Utorak, 02.04.2024 | 11:14
IZVOR: kolektiv.me

Studenti OBRATITE PAŽNJU - U narednoj studijskoj godini na OVOM FAKULTETU oko 300 MJESTA za upis

U narednoj studijskoj godini, očekuje se da će Elektrotehnički fakultet Univerziteta Crne Gore imati raspoloživih oko 300 mjesta za upis. Ova mjesta su raspoređena na tri studijska programa: Energetika i automatika, Elektronika, telekomunikacije i računari takođe i Primijenjeno računarstvo.




Foto: Arhiva, Kolektiv.me 

"Elektrotehnički fakultet nosi reputaciju jedne od vodećih naučnih institucija u Crnoj Gori, sa naučnicima koji su priznati na globalnom nivou. Sa šest decenija dugom tradicijom obrazovanja stručnjaka, fakultet je obrazovao generacije koje su konkurentne na međunarodnom tržištu. Programi studija kontinuirano se prilagođavaju savremenim naučnim trendovima i potrebama industrije, a cjelokupna nastava se realizuje sopstvenim kadrom",  saopšteno je iz Univerziteta Crne Gore.

Kako dodaju, studenti Elektrotehničkog fakulteta tradicionalno su među najboljim srednjoškolcima koji imaju potencijal za postizanje izuzetnih rezultata kako na domaćem, tako i na međunarodnom nivou. Njihov uspjeh se ogleda i kroz postignuća na prestižnim takmičenjima poput IEEE Extreme , gdje su se plasirali među 5.2% najboljih timova.

"Fokus fakulteta nije samo na akademskom uspjehu, već i na praktičnom iskustvu i podsticanju preduzetničkog duha kod studenata. Organizacija Startup akademije omogućava studentima da direktno uče od iskusnih menadžera i preduzetnika, čime se stvara ambijent za razvoj budućih lidera u industriji", ističu u saopštenju. 

Podrška nastavnog kadra, dodaju, koji je prepoznat po svojim naučnoistraživačkim dostignućima, omogućava studentima da razviju svoju kreativnost i uključe se u projekte koji im omogućavaju praktično iskustvo.

Fakultet takođe ima uspostavljenu saradnju sa ključnim crnogorskim kompanijama iz oblasti energetike i informaciono-komunikacionih tehnologija, što studentima pruža priliku za praktičnu primjenu stečenog znanja i veze sa potencijalnim budućim poslodavcima. U sklopu jubileja Univerziteta Crne Gore, koji obilježava 50 godina rada, Elektrotehnički fakultet se ponosi svojim doprinosom u obrazovanju tehničkih kadrova i razvoju društva.

"Elektrotehnički fakultet Univerziteta Crne Gore poziva sve zainteresovane studente da se pridruže zajednici stručnjaka i lidera u oblasti elektrotehnike, sa ciljem stvaranja bolje budućnosti za sve", zaključeno je u saopštenju UCG.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mladić osumnjičen da je na šetalištu pod Trebjesom odgurnuo Nikšićanku i oteo joj tašnu

Četvrtak, 20.08.2026 | 08:11

Policija je saopštila da je u Nikšiću uhapsila 19-godišnjeg A.I. zbog sumnje da je na šetalištu pod Trebjesom odgurnuo ženu i oteo joj tašnu sa ličnim stvarima, novčanikom, bankovnom karticom i ključevima od kuće.

Ulcinj: Požar na Briskoj gori se ponovo aktivirao, očekuje se pomoć iz vazduha

Četvrtak, 20.08.2026 | 08:42

Jedan od najtežih trenutaka tokom višednevne borbe sa požarima u Ulcinju bio je na Briskoj gori, gdje je vatra opkolila vatrogasce i približila se kućama i maslinjaku, kazao je za RTCG vatrogasac Rejhan Selović.

Podgorica: Požar u Bratonožićima ugašen, vatrogasci intervenisali do kasno u noć

Četvrtak, 20.08.2026 | 08:17

Požar u Bratonožićima, na podrčju Klopota, je ugašen, potvrdio je za Portal Analitika komandir Službe zaštite i spašavanja Glavnog grada, Nikola Bojanović.

Formiran predmet protiv bivšeg šefa SPO Dragana Radonjića zbog sumnje u lažno svjedočenje

Četvrtak, 20.08.2026 | 09:04

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici formiralo je predmet protiv bivšeg šefa Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) Dragana Radonjića zbog sumnje da je lažno svjedočio u postupku protiv nekadašnjeg policijskog funkcionera Zorana Lazovića i navodnih pripadnika njegove kriminalne grupe, penzionisanog glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića i suspendovanog specijalnog tužioca Saše Čađenovića, saznaje portal Adria.

Veći dio Podgorice bez vode, nestala struja u pumpnoj stanici Mareza

Četvrtak, 20.08.2026 | 08:30

Potrošači sa vodoizvorišta Mareze su ostali bez vode rano jutros nakon što je došlo do nestanka struje na pumpnoj stanici.

Leković: Kao Baranin i poslanik, biću uz bivše radnike „Primorke“

Četvrtak, 20.08.2026 | 15:27

Njihova borba nije počela danas, niti je moje interesovanje za njihovu sudbinu vezano samo za ovaj protest. Više puta sam javno govorio o nepravdi koja im je učinjena, razgovarao sa njihovim predstavnicima i zahtijevao da se slučaj „Primorke“ konačno otvori pred nadležnim institucijama - poručio je poslanik Demokrata Momčilo Leković.

Ivanović odgovorio Kneževiću pjesmom “Žene vole oficire”

Četvrtak, 20.08.2026 | 15:13

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove i funkcioner PES-a, Filip Ivanović, komentarisao je na mreži X pres konferenciju lidera DNP-a Milana Kneževića, na kojoj je saopštio da je premijer Milojko Spajić pripadnik Vojske Srbije od 2023.

Pojačana kontrola iz vazduha: Policija sankcionisala 40 vozača

Četvrtak, 20.08.2026 | 14:54

Crnogorska saobraćajna policija sprovodi akciju digitalno patroliranje uz upotrebu drona širom zemlje u okviru koje je sankcionisala 40 vozača.

Vlada predložila članove nadzornih odbora Željezničkog prevoza i Željezničke infrastrukture

Četvrtak, 20.08.2026 | 14:37

Vlada je predložila Skupštini akcionara "Željezničkog prevoza Crne Gore" da za članove Nadzornog odbora tog preduzeća, predstavnike državnog kapitala, imenuje: Gorana Simovića, Maksima Lambulića, Bojana Popovića, Slavka Vukčevića i Dejana Konatara.

Đoković progovorio o deportaciji iz Australije i jednom od najgorih dana: Pravu istinu ne zna 99 odsto ljudi

Četvrtak, 20.08.2026 | 14:32

Dokumentarni film „Novak Đoković: The Wolf in Winter“ već je privukao veliku pažnju javnosti, a od danas je dostupan svim gledaocima.

Na Božaju uhapšen Albanac osumnjičen za silovanje na plaži u Grčkoj

Četvrtak, 20.08.2026 | 14:26

Granična policija uhapsila je na prelazu Božaj albanskog državljanina A. P. (52), kojeg Grčka potražuje zbog sumnje da je u maju 2022. godine silovao osobu na plaži Chelona. Nakon potvrde identiteta po međunarodnoj potjernici INTERPOL-a, određen mu je ekstradicioni pritvor.

Objavljen tender za projektovanje dionice Jadransko-jonskog auto-puta

Četvrtak, 20.08.2026 | 14:12

Kompanija Monteput raspisala je tender za izradu idejnog projekta za dionicu Jadransko-jonskog auto-puta, Gradac-Grahovo, čija je procijenjena vrijednost četiri miliona eura.

Udes kod Nikšića, četiri osobe lakše povrijeđene

Četvrtak, 20.08.2026 | 14:07

Četvoro državljana Srbije lakše je povrijeđeno u udesu oko 9:10 sati, u mjestu Trubjela kod Nikšića.

Navijači pokrenuli globalnu peticiju kojom traže od Infantina da podnese ostavku

Četvrtak, 20.08.2026 | 13:42

Grupa navijačkih grupa širom svijeta pokrenula je danas peticiju kojom traži od predsjednika Međunarodne fudbalske federacije (Fifa) Đanija Infantina da podnese ostavku, nakon što je pokušao da proda udio od svjetskih takmičenja privatnim investitorima.

Crna Gora proslavila 100 godina vaterpola; Milić: Vaterpolo je postao mnogo više od sporta

Četvrtak, 20.08.2026 | 13:32

Na Škveru je sinoć obilježen veliki jubile, 100 godina crnogorskog vaterpola, a predsjednik VPSCG Nikola Milić istakao je značaj ovog sporta za Crnu Goru, njenu tradiciju, identitet i sportski ponos.