Ponedjeljak, 15.04.2024 | 21:58
IZVOR: vecernji.hr

Zašto bi trebalo da držite FOLIJU u ZAMRZIVAČU?

Stavljanje folije u zamrzivač će vam mnogo olakšati život.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Providna folija je tanak polietilenski materijal koji prijanja na skoro svaku površinu na koju ćete ga staviti. Prvenstveno se koristi za pakovanje namirnica – da bi hrana ostala svježa i da bi se spriječilo da voće i povrće potamni. Međutim, prozirna folija se može koristiti u razne druge svrhe, piše Food Republic.

Ako idete na put, umotajte sve flaše i flašice koje sadrže tečnost providnom folijom kako biste spriječili da ista iscuri u torbi.

Providna folija je takođe veoma korisna prilikom uređenja doma. Umotajte sav namještaj u foliju da biste ga zaštitili – posebno ako krečite.

Police u frižideru ili kuhinjske elemente možete obložiti ovom folijom, što će znatno olakšati čišćenje. Jednostavno uklonite prljavu foliju i stavite novu.

Zašto čuvati foliju u zamrzivaču?

Prozirnu foliju obično stavljamo u fioku zajedno sa aluminijumskom folijom, kesama za zamrzavanje i sličnim kuhinjskim potrebštinama.

Međutim, da li ste ikada pomislili da je čuvate u zamrzivaču? Vjerovatno nijeste.

Ovaj trik će vam pomoći da bolje odmotate foliju i da se ne lijepi svuda. Hladnoća u zamrzivaču će obezbijediti da se molekuli na gornjoj površini folije promjene. Tako više neće biti statički naelektrisana i neće se lepiti za ruke ili sama za sebe.

Vjerovatno se sada pitate kako će se folija zalijepiti tamo gde treba?  Kada se zagrijeje, ponovo će postati ljepljiva. A do tog trenutka imaćete dovoljno vremena da je razmotate bez stresa. Ako ste među onima koji hranu umotavaju u providnu foliju i zamrzavaju, obavezno koristite dva do tri sloja folije, prenosi Večernji.hr.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Skoro polovina tužbi protiv Ministarstva odbrane zbog neplaćenog dežurstva

Subota, 28.03.2026 | 13:42

Gotovo svaka druga tužba (41 odsto) koja je u prošloj godini podnijeta protiv Ministarstva odbrane (MO) odnosila se na naknadu štete zbog neisplaćenih časova po osnovu ostvarenog prekovremenog, noćnog i prazničnog rada i po osnovu dežurstava pripadnika Vojske Crne Gore (VCG).

Objavljen popis najstarijih porodičnih firmi u svijetu: Jedna je u Crnoj Gori

Subota, 28.03.2026 | 13:17

Prema podacima Payroll Pricesa, oko 82 odsto novih kompanija preživi prvu godinu. Do desete godine aktivno ih ostaje tek oko 35 odsto.  

Armenko: Najveći skup ustavnih sudova Evrope u Crnoj Gori povodom 20 godina Ustava u nezavisnoj državi

Subota, 28.03.2026 | 13:06

Ustavni sud Crne Gore, povodom obilježavanja 20 godina postojanja Ustava u nezavisnoj Crnoj Gori, u oktobru će biti domaćin međunarodne konferencije koja će okupiti visoke predstavnike ustavnih i najviših sudova Evropske unije, Velike Britanije, Švajcarske, zemalja Zapadnog Balkana, ali i predsjednika i potpredsjednicu Evropskog suda za ljudska prava, sudije Evropskog suda pravde, ali i visoke predstavnike Venecijanske komisije.  

Uhapšeno 13 vozača: Vozili pijani, prekoračili brzinu

Subota, 28.03.2026 | 12:50

Saobraćajna policijaRCB “Centar” sinoć je izvršila pojačanu kontrolu saobraćaja i tom prikikom uhapsila i sankcionisala vozače, saopštila je Uprava policije na mreži X.  

Granična policija oduzela 51 kg duvana , podnijeta krivična prijava protiv osumnjičenog

Subota, 28.03.2026 | 12:48

Službenici Regionalnog centra granične policije „Jug“ zaplijenili su 51 kilogram rezanog duvana bez odgovarajuće dokumentacije u Virpazaru i podnijeli krivičnu prijavu protiv R.M. (54) iz Bara zbog sumnje na nedozvoljenu trgovinu.

Marta Kos pitala dio vlasti: Zašto Pljevlja, Nikšić i Herceg Novi ne slave Dan nezavisnosti?

Subota, 28.03.2026 | 12:23

Prvi čovjek Herceg Novog Stevan Katić saopštio je da u tom gradu proslava nije u planu, dok je čelnik Pljevalja Dario Vraneš rekao da obilježavanja neće biti jer, kako je naveo u skandaloznom objašnjenju, „nema zainteresovanih“. Odluka za Herceg Novi nije definitivna, jer se navodno pregovara sa Katićem da promijeni stav.

Pretresi u više gradova: Zaplijenjeno oružje, droga i municija

Subota, 28.03.2026 | 12:18

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Zapad“ su tokom pretresa u Nikšiću, Pljevljima i Plužinama oduzeli oružje, municiju i narkotike, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Večeras počinje ljetnje računanje vremena: Sat sna manje

Subota, 28.03.2026 | 12:11

Ljetnje računanje vremena počinje u nedjelju tako što časovnike pomjeramo za jedan sat unapred, sa dva na tri. Ove godine ljetnje računanje vremena počinje malo ranije nego prošle godine, što kod mnogih izaziva zabunu. Ali razlog nije promjena pravila, već jednostavno kalendarska igra.

Koprivica - Zeković: Napredak u rješavanju ratnih zločina

Subota, 28.03.2026 | 11:57

Potpredsjednik Vlade Crne Gore za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica primio je aktivistu za ljudska prava i politike sjećanja Aleksandra Sašu Zekovića, a razgovor je bio posvećen sistemskoj integraciji ljudskih prava i demokratskim vrijednostima u procesu evropskih integracija.

Vukčević: Krapovićev iskaz ključni dokaz da je Lazarević diskriminisan

Subota, 28.03.2026 | 11:40

Bivši načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore (VCG) Zoran Lazarević bio je izložen kontinuiranom, sistemskom i višestrukom diskriminatornom postupanju od strane Ministarstva odbrane, a iskaz ministra Dragana Krapovića, iz kojeg se nedvosmisleno potvrđuje diskriminacija prema tužiocu zbog njegovog političkog ili drugog mišljenja, ključni je dokaz za to, prenosi Dan.