Četvrtak, 18.04.2024 | 12:04
IZVOR: vijesti.me

Rađenović: Odović i Spajić OBMANULI zakupce morskog dobra

Predsjednik Upravnog odbora Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom Blažo Rađenović optužio je ministra prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Janka Odovića i premijera Milojka Spajića da su obmanuli zakupce morskog dobra.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/MediaBiro

“Obmanama od strane Vlade Crne Gore i našeg resornog ministra nikad kraja. Još jedan u nizu javno iznijetih stavova da će se aneksirati svim zakupcima u zoni morsko dobra ugovori pokazao se neistinitim. Naime, značajan broj zakupaca privremenih objekata koji su bili ucrtani u plan i program za period od 2019. do 2023. i imali potpisane ugovore za prethodnu sezonu ove godine neće biti u prilici iz razloga što im je iz programa privremenih objekata od strane ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine na čijem je čelu Janko Odović izbrisane lokacije", saopštio je Rađenović.

On je naveo da je razlog za ovakav način pravljenja selektivnog plana i programa nikom ne može biti jasan jer se radi o klasičnoj diskriminaciji i sprovođenju samovolje 44. Vlade Crne Gore Milojka Spajića i ministra Janka Odovića.

"Ovakvim radnjama doprinose ugrožavanju turističke sezone i šalju poruku da im jedna od glavnih privrednih grana od koje treba da se prihoduje preko milijardu eura nije prioritet. Još nemamo tačan broj izbrisanih privremenih objekata iz plana jer na sajtu Vlade Crne Gore još nije objavljeno. Ono što znam za sad jeste da zakupci plaža ovaj problem neće imati ali zakupci privremenih objekata hoće i zbog toga očekujemo odgovornost prvenstveno ministra Odovića ali i premijera Spajića", zaključuje Rađenović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Protest prevoznika u podne: “EU mora hitno riješiti problem pravila 90-180“

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 08:40

Crnogorski prevoznici održaće protest upozorenja ispred delegacije Evropske unije u Podgorici zbog problema sa primjenom pravila 90-180 dana za profesionalne vozače. Protestiće u istom terminu biti održani i u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Sjevernoj Makedoniji, prenosi RTCG.

Auto-putem od početka godine prošlo 2,44 miliona vozila

Nedjelja, 30.08.2026 | 14:21

Auto-putem Princeza Ksenija je od početka godine prošlo 2,44 miliona vozila, pokazuju podaci sa sajta Monteputa.

Radulović: Za sedam dana na moru izrečeno 25.000 eura kazni

Nedjelja, 30.08.2026 | 10:09

Ministar pomorstva, Filip Radulović, saopštio je da su inspektori sigurnosti plovidbe lučkih kapetanija Bar i Kotor, u periodu od 22. do 29. avgusta, izvršili 41 inspekcijski pregled, utvrdili 22 prekršaja, i izrekli novčane kazne u ukupnom iznosu od 25.300 eura.

Plantaže spremne za pripremu kvalitetnih vina: U toku berba “Vranca”, gajbe na Ćemovskom polju pune se svakodnevno

Nedjelja, 30.08.2026 | 08:29

Berba "Vranca" na vinogradima kompanije Plantaže ovih dana je najintenzivnija. Gajbe na Ćemovskom polju se pune svakodnevno, nakon čega se grožđe doprema do podruma.

Turković: Zarade do 2029. rastu više od 19 odsto, nezaposlenost pada na oko osam odsto

Petak, 28.08.2026 | 21:02

Crnogorska ekonomija bilježiće rast od oko tri odsto, pokazuju smjernice makroekonomske i fiskalne politike koje je utvrdila Vlada. U Ministarstvu finansija ističu da će rast bruto zarada od ove do 2029. godine iznositi preko 19 odsto, a inflacija kumulativno, kako navodi državni sekretar Tarik Turković, malo iznad 10 odsto. 

UP: Beranac uhapšen zbog sumnje da je vozilom usmrtio svoje jednogodišnje dijete

Nedjelja, 30.08.2026 | 12:55

Beranska policija uhapsila je A.I. (22) iz tog grada, zbog sumnje da je vozilom usmrtio svoje jednogodišnje dijete, kao i da je policajcima dao netačne navode o okolnostima i načinu nastanka ovog događaja, saopšteno je danas iz Uprave policije (UP).

Jakšić Stojanović - Spremni smo za početak školske godine, najveći problem prebukiranost

Nedjelja, 30.08.2026 | 20:42

Ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić Stojanović kazala je da su uoči početka nove školske godine završene brojne rekonstrukcije školskih objekata, kao i da je obezbijeđen novi inventar i ICT oprema. Kao najveći problem izdvojila je prebukiranost škola, naročito u Podgorici, Tivtu i Budvi, dok je najavila i nove projekte izgradnje i nadogradnje školskih objekata.

UP: Druga noć festivala u Budvi protekla mirno, više od 20.000 posjetilaca

Nedjelja, 30.08.2026 | 12:00

Druga noć festivala “EXIT 2 Montenegro – Sea Dance Edition” u Budvi, održana noći između 29. i 30. avgusta 2026. u kojoj je na plaži Bečići prisustvovalo više od 20.000 građana i turista, protekla je mirno i bez narušavanja javnog reda i mira, incidenata i drugih događaja koji bi ugrozili bezbjednost posjetilaca i građana, saopštili su iz Uprave policije.

Spajić i Teni razgovarali o bezbjednosti, evropskim integracijama i ekonomiji

Nedjelja, 30.08.2026 | 12:15

U srdačnom i konstruktivnom razgovoru sa kongresmenkom Klaudiom Teni potvrdili smo značaj snažnog partnerstva Crne Gore i Sjedinjenih Američkih Država, naročito nakon potpisivanja međuvladinog sporazuma između dvije zemlje, koji već donosi nove mogućnosti za saradnju, saopštio je premijer Vlade Milojko Spajić na mreži X.

Milatović: Trideseti avgust nije bio kraj promjena, već njihov početak

Nedjelja, 30.08.2026 | 12:29

Predsjednik Crne Gore, Jakov Milatović, poručio je da je 30. avgust 2020. godine pokazao da vlast u našoj zemlji nije ničija svojina. Milatović je kazao da 30. avgust ne označava kraj promjena, već njihov početak.

Tripković: Četiri lokacije u Nikšiću pod požarima, za sada bez veće materijalne štete

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 11:34

Na teritoriji nikšićke opštine trenutno su aktivna četiri požara, rekao je Goran Tripković iz lokalne Službe zaštite i spasavanja, navodeći da je riječ o lokacijama Vojnik – Gradačka Poljana, Krstac – Čarađe, Bijele Poljane i Bogetići.

Ustavni sud: Javna rasprava o vakcinaciji kao uslovu za boravak djece u vrtićima 15. septembra, obezbijeđen prenos uživo

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 11:12

Ustavni sud Crne Gore održaće 15. septembra u 10 časova, javnu raspravu u postupku ocjene ustavnosti zakonskog rješenja kojim je vakcinacija propisana kao uslov za boravak djece u javnim i privatnim predškolskim ustanovama.

Milatović nakon referenduma na Islandu: Crna Gora bira EU, sada je vrijeme za ubrzanje

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 11:01

Odluku građana Islanda treba poštovati, ali ona ne mijenja strateški izbor Crne Gore. Mi smo danas bliži članstvu u Evropskoj uniji nego ikada i upravo zato više nemamo vremena za odlaganje – sada je trenutak da ubrzamo reforme i završimo posao, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović.

Sea Dance za istorijsko finale ljeta: 93.000 posjetilaca za tri noći Budvu pretvorile u top svjetsku festivalsku destinaciju

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 10:56

Veliko finale EXIT to Montenegro ljeta zatvoreno je u svitanje na bečićkoj plaži, gdje je tokom tri festivalske noći prošlo čak 93.000 ljudi. Exitov Sea Dance festival je u posljednjem vikendu avgusta objedinio neka od najtraženijih imena današnjice, publiku iz više od 100 zemalja, a računajući i prvo poglavlje u Ulcinju, 122 umjetnika sa crnogorske scene. Budva je zahvaljujući festivalu istovremeno živjela u ritmu karakterističnom za sami špic turističke sezone.

Joksimović: Vakcine nikada nisu bile bezbjednije, korist daleko veća od rizika

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 10:43

Obuhvat MMR vakcinacijom u Crnoj Gori bilježi rast. Samo tokom avgusta dato je više od dvije hiljade doza. Ipak, epidemiolozi upozoravaju da je za procjenu punog efekta obavezne vakcinacije potrebno više vremena.    

Saobraćaj u Ulici Vuka Karadžića zatvoren tokom protesta prevoznika

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 10:36

Ulica Vuka Karadžića biće zatvorena za saobraćaj od 12 do 14 časova, dok će se Ulicom Marka Miljanova saobraćaj odvijati naizmjenično, uz regulaciju saobraćajne policije. Izmjene su uvedene zbog protesta Udruženja prevoznika Crne Gore ispred Delegacije Evropske unije, saopštila je Uprava policije.

Jelena Milanković nova poslanica PES-a, mijenja Nađu Laković

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 10:15

Funkcionerka Pokreta Evropa sad Jelena Milanković biće nova poslanica te stranke, potvrđeno je Portalu RTCG.

Crna Gora večeras protiv Ukrajine

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 09:55

Meč se igra od 20.30 sati.

Danas bez sjednice Savjeta za odbranu i bezbjednost: O hibridnom djelovanju prvo na Vijeću

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 09:21

Sjednice Savjeta za odbranu i bezbjednost, na kojoj je trebalo da bude riječi o tvrdnjama o hibridnom djelovanju i destabilizaciji Crne Gore, danas ipak neće biti, nezvanično je potvrđeno Anteni M u Kabinetu predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića.

Đoković: Užasno sam se osjećao

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 09:12

Novak Đoković je eliminisan već na startu US opena, nakon što je sinoć poražen od Argentinca, Marijana Navonea 3:2 (6:7, 7:5, 6:4, 2:6, 1:6).