Utorak, 26.03.2024 | 14:52
IZVOR: Kolektiv.me

Na Dance Arenu stižu Carl Cox, Bonobo, Black Coffee,... a slijedi i specijalno iznenađenje!

Exitova mts Dance Arena već godinama uživa status istinskog hrama elektronske muzike i vodećeg plesnog podijuma u svijetu. Smještena u kolosalnim rovovima Petrovaradinske tvrđave ostaje nezaobilazno hodočašće svih fanova elektronske muzike, ne samo u Srbiji, već i širom svijeta.




Foto: EXIT Promo

Carl Cox, Bonobo, Black Coffee, Maceo Plex, Sama’ Abdulhadi, Klangkuenstler, Carlita, I Hate Models, Patrick Mason, i još niz globalnih titana spremni su da zapale jedinstvenu mts Dance Arenu čiji inovativni i impresivni program i sjajna produkcija svake godine podižu ljestvicu. Ni ovdje nije kraj, jer uskoro stiže još jedno veliko iznenađenje koje će upotpuniti elektronsku odiseju ovogodišnjeg Exita!

Sastavni dio rejverskog iskustva na Tvrđavi je i kultna NSNS Refreshed by Heineken Silver bina koja godinama unazad fanovima donosi alternativni elektronski zvuk. Sara Landry, Oguz, Yotto, Estella Boersma, Francis Mercier, Helena Hauff, i mnogi drugi donijeće svoje jedinstvene energije u besani šanac od 11. do 14. jula. Bilo da vas privlači techno, house, ili tech-house, na EXIT stiže postava spremna da zadovolji svaki muzički ukus.

„S ponosom predstavljamo jedno od najjačih izdanja elektronskog programa na Exitu. Svake godine i program i produkciju dižemo na stepenicu više, kako bismo opravdali reputaciju vodećeg dance floor-a u svijetu”, izjavio je osnivač i direktor EXIT festivala, Dušan Kovačević.

Na čuvenu mts Dance Arenu, publici poznatu i kao utočište za sve ljubitelje elektronske muzike prve večeri festivala, u četvrtak 11. jula stiže najpopularniji DJ svih vremena, za mnoge i sam simbol ove profesije – Carl Cox, a pridružuju mu se berlinska DJ zvijezda i producent Klangkuenstler, pionirka palestinske elektronske scene Sama’ Abdulhadi, Franky Wah i Mene!

Groznicu subotnje večeri publici će donijeti hipnotišući zvuci majstora nadahnutog techno zvukom, Maceo Plexa. Njegova sposobnost da spoji elemente dubokog house-a sa intenzivnim techno ritmovima čini njegove setove jedinstvenim i nezamjenljivim iskustvom svaki put. Iste večeri, DJ pult zauzeće i zvijezda nove techno generacije, otjelotvorenje diska inferna I Hate Models, koji je nastupio na stadionima ispred 30.000 ljudi, iako su ovakve bine do sada bile rezervisane samo za najveće bendove. U moćni elektronski šanac stižu i nevjerovatno ekscentrični techno i house mag Patrick Mason, naša mlada DJ zvijezda Lanna, futuristička vila elektronske scene Desna kao i energična Katalina sa svojim cross-genre setom.

Posljednje večeri na legendarnoj elektronskoj bini, publici će se pokloniti Grammy-jem nagrađena globalna house ikona Black Coffee, DJ i producent koji je postao jedno od najtraženijih imena na elektronskoj sceni nakon što je u oktobru prošle godine rasprodao Madison Square Garden u Njujorku. Nedjelju na mts Dance Areni obilježiće i legendarni Bonobo sa svojom unikatnom soničnom fuzijom, zatim će Barry Can’t Swim naslikati dinamični muzički pejzaž svojim gotovo savršeno harmoničnim bass linijama, dok će multiinstrumentalistkinja Carlita donijeti plesne ritmove iz srca srednjeg Istoka. Za najjedinstveniji DJ pult staće i vodeći DJ kada je u pitanju world music žanr, Mose, poznat po svom multikulturalnom zvuku, kao i poznati beogradski dvojac INNĒR SENSE.

Uzbuđenju ipak nije kraj, jer ako zaronite dublje u zvučni pejzaž Petrovaradinske tvrđave otkucajima raznolikih žanrova i stilova, stići ćete do NSNS Refreshed By Heineken Silver bine, obavezne tačke na mapi svih iskusnih rejvera. 

U besani šanac stižu dinamična i inovativna Sara Landry, poznata kao sonična mađioničarka čiji setovi su poput najuzbudljivijih putovanja, Yotto, mlad i talentovan producent čija muzika osvaja srca ljubitelja progressive house-a širom svijeta. Nezaboravni i magnetični set koji publiku ostavlja zapanjenom donijeće DJ i producent Oguz, zatim stiže i Estella Boersma, jedinstvena umjetnica koja kombinuje elemente house-a, techna i indie elektronike kako bi stvorila svoj prepoznatljivi zvuk. Njeni melodični vokali i hipnotišući beatovi uvlače publiku u njen svijet muzičke ekspresije i strasti. Nakon toga, na redu je Francis Mercier, čije setove karakteriše eklektičan spoj afro house-a, tech house-a i tribal ritmova. Njegova energija za DJ pultom neizostavno podiže atmosferu i tjera publiku da se prepusti plesu i ritmu tokom cijelog nastupa. Za DJ pult doletjeće i  Helena Hauff, maestra tehno zvuka čije setove karakteriše sirova, hipnotišuća atmosfera koja je čini jednim od najuzbudljivijih imena na elektronskoj sceni.

Tokom četiri dana festivala intimno i nezaboravno iskustvo pod otvorenim nebom iznad NSNS bine donijeće i Airrica, Aname b2b BLR, Awen, Cassie Raptor, Djeff b2b Fiona Kraft, Filip Xavi, Henry Saiz, Hobin Rude, Kobosil, Layzie, Maroon, Sona, Supergloss, i Yelisaveta.

Nadaleko poznata kao omiljena mala bina festivala, Urban Bug bina i ove godine donosi sjajnu ekipu koja će zasigurno zagrijati publiku. Program ove godine čini više desetina elektronskih umjetnika, neki od njih u ekskluzivnim b2b setovima, tu su 2 Much b2b Vein, Hudi b2b Aljoša, Layzie b2b Techa, Migazz b2b Kornwall, Milenko b2b Arnee, Miozz b2b Stefan Jović, Neshud b2b Irkah, Neutron, Needle b2b Hori, Novak, Rade Bađin b2b Poliformat, Runy b2b Mande, S.A.B.R.I. b2b Rikaya, Stameni b2b Mark Aasgier, Teachr b2b Butterfly.eff, THE b2b Zira, Vladimir Aćić b2b Danilo Vladušić, Vladimir Tucakov b2b Bokun, Wise D and Kobe, i Woodie b2b Danijel Kević.

Naredno izdanje EXIT festivala, sa temom EXIT Starseeds i sloganom „Probudimo naše supermoći zajedno“, biće održano od 11. do 14. jula 2024 na Petrovaradinskoj tvrđavi, uz nulti dan, 10. jul, rezervisan za posebni Starseeds Takeover performans na Tesla Universe bini. Četvorodnevne ulaznice po promo cijeni od 64 EUR i uz uštedu od 50% dostupne su ovdje, kao i na prodajnim mjestima u zemlji.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

EXIT poziva umjetnike i kreativce iz Crne Gore i povezuje ih sa globalnom kreativnom zajednicom

Četvrtak, 09.04.2026 | 17:48

EXIT 2 Montenegro otvorio je poziv za umjetnike i kreativce iz Crne Gore koji žele da postanu dio realizacije predstojećih događaja, ali i da kroz ovu platformu ostvare vidljivost, umrežavanje i profesionalno povezivanje sa regionalnom i globalnom kreativnom zajednicom.

EXIT To Montenegro pozicionira Crnu Goru kao evropskog lidera muzičkog turizma

Srijeda, 08.04.2026 | 12:13

EXIT to Montenegro sa dva velika događaja u Budvi i Ulcinju i više manjih širom Crne Gore predstavlja vrhunac svjetske turneje brenda i generisaće na početku i na kraju turističke sezone preko 200.000 noćenja i ekonomski doprinos crnogorskom turizmu od najmanje 40 miliona eura. Ovaj projekat pozicioniraće Crnu Goru kao jednog od lidera muzičkog turizma Evrope, jedne od najbrže rastućih grana globalnog turizma, koja već sada generiše preko 100 milijardi eura, uz projekcije rasta na više od 230 milijardi do 2030. i preko 340 milijardi eura do 2032. godine.

Objavljen redosljed nastupa u polufinalima 70. Pjesme Evrovizije - Evo kada nastupa Crna Gora

Petak, 03.04.2026 | 10:43

Organizatori Pjesme Evrovizije 2026, objavili su redosljed nastupa za oba polufinala ovogodišnjeg takmičenja.

Proslavite 8. mart u Marendi uz pažljivo kreiran meni

Utorak, 03.03.2026 | 09:13

Osmi mart je prilika da se zastane, zahvali, obraduje i pokaže pažnja. Mnogi će i ove godine izabrati zajednički ručak ili večeru – jer vrijeme provedeno za stolom često vrijedi više od svega.

Ovoj pjesmi kladionice predviđaju pobjedu na Eurosongu

Nedjelja, 01.03.2026 | 15:49

Linda Lampenius i Pete Parkonen će predstavljati Finsku na 70. Eurosongu u Beču.  

Sjutra je Velika subota: Ovo su tradicija i običaji

Petak, 10.04.2026 | 20:40

Sutra je Velika subota, drugi dan velike žalosti: Ovo su najvažniji običaji, a ako uradite jednu stvar, vjeruje se da će vam sve krenuti nabolje.

Ivanović: Reformski proces učvršćuje evropsku perspektivu Crne Gore

Petak, 10.04.2026 | 14:12

Crna Gora ima realnu ambiciju da postane 28. članica Evropske unije do 2028. godine, poručio je potpredsjednik Vlade za vanjske poslove u intervjuu za portal "Focus Europe" i italijanski list "Quotidiano nazionale", ističući da je zemlja najnapredniji kandidat u procesu proširenja.  

Stručnjak OTKRIVA: Evo kako broj odspavanih sati UTIČE na vaše tijelo i mozak

Petak, 10.04.2026 | 16:20

"Ako sad legnem, uhvatiću osam sati sna... dobro, ako legnem sad, biće barem pet..." Svi smo barem jednom vodili ovakav unutrašnji monolog, ostajući budni zbog neprijatnih uspomena ili beskonačnog skrolovanja po TikToku. Sada je savjetnica za spavanje detaljno objasnila kako broj odspavanih sati utiče na tijelo, bilo da se radi o idealnih osam ili nijednom.

Manjinski akcionari spremni da prodaju udio u Barskoj plovidbi investitoru iz Dubaija

Petak, 10.04.2026 | 14:33

Manjinski akcionari, vlasnici 22% akcija Barske plovidbe, zainteresovani su da prodaju udio u toj brodarskoj kompaniji investitoru iz Dubaija.

Riješena misterija: Evo zašto Uskrs simbolizuju zec, jaja i otkud šunka u toj priči

Petak, 10.04.2026 | 18:40

Na Uskrs hrišćani slave Vaskrsenje Isusa Hrista, ali uz ovaj praznik vezuju se i brojni simboli koji imaju mnogo starije, često pagansko porijeklo. Priče o zecu, jajima i šunki prepune su zanimljivih i neobičnih objašnjenja.

Đurišić: Aerodrome je trebalo da razvija domaći menadžment

Subota, 11.04.2026 | 13:56

Bivši dugogodišnji direktor Montenegro erlajnsa Zoran Đurišić zbunjen je odlukom Vlade da dodijeli koncesiju na aerodrome u Podgorici i Tivtu južnokorejskom Inčonu.  

Alhantouli: Vaskrs uliva uvjerenje u pobjedu istine, pravde i mira

Subota, 11.04.2026 | 13:43

Ambasador Palestine u Crnoj Gori Rabi Alhantouli u čestitki povodom Vaskrsa kazao je da ovaj sveti praznik uliva uvjerenje u pobjedu istine, pravde i mira.

„Izabrani“: kako je serija o Hristu postala globalni fenomen

Subota, 11.04.2026 | 13:30

Premijera nastavka filma The Passion of the Christ reditelja Mel Gibson, koji nosi naziv Vaskrsenje Hristovo, najavljena je za proljeće naredne godine. U međuvremenu, status jednog od najgledanijih ostvarenja na svijetu drži serija The Chosen, prva višesezonska produkcija koja prati život Isus Hrist.

Uhapšena dvojica Plavljanja, drogirali se u kolima

Subota, 11.04.2026 | 13:10

Plavska policija je uhapsila  K.P. i A.M. iz Plava zbog sumnje da su omogućavali uživanje opojne droge marihuane u putničkom vozilu, a tokom kontrole u vozilu je pronađen i oduzet startni pištolj, saopštili su iz Uprave policije.  

Na putu Bijelo Polje – Berane uhapšeno sedam vozača zbog brze vožnje

Subota, 11.04.2026 | 12:57

Policija je sprovela pojačane kontrole saobraćaja na putnom pravcu Bijelo Polje – Berane, tokom kojih je sankcionisano osam vozača, dok je sedam uhapšeno zbog prekoračenja brzine  

Stiže "Super El Ninjo" - fenomen koji mijenja vremenske obrasce širom svijeta

Subota, 11.04.2026 | 12:45

Nakon višegodišnje La Ninje, tropski Pacifik sada se ubrzano prebacuje u fazu koja bi mogla postati rekordni Super El Ninjo – fenomen koji kao velika planetarna toplotna mašina oslobađa ogromne količine energije iz okeana u atmosferu i mijenja vremenske obrasce širom svijeta, prenosi Slobodna Dalmacija.

Amerika pristala na ustupak Teheranu samo da bi otvorili Hormuški moreuz, otkriveno koji

Subota, 11.04.2026 | 12:32

Visoki iranski izvor izjavio je u subotu, 11. aprila, da su Sjedinjene Američke Države pristale osloboditi zamrznuta iranska sredstva koja se nalaze u Kataru i drugim stranim bankama, pozdravljajući taj potez kao znak "ozbiljnosti" u postizanju dogovora s Washingtonom tokom pregovora u Islamabadu.    

Abazović: Poslanici da zaštite državni interes, Aerodromi ne smiju da se daju po cijeni jednog aviona

Subota, 11.04.2026 | 12:13

Predsjednik Građanskog pokreta URA  Dritan Abazović pozvao je poslanike u Skupštini Crne Gore da glasaju protiv vladine odluke da se Aerodromi Crne Gore daju pod koncesiju južnokorejskoj kompaniji Inčon, navodeći da bi to značilo zaštitu nacionalnih interesa građana.  

Službeni pas na Sukobinu otkrio drogu kod državljanke Kosova

Subota, 11.04.2026 | 12:21

Službeni pas na graničnom prelazu Sukobin markirao je drogu kod državljanke Kosova M.G. (35), koja je uhapšena prilikom pokušaja ulaska u Crnu Goru, nakon što je kod nje pronađena manja količina kokaina i marihuane, saopšteno je iz Uprave policije.

Tetovaže i imunitet: Šta nauka zaista zna o uticaju mastila na organizam

Subota, 11.04.2026 | 12:00

Tetovaže su, između ostalog, široko rasprostranjen oblik ličnog izražavanja, ali njihov uticaj na organizam daleko je složeniji nego što se na prvi pogled čini. Iako se generalno smatraju bezbjednim, naučna istraživanja sve više ukazuju da mastila za tetoviranje nijesu uvijek biološki neutralna.