Nedjelja, 21.04.2024 | 08:24
IZVOR: b92.net

Bekam TUŽI poznatog glumca, tvrdi da mu je ukrao OSAM MILIONA EURA

Dejvid Bekam tuži holivudskog glumca i fitness gurua Marka Volberga, nakon što je posao u kojem je fudbaler promovisao zvijezdin fitness brend propao.




Foto: YouTube screenshot/ The Overlap

Kako Dejli mejl navodi, Mark je navodno oštetio fudbalsku legendu za osam miliona eura.

Bekam je riješio da presavije tabak i tuži glumca i njegove poslovne saradnike nakon što je partnerstvo s F45, u kojem je Bekam promovisao vlastiti asortiman personalizovanih treninga, propalo zbog dionica za koje je tvrdio da su mu obećane.

Slučaj je aktivan već nekoliko godina nakon što su Bekam i legenda golfa Greg Norman podnijeli tužbe protiv F45 na sudu u Kaliforniji još 2022. Sudija je nakon nekog vremena navodno odlučio da slavni sportisti tužbe moraju podnijeti odvojeno.

Bekamova kompanija, David Beckham Ventures Ltd (DBVL) ranije je tražila odštetu od čak 18,85 miliona dolara prema izveštajima od prošle godine. U novoj tužbi traže odštetu od Volbergove "Mark Wahlberg Investment Group" kao i od osnivača F45.

Foto: YouTube screenshot/ The Graham Norton Show 

Bekam i Volberg postali su prijatelji nakon što su se fudbaler i njegova porodica preselili u Los Anđeles 2007., kada je potpisao ugovor za Major League Soccer side LA Galaxy.

Zatim je pristao da postane globalni ambasador australijskog brenda F45 2020. sa sjajnim fotografijama koje ga prikazuju kako vježba koristeći brendiranu opremu u jednom od njegovih fitnes centara. Takođe je podijelio neke objave na svom Instagramu reklamirajući F45 svojim brojnim pratiocima kao dio dogovora. Postovi su u međuvremenu izbrisani.

DBVL navodi da je obećano kako će se dionice kompanije podeliti i staviti na tržište početkom 2022., ali to se dogodilo tek mjesecima kasnije kada je već cijena jedne dionice pala sa 12 na tri dolara. Ovim se prekršio prvobitni dogovor koji je fudbaler imao sa kompanijom. Bekamovi advokati tvrde da ga je to koštalo čak 8,5 miliona funti potencijalnog profita.

San izvještava da Volberg nastoji da odbaci optužbe kao neutemeljene i neopravdane.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vuksanović: Važno da inicijativu o otvorenim listama prepoznaju poslanici većine

Petak, 20.03.2026 | 21:18

Savjetnik predsjednika Crne Gore Nebojša Vuksanović pozdravio je inicijativu poslanika Demokratske partije socijalista (DPS) o uvođenju otvorenih lista, ali istakao da je važno da to prepoznaju i poslanici vladajuće većine, prenosi RTCG.

Vujović: Koprivica birao složenost umjesto jednostavnosti i dubinu umjesto površnosti

Petak, 20.03.2026 | 21:57

Ministarka kulture i medija Tamara Vujović, uputila je telegram saučešća povodom smrti Boža Koprivice.

Maske na prijemu Ministarstva vanjskih poslova: Frankofonija baštini vrijednosti koje su komplementarne sa evropskim

Petak, 20.03.2026 | 21:13

Povodom 20. marta – Međunarodnog dana Frankofonije, Ministarstvo vanjskih poslova je, u saradnji sa Muzičkim centrom, u Podgorici organizovalo diplomatski prijem pod motom „Generacija mira“, kojem su prisustvovali predstavnici diplomatskog kora, vladinih institucija, Fondacije Petrović Njegoš i umjetnika. Kako je saopšteno iz ovog Vladinog resora, ambasadorka Francuske u Crnoj Gori An Mari Maske je tom prilikom poručila da Frankofonija baštini vrijednosti koje su komplementarne sa evropskim.

Mandić: Cijela hrišćanska vaseljena će se sjećati duhovnosti i pastirske mudrosti gruzijskog patrijarha

Petak, 20.03.2026 | 21:44

Predsjednik Skupštine Crne Gore i predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić kazao je, povodom smrti gruzijskog patrijarha Ilije II, da će se cijela hrišćanska vaseljena sjećati njegove duhovnosti i pastirske mudrosti.

Koprivica: Možura visokokorupcionaški slučaj; Milović: Cilj Anketnog odbora politički obračun sa DPS-om

Petak, 20.03.2026 | 20:39

Od Anketnog odbora koji će se baviti projektom vjetroelektrane Možura u vlasti očekuju da pomogne Specijalnom državnom tužilaštvu da slučaj koji je visokokorušcionaški i međunarodni skandal riješi i da se dođe do pravnih posljedica za odgovorne, kazali su u emisiji "Okvir" zamjenik predsjednika Odbora Dejan Đurović i potpredsjenik Vlade Momo Koprivica. Poslanik DPS i član Odbora Nikola Milović ističe da ne očekuje mnogo od ovog tijela, a da im je glavni cilj da iznesu činjenice i ukažu da je krajni cilj da se do kraja kriminalizuje DPS i napravi politička šteta partiji koja bileži rast rejtinga.

Spriječen pokušaj bjekstva robijaša iz zatvora u Spužu, kazna mu ističe sjutra

Petak, 20.03.2026 | 20:32

Zatvorski službenici spriječili su pokušaj bjekstva robijaša iz Zatvora za kratke kazne kom kazna sjutra ističe, pišu Vijesti.

Ptičiji grip u Bijelom Polju: Ekolozima sporan ukop živine na deponiji u Dobrakovu

Petak, 20.03.2026 | 21:32

Ekološki aktivisti zabrinuti su, jer je 18 hijada uginule živine koja je zaražena ptičijim gripom zakopano na nelegalnoj deponiji ka Dobrakovu. Osim što je ugroženo lokalno stanovništvo i rijeka Lim, problem je, kažu aktivisti što nadležni nijesu reagovali na vrijeme. Iz Komunalnog preduzeća kažu, međutim, da su životinje zakopane na propisan način, te da ne postoji bojazan od širenja zaraze.

Udruženje prevoznika: Zabrana protesta je pokušaj da se prikrije potpuni izostanak odgovornosti institucija

Petak, 20.03.2026 | 20:07

Udruženje prevoznika Crne Gore obavještava javnost da je od strane Uprave policije donijeto rješenje kojim se ne dozvoljava održavanje najavljenog javnog okupljanja planiranog za 23. mart 2026., saopštili su iz ovog udruženja.

Ljiljanić: Do kraja godine planirano idejno rješenje za proširenje azila za pse

Petak, 20.03.2026 | 20:00

Glavni grad objavio je konkurs za finansiranje projekata nevladinih organizacija koje doprinose zaštiti životne sredine, sportu, kulturi i zaštiti napuštenih životinja u Podgorici. Prijave se podnose 30 dana od dana objavljivanja Javnog poziva, a grad planira i dodatne aktivnosti u školskim dvorištima i azilima, prenosi RTV Podgorica.

Orban blokirao pomoć Ukrajini, EU ga optužuje za ucjenu

Petak, 20.03.2026 | 21:04

Lideri Evropske unije optužili su mađarskog premijera Viktora Orbana za nelojalnost i ucjenu nakon što je blokirao kredit od 90 milijardi eura (77 milijardi funti) za Ukrajinu.