Srijeda, 03.04.2024 | 14:39
IZVOR: kolektiv.me

Od osnivača RATM do braće Cavalera: Gitarski zvuk na Exitu pojačava preko 30 bendova!

Furiozni rifovi odjekivaće Petrovaradinskom tvrđavom ovog jula na EXIT festivalu!




Foto: EXIT Promo

Listi ranije najavljenih imena, koje na Tesla Universe Glavnoj bini predvode jedan od najinovativnijih gitarista svih vremena, pokretačka snaga bendova Rage Against the Machine i Audioslave Tom Morello, i nezaustavljivi The Exploited, sada se pridružuju braća Cavalera, osnivači kultne Sepulture, koji će po prvi put nastupiti zajedno na tvrđavi i donijeti esenciju jednog od najboljih heavy-metal bendova u istoriji! Premijerno stižu i Altin Gün, holandski sastav sa internacionalnom karijerom koji njeguje autentični orijentalni rok zvuk, ali i svjetska senzacija iz Mađarske, megapopularni Azahriah, koji je prošle godine postao najmlađi muzičar ikada koji je rasprodao Sportsku arenu Laslo Pap u Budimpešti, a čekaju ga tri rasprodata koncerta na nacionalnom stadionu Puškaš ispred više od 150.000 fanova! Takođe, pravo sa svoje prve velike evropske turneje stiže najpopularniji regionalni sastav Joker Out!

Na kultnu Visa Fusion binu, pored najavljenih Villagers of Ioannina City i Lakeside X, stiže moćna regionalna podrška koju čine Eyesburn, Ritam nereda i makedonski Funk Shui, dok žestoki zvuk na Explosive bini predvode američke punk ikone The Casualties, ranije najavljeni, kultni sastav Coroner, koji po prvi put nastupa u našoj zemlji, ali i Ratos de Poaro, Uada, Conflict  i čitav niz hardcore, metal i punk bendova!

Glasna i distorzirana strana strana EXIT festivala upravo je dobila snažno pojačanje – rifove najvećih himni kultne Sepulture donose braća Iggor i Max Cavalera, osnivači jednog od najboljih heavy-metal bendova u istoriji, čiji je album „Roots” devedesetih godina postavio temelje nu metal zvuka! Max često ističe da Srbiju smatra svojom drugom zemljom, a poznato je i da je čitav album „Prophecy”, koji je snimio sa svojim bendom Soulfly, inspirisan njegovim doživljajem Srbije. Na Exitu je nastupao dva puta, 2004. i 2008, a ove godine će mu se na tvrđavi po prvi put pridružiti i brat Iggor Cavalera, sa kojim donosi esenciju Sepulture! Ono što je već poznato jeste da će sa tvrđave zagrmjeti i legendarni rifovi „Killing in the Name“, direktno od Toma Morella, koosnivača i glavnog autora većine albuma Rage Against the Machine, a stižu i nezaustavljivi škotski pankeri The Exploited!

Na Tesla Universe Glavnu binu premijerno dolazi i orijentalni psihodelični rok sastav iz Holandije sa internacionalnom karijerom Altin Gün, a sjajna uvertira za njihov nastup na Exitu su KEXP sessioni na kojima su gostovali već dva puta – u maju 2023. i u februaru ove godine. Programu se pridružuje i svjetska senzacija iz Mađarske, megapopularni kantautor i YouTuber Azahriah, koji se upisao u istoriju kao najmlađi muzičar ikad koji je rasprodao arenu Laslo Pap u Budimpešti, a čekaju ga tri uzastopna rasprodata samostalna koncerta na nacionalnom stadionu Puškaš Arena, i to pred više od 150.000 fanova! Pravo sa svoje velike evropske turneje stiže i ranije najavljeni slovenački sastav Joker Out, koji je svoju karijeru lansirao na prošlogodišnjem izboru za pjesmu Evrovizije, kao i beogradski punk rock sastav Replicunts!

Pojačanje bendovima Villagers of Ioannina City i Lakeside X na omiljenoj Visa Fusion bini donose vodeći regionalni bendovi Eyesburn, Ritam nereda i makedonski Funk Shui, dok na najtvrđu festivalsku Explosive binu, pored ranije najavljenog sastava Coroner, koji po prvi put dolazi u Srbiju, i sveženskog death metal benda Nemesis, stižu i nepobjedivi njujorški pankeri The Casualties!

Pridružuje im se još preko 20 bendova, među kojima su Cutthroat, Worst, Nabod / Majak / Neven, Expectations, Risk it, Khargash, Uada, Morost, Tortharry, Zenoth, Ratos de Poaro, Conflict, The Take, My Turn, Lineout, Liquid Supercharge, Xsus, Jack, Ancient, Shirenc Plays Pungent Stench, The Stone, Gestos Grosseiros, Condemned Ad i Geger!

Naredno izdanje EXIT festivala, sa temom EXIT Starseeds i sloganom „Probudimo naše supermoći zajedno“, biće održano od 11. do 14. jula 2024 na Petrovaradinskoj tvrđavi, uz nulti dan, 10. jul, rezervisan za posebni Starseeds Takeover performans na Tesla Universe bini. Četvorodnevne ulaznice po promo cijeni od 64 EUR i uz uštedu od 50% dostupne su ovdje, kao i na prodajnim mjestima u zemlji, a prodaja jednodnevnih ulaznica počinje u četvrtak, 4. aprila tačno u podne.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Knežević: Predrag Šuković išao da postavlja prisluškivače u hotelu gdje boravi Kan, logistiku mu pružao Ivan Delić

Četvrtak, 19.02.2026 | 16:16

Bivši pomoćnik direktora Uprave policije Dejan Knežević kazao je da je šef Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) Predrag Šuković išao da postavlja prisluškivače u jednom budvanskom hotelu gdje boravi Marko Ljubiša Kan, a da mu je za to logistiku pružqo visokorangirani pripadnik kriminalne organizaije Ivan Delić.

Ugostitelji će morati da pomjere bašte lokala najmanje dva metra od stambene zgrade

Četvrtak, 19.02.2026 | 19:56

Stotine ugostitelja u Podgorici moraće da pomjere bašte svojih lokala najmanje dva metra od stambenih zgrada i prilagode se novim urbanističko-tehničkim uslovima. Od avgusta se može očekivati i kažnjavanje onih koji ne budu poštovali propise, poručuje za Televiziju Podgorica direktor Uprave za inspekcijske poslove Branko Kovačević.

Izmjene Zakona o radu: Minimalac u skladu sa kupovnom moći, više vremena za porodicu

Četvrtak, 19.02.2026 | 19:22

Vlada Crne Gore utvrdila je predlog Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o radu po kojem se uvodi kupovna moć kao dodatni kriterijum za određivanje minimalne zarade, a posebna novina je i da će očevi imati pravo na 10 dana odsustva nakon rođenja djeteta. Takođe, prema riječima ministarke Naide Nišić, zakon će propisivati fleksibilnije radno vrijeme i rad van prostorija poslodavca, a poslodavci sa više od 100 zaposlenih imaće obavezu da dostavljaju izvještaje o razlikama u zaradama između žena i muškaraca.

Milatović zahtijeva od Ministarstva pravde hitno postupanje za pomilovanje u slučaju Bratić

Četvrtak, 19.02.2026 | 15:16

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović saopštio je da zahtijeva od Ministarstva pravde hitno postupanje za pomilovanje u skladu sa zakonom u slučaju uhapšene Vesne Bratić. Iz njegovog Kabineta su saopštili da traže da Ministarstvo pravde bez odlaganja prikupi sve potrebne podatke, temeljno sagleda molbu i dostavi obrazloženi predlog za pomilovanje.

ANKETA: Da li ULICA SLOBODE u centru Podgorice, treba da bude pješačka zona tokom CIJELOG DANA?

Petak, 20.02.2026 | 08:00

Oko 83 odsto građana Podgorice podržava ideju da Ulica slobode u centru grada bude pješačka zona tokom cijelog dana. Kako je saopšteno, to pokazuju rezultati godišnjeg istraživanja „Stavovi građana Podgorice o uslovima za pješačenje i upotrebu bicikla“, koje je krajem prošle godine sprovela NVO Biciklo.me.

Uhapšen državljanin Albanije, osumnjičen da je utajom poreza oštetio budžet za skoro pola miliona eura

Petak, 20.02.2026 | 13:50

Iz Uprave policije je saopšteno da je policija podnijela krivičnu prijavu protiv podgoričke firme “S.D” d.o.o. i uhapsila izvršnog direktora R.P. iz Albanije, zbog sumnje da su utajom poreza oštetili budžet države za skoro pola miliona eura.

Rađenović: Odbor budvanske URA otkazao podršku Jovanoviću

Petak, 20.02.2026 | 13:39

Funkcioner pokreta URA Blažo Rađenović je kazao da opštinski odbor URA Budve otkazuje podršku predsjedniku Opštine Nikoli Jovanoviću.

Mirko Vučinić: Sve trofeje u Italiji mijenjao bih za pobjedu nad Češkom u baražu

Petak, 20.02.2026 | 13:04

Postoje igrači koji ostave trag, a sa druge strane postoje i oni koji postanu simbol jedne generacije. To su ljudi koji zauzimaju posebno mjesto u istoriji crnogorskog, evropskog i svjetskog fudbala.

CNP: Kamerni orkestar Milanske skale prvi put u Crnoj Gori – koncert svjetskog ranga u martu

Petak, 20.02.2026 | 12:57

Kamerni orkestar Milanske skale (Cameristi della Scala) nastupiće 23. marta na Velikoj sceni Crnogorskog narodnog pozorišta s programom „Osam godišnjih doba“. Gostovanje prestižnog svjetskog orkestra realizuje se prvi put u Crnoj Gori i našem nacionalnom teatru.

Podgorica: Sjutra zbog litije zatvoreno više saobraćajnica

Petak, 20.02.2026 | 12:39

Iz Uprave policije (UP) saopšteno je da će sjutra, zbog litije povodom praznika Svetog Simeona Mirotočivog-Stefana Nemanje, od 11:00 časova biti zatvorene sljedeće saobraćajnice: Bulevar Džordža Vašingtona od Hrama Hristovog Vaskrsenja do raskrsnice sa Bulevarom Svetog Petra Cetinjskog, zatim Bulevar Svetog Petra Cetinjskog do raskrsnice sa ulicom Kralja Nikole, te ulica Kralja Nikole i most braće Zlatičanin.

Marić odabrao za start Lige nacija

Petak, 20.02.2026 | 12:23

Početak marta donijeće i istorijski nastup naše ženske seniorske reprezentacije u Ligi B UEFA Lige nacija.

Spalević: Čišćenje kanala Mareza već dalo rezultate, rizik od poplava značajno manji, kvalitet vode veći

Petak, 20.02.2026 | 12:22

Zamjenik gradonačelnika Podgorice Boris Spalević kazao je u „Bojama jutra“ na programu Televiziji Vijesti da je čišćenje kanala Mareza već dalo rezultate nakon obilnih padavina i da je njegova prohodnost direktno povezana sa kvalitetom vode.

Vujović i Knežević osuđeni na zatvorske kazne zbog pranja novca

Petak, 20.02.2026 | 12:01

Viši sud u Podgorici izrekao je danas presudu kojom su za pranje novca osuđeni Jovan Vujović i Mihailo Knežević. Vujović je osuđen na dvije godine i dva mjeseca zatvora, a Knežević na godinu dana zatvora, nakon optužnice Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) da su kao saizvršioci izvršili krivično djelo pranje novca.

Kaluđerović: Zabraniti društvene mreže mlađima od 13 godina, a djeci od 13 do 16 trebaće saglasnost

Petak, 20.02.2026 | 11:54

U Skupštini Crne Gore juče je radni sastanak povodom Predloga zakona o zaštiti maloljetnika u digitalnom okruženju, na inicijativu poslanice Slađane Kaluđerović, predlagačice zakona.

Unlu sa Bečićem: Turska pozdravlja vidljive rezultate u borbi protiv organizovanog kriminala i visoke korupcije

Petak, 20.02.2026 | 11:49

Ambasadorka Turske u u Crnoj Gori Ajda Unlu je u razgovoru sa potpredsjednikom Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksom Bečićem pozdravila vidljive rezultate u borbi protiv organizovanog kriminala i visoke korupcije.