Četvrtak, 21.03.2024 | 14:16
IZVOR: dan.online

Svjetski šampion progovorio o promjeni kluba - Ferstapen OTKRIO da li ostaje u Red Bulu

Holanđanin prekinuo špekulacije da prelazi u Mercedes.




Foto: YouTube screenshot/ FORMULA 1 

Trostruki uzastopni šampion Formule 1 Maks Ferstapen rekao je da namjerava da ostane do kraja ugovora u Red Bulu do 2028. godine, u jeku spekulacija da bi mogao da pređe u Mercedes.

Ferstapen je rekao da mu laskaju pohvale koje je poslije trke u Saudijskoj Arabiji na njegov račun poslao direktor Mercedesa Toto Volf. 

Volf je rekao da bi volio da holandski vozač pređe u njegov tim, ali Ferstapen želi da ostane sa svojom porodicom u Red Bulu.

"Zato sam i potpisao ugovor. Kao što sam ranije rekao, zadovoljan sam ekipom i naravno, veoma je važno da pokušamo da zadržimo ključne ljude u timu duže vrijeme jer je to važno za naše nastupe, a na kraju, nastupi su posao. Namjera je da ostanem do kraja, za mene bi bila sjajna priča da završim ugovor, pošto to u suštini znači da sam bio dio jedne porodice, jednog tima", rekao je Ferstapen.

Glasine da bi mogao da traži prelazak u Mercedes, prešle su granice, dodao je Ferstapen.

"Svi želimo isto, dobar nastup na stazi i na to želimo da se koncentrišemo kao ekipa. Problem su spekulacije koje kruže ne samo u ekipi nego i spolja i to je nešto što ne možemo da kontrolišemo. Jedina stvar koju možemo da kontrolišemo je da svi u ekipi idemo u istom pravcu i mislim da to i radimo".

Govoreći o situaciji sa direktorom Red Bula Kristijanom Hornerom, koga je koleginica optužila za neprimjereno ponašanje, Ferstapen je rekao da neće da se miješa u to, ali da misli da je stvar rješena na pravi način.

Holanđanin je pobijedio u prve dvije trke ove sezone u Bahreinu i Saudijskoj Arabiji, a njegov timski kolega Serhio Peres u obje trke bio je drugi.

Sezona se nastavlja trkačkim vikendom u Australiji, a trka je na programu u nedelju od 5 časova po našem vremenu u Melburnu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Adžović: Velje brdo među najvećim projektima u istoriji Crne Gore

Srijeda, 25.03.2026 | 13:48

Početak radova na projektu Velje brdo, koji se već označava kao jedan od najvećih u istoriji Crne Gore, zvanično je obilježen danas, uz poruku ministarke javnih radova Majde Adžović  da ovaj projekat ima potencijal da riješi jedno od ključnih pitanja – dostupnost stanovanja za građane.

Kos odbacila poziv Vučića i Rame: Reforme za jedinstveno tržište i Šengen jednako teške kao i za članstvo u EU

Srijeda, 25.03.2026 | 13:29

Evropska komesarka za proširenje Marta Kos rekla je da ulazak neke zemlje u Šengen ili zajedničko tržište EU, što su rekli da žele premijer Albanije Edi Rama i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, zahtijeva podjednako teške reforme kao i one za članstvo u EU.  

Knežević pozvao građane Kule crnogorskog porijekla da podrže listu „Aleksandar Vučić – naša porodica“

Srijeda, 25.03.2026 | 13:25

Lider DNP-a i poslanik, Milan Knežević, pozdravio je mještane Kule, porijeklom iz Crne Gore, uputivši poziv da na izborima 29. marta podrže listu sa rednim brojem 1, koju predvodi Srpska napredna stranka: „Aleksandar Vučić – Kula, naša porodica!“.

Nikšić: Procesuirano osam i uhapšeno šest lica zbog sinoćnjeg incidenta

Srijeda, 25.03.2026 | 13:23

Policija u Nikšiću sinoć je procesuirala članove dvije navijačke grupe i tom prilikom uhapsila šest lica zbog narušavanja javnog reda i mira, saopšteno je iz Uprave policije.

Spajić: Opoziciju čekaju kolači i sokovi

Srijeda, 25.03.2026 | 13:17

Premijer Milojko Spajić kazao je, prilikom otvaranja projekta Velje brdo, da danas ima sastanak sa opozicionim liderima.

Vrhovni sud unapređuje efikasnost u predmetima ratnih zločina

Srijeda, 25.03.2026 | 13:10

Jačanje efikasnosti u procesuiranju predmeta ratnih zločina bilo je u fokusu sastanka održanog u Vrhovnom sudu Crne Gore, na kojem se razgovaralo o korišćenju dokaza Međunarodnog krivičnog suda (MKS) i Rezidualnog mehanizma, kao i o primjeni mjera zaštite svjedoka, saopšteno je iz ovog suda.  

Turisti s ljubimcima zaobilaze Crnu Goru

Srijeda, 25.03.2026 | 12:57

Državu tokom procesa pristupanja EU očekuju konkretne i obavezujuće promjene u oblasti dobrobiti životinja, poručeno juče iz Evropske kuće.

Komesarka Kos stiže u Crnu Goru: Od EU 383,5 miliona eura pod uslovom uspješne realizacije reformi

Srijeda, 25.03.2026 | 12:47

Evopska komesarka za proširenje Marta Kos, boraviće sjutra i u petak u Crnoj Gori kako bi ponovo potvrdila kontinuiranu podršku EU procesu pristupanja zemlje.

U Nikšiću uhapšeno šest osoba: Učestvovali u tuči, gađali se bakljama i palicama

Srijeda, 25.03.2026 | 12:44

Nikšićka policija uhapsila je N.M. (19), D.T. (26), L.Đ. (29), M.K. (18), B.N. (19) i L.B. (26), članove navijačke grupe koji su sinoć učestvovali u tuči na Trgu slobode, i sa članovima suprotstavljene grupe se gađali bakljama i palicama, saopšteno je iz Uprave policije.

MUP: Rok za podnošenje zahtjeva za produženje privremene zaštite osobama iz Ukrajine do 6. aprila

Srijeda, 25.03.2026 | 12:30

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da osobe iz Ukrajine, kojima je isprava stranca pod privremenom zaštitom istekla 4. marta, a koje namjeravaju da podnesu zahtjev za produženje, u cilju izbjegavanja diskontinuiteta boravka u Crnoj Gori, to mogu učiniti, shodno Odluci o odobravanju privremene zaštite osobama iz Ukrajine, do 6. aprila.