Srijeda, 15.05.2024 | 16:53
IZVOR: b92.net

Đoković donosi iznenađujuću ODLUKU pred Rolan Garos?

Srpski teniser Novak Đoković možda bi mogao da zaigra na ATP 250 turniru u Ženevi uoči Rolan Garosa.




Foto: YouTube screenshot/Australian Open TV

Švajcarski "Blik" bavio se ovom temom i u tekstu iznio nekoliko argumenata u prilog tezi da će se teniski i as odlučiti na iznenađujući korak.

Novak je ispao u ranoj fazi turnira u Rimu, gdje je obično dolazio do završnice. Uostalom, šest puta je slavio na "Foro Italiku".

Ove sezone je eliminisan već u trećoj rundi, pa je razmak između posljednjeg meča i nastupa na Rolan Garosu veći nego ranije.

Novak je i dalje u potrazi za dobrom formom na šljaci, a poslednji turnir pred Pariz jeste Ženeva (18-25. maj).

"Blik" navodi da, ako bi Novak želio da se pojavi u Švajcarskoj, glavna veza za specijalnu pozivnicu bio bi Rajner Šitler, suvlasnik turnira i prijatelj Janka Tipsarevića.

Ženeva dijeli tri "vajld karda". Jedan je pripao Endiju Mariju, a drugi Mateu Beretiniju.

Glavna prepreka u nastupu Đokovića u Ženevi mogla bi da bude "blizina" Rolan Garosa, pošto je finale zakazano za 25. maj, što je samo jedan dan prije početka Grend slema u Bulonjskoj šumi.

Mada, Đokoviću ne bi bilo prvi put da nastupi baš pred neki Grend slem, pošto je to već radio 2017. na travi, kada je iz Istborna otišao pravo na Vimbldon.

Za turnir u Ženevi, inače, prijavljeni su Kasper Rud, Tejlor Fric, Ben Šelton, Tomi Pol, Nikolas Đari, Sebastijan Baes...

Novak trenutno ima još jedan problem, osim dizanja forme, a to je glava, na koju mu je pala flaša u Rimu i koju je odlučio da pregleda u Urgentnom centru u Beogradu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Kamenovan terminal Aerodroma u Tivtu, policija procesuirala osumnjičenog

Četvrtak, 04.06.2026 | 10:48

Aerodrom Tivat je u srijedu veče, nakon zatvaranja aerodroma za saobraćaj, prijavio Upravi policije da su u javnoj zoni terminala polomljena tri stakla, saopšteno je iz Aerodroma Crne Gore za portal Standard.

Kaja Kalas otkazala učešće na Samitu EU – Zapadni Balkan u Tivtu

Četvrtak, 04.06.2026 | 12:26

Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbjednost Kaja Kalas otkazala je učešće na Samitu EU – Zapadni Balkan, koji će sjutra biti održan u Tivtu, potvrđeno je Portalu RTCG.

Beograd: Zadržavanje putnika sa crnogorskim pasošima na aerodromu

Četvrtak, 04.06.2026 | 08:27

Oko 30 državljana Crne Gore zadržano je sinoć na beogradskom aerodromu, nakon što su sat i nešto poslije ponoći izašli iz aviona koji je doletio iz Podgorice, poslije višesatnog kašnjenja.

Brnabić: Ubjeđujem Vučića da ne ide u Crnu Goru, ali on ni da čuje

Četvrtak, 04.06.2026 | 08:34

Predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je u srijedu kasno uveče da je pokušala da priča sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem o tome da odustane od putovanja u Tivat, na Samit EU-Zapadni Balkan, ali da "on za to ne želi ni da čuje".

Vučić: "Niti sam se uplašio, niti me fasciniraju prijetnje; Posvećen sam napretku zemlje"

Četvrtak, 04.06.2026 | 08:39

Predsjednik Republike Srbije Aleksandar Vučić poručio je da ga prijetnje ne plaše i da je potpuno posvećen napretku zemlje i boljem životu građana.

Milatović: Sa Lovćena poruka Evropi: Dobro došli u Crnu Goru, narednu članicu Evropske unije

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:41

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović i premijer Milojko Spajić, dočekali su na Lovćenu lidere Evropske unije i Zapadnog Balkana, a sve uoči Samita EU–Zapadni Balkan koji će sjutra biti održan u Tivtu, navodi se u objavi iz Kabineta predsjednika Crne Gore.

Monteput: Potpisan Memorandum o razumijevanju za razvoj dionice A2-2 Jadransko-jonskog auto-puta

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:45

Generalni direktor Monteputa Milan Ljiljanić i direktor za razvoj kompanije Bouygues Travaux Publics Benoit Lange potpisali su danas Memorandum o razumijevanju za razvoj dionice A2-2 Jadransko-jonskog auto-puta, od petlje Čevo do petlje Krivošije.

Službenici BIA se povukli: Stanje na graničnim prelazima između Crne Gore i Srbije biće normalizovano

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:27

Stanje na graničnim prelazima između Crne Gore i Srbije biće večeras normalizovano nakon što su se službenici Bezbjednosno-informativne agencije (BIA) Srbije povukli sa graničnih prelaza.

Fon der Lajen i Košta: Pogled na Crnu Goru sa Lovćena

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:35

Predsjednica Evropske Komisije Ursula fon der Lajen poručila je danas iz Tivta da joj je zadovoljstvo što se ponovo nalazi u Crnoj Gori, ističući značaj Zapadnog Balkana za evropsku prošlost i budućnost.

Podrška zelenoj tranziciji: Francuska pozajmljuje Crnoj Gori 100 miliona

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:04

Ministar finansija Novica Vuković i zamjenik izvršnog direktora Francuske agencije za razvoj (AFD) Bertrand Walckenaer potpisali su sporazum u iznosu od 100 miliona eura u formi zajma za razvojne politike (Development Policy Loan – DPL) radi podrške procesu evropskih integracija.

Zelenski uputio otvoreno pismo Putinu, pozvao ga na direktne pregovore: Vaš rat nema opravdanje

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:15

"Primjer Orbana pokazuje kako završavaju oni koji odluče da pomažu Rusiji u njenom ratu protiv nas – u sramoti."

Mandić: Ne gori mi obraz ni pred jednim Srbinom, orkestrirane kampanje ostaju iza nas

Četvrtak, 04.06.2026 | 20:45

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić kazao je da je realno da Crna Gora zatvori sva poglavlja do kraja godine, ali da će morati naporno da se radi i da će poslanici vlasti i opozicije morati da se dogovaraju oko izglasavanja ustavnih promjena. Mandić je gost emisije "Argumenti" okoja se emituje na Prvom programu Televizije Crne Gore.

Gorčević i Adad: Crna Gora i Francuska udružuju snage za uspješan završetak pristupnih pregovora

Četvrtak, 04.06.2026 | 20:27

Ministarka evropskih poslova Crne Gore Maida Gorčević i delegirani ministar pri ministru za Evropu i vanjske poslove Republike Francuske, Benžamen Adad, potpisali su na Cetinju Memorandum o razumijevanju između Ministarstva evropskih poslova Crne Gore i Ministarstva za Evropu i vanjske poslove Francuske Republike, u vezi sa proširenjem Evropske unije i podizanjem svijesti o putu Crne Gore ka Evropskoj uniji.

Počinju pripremni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica

Četvrtak, 04.06.2026 | 20:14

Vlada je na današnjoj sjednici dala saglasnost za izvođenje pripremnih radova za građenje objekta od opšteg interesa, auto-puta Bar – Boljare, dionice Mateševo – Andrijevica.

Milatović objavio fotografiju sa Spajićem: Evropa u Crnoj Gori, Crna Gora u Evropi

Četvrtak, 04.06.2026 | 20:04

Predsjednik Crne Gore objavio je na Instagramu fotografiju sa predsjednikom Vlade Milojkom Spajićem uz poruku da je cijela Evropa u Crnoj Gori. Fotografija je nastala u Tivtu gdje se održava Samit EU-Zapadni Balkan.