Utorak, 02.04.2024 | 12:36
IZVOR: kolektiv.me

Živković u Budvi: Bićemo najjača lista na izborima 26. maja, bez DPS-a nema stabilne vlasti i razvoja grada

Živković u Budvi.




Foto: DPS

“Nemam dilemu da će na lokalnim izborima u Budvi, zakazanim za 26. maj, najjača izborna lista biti ona koju će predvoditi Demokratska partija socijalista! Uvjeren sam da tog dana iz Budve kreće impuls i prekretnica ne samo za našu partiju i njen izvjestan povratak na mjesto odlučivanja sa pozicije izvršne vlasti, nego i povratak Budve ali generalno i Crne Gore na staze onih uspjeha kojima je stabilno i odlučno koračala do 30. avgusta 2020. godine”, poručio je Danijel Živković, predsjednik DPS Crne Gore, na sinoć održanoj mini tribini organizovane u Budvi u sklopu kampanje za lokalne unutarpartijske izbore u toj partiji.

Ukazao je da je vrijeme za reinkarnaciju snage DPS-a, zbog čega je, kako je ocijenio, potreban svaki čovjek u Budvi.

“Do pobjede se ne dolazi jednostavno. Izaći ćemo sa najboljom političkom ponudom, sa najkvalitetnijim programom i budite sigurni da ćemo pobijediti! Sklonićemo našu političku konkurenciju sa političke scene i vratićemo se na mjesto relevantnosti, a samim tim i Budva će povratiti svoj stari i prepoznatljivi sjaj”, izjavio je Živković.

Živković je konstatovao da u Crnoj Gori nema stabilne i odgovorne vlasti bez Demokratske partije socijalista i obećao da će svi u partiji dati puni doprinos kako bi DPS u Budvi bio pojedinačno najjači na predstojećim izborima.

U svom obraćaju prisutnim članovima partije govorio je i o aktuelnim partijskim izborima i samoj reformi partije.

“Od izuzetne važnosti je da završimo započeti posao koji se tiče naše unutarstranačke reforme, između ostalog i zbog toga što DPS ima sjajne i kvalitetne kadrove koje treba da stavimo na raspolaganju javnom interesu i građanima ovog grada”.

U svojstvu aktuelnog predsjednika Opštinskog odbora DPS Budva i kandidata za novi mandat okupljenom članstvu obratio se i Milan Tičić, koji se odmah na početku zahvalio svima koji su mu dali podršku u kandidaturi, bez kojih, kako je dodao, ne bih imao motiva da se ponovo prijavi za vršenje ove funkcije.

“Moj plan za buduće rukovođenje Opštinskim odborom u Budvi biće, u trenutnim okolnostima, primarno usmjeren ka ostvarivanju što boljeg izbornog rezultata naše partije na lokalnim izborima 26. maja. Budva, može bolje i mi možemo bolje. Poučeni, nekim svojim greškama, znamo da možemo bolje, a sigurno znamo da možemo i bolje i više od naših političkih oponenata koji su već osmu godinu za redom na vlasti u našem gradu i koju su ga doveli gotovo do sunovrata”, rekao je Tičić.

Foto: DPS

Saopštio je da onako kako je DPS sa svojom inicijativom u SO Budva oborio lokalnu vlast ostvarenu apsolutnom većinom na tadašnjim izborima i, kako je ocijenio, ogolio svu nesposobnost dosadašnjih vladajućih struktura, tako će, prema njegovim riječima, i pobijediti na predstojećim izborima zakazanim za 26. maj.

“Građanima je dosta, međusobnih svađa unutar vlasti, čiji predsjednik opštine gotovo punih godinu dana iz zatvorske ćelije potpisuje zarade i milionske ugovore. U gradu se nije dogodio niti jedan veliki razvojni projekat u proteklih osam godina. Dobili smo partijskim zapošljavanjima prenatrpanu lokalnu administraciju i totali haos u funkcionisanju”, stav je Tičića koji je istakao da će i u svom budućem radu biti posvećen jaćanju partijske infrastrukture, afirmaciji Alijanse žena, kao i podsticanju i razvoj mladih članova partije.

“U nedjelju 7. aprila prvo završimo unutarpartijske izbore, a onda zajedno nastavimo još progresivnije sa izbornom kampanjom i pokažimo Budvankama i Budvanima da može i mora bolje”, zaključio je na kraju svog izlaganja Milan Tičić.

Na tribini je govorio i potpredsjednik DPS-a Ivan Vuković koji je istakao da mu pripada veliko zadovoljstvo da boravi među članovima partije u Budvi i ocijenio da dobra atmosfera na tribini daje odličan nagovještaj tako dugo čekanih političih promjena u ovom gradu. Podsjetio je na 6. april prethodne godine kada je održana sjednica Glavnog odbora DPS na kojoj je konstatovano povlačenje predsjednika Đukanovića, što je prema njegovim riječima bio jedan od najtežih trenutaka političkih karijera svakog funkcionera partije.

“Nije nam bilo lako, ni u danima ni u sedmicama nakon toga. Ali pokazali smo hrabrost, odgovornost, odlučnost. Pokazali smo da smo pravi tim, da ne zaboravljamo šta znači pripadati DPS-u poslije 30 godina slavne istorije naše partije. Pokazali smo šta znači ići stazama koje je trasirao Milo Đukanović. I mislim da Klub poslanika DPS-a u Skupštini, ali i svaki funkcioner partije na svakom drugom mjestu pokazuje kako se bori za interese Crne Gore Gore”, saopštio je Ivan Vuković.

Foto: DPS

Svojim sugrađankama i sugrađanima obratio se i poslanik Nikola Milović, koji je rekao da ga je Budva oblikovala kroz djetinjstvo, sport, osnovnu i srednju školu, porodično vaspitanje, kasnije kao profesora Ekonomskog fakulteta, te da osjeća odgovornost koja proističe iz došadašnjeg rada ali i trenutnog stanja u gradu.

“Za mene predstavlja izuzetno jak motiv da, uz program razvoja grada koji ćemo ponuditi kao partija i uz respektabilnu listu kandidata, ispunimo očekivanja građana da ih u budućem periodu predstavljaju ljudi koji su tu zahvaljujući sopstvenim zaslugama i ličnim kompetencijama. Ovaj grad konačno mora dobiti odgovornu vlast i koaliciju koja će iznjedriti prvoga čovjeka koji neće zloupotrijebiti povjerenje koje mu je dato”, kazao je Milović.

Dodao je da je Budvi potrebna strategija razvoja grada.

“Vrlo ozbiljan zadatak je pred nama. I samo zajedno svi mi i oni koji dijele naše vrijednosti možemo ga ispuniti! Promjene koje želimo, ostvarićemo jedinstvom, zajedničkim pristupom, našom pameću i mudrošću. Vratićemo Budvi stari sjaj, učiniti je ponovo modernim mediteranskim gradom i podići kvalitet života naših sugrađana. Budva je bila i mora ponovo biti grad kulture, istorije, dobrih odnosa, tradicije i pravog domaćinskog pristupa, grad sigurnosti i izvjesnosti i grad pravih vrijednosti! Budva ne da može bolje, Budva mora bolje”, poručio je Nikola Milović.

Foto: DPS

Na tribini je govorila i članica Radne grupe Snežana Kuč koja je poručila da su partije koje su prethodnih osam godina vršile vlast u Budvi “završile sa vlašću”.

“Za svih osam godina u Skupštini opštine usvojene su odluke koje su samo u privatnom interesu. Gotovo 80% od tih odluka odnosile su se na izbor i imenovanja. To dovoljno govori o čemu su konstituenti vlasti najviše brinuli i što ih je najviše interesovalo. Inicijativa u SO kojom smo srušili vlast samo je prvo poluvrijeme ove utakmice, a drugo poluvrijeme nam je pobjeda na izborima zakazanim za 26. maj. Zato našim konkurentima poručujemo – nikad više nećete upravljati Budvom, jer ovaj grad može bolje samo sa nama”, zaključila je Snežana Kuč.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Jrjr
02.04.2024 14:39

Marovica za gradonacrlnika da se vrati postena Budvanska vlast a cenzus necete proc

0 0

OSTALE VIJESTI

Milatović stigao u Kairo: Posjeta Egiptu za novu fazu konkretne saradnje

Nedjelja, 19.07.2026 | 14:08

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović doputovao je u Kairo, čime je započeo zvaničnu posjetu Arapskoj Republici Egipat, koja će trajati od 19. do 21. jula. Crna Gora i Egipat ove godine obilježavaju 20 godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa, a posjeta na predsjedničkom nivou predstavlja važan iskorak i priliku da dugogodišnje prijateljstvo dvije države dobije snažniji politički, ekonomski i institucionalni sadržaj.

Dragomanović izabran za predsjednika kotorskog, Nurković na čelu rožajskog DPS-a

Nedjelja, 19.07.2026 | 12:01

Na juče održanim neposrednim unutarpartijskim izborima za predsjednika Opštinskog odbora Demokratske partije socijalista (DPS) Kotor izabran je Srđan Dragomanović, a za predsjednika Opštinskog odbora DPS Rožaje Mirza Nurković.

Vučić o Radiću: Nadležni organi da rade svoj posao, niko nikada nije koristio zvučni top

Nedjelja, 19.07.2026 | 09:57

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć, na stranačkom okupljanju u Vladimirovcima u opštini Alibunar, da tužilaštvo i nadležni organi treba da rade svoj posao u slučaju osumnjičenog analitičara Aleksandra Radića.

Milatović u zvaničnoj posjeti Egiptu: Fokus na investicijama, trgovini i turizmu

Nedjelja, 19.07.2026 | 09:13

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović boraviće od 19. do 21. jula u zvaničnoj posjeti Egiptu.

Tramp: Pogibija američkih vojnika u Jordanu tragedija

Nedjelja, 19.07.2026 | 08:26

Pogibija američkih vojnika tragedija, ali je misija u Iranu i dalje od ključnog značaja, izjavio je predsjednik SAD Donald Tramp.

Saobraćajna nezgoda u Sutomoru: Automobil se prevrnuo na krov, oštećena četiri vozila

Nedjelja, 19.07.2026 | 10:32

U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila jutros na Jadranskoj magistrali, u Sutomoru, iz još neutrvrđenih razloga došlo je do prevrtanja putničkog automobila na krov tokom vožnje, prenosi Primorski portal.

Rogošić: Pojačane kontrole na granicama i farmama zbog afričke kuge svinja

Nedjelja, 19.07.2026 | 08:05

Povodom širenja opasnog virusa afričke kuge svinja u Srbiji i Hrvatskoj, Uprava za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove Crne Gore pojačava mjere nadzora na farmama i na državnim granicama, saopštio je za Radio Crne Gore pomoćnik direktora uprave, doktor veterinarske medicine Milan Rogošić.

Tramp: Pogibija američkih vojnika u Jordanu tragedija

Nedjelja, 19.07.2026 | 08:26

Pogibija američkih vojnika tragedija, ali je misija u Iranu i dalje od ključnog značaja, izjavio je predsjednik SAD Donald Tramp.

Milatović u zvaničnoj posjeti Egiptu: Fokus na investicijama, trgovini i turizmu

Nedjelja, 19.07.2026 | 09:13

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović boraviće od 19. do 21. jula u zvaničnoj posjeti Egiptu.

Optužnice za silovanje, trgovinu ljudima, dječju pornografiju: Uhapšeni Endru i Tristan Tejt

Nedjelja, 19.07.2026 | 08:52

Kontroverzni influenser Endru Tejt i njegov brat Tristan uhapšeni su u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) nakon što su britanske vlasti saopštile da protiv njih podižu nove optužnice, prenosi danas britanski medij BBC.

Koliko klima u automobilu povećava potrošnju goriva?

Nedjelja, 19.07.2026 | 14:53

Klima-uređaj je tokom ljetnjih mjeseci gotovo neizostavan u automobilu, ali njegova upotreba povećava potrošnju goriva.

"Otvorite njen profil i pogledajte": Sin Britni Spirs žestoko odgovorio na bizarne tvrdnje

Nedjelja, 19.07.2026 | 15:07

Džejden stao u odbranu majke.

Veliki požar između Prage i Krnova, na terenu vatrogasci i Avio-helikopterska jedinica

Nedjelja, 19.07.2026 | 14:41

Nikšićki vatrogasci treći dan gase veliki šimski šumski požar u rejonu između sela Prage i Krnova

Jedna osoba stradala u požaru u Zagrebu

Nedjelja, 19.07.2026 | 15:07

U požaru koji je izbio sinoć oko 3 sata u zagrebačkom naselju Borovje, smrtno je stradala jedna osoba, javlja HRT.

Tuhel: Ovaj tim ima nešto veoma posebno

Nedjelja, 19.07.2026 | 15:23

Selektor Engleske Tomas Tuhel kazao je nakon osvajanja trećeg mjesta na Svjetskom prvenstvu, da je njegov tim protiv Francuske odigrao dva različita poluvremena, jer je umor učinio svoje.

Povratak Grka - Cicipas napokon do 13. trofeja

Nedjelja, 19.07.2026 | 14:30

Stefanos Cicipas pobijedio je Rafaela Kolinjona u finalu turnira u švajcarskom Gštadu– 6:4, 6:7(3), 6:3.

Mladi vaterpolisti četvrti u Grčkoj

Nedjelja, 19.07.2026 | 15:00

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore je kao četvrtoplasirana završila Balkanske igre u Grčkoj.

Instituta za biologiju mora: Zbrinuta povrijeđena morska kornjača, pred njom dug oporavak

Nedjelja, 19.07.2026 | 14:23

Zahvaljujući blagovremenoj reakciji građana koji su uočili povrijeđenu morsku kornjaču u luci Bar, ekipa Instituta za biologiju mora Univerzitet Crne Gore zbrinula je životinju koja je ostala bez značajnog dijela oklopa najvjerovatnije usljed sudara sa plovilom ili od udara propelera.

Ćulafić: MERS podržao osam ekoloških projekata, izrada košta 447.028, kroz subvencije obezbijeđeno 290.720 eura

Nedjelja, 19.07.2026 | 13:58

Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, posredstvom Eko-fonda, podržalo je osam projekatnih zadataka čija će izrada koštati 447.028 eura, od čega je kroz subvencije tog preduzeća biti obezbijeđeno ukupno 290.720 eura, saopštio je ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić.

Popsi sa keksom i limunom: Savršen ljetnji slatkiš bez uključivanja rerne

Nedjelja, 19.07.2026 | 13:08

Sunčani dani traže deserte koji se prave brzo, ne zahtevaju uključivanje rerne i mogu da stoje u frižideru dok ne stignu gosti.