Srijeda, 15.05.2024 | 19:31
IZVOR: kolektiv.me

Opštinski odbor DPS: Ko je upalio mrak u Zeti?

Opština Zeta ne slavi 21. maj, Dan nezavisnosti Crne Gore jer vlast u Zeti duboko žali što Crna Gora nije više 27. izborna jedinica bivše državne zajednice sa Srbijom đe smo se pitali taman koliko se Asanović pita u Zeti, saopšteno je iz OO DPS Zeta.




Foto: DPS

To je, kako navode, zaključak koji se izvodi iz brze intervencije da se zastave Crne Gore skinu sa svih stubova u Zeti da ne bi “smetale” onim građanima koji Zetu doživljavaju kao srpsku Spartu, a ne nikako kao kolijevku, milenijum duge, državnosti Crne Gore. 

"Možda vlast u Zeti nije u stanju da angažuje dizalicu i zamijeni oštećenu rasvjetu zbog čega je pola Zete u mraku ali zato u roku od par sati, brzom akcijom uklanja “greškom” postavljene zastave Crne Gore i jasno šalje poruku da Zeta počinje tamo đe se crnogorska zastava na Dan državnosti ne vijori", navode u saopštenju. 

Kako dodaju, "ovoliki naboj anti-patriotizma svakoga ostavlja zatečenim i samo potvrđuje da je i pored demanta, prošlogodišnja šarada sa skidanjem i postavljanjem zastava bila ipak istinita iako su probali to da prikriju".

"Pitamo građane Zete, kako se zovu ljudi koji vole drugu državu više od svoje i koji rade sve da, služeći drugoj državi učine štetu sopstvenoj? Koliko mi znamo, makar se ne zovu patriotama".

Zećani su od nove vlasti, dodaju,  očekivali makar nešto, a dobili su mrak zbog pokvarene rasvjete ili svakodnevnog nestanka struje, rupe zbog “izostalog razgraničenja” jer asfalt bez granica ne može, dobili su poreske prijave za godinu unaprijed i račune za odvoz neodvezenog smeća.

"Dobili smo doduše i nove službe i preduzeća koja ne rade ništa, a čiji rukovodioci po ključu dolaze iz drugih opština jer Zećani nijesu dovoljno kvalitetan kadar ili možda nijesu u direktnim rodbinskim odnosima sa Milanom Kneževićem i ne dolaze iz Mojanovića. Kao partija koja je donijela nezavisnost i Crnoj Gori i Zeti, znajući da je to naše istorijsko pravo i potreba, čestitamo svim građanima Crne Gore predstojeći praznik uz obećanje da će se crnogorska zastava vječno vijoriti u Zeti slaveći i Jovana Vladimira i dinastije Balšića, Crnojevića i Petrovića kao i svijetlu slobodarsku istoriju Zete kao najtvrđi bedem na kome počiva državnost Crne Gore", zaključuju u saopštenju",  zaključeno je u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Košta PISAO Milatoviću: „Vaše LIDERSTVO je prepoznato u Evropi“ i zakazao sastanak za 17. decembar

Srijeda, 19.11.2025 | 20:06

Predsjednik Evropskog savjeta Antonio Košta uputio je pismo predsjedniku Crne Gore Jakovu Milatoviću, zahvaljujući mu se na, kako je naveo, „liderstvu u napredovanju pristupnog procesa Crne Gore Evropskoj uniji“, saopštteno je iz Kabineta predsjednika.

Knežević: PRVA palica, prva marica, PRVI NAPAD na bilo kojeg građanina Botuna, znači moju OSTAVKU i napuštanje vlasti na državnom nivou

Srijeda, 19.11.2025 | 19:19

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević u emisiji “Iznova” na TV Nova M saopštio je da izgradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu neće početi u naredne tri sedmice, te da će napustiti vlast na državnom nivou ukoliko policija primijeni represiju prema građanima Zete. Takođe je ponovio da ostaje i ranije obećanje, da će napustiti podgoričku vlast ako dođe do gradnje kolektora.

Opština Bar podiže spomen-obilježje žrtvamaa RAZORNOG ZEMLJOTRESAiz 1979

Srijeda, 19.11.2025 | 18:46

Opština Bar podiže spomen-obilježje žrtvama razornog zemljotresa iz 1979: godine

Lisičić: Država NE SMIJE biti megafon za DEMAGOGIJU i neodrživa obećanja

Srijeda, 19.11.2025 | 18:17

Izjava ministra finansija gospodina Vukovića, u kojoj javno poručuje da Vlada nije konsultovana i da nema nikakve projekcije za Zakon o obeštećenju radnika vrijedan 110 miliona eura je ozbiljno upozorenje protiv neodgovorne većine u Skupštini Crne Gore, ocijenio je odbornik SDP u SO Tivat i predstavnik Evropskog saveza Ćazim Lisičić.

Šćekić: ODGOVORAN sam isključivo Spajiću, moja FUNKCIJA zavisi od njegove odluke

Srijeda, 19.11.2025 | 17:35

Ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić kazao je da njegov ostanak na funkciji zavisi isključivo od procjene i odluke predsjednika Vlade Milojka Spajića koji ga je izabrao u svoj tim zahvaljujući volji građana. On je to kazao u emisiji "Budimo budni, pitajte Vladu" na TVCG komentarišući to što je lider SNP-a Vladimir Joković tražio od premijera da ga smijeni nakon izlaska iz partije, jer to mjesto u Vladi, kako je rekao, pripada SNP-u. Šćekić je kazao i da očekuje reakciju međunarodnih fudbalskih organizacija na fašističko skandiranje hrvatskih navijača tokom utakmice u Podgorici.

Šofranac: Kvarne laži, već sam objasnio da sa slušalicama nisam mogao čuti nijednu riječ iz suprotnog boksa

Srijeda, 19.11.2025 | 10:30

"Sad se mora vidjeti postoje li ljudska prava ili nacionalisti mogu da kreiraju, pritiskaju medije, diktiraju. Bez slobode život ne vrijedi ništa", kazao je novinar.

Amfilohije dobija spomen-ploču u Podgorici

Srijeda, 19.11.2025 | 08:26

Pred odbornicima Skupštine Glavnog grada Podgorice na sjednici 24. novembra naći će se odluka o podizanju novog spomen-obilježja koje će biti posvećeno bratskoj slozi, suživotu i međuvjerskom skladu pravoslavne i islamske zajednice.

Vuković: Zaduženje u narednoj godini 710 miliona eura

Srijeda, 19.11.2025 | 11:07

Ministar finansija Novica Vuković rekao je da su opšte karakteristike budžeta za 2026. kontinuirani pozitivni ekonomski trendovi sa ostvarenjem stope realnog ekonomskog rasta od 3,3 procenta. Naglašava da su opšte karakteristike budžeta za 2026. kontinuirani pozitivni ekonomski trendovi sa ostvarenjem stope realnog ekonomskog rasta od 3,3 procenta

Obrazovanju budžet za narednu godinu na nivou 2025.

Srijeda, 19.11.2025 | 08:02

Prema Predlogu zakona, Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija raspolagaće sa 333,9 miliona eura.

Zirojević: Zdenka Petrol u epizodi - inflacija nije loša

Utorak, 18.11.2025 | 20:51

Kad država ima, ima i Zdenka. Inflacija je fenomenalna stvar. Kad bi samo građani znali kako se od njihovih para lijepo puni budžet, pa se to poslije pretoči u litre goriva i kilograme popeka. Inflacija je naša nacija", napisao je Zirojević na mreži Iks.  

BUDVA: Grđevica NOSILA automobile, Jovanović: Građani bili upozoreni

Srijeda, 19.11.2025 | 20:33

Budvanske ulice danas su bile pod vodom. Uslijed obilnih padavina nabujala je i rijeka Grđevica i odnijela desetak automobila koji su bili parkirani u koritu rijeke. Iz Opštine kažu da su mještani bili upozoreni, te da je trebalo da uklone automobile na vrijeme.

Mask tvrdi da će VJEŠTAČKA inteligencija ELIMINISATI siromaštvo

Srijeda, 19.11.2025 | 20:24

Tehnološki mogul Ilon Mask izjavio je u srijedu, 19. novembra, da će vještačka inteligencija i humanoidna robotika dramatično preoblikovati globalno društvo, predviđajući budućnost u kojoj će siromaštvo biti eliminisano, a rad postati opcionalan.

Mutnoća vode sa Mareze IZNAD propisanih vrijednosti

Srijeda, 19.11.2025 | 20:15

Kao i početkom novembra, zbog obilne kiše, voda sa izvorišta Mareza nije za piće. I dok nadležni ponovo preporučuju da se voda prokuva – čini se da građani to ne rade, prenosi RTV Podgorica.

Đeka: Djeca sa invaliditetom NE SMIJU biti nevidljiva u našem sistemu

Srijeda, 19.11.2025 | 19:59

U susret obilježavanju Međunarodnog dana djeteta, danas je u Vladi Crne Gore Savjet za prava lica sa invaliditetom održao sjednicu posvećenu temi "Položaj djece sa invaliditetom i djece sa smetnjama u razvoju - intersekcijska diskriminacija"

Zečević: U Lijevoj rijeci asfaltirano 20 kilometara seoskih puteva u vrijednosti od oko dva miliona eura

Srijeda, 19.11.2025 | 19:50

Mještani više sela u Lijevoj rijeci godinama su čekali obnovu seoskih puteva. Nakon završene građevinske sezone, iz preduzeća „Putevi“ poručuju da je asfaltirano više nego što je planirano, ali da posao nije završen, kazao je direktor GP Putevi, Radoš Zečević, u Jutarnjem programu.

Savez udruženja penzionera traži VEĆE penzije, povlastice i mjesto u Socijalnom savjetu

Srijeda, 19.11.2025 | 19:34

Savez udruženja penzionera Crne Gore traži povećanje penzija zbog velikog rasta cijena osnovnih životnih namirnica, povlastice pri kupovini robe u svim privrednim organizacijama, kao i predstavnika u Socijalnom savjetu.

Aleksandru Markoviću zadržavanje do 72 sata: Osumnjičen da je zapalio automobil i aktivirao eksplozivnu napravu

Srijeda, 19.11.2025 | 19:25

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata Aleksandru Markoviću iz Podgorice zbog postojanja osnova sumnje da je počinio produženo krivično djelo izazivanje opšte opasnosti.

Knežević: PRVA palica, prva marica, PRVI NAPAD na bilo kojeg građanina Botuna, znači moju OSTAVKU i napuštanje vlasti na državnom nivou

Srijeda, 19.11.2025 | 19:19

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević u emisiji “Iznova” na TV Nova M saopštio je da izgradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu neće početi u naredne tri sedmice, te da će napustiti vlast na državnom nivou ukoliko policija primijeni represiju prema građanima Zete. Takođe je ponovio da ostaje i ranije obećanje, da će napustiti podgoričku vlast ako dođe do gradnje kolektora.

CRVENI ALARM - Evo šta je PENIJAFOBIJA postaje sve veći problem među MLADIMA

Srijeda, 19.11.2025 | 19:06

Da li ste znali da se ova fobija sve više širi...

ESPN rangirao FAVORITE za Mundijal 2026 – ima i PAR iznenađenja!

Srijeda, 19.11.2025 | 18:58

Nakon novembarskog kvalifikacionog „prozora“ za naredni Mundijal poznata su 42 od 48 učesnika najveće fudbalske smotre 2026. godine.