Srijeda, 15.05.2024 | 22:01
IZVOR: analitika.me /RTNK

Šćekić: SNP je PROTIV Rezolucije, izuzeo sam mišljenje na sjednici Vlade

Žao mi je što je ova tema došla na dnevni red i vrlo neočekivano u trenutku kada su prevaziđeni neki momenti, posebno u regionu, kada govorimo o posljedicama ratnih dešavanja, kazao je Dragoslav Šćekić, potpredsjednik Vlade za demografiju i mlade i ministar sporta i mladih za RTV Nikšić i emisiju „Kontakt“.




Foto: arhiva, gov.me/S.Matić

Kako kaže, mislio je da je to iza nas.

„Moj lični stav je uvijek bio jasan, kao i stav partije kada su te teme u pitanju. Nedvosmisleno osuđujemo svaki zločin. Ako su te teme iza nas, predlagač je bez potrebe ušao u ovu priču da pravi tenziju i u Crnoj Gori i regionu. Ako već neko želi da se bavi određenom temom, onda je trebao obuhvatiti sve zločine koji su se desili na prostoru bivše Jugoslavije“, kazao je Šćekić.

Na pitanje kakav je stav zauzeo na sjednici Vlade kada su usvojeni amandmani, Šćekić ističe da je stav partije i ranije bio jasan.

„Mi smo bili protiv rezolucije i ostali. Kada su u pitanju amandmani, lično sam izuzeo mišljenje. Protiv smo svega što je u vezi sa ovom temom, nemam šta da dodam. Mi kao Socijalistička narodna partija smo svoj stav iznijeli i na nivou Vlade i Parlamenta. Smatram da Rezolucija nije dobro ni koncipirana i da nije ni trebala doći na dnevni red. Nema niko pravo da stigmazituje bilo koji narod i stavlja takav teret narodu koji nije dio tog ambijenta. Upozorio bih sve da vode računa jer odluka može da izazove tenzije i povrijedi osjećanja velikog broja građana Crne Gore, a i šire“, kazao je Šćekić.

U momentu kada koračamo i napredujemo možda značajnije i više od ostalih zemalaja regiona koje žele biti dio EU, ta tema nije trebala da se upućuje prema Crnoj Gori, smatra Šćekić.

,,Morali smo da se poštedimo od te teme. Ako želimo da gradimo demokratsko, solidarno, odgovorno društvo, sa poštovanjem svačijih prva i sloboda. Milsim da je u pitanju velika greška i da je Crnoj Gori nametnut jedan bespotreban teret. To govorim u ime SNP, na ostalima je da vide kako će se odlučiti prema tom pitanju“, kazao je potpredsjednik Vlade.

Da li može ,,poljuljati,, Vladu eventualno usvajanje Rezolucije o Srebrenici, Šćekić poručuje da „ne želi komentarisati mišljenje i stavove drugih političkih subjekata, jer svako vodi svoju politiku“.

„Očekujem da ovo pitanje ipak na UN doživi određena pomjeranja ili se povuče sa dnevnog reda. Mislim da bi trebalo da ide u tom pravcu. Ostavimo da vidimo šta će se desiti“, kazao je Šćekić.

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Istina
16.05.2024 05:04

Bravo Šćekiću!

1 0
Vajo
16.05.2024 10:02

A , ko tebe što pita u životu .

0 1

OSTALE VIJESTI

Ćorović brutalno napao akademika Rastodera, uvrede izazvale osude

Subota, 28.02.2026 | 14:17

Poslanik Bošnjačke stranke BS Jasmin Ćorović je na najbrutalniji način izvrijeđao akademika Šerba Rastodera. Nakon što je Rastoder u jednoj radijskoj emisiji kritikovao političke poteze Bošnjačke stranke, Ćorović mu je uzvratio nizom teških uvreda, što je izazvalo reakcije u javnosti.

Nikolić: Civilizovani smo i pristojni, ali ćemo braniti Crnu Goru

Subota, 28.02.2026 | 14:05

Poslanik Demokratske partije socijalista, Andrija Nikolić, kazao je, povodom jučerašnjeg incidenta u Skupštini Crne Gore, da to što su u DPS-u civilizovani i pristojni ljudi, ne znači da nijesu spremni da brane Crnu Goru i njene vitalne nacionalne interese.

Fon der Lajen: Razvoj događaja u Iranu zabrinjavajući

Subota, 28.02.2026 | 13:11

Predsjednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen objavila je danas na svom X nalogu da je „razvoj događaja u Iranu veoma zabrinjavajući”.

Omeragić podnio ostavku na mjesto konzula, nastavlja kao poslanik

Subota, 28.02.2026 | 12:50

Adel Omeragić podnio je ostavku na mjesto konzula Crne Gore u Njujorku i najavio da će svoj politički angažman nastaviti u Skupštini Crne Gore kao poslanik Bošnjačke stranke.

Zelenski: Podržavam vojnu akciju protiv Irana

Subota, 28.02.2026 | 10:42

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski rekao je danas, 27. februara u intervjuu za Sky News da bi podržao vojnu operaciju usmjerenu protiv iranskog režima.

Šćepanović: Ja sam naredio pretres objekata Aca Đukanovića

Petak, 27.02.2026 | 21:12

Na sjednici Odbora za politički sistem, pravosuđe i upravu na čijem dnevnom redu je Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o unutrašnjim poslovima raspravljalo se i o današnjem pretresu stana biznismena Aca Đukanovića.

Dizdarević: Ogoljena sila kojom se želi legalizovati brutalna zloupotreba bezbjednosnog sektora

Petak, 27.02.2026 | 18:22

Potpredsjednika DPS-a i poslanika u Skupštini Crne Gore Abaz Dizdarević, kometarišući današnja dešavanja u parlamentru napisao je na X mreži da je parlamentarna većina danas ponovo pokazala svoje pravo lice.

Bijelo Polje: Potvrđeno pet optužnica zbog krivičnih djela prevara, utaja poreza i doprinosa i falsifikovanje isprave

Petak, 27.02.2026 | 16:21

Potvrđeno je pet optužnica zbog krivičnih djela prevara, utaja poreza i doprinosa i falsifikovanje isprave, saopštili su iz Osnovnog državnog tužilaštva (ODT) u Bijelom Polju.

Apel za bezbjednost uoči najavljenih okupljanja u Botunu

Petak, 27.02.2026 | 15:12

Povodom najavljenih okupljanja i sjutrašnjih protesta na lokalnom putu u neposrednoj blizini sistema za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, Nadzor izgradnje apeluje na sve građane, organizatore, nadležne službe i organe da prioritet bude bezbjednost ljudi.

Preteres imovine Aca Đukanovića u Nikšiću

Petak, 27.02.2026 | 17:56

Policija danas pretresa kuću koja je u vlasništvu Aca Đikanovića, brata bivšeg predsjednika Mila Đukanovića u nikšićkom naselju Rastovci.

Ćorović brutalno napao akademika Rastodera, uvrede izazvale osude

Subota, 28.02.2026 | 14:17

Poslanik Bošnjačke stranke BS Jasmin Ćorović je na najbrutalniji način izvrijeđao akademika Šerba Rastodera. Nakon što je Rastoder u jednoj radijskoj emisiji kritikovao političke poteze Bošnjačke stranke, Ćorović mu je uzvratio nizom teških uvreda, što je izazvalo reakcije u javnosti.

Nikolić: Civilizovani smo i pristojni, ali ćemo braniti Crnu Goru

Subota, 28.02.2026 | 14:05

Poslanik Demokratske partije socijalista, Andrija Nikolić, kazao je, povodom jučerašnjeg incidenta u Skupštini Crne Gore, da to što su u DPS-u civilizovani i pristojni ljudi, ne znači da nijesu spremni da brane Crnu Goru i njene vitalne nacionalne interese.

Sok koji pomaže kod masne jetre: Pijte ga ujutru na prazan stomak

Subota, 28.02.2026 | 13:39

Kada bi jetra mogla da progovori, vjerovatno bi najprije zatražila čašu soka od šargarepe. Prema riječima nutricionistkinje Ivane Đurović, riječ je o jednom od najboljih prirodnih saveznika za detoksikaciju i regeneraciju jetre, naročito kod osoba koje se suočavaju sa masnom jetrom.

MVP: Državljani Crne Gore na Bliskom istoku da ostanu u svojim domovima

Subota, 28.02.2026 | 13:24

Državljanima Crne Gore koji se nalaze u državama Bliskog istoka savjetuje se da ostanu u svojim domovima i izbjegavaju nepotrebna kretanja dok se bezbjednosna situacija ne stabilizuje, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova.

Fon der Lajen: Razvoj događaja u Iranu zabrinjavajući

Subota, 28.02.2026 | 13:11

Predsjednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen objavila je danas na svom X nalogu da je „razvoj događaja u Iranu veoma zabrinjavajući”.

Omeragić podnio ostavku na mjesto konzula, nastavlja kao poslanik

Subota, 28.02.2026 | 12:50

Adel Omeragić podnio je ostavku na mjesto konzula Crne Gore u Njujorku i najavio da će svoj politički angažman nastaviti u Skupštini Crne Gore kao poslanik Bošnjačke stranke.

Ataman: Ovo je istorijska pobjeda

Subota, 28.02.2026 | 12:39

Selektor Turske Ergin Ataman nije krio zadovoljstvo nakon trijumfa u Beogradu, naglasivši da je njegova selekcija ispisala istoriju.

Po predlogu SDT-a zamrznuta i zaplijenjena imovina više lica

Subota, 28.02.2026 | 12:25

Viši sud u Podgorici odredio je, u postupku finansijske istrage, privremene mjere obezbjeđenja nad imovinom deset okrivljenih lica i jednog pravnog subjekta, na predlog Specijalnog državnog tužilaštva, jer postoji osnovana sumnja da je imovina stečena kriminalnom djelatnošću, navode u saopštenju.

Udes kod Grahova, tri osobe povrijeđene

Subota, 28.02.2026 | 12:13

Na putu Nikšić - Herceg Novi, u mjestu Strakanica, između Grahova i Dragalja, došlo je do saobraćajne nezgode u kojoj su povrijeđene tri osobe.

Botunjani ispred gradilišta izašli u podne

Subota, 28.02.2026 | 12:11

Mještani Botuna su za danas u podne najavili okupljanje ispred gradilišta Postrojenja za prečićavanje otpadnih voda.