Srijeda, 15.05.2024 | 16:59
IZVOR: kolektiv.me

Atlantski savez: Braun doprinijela UNAPREĐENJU odnosa SAD i Crne Gore

Sju K. Braun je svojim neumornim radom, vizijom, entuzijazmom, a posebno ličnim zalaganjem, značajno doprinijela unapređenju odnosa SAD i Crne Gore, i pomogla u jačanju transatlantskih veza, saopšteno je iz Atlanskog saveza povodom smrti nekadašnje ambasadorke SAD u Podgorici.




Foto: YouTube screenshot/ MediaBiro, arhiva

“Sa velikom tugom i dubokim žaljenjem primili smo vijest o smrti Sju K. Braun, nekadašnje ambasadorke Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori (2011-2015). Njen diplomatski angažman, a posebno njena lična posvećenost jačanju odnosa između SAD i Crne Gore, ostavili su traga na sve koji su sa njom sarađivali”, naveli su iz Atlantskog saveza u objavi na mreži X.

Kako su istakli, Braun je svojim neumornim radom, vizijom, entuzijazmom, a posebno ličnim zalaganjem, značajno doprinijela unapređenju odnosa SAD i Crne Gore, i pomogla u jačanju transatlantskih veza.

“Njena spremnost da razumije politički i društveni kontekst i da podrži ideje i projekte od ključnog značaja za razvoj Crne Gore ostaviće trajno nasljeđe i sjećanje na nju kao na pravog prijatelja naše zemlje. Atlantski savez Crne Gore u njoj je uvijek imao otvorenog i pouzdanog partnera u zajedničkoj misiji, a prijateljski odnos koji smo izgradili za nas je bio od posebnog značaja”.

Sju K. Braun će,dodaju, ostati upamćena kao osoba koja je nesebično radila na povezivanju naroda i koja je vjerovala u važnost međunarodne saradnje i solidarnosti.

“Njena smrt predstavlja veliki gubitak za sve nas koji smo je poznavali i sa njom radili”, stoji u objavi Atlantskog saveza.

ČITAJTE DETALJNIJE!

Preminula Sju Kej Braun nekadašnja ambasadorka SAD u Crnoj Gori

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Spajić od danas u posjeti Francuskoj, razgovaraće sa Makronom

Utorak, 26.05.2026 | 08:22

Premijer Milojko Spajić boraviće od danas u radnoj posjeti Francuskoj, gdje će se razgovarati sa predsjednikom te države Emanuelom Makronom, najavljeno je iz Vlade.  

Ibrahimović na prijemu povodom Dana nezavisnosti Crne Gore u Njujorku

Utorak, 26.05.2026 | 08:16

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović prisustvovaće na svečanom prijemu u Njujorku, koji povodom 20 godina od obnove crnogorske nezavisnosti organizuje Generalni konzulat Crne Gore u Njujorku.     

Putin potpisao zakon: Dozvoljena upotreba vojske za zaštitu Rusa uhapšenih u inostranstvu

Utorak, 26.05.2026 | 08:12

Ruski predsjednik Vladimir Putin potpisao je zakon kojim se odobrava upotreba oružanih snaga za zaštitu ili oslobađanje Rusa uhapšenih u inostranstvu po nalogu stranih sudova.  

Poslanice DPS-a traže sankcije za Prvu i Adria TV zbog emitovanja filma o referendumu

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 21:31

Poslanice Demokratske partije socijalista ocijenile su da je emitovanje filma „Referendum – priča o izmišljenoj slobodi” na televizijama Prva i Adria sramotno i nedopustivo, navodeći da sadržaj vrijeđa građanke Crne Gore i širi mizoginiju, zbog čega su od Agencije za audiovizuelne medijske usluge zatražile najstrože sankcije.  

Tramp: Sporazum sa Iranom će biti odličan, ili ga neće biti

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 16:22

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da će mirovni sporazum sa Iranom "biti ili odličan i značajan, ili sporazuma neće biti".

Privremena zabrana i ograničenje saobraćaja na pojedinim putnim pravcima

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 09:41

Obavještavamo javnost da je direktor Uprave policije, na osnovu člana 130 Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima („Službeni list CG“, br. 33/12, 58/14, 14/17 i 66/19), usljed očekivane pojačane frekvencije saobraćaja tokom ljetnje turističke sezone i potrebe obezbjeđenja bezbjednog i nesmetanog odvijanja saobraćaja, donio Naredbu o privremenoj zabrani saobraćaja teretnih motornih vozila i ograničavanju saobraćaja svih kategorija vozila na određenim putnim pravcima u Crnoj Gori, piše u saopštenju iz Uprave policije koje prenosimo integralno:

DPS: Agencija za audiovizuelne medijske usluge da hitno reaguje povodom filma “Referendum – priča o izmišljenoj slobodi”

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 09:23

Povodom emitovanja tzv. dokumentarnog filma „Referendum – priča o izmišljenoj slobodi“ na televizijama Prva TV i Adria TV, Demokratska partija socijalista zahtijeva hitnu reakciju Agencije za audiovizuelne medijske usluge Crne Gore i preduzimanje mjera iz njene nadležnosti.

Cijene goriva bez promjena

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 10:00

Ministarstvo energetike i rudarstva saopštilo je da narednih nedelju dana cijene goriva u Crnoj Gori ostaće nepromijenjene.

Skandalozne tvrdnje, falsifikovanje istorije, priča o izmišljenoj naciji: Šta sadrži srpski dokumentarac o referendumu 2006.

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 11:23

U filmu se na najprizemniji način navodi da su "hrabri Cetinjani ginuli u borbama širom Jugoslavije za slobodu, dok su njihove porodice čuvali italijanski vojnici, te je potom najveća demografska eksplozija zabilježena na Cetinju".

Fabregas: Plasman u LŠ je remek-djelo cijelog tima

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 16:20

Trener Koma Sesk Fabregas kazao je da je plasman u Ligu šampiona remek-djelo cijelog tima.

Milatović sportistima: Nosili ste ime Crne Gore tamo gdje stižu samo najbolji

Utorak, 26.05.2026 | 08:40

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović upriličio je na Cetinju prijem za crnogorske olimpijce, u okviru programa obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, poručivši da su upravo sportisti bili među najvažnijim licima naše države pred svijetom.  

EPCG i Nikšićko pozorište nastavljaju partnerstvo, potpisan ugovor o sponzorstvu

Utorak, 26.05.2026 | 08:36

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) i Nikšićko pozorište potpisali su ugovor o sponzorstvu, nastavljajući uspješnu saradnju i potvrđujući zajedničku posvećenost razvoju kulture i podršci institucijama koje svojim radom doprinose očuvanju i unapređenju kulturnog identiteta zajednice, saopšteno je iz EPCG.  

Stanovi u novogradnji sve skuplji: Prosječna cijena kvadrata 2.445 eura

Utorak, 26.05.2026 | 08:18

Prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori u prvom kvartalu 2026. godine iznosila je 2.445 eura, pokazuju podaci Uprave za statistiku MONSTAT. Najskuplji kvadrati zabilježeni su u primorskom regionu, gdje je prosječna cijena dostigla 2.575 eura, dok je najniža cijena evidentirana na sjeveru države – 1.708 eura po kvadratu. U odnosu na četvrti kvartal 2025. cijene u novogradnji su porasle 11 odsto, a u odnosu na isti period prošle godine zabilježen rast od 13 odsto.  

Ibrahimović na prijemu povodom Dana nezavisnosti Crne Gore u Njujorku

Utorak, 26.05.2026 | 08:16

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović prisustvovaće na svečanom prijemu u Njujorku, koji povodom 20 godina od obnove crnogorske nezavisnosti organizuje Generalni konzulat Crne Gore u Njujorku.     

Putin potpisao zakon: Dozvoljena upotreba vojske za zaštitu Rusa uhapšenih u inostranstvu

Utorak, 26.05.2026 | 08:12

Ruski predsjednik Vladimir Putin potpisao je zakon kojim se odobrava upotreba oružanih snaga za zaštitu ili oslobađanje Rusa uhapšenih u inostranstvu po nalogu stranih sudova.  

Poslanice DPS-a traže sankcije za Prvu i Adria TV zbog emitovanja filma o referendumu

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 21:31

Poslanice Demokratske partije socijalista ocijenile su da je emitovanje filma „Referendum – priča o izmišljenoj slobodi” na televizijama Prva i Adria sramotno i nedopustivo, navodeći da sadržaj vrijeđa građanke Crne Gore i širi mizoginiju, zbog čega su od Agencije za audiovizuelne medijske usluge zatražile najstrože sankcije.  

Požar na Velikoj plaži: Gori dio poznatog kupališta i restorana u Ulcinju

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 21:33

Na poznatom ulcinjskom kupalištu "Cabo Beach" na Velikoj plaži danas je izbio požar u kojem je zahvaćen dio plažnog bara i restorana, piše portal Dan.

Tajna mačijeg ponašanja: Znate li zašto vole spavati na vašoj odjeći

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 21:57

Mnogi vlasnici mačaka dobro poznaju isti prizor, ostavite majicu na krevetu, džemper na stolici ili svježe opran veš, a kada se vratite, mačka već zadovoljno spava upravo na tome.

Zirojević traži zabranu ulaska u Crnu Goru za direktora i saradnike Centra za društvenu stabilnost

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 21:21

„Vidim da je neka nacistička organizacija iz Srbije pod nazivom “Centar za društvenu stabilnost” emitovala neko propagandno smeće u kojem pokušava da ponizi Crnu Goru i Cetinje. Iz te kuhinje, ništa novo, tako da me donekle čudi sveopšte iznenađenje u Crnoj Gori“, saopštio je poslanik Evropskog saveza Nikola Zirojević.

Jamal među kandidatima za igrača sezone

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 20:45

Čudesni tinejdžer Barselone Lamin Jamal zvanično je nominovan za nagradu najboljeg igrača sezone u La Ligi, nakon fenomenalne godine u kojoj je bio jedan od ključnih ljudi u pohodu Katalonaca na titulu šampiona Španije.