Srijeda, 15.05.2024 | 14:38
IZVOR: cdm.me

Porno snimak emitovan na displeju ispred zgrade Glavnog grada; Rakčević: To su uradili srednjoškolci

Na jednom od displeja ispred zgrade Glavnog grada sinoć je emitovan porno film. Taj postupak su danas odbornici gradskog parlameta nazvali skanadloznim, a zamjenik gardonačelnice Podforice Luka Rakčević je kazao da je to uradila grupa srednjoškolaca.




Foto: Arhiva, Kolektiv.me

Odbornik DPS-a Mihailo Anđušić je tokom današnjeg zasijedanja lokalnog parlamenta rekao da je skandalozni ekpslicitni snimak pušten ispred zgrade Glavnog grada.

“Gradonačelnica je bila obavezna da se oglasi po tom pitanju. Ako nekome odgovara bruka građane Podgorice, nama ne odgovara”, dodao je on.

Zamjenik gradonačelnice Podgorice Luka Rakčević je tim povodom kazao da su dobili infromaciju iz službe za informacioni sistem.

“Grupa od 15 srednjoškolaca je pristupila displeju i uspjela nekako da pusti snimke. Dešavalo se i ranije da imamo vandalske istupe i prestupe. Prijave ćemo predati nadležnim organima”, rekao je Rakčević.

Predsjednica Skupštine Glavnog grada Jelena Borovinić Bojović je rekla da je skandalozno ono što se dogodilo sinoć.

“Nije smiješno nego tužno. Zabrinjavajuće je ako su to uradili srednjoškolci. Reagujem i kao žena, supruga i majka. Upozoravam sa ove pozicije da se na ovakve situacije mora odmah reagovati ako želimo da sačuvamo dignitet građana i građanki Podgorice”, istakla je ona.

Šef odborničkog kluba DPS-a Andrija Klikovac je upitao kakav je naš sistem, ako srednjoškolci upadaju u sistem i puštaju to što su puštali.

“Vi nas ubjeđujete da je direktor CIS-a ekspert. Očekujem da smijenite direktora CIS-a zbog ovog incidenta”, poručio je Klikovac.

Odbornik u Skupštini Glavnog grada Aleksandar Zeković je istakao da će iskoristiti priliku da poruči da je neophodno da se posveti pažnja antisocijalnom ponašanju mladih.

Tamara Rosandić je naglasila da je displej postavio Ministarstvo turizma.

“Nije to u nadležnosti CIS-a. Snimak zaista ružan”, istakla je ona.

“Samo zamislite šta bi se dogodilo da se slična bruka desila tokom mandata prethodne gradske uprave… Tužno. Sramotno”, napisao je bivši gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Uspješna akcija Vojske Crne Gore: Povrijeđeni planinar helikopterom evakuisan sa Maganika

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:26

Uprkos neprekidnom angažovanju pripadnika Vojske Crne Gore na zadacima podrške u borbi protiv požara širom zemlje, pripadnici Vazduhoplovstva i helikopterski spasioci realizovali su uspješnu operaciju pretrage i spašavanja na reonu Maganika.

Uz nekoliko sastojaka do neodoljivih keksića sa komadićima čokolade

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:22

Ako vam se jede nešto slatko, a nemate mnogo vremena za pripremu, ovi keksići s komadićima čokolade mogli bi biti pravi izbor.

Zemljotres u Hrvatskoj

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:11

Zemljotres magnitude 3,1 stepen po Rihterovoj skali registrovan je kod Splita, saopšteno je iz hrvatske Seizmološke službe.

Nije do godina ni sporog metabolizma: Evo zašto se lakše gojimo nego što mršavimo

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:03

Godinama se vjerovalo da metabolizam počinje da se usporava već posle tridesete godine i da zbog toga tijelo iz godine u godinu sagorijeva sve manje kalorija.

Žestok udar na džep - Ovaj evropski grad uvodi paprene turističke takse

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:57

Amsterdam će, prema planu vlasti, 2031. godine imati turističku taksu od 20 odsto, što je među najvišim u svijetu, javili su danas holandski mediji.

Ulcinj: Kontrolisano više od 300 osoba, devet uhapšeno, oduzet automobil

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:23

Ulcinjska policija, u saradnji sa graničnom policijom, tokom noći između 22. i 23. avgusta kontrolisala je više od 300 lica, a devet osoba uhapšeno je zbog prekršaja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja, saopšteno je iz Uprave policije.

Autobus se zapalio na putu Cetinje–Budva, u vozilu nije bilo putnika

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:14

Na magistralnom putu Cetinje–Budva, u mjestu Vrela, oko 13 sati zapalio se autobus stranih registarskih oznaka.

Pomorska nezgoda: Sudar kod Prčanja, šest osoba dobilo pomoć Hitne

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:58

U akvatorujumu Kotorskog zaliva u blizini Markovog rta na Prčanju sinoć oko 22 sata desila se najozbiljnija pomorska nezgoda ove sezone u Boki. Iz za sada još neutvrđenih razloga došlo je do sudara dva plovila – velikog RHIB-a i glisera iz Risna.

Na graničnim prelazima u Herceg Novom juče kontrolisano više od 38 000 putnika

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:43

Na graničnim prelazima u nadležnosti Stanice granične policije Herceg Novi, tokom jučerašnjeg dana , kontrolisano je ukupno 38 181 lice, 10 758 motornih vozila i 29 plovila.

(VIDEO) Haland u potpuno novom izdanju, pogledajte kako sada izgleda

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:21

Erling Haland iznenadio je fudbalski svijet pred početak nove sezone – napadač Mančester sitija ošišao je prepoznatljivu dugu plavu kosu.