Utorak, 02.04.2024 | 08:04
IZVOR: kolektiv.me/mondo.rs

NAJVEĆI UGOVOR U ISTORIJI KOŠARKE - Dončić bi mogao za godinu ZARADITI koliko Džordan za cijelu karijeru

Luka Dončić uskoro očekuje potpisivanje najvećeg ugovora u istoriji.




Foto: YouTube screenshot/ LD

Slovenački košarkaš Luka Dončić "pravio je čuda" protekle noći u NBA ligi pošto je u pobjedi Dalasa nad Hjustonom (125:107) kao od šale postigao 47 poena, a imao je još 12 skokova i sedam asistencija.

Igrao se sa protivničkim igračima i davao "floutere" skoro sa udaljenosti od sedam metara, a možda je to djelom i jer je znao da u teksaškom derbiju ispunjava uslov koji će mu donijeti veliko bogatstvo.

O čemu se radi?

Dončić je na meču protiv Hjustona odigrao 65. meč u sezoni (propustio je samo devet utakmica) i time je ispunio kriterijum NBA lige potreban za dobijanje pojedinačnih nagrada. Nisu one toliko važne igračima, koliko pak donose druge benefite kada su u pitanju ugovori. Sada, Dončić može da računa na najveći ugovor u istoriji NBA.

Ako bude izabran u neku od tri najbolje petorke NBA lige (a izvjesno je da će biti u prvoj), Dončić će moći da potpiše takozvani "supermaksimalni" ugovor 2025. godine. Takav ugovor mogu da potpišu samo igrači koji imaju sedam godina staža u NBA (zato neće ovog ljeta), a ujedno moraju da ispunjavaju uslove poput izbora u najbolju petorku, učešća na Ol-staru... Nema sumnje da Dončića više ništa neće spriječavati da dobije ugovor kakav niko nema u košarci, prenosi portal Mondo.rs

Prema nekim procjenama, Dončić bi trebalo da dobije ugovor koji će samo u jednoj sezoni vrijedeti više od 80 miliona dolara, odnosno 35 odsto "seleri kepa". Ukupno, mogao bi da dobije petogodišnji ugovor od 346 miliona dolara, odnosno prosjek od 70 miliona - što bi se iz godine u godinu povećavalo.

Trenutno, najveći godišnji ugovor u NBA ligi ima Džejlin Braun sa 57.246.000 dolara u Bostonu, dok je iza njega Nikola Jokić sa 55.224.526 dolara. Primjera radi, Majkl Džordan je u NBA karijeri zaradio 86 miliona dolara, što kada bismo uskladili sa inflacijom, danas bi bilo oko 170 miliona dolara. Ali, to su bila neka potpuno druga vremena i počeci velikog kapitala u NBA ligi, baš zbog velikog Džordana.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Knežević pozvao SDT da iskontroliše ugovor za izgradnju postrojenja u Botunu

Petak, 12.12.2025 | 14:43

Poslanik u Skupštini Crne Gore i lider Demokratske narodne partije (DNP), Milan Knežević kazao je danas da je ugovor za izgradnju Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda "nikad viđeni".

PES: Đeljošaj da uskladi svoju inicijativu sa Socijalnim savjetom i predloži prihodnu stranu

Petak, 12.12.2025 | 14:41

Poslanički klub PES-a poziva sve predlagače zakonodavnih inicijativa koje propisuju socijalne mjere, a koje značajno utiču na izdvajanja u budžetu, da ih usaglase sa Socijalnim savjetom, kao nadležnim i zakonom priznatim tijelom za javne politike u ovoj oblasti.

Vuksanović u Dubrovniku: Jačanje partnerstva za budućnost Hrvata u Crnoj Gori

Petak, 12.12.2025 | 14:39

Predsjednik Hrvatske građanske inicijative i zastupnik u Skupštini Crne Gore Adrijan Vuksanović, zajedno s generalnom konzulkom Hrvatske u Kotoru Jasminkom Lončarević, boravio je u službenoj posjeti Dubrovačko-neretvanskoj županiji, gdje su ih primili župan Blaž Pezo, njegov zamjenik Joško Cebalo i načelnica Žaklina Marević, saopšteno je iz Hrvatske građanske inicijative.

Poslanički klub PES: Đeljošaj da uskladi svoju inicijativu sa Socijalnim savjetom i predloži prihodnu stranu

Petak, 12.12.2025 | 14:26

Poslanički klub PES-a poziva sve predlagače zakonodavnih inicijativa koje propisuju socijalne mjere, a koje značajno utiču na izdvajanja u budžetu, da iste usaglase sa Socijalnim savjetom, kao nadležnim i zakonom priznatim tijelom za javne politike u ovoj oblasti.

Na Pravnom fakultetu obilježen jubilej Ustava za Knjaževinu Crnu Goru iz 1905. godine

Petak, 12.12.2025 | 14:12

U prisustvu predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića, na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore održana je svečanost povodom obilježavanja 120 godina od donošenja Ustava za Knjaževinu Crnu Goru iz 1905. godine, jednog od najznačajnijih državnih i pravnih akata u razvoju crnogorske ustavnosti i pravno-istorijskog identiteta, saop[teno je sa UCG.

Plenković: Nisu isto opremljeni avioni za Hrvatsku i za Srbiju

Petak, 12.12.2025 | 14:05

Neka Milanović ode u Pariz i neka to kaže Francuzima, rekao je predsjednik Vlade Andrej Plenković komentarišući kritike predsjednika Zorana Milanovića da su Francuzi avione najprije prodali Hrvatskoj, a onda Srbiji, a da nisu ništa pitali.    

Crna Gora u grupi D

Petak, 12.12.2025 | 13:57

Futsal reprezentacija Crne Gore dobila je protivnike u preliminarnoj rundi kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2028. godine.

Bijelo Polje: Pretresom kuće pronađena tri štapina eksploziva “Beranit”

Petak, 12.12.2025 | 13:42

Crnogorska granična policija izvršila je pretres  kuće koju koriste A.D. i S.D. u Bijelom Polju, i tom prilikom pronašla tri štapina eksploziva “Beranit” u pakovanjima od po 200 grama i jedna polovina pakovanja istog eksploziva koje je bilo otvoreno.    

Efekat će vas oduševiti: Zašto bi svijeću trebalo da stavite u frižider?

Petak, 12.12.2025 | 13:41

Zvuči kao savjet iz čarobnjačkog priručnika, ali zapravo je trik koji radi, pa isprobajte i vi.

Veliko iznenađenje: Lorenco Museti proglašen za sportistu godine u Italiji

Petak, 12.12.2025 | 13:25

Mnogi su očekivali da ta nagrada ode u ruke Janika Sinera.