Ponedjeljak, 22.04.2024 | 09:36
IZVOR: Nova.rs

Severina proslavila rođendan, pa se obratila emotivnom porukom: „Suočila sam se sa teškim činjenicama“

Pjevačica Severina Vučković proslavila je 52. rođendan u krugu najbližih, a ovaj dan uveličali su joj brojni prijatelji, kolege, saradnici i članovi porodice.




Foto: Severina, Youtube screenshot

Povodom rođendan, Severina se oglasila na svom Instagram profilu, gdje je objavila seriju fotografija uz emotivnu poruku svima koji je prate.

„Volim da slavim rođendane, bilo moje ili tuđe. Slaviti rođendan za mene je slaviti život koji sam dobila na dar. Dar koji, kad dobiješ, ima tri opcije. Možeš u njemu uživati i krojiti ga po svom i ispuniti sav svoj potencijal, Božji dar i misiju. Ili ga pokloniti nekom da ti ga organizije, ali po njegovim pravilima… Ili pustiti da ga voda nosi. Te druge dvije opcije mi nisu bile drage (iako nije da nije bilo pokušaja).

Izabrala sam ovo prvo, krojim ga po svom i uživam u svakom danu, bez obzira na okolnosti i izazove koji zaustavljaju, vuku za rukav, podapinju noge, vježbaju sposobnosti i testiraju živce. Daju ti testove koje moraš riješiti, a život svake godine daje završnu ocenu. Po tome sam odlikaš.

Moje je hoću li stati ili hrabro nastaviti da živim punim plućima, bez obzira na razne okolnosti i teške izazove. Hoću li maknuti ruku koja mi poteže rukav i koračati dalje u punoj punoći življenja.

Prestala sam da čekam da život bude lak, prestala sam da čekam da će me netko spasiti. Suočila sam se s teškim činjenicama i zbog toga imam nevjerovatan život. Na kojem sam zahvalna i koji me iz dana u dan uči da sve lekcije koje mi je pružio, bilo loše ili dobre, nisu ništa drugo nego jedna super škola iz koje kao osoba mogu rasti, a rastom mirno i sa znatiželjom prihvatati dalje lekcije koje mi on donosi.

Veselim im se, kao i ovom danu kad sam rođena i koji me stalno podsjeća na to koliko je život dragocjen. Srećna sam što i radim posao koji uveseljava druge, jer za to sam stvorena – da iz tuge razvučem osmijeh, da pomažem(o) drugima i učinim(o) im život što je moguće lkepšim. Hvala mojoj porodici i mojim prijateljima na bezrezervnoj podršci i kad se slavi i kad se tuguje. Opasna je to armija. Možda previše palamudim, al’ ovo su ti dani. Hvala svima na brojnim čestitkama. Volim vas“, zaključila je Severina.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Duško Vujošević se oporavlja: Srčani problemi pod kontrolom

Srijeda, 18.03.2026 | 21:49

Proslavljeni trener Partizana Duško Vujošević nakon teških dana u bolnici konačno pokazuje znakove oporavka.  

Paunović: Srušena je kula od spinova Jakova Milatovića i DPS-a

Srijeda, 18.03.2026 | 21:53

Iz Demokratske Crne Gore reagovali su na saopštenje savjetnika Predsjednika Crne Gore Nebojše Vuksanovića.

Privredna komora tražiće skraćenje obračunskog perioda za maloprodajnu cijenu i podizanje marže na gorivo

Srijeda, 18.03.2026 | 21:26

Predsjednica Privredne komore Nina Drakić zvanično će zatražiti od Vlade Crne Gore korekciju dosadašnje marže od 6,4 centa i skraćenje obračunskog perioda za prodajne cijene goriva sa četrnaest na sedam dana kao hitne krizne mjere za rješenje problema na tržištu nastalih od početka rata na Bliskom Istoku, prenosi RTV Podgorica.

Udruženje arhitekata "KANA": Ulcinj gubi jednu od poslednjih zelenih oaza

Srijeda, 18.03.2026 | 21:01

Udruženje arhitekata "KANA/ko ako ne arhitekt" izdalo je hitno saopštenje povodom intenzivne gradnje na brdu Meterizi u Ulcinju, upozoravajući da je ovaj prostor postao žrtva dugogodišnjeg kolapsa sistema prostornog planiranja u Crnoj Gori.

Sport, nauka i obrazovanje zajedno u službi razvoja sportista i društva

Srijeda, 18.03.2026 | 20:23

Crnogorski olimpijski komitet i Univerzitet Crne Gore potpisali su Memorandum o saradnji, postavljajući temelje za dugoročno i strateško partnerstvo između krovne sportske i najznačajnije i centralne javne visokoobrazovne institucije u Crnoj Gori. Memorandum su potpisali predsjednik COK-a Dušan Simonović i rektor UCG-a prof. dr Vladimir Božović.

Kju groznica registrovana u Nikšiću i Danilovgradu: Oboljeli konji, ovce, koze...

Srijeda, 18.03.2026 | 20:09

Stručni tim za kju groznicu registrovao je ovu bolest na pet domaćinstava u Nikšiću i isto toliko u Danilovgradu. Oboljeli su konji, goveda, ovce i koze.

Primorac nije mogao protiv favorita LEN kupa - Radnički u Kragujevac nosi četiri gola prednosti

Srijeda, 18.03.2026 | 19:57

Primorac je u četvrtfinale LEN Eurokupa sa Radničkim iz Kragujevca, ušao sa idejom da u Kotoru napravi temelj za revanš, ali je već u drugoj četvrtini bilo jasno da će ovo biti utakmica u kojoj će svaki posjed imati težinu veću nego inače, a svaka realizacija praktično oblikovati čitav dvomeč. Na kraju poraz 14:10 od gostiju, koji su jedni od glavnih favorita za osvajanje ovog evropskog takmičenja.

Borovinić Bojović: Očekujem kvorum na sjednici Skupštine, odbornici u obavezi da prisutstvuju

Srijeda, 18.03.2026 | 19:44

Sjednica Skupštine Glavnog grada zakazana je za sjutra – na dnevnom redu je više važnih odluka, među kojima i subvencije za produženi boravak djece i inicijativa opozicije za raspuštanje gradskog parlamenta. Predsjednica Skupštine Jelena Borovinić Bojović očekuje da kvoruma bude, prenosi RTV Podgorica.

Vuksanović: Policijska država nije evropska vrijednost

Srijeda, 18.03.2026 | 19:01

Reagovanje Borisa Bogdanovića predstavlja još jedan banalan pokušaj zamjene teza i skretanja pažnje sa suštinskih problema za koje on i njegova partija snose značajnu odgovornost, saopštio je savjetnik predsjednika Crne Gore za unutrašnju politiku i privredni razvoj Nebojša Vuksanović.

Dino Radončić zbog tromba završio sezonu

Srijeda, 18.03.2026 | 19:34

Sve češće sportisti moraju da pauziraju zbog trombova, jedan od njih je i Dino Radončić.