biti dio elite, a to je Evroliga, ali najvažnije je edukovati djecu", rekao je Obradović, pa poentirao:

"Ili ću biti u Partizanu ili neću raditi. Mnogo je lako. E, sad, kako će biti u nastavku, to ćemo vidjeti".
 
Nastavio je:

"Meni će uvijek biti najvažnije mišljenje saradnika, igrača i navijača. Tu se sve završava. Klub raste, svi su to prepoznali u Evropi. Evroliga prepoznaje kada je jedan klub stabilan, to je kada ima sopstvene izvore finansiranja. To čine ovi navijači i da Partizan može da izađe pred Evroligom sa planom i programom koji je odličan i koji su klubovi prepoznali, ja sam veliki optimista, ali da ne žurimo, želim da se zahvalim svima. Mi drugu godinu za redom reprezentujemo i ovaj grad i državu na najbolji način, nadam se da ljudi to prepoznaju i da će prepoznavati i dalje".

Kada je riječ o samoj utakmici:

"Bila je važna utakmica, uvijek postoji imperativ, nosimo se tim. Reprezentativci su dosli u srijedu, ja sam radostan zbog igre. Njihovi procenti šuta su fascinantni, čestitke igračima, ovo je timska pobjeda. Energija sa tribina je bila važna".

O podršci navijača i transparentima:

"Ponosan sam i srećan da su navijači rekli da sam jedan od nih. Ponosan i srećan da sam trener kluba koji najviše volim. Ponosan i srećan da navijači to prepoznaju. Zadovoljan da sam posle Kupa imao mnogo poziva i poruka, ljudi su mi davali svakakvu vrstu podrške. Nemam nikakvu dilemu šta je moja budućnost. Doživjeti ovako nešto... To doživljavam od kako sam se vratio. Hvala im na svoj ljubavi iskazanoj prema meni. Valjalo je zbog ovoga roditi se. I doživjeti ovako nešto".

 

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
🏀🏀🏀
01.03.2024 08:39

Svaka ti čast Maestro .

0 0

MJR: Projekat Velje brdo - Blok A1 realizovaće se kroz tri faze

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:24

Ministarstvo javnih radova raspisalo je tender za izradu Glavnog projekta bloka A1 i izvođenje radova na prvoj fazi izgradnje stambenog kompleksa sa pratećom infrastrukturom u okviru projekta Velje brdo.

Tivćanin odbio test na droge, osuđen na 30 dana zatvora

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:22

F.D. (22) iz Tivta oglašen je krivim i osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 30 dana jer je dana 21. juna odbio da se testira na prisustvo narkotika u organizmu.

Klikovac Adžović: Krenuli ste da gradite bulevar a ne znate đe će da ide kanalizacija, sprdate se sa građanima

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:22

Šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada Andrija Klikovac, poručio je na mreži X ministarki javnih radova Majdi Adžović da su krenuli da grade bulevar a ne znaju đe će da ide kanalizacija.

Subotić: Bez strategije nema razvoja države

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:32

Poslanik Pokreta Evropa sad Jovan Subotić poručio je u Skupštini Crne Gore da su strategije, projekti i procedure ključni za razvoj države, ocjenjujući da je upravo njihovo zanemarivanje dovelo do brojnih problema sa kojima se Crna Gora suočava danas.

Okupila se košarkaša reprezentacija Crne Gore

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:24

"Crveni" sa dosta kadrovskih problema počeli pripreme za kvalifikacione utakmice sa Portugalom u gostima, te Rumunijom u "Morači"

Veći dio Podgorice bio bez struje

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:22

Veći dio Podgorice je jutros zbog kratkotrajnog ispada trafostanice 110/10 kV “Podgorica 4”, bio bez struje, saopštili su iz Crnogorskog elektrodistributivnog sistema CEDIS.

Čovjek techno-orkestar premijerno u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:55

Stephan Bodzin, apsolutni čarobnjak elektronske muzike, jedan od najimpresivnijih i najcjenjenijih live izvođača elektronske scene današnjice, na oduševljenje muzičkih sladokusaca, po prvi put će usidriti svoj legendarni live nastup u Crnoj Gori, 4. jula, na ulcinjskoj Velikoj plaži. Bodzin aka „Techno orkestar u jednoj osobi” – preuzeće kormilo jedne od najiščekivanijih noći ljeta i povesti publiku prvog poglavlja EXIT 2 Montenegro festivala na hipnotično putovanje između mora, zvijezda i bezvremenskog techno zvuka.

CDT: Javnost ima pravo da zna ko preuzima uticajne medije u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:54

Centar za demokratsku tranziciju (CDT) poziva na punu transparentnost procesa koji bi mogao dovesti do promjene vlasništva nad dijelom medija koji su poslovali u okviru United Grupe, uključujući objavljivanje podataka o stvarnim vlasnicima kapitala, vlasničkoj strukturi i izvorima finansiranja transakcije, saopštili su iz CDT-a.  

Više uhapšenih u Budvi: Alkoholisani vozači, odbijanje testiranja i zaplijenjene droge

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:48

Tokom pojačanih aktivnosti i ciljanih kontrola na području Budve, službenici Uprave policije kontrolisali su 42 vozača, pri čemu je evidentirano više prekršaja u vezi sa vožnjom pod dejstvom alkohola, odbijanjem testiranja na psihoaktivne supstance i posjedovanjem manjih količina opojnih droga. Više osoba je uhapšeno.  

Joković: Kuća poljoprivrede u Pljevljima u završnoj fazi, podrška proizvođačima i unapređenje uslova rada službi

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:05

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković boravio je danas u radnoj posjeti Pljevljima zajedno sa državnim sekretarom Krstom Rađenovićem i vršiocem dužnosti direktora Agencije za plaćanja Markom Radonjićem.