Ponedjeljak, 25.03.2024 | 10:19
IZVOR: RTCG

"Sokoli" sa Makedoncima : Pobjeda za još bolju atmosferu

Selektor Robert Prosinečki najavio je, praktično, novu startnu postavu u odnosu na duel sa Bjelorusijom. Prilika da se revanširamo Makedoncima za težak poraz iz 2015. godine, i, kako tvrde iz našeg tabora, dobru atmosferu u selekciji učine još boljom. 




Foto: Fudbalski savez Crne Gore FSCG, Youtube screenshot

Prosinečki je od zvaničnog predstavljanja, a reprezentativci tokom minule sedmice, kada je većina prvi put pružila ruku novom selektoru, obećavali "nešto novo". I viđeno je u četvrtak u prvom kontrolnom meču sa Bjelorusijom, koja, međutim, nije "reper" za ono što nas očekuje tokom jeseni u Ligi nacija. Bilo je segmenata za pohvalu, ali je i rival uzvraćao, a Mijatović spašavao.

Popularne "sokole" mnogo ozbiljniji test na kraju priprema u Antaliji očekuje večeras, kada će odmjeriti snage sa Sjevernom Makedonijom. Nekadašnji "bratstvenik" iz Jugoslavije vodi sa 2:1 u pobjedama, u duelima koji su, kao i sada, bili prijateljskog karaktera. Prosinečki će, kako je istakao, zamijeniti deset fudbalera iz startne postave prethodne utakmice. Želja je da pozvani za ovu akciju, bez izuzetka, dobiju priliku.

"Momci su trenirali odlično, atmosfera je dobra. Još je bolja kad se pobjeđuje. Biće promjena, a samo će u odnosu na utakmicu sa Bjelorusijom ostati Stevan Jovetić, jer želimo da minutažu koju ima u Olimpijakosu nadoknadimo kroz reprezentaciju", kazao je Prosinečki.

Pretpostavlja se da će na golu biti Šarkić. Savić, koji je prethodno bio pošteđen, komandovaće odbranom u paru sa Vujačićem. Bekovske pozicije trebalo bi da zauzmu Marko Vukčević i Radunović. Marko Bakić i Lončar biće ispred odbrane, po krilima Jovović i Camaj, a Jovetić u blizini napadača Mugoše. Prethodno je sa klupe prvi nastup u dresu sa državnim grbom upisao Demir Škrijelj, sada će u toj ulozi biti Miloš Brnović iz Budućnosti.

Dvije selektorske simbolike u susretima sa Makedoncima. Na Kranjčarevom debiju poraženi smo 2:1, na oproštaju Brnovića 4:1. Umalo da i Prosinečki prvi put predvodi ekipu protiv istog rivala.

"Gledali smo utakmicu Makedonije sa Moldavijom (1:1, takođe u Antaliji, prim. aut), nijesu izgledali dobro. Protiv nas će sigurno biti motivisaniji, željeće da poprave utisak. Imaju veliki individualni kvalitet, njihovi igrači prave razliku u dobrim klubovima. Neće biti laka utakmica. Ali, optimisti smo, momci nijesu ni umorni, jer ćemo skroz promijeniti ekipu. U svakom slučaju, sigurno će biti zanimljivo”, kazao je Prosinečki.

Ne mora po onoj "Pamti, pa vrati", ali nas je Makedonija zadužila te 2015. godine, kada je demolirala crnogorske fudbalere. Jedini gol postigao je Jovetić, u sastavu je bio i Stefan Savić, nekada suprostavljen dok je nosio dres Partizana tada treneru Crvene zvezde Robertu Prosinečkom.

"Pravi potez smo napravili što smo došli u Antaliju, gdje radimo svakodnevno i bolje se upoznajemo sa selektorom. Mi smo grupa pravih momaka, koji imaju pošten pristup prema obavezama. Želimo da olakšamo selektoru da napravi dobru ekipu, koja će moći da se suprostavi rivalima u Ligi nacija", istakao je as madridskog Atletika.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Siner BEZ MILOSTI – Za manje od sat vremena do OSMINE FINALA u Beču

Srijeda, 22.10.2025 | 21:51

Italijanski teniser Janik Siner bez mnogo muke je izborio plasman u osminu finala ATP turnira u Beču, savladavši Njemca Danijela Altmajera sa 6:0, 6:2 za svega 59 minuta igre.

Otvoren konkurs za nagradu za filantropiju „Iskra“ – prijave do 23. novembra 2025.

Srijeda, 22.10.2025 | 21:41

Fond za aktivno građanstvo (fAKT) otvorio je konkurs za nagradu za filantropiju „Iskra“, priznanje koje se dodjeljuje za činjenje za opšte dobro u Crnoj Gori.

Kovačević: Titula Evropske prijestonice kulture PRIPADA svim građanima Nikšića

Srijeda, 22.10.2025 | 21:17

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević na konferenciji za medije zahvalio je svima koji su učestvovali u pripremama za kandidaturu te opštine za Evropsku prijestonicu kulture.

Novi repertoar bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 22.10.2025 | 20:37

Od sjutra u bioskopu Cineplexx počinje dječiji filmski festival KIDS FEST koji donosi premijerno filmske naslove iz raznih zemalja Evrope, ali i najgledanije Diznijeve crtaće u proteklom periodu, po specijalnoj cijeni ulaznici.

DVD Podgorica poziva zainteresovane da postanu dio njihovog tima

Srijeda, 22.10.2025 | 20:29

NVO Dobrovoljno vatrogasno društvo Podgorica pozvalo je sve zainteresovane da se pridruže njihovom timu i postanu dio DVD Podgorica.

Evropa ima novu prijestonicu SREĆE: I nije tamo gdje biste očekivali

Srijeda, 22.10.2025 | 20:10

Na listi dominiraju gradovi ispunjeni suncem, zajedništvom i pozitivnom energijom, a iznenađenje je da sreća više ne stanuje na sjeveru, već na jugu Evrope. 

"Nijesam planirala da budem SAMA sa TROJE DJECE": Poznata pjevačica otvorila dušu nakon razvoda

Srijeda, 22.10.2025 | 19:37

Pjevačica i glumica (45) i njen suprug Erik Džonson (46) objavili su raskid nakon 10 godina braka ranije ove godine. Od tada, Simpson je otvoreno govorila o ne tako lakom periodu koji ju je sačekao.

Vučićević: Za nastavak Bulevara Veljka Vlahovića TRI MILIONA EURA, prioritet rekonstrukcija Podgoričanke i Gradskog pozorišta

Srijeda, 22.10.2025 | 19:31

Agencija za izgradnju i razvoj Podgorice je ove godine, od 44 planirana projekta, realizovala 32, dok su preostali u završnoj fazi. Direktor Agencije Bajko Vučićević kaže za RTV Podgorica da je riječ o projektima koji mijenjaju izgled grada, unaprijeđuju infrastrukturu i svakodnevni život građana.

Ćerka Aleka Boldvina progovorila o djetinjstvu i toksičnim porodičnim odnosima: "Shvatila sam koliko su ŠTETNI"

Srijeda, 22.10.2025 | 19:14

Irland Boldvin, kćerka glumca Aleka Boldvina i njegove bivše supruge, glumice Kim Basinger, otvoreno je progovorila o teškom odrastanju i odnosima unutar svoje porodice.

Senat Prijestonice Cetinje usvojio Program razvoja Prijestonice za 2026. godinu

Srijeda, 22.10.2025 | 18:22

Na današnjoj sjednici Senata Prijestonice Cetinje, kojom je predsjedavao predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, jednoglasno je usvojen Program razvoja Prijestonice za 2026. godinu, vrijedan 9,2 miliona eura.