Utorak, 14.05.2024 | 16:54
IZVOR: cdm.me

FSCG pokrenuo disciplinski postupak protiv tri prvoligaša

Nakon uvida u prijave Komisije za takmičenje FSCG i zvanične izvještaje zvančnika utakmice, Disciplinska komisija je na današnjoj sjednici donijela sljedeće odluke:




Foto: FSCG, arhiva

– Shodno članu 134 Disciplinskog pravilnika FSCG, pokreće se disciplinski postupak protiv FK „Budućnost“ zbog upotrebe pirotehničkih sredstava od navijačke grupe „Varvari“ na utakmici 34. kola Meridianbet 1.CFL, odigrane između FK „Budućnost“ – FK „Jedinstvo Franca“, čime bi počinio prekršaj iz člana 74 stav 3 u vezi stava 1 Disciplinskog pravilnika FSCG.

– Shodno članu 134 Disciplinskog pravilnika FSCG, pokreće se disciplinski postupak protiv FK „Mornar“ zbog upotrebe pirotehničkih sredstava na utakmici 34. kola Meridianbet 1.CFL, odigrane između FK „Mornar“ – FK „Rudar“, čime bi počinio prekršaj iz člana 74 stav 3 u vezi stava 1 Disciplinskog pravilnika FSCG.

– Shodno članu 134 Disciplinskog pravilnika FSCG, pokreće se disciplinski postupak protiv OFK „Mladost Lob.bet“ zbog slabe organizacije utakmice 34. kola Meridianbet 1.CFL, odigrane između OFK „Mladost Lob.bet“ – FK „Sutjeska Meridianbet“, čime bi počinio prekršaj iz člana 74 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG.

– Shodno članu 134 Disciplinskog pravilnika FSCG, pokreće se disciplinski postupak protiv FK „Bokelj“ zbog slabe organizacije utakmice i upotrebe pirotehničkih sredstava od navijača FK “Bokelj” koji su po završetku utakmice ušli u igralište, iako je utakmica igrana bez prisustva publike i aktivirali više pirotehničkih sredstava na utakmici 34. kola 2.CFL, odigrane između FK „Bokelj“ – FK „Otrant-Olympic“, čime bi počinio prekršaj iz člana 74 stav 3 u vezi stava 1 Disciplinskog pravilnika FSCG.

– Shodno članu 134 Disciplinskog pravilnika FSCG, pokreće se disciplinski postupak protiv Selim Gorane zbog nesportskog ponašanja po završetku utakmice 34. kola 2.CFL, odigrane između FK „Bokelj“ – FK „Otrant-Olympic“, čime bi počinio prekršaj iz člana 56 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vremenska prognoza - ČETVRTAK u znaku ovih temperatura

Srijeda, 08.07.2026 | 20:11

U južnim i centralnim predjelima sunčano. Na sjeveru malo do umjereno oblačno sa dužim periodima sunčanog vremena i uglavnom suvo.

Tri osobe uhapšene zbog ugrožavanja sigurnosti odbornika Rajka Perovića i njegovog brata

Srijeda, 08.07.2026 | 18:45

Nikšićka policija uhapsila je I.B, Ž.D. i N.G. iz tog grada zbog sumnje da su u dva navrata napali odbornika DPS-a Rajka Perovića i njegovog brata Ž.P. Kako navode iz policije danas je uhapšen I.B, zbog sumnje da je jutros, na štetu Ž.P, izvršio krivično djelo ugrožavanje sigurnosti.

Zverev prekinuo crnu seriju protiv Frica i zakazao polufinale sa britanskom senzacijom

Srijeda, 08.07.2026 | 20:57

Aleksandar Zverev plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je danas na Centralnom terenu "uzeo mjeru" Tejloru Fricu i slavio sa 3:0 - 6:4, 6:4, 6:2 poslije nepuna dva sata tenisa.

Dalić napustio Hrvatsku, ko ga mijenja?

Srijeda, 08.07.2026 | 20:45

Fudbalski savez Hrvatske saopštio je danas da Zlatko Dalić nije više selektor seniorske reprezentacije te zemlje.

Milanović na samitu NATO govorio o naoružavanju Srbije: Nadam se da neće nabaviti nosač aviona na točkovima

Srijeda, 08.07.2026 | 20:22

U ovom formatu, Donald Tramp je bio najiskreniji, on ovdje dolazi kao potpuno odlučni trgovac oružjem i u tom smislu zastupa interese. S poštovanjem govori o Putinu, Siju i oni o njemu. Drugi lideri govore drugačijom retorikom“, izjavio je danas hrvatski predsjednik Zoran Milanović sa samita NATO-a koji se održava u Ankari.

Milatović domaćin povodom Dana državnosti, dolaze Pirc Musar, Milanović, Kos

Srijeda, 08.07.2026 | 17:32

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sjutra će na Cetinju biti domaćin svečanog prijema povodom 13. jula, Dana državnosti Crne Gore, saopšteno je iz Predsjedništva. Specijalni gosti prijema biće predsjednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar, predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović i evropska komesarka za proširenje Marta Kos. Njihovo prisustvo predstavlja snažnu potvrdu prijateljstva, poštovanja i podrške Crnoj Gori u trenutku kada se naša država nalazi u završnoj fazi evropskog puta, navodi se u saopštenju Predsjedništva.

Vlahović spreman na sve da ostane u Juventusu

Srijeda, 08.07.2026 | 19:55

Dušan Vlahović napravio je neočekivan preokret u odnosu sa Juventusom i lično kontaktirao rukovodstvo kluba kako bi pokušao da popravi narušene odnose, prenosi Tutosport.

Hegset ipak otkazao posjetu Izraelu, udari po ciljevima u Iranu dodatno destabilizuju regiju

Srijeda, 08.07.2026 | 19:46

Američki ministar odbrane Pete Hegset otkazao je planiranu posjetu Izraelu, objavio je izraelski Channel 12.

Kako pravilno kuvati povrće da zadrži vitamine i boju?

Srijeda, 08.07.2026 | 19:35

Iako mnogi povrće kuvaju dok potpuno ne omekša, upravo predugo kuvanje dovodi do gubitka važnih vitamina i prirodne boje.

ODT najavilo žalbu na oslobađajuću presudu Lazoviću i Raičeviću

Srijeda, 08.07.2026 | 19:24

Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Podgorici uložiće žalbu na oslobađajuću presudu Osnovnog suda koja je izrečena suspendovanim policijskim službenicima Petru Lazoviću i Jugoslavu Raičeviću, optuženima za policijsku torturu, potvrđeno je Portalu RTCG iz tog tužilaštva.