Subota, 18.05.2024 | 11:42
IZVOR: meridianbet.me

Dejan Savićević - Bio sam siguran da nas Barselona ne može stići, ostaje žal zbog Zlatne lopte 1991. godine

Na današnji dan, prije 30 godina Dejan Savićević je postigao jedan od najspektakularnijih golova u finalima Lige šampiona.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/Fudbalski savez Srbije

Tog 18. maja, 1994. godine u Atini, u finalu najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja Milanu se nisu davale velike šanse protiv Krojfove Barselone, predvođene Stoičkovim, Romariom, Kumanom i ostalima.

Kapelo je sa druge strane bio bez pomoći Marka van Bastena, Frnaka Barseija i Alesandra Kostakurte, ali je glavna zvijezda ovog finala bio crnogorski fudbaler, danas predsjednik Fudbalskog saveza Crne Gore, Dejan Savićević.

Nakon odličnog prodora Savićevića sa desne strane, Masaro je dočekao njegovu asistenciju na drugoj stativi i doveo “rosonere” u vođstvo u 22. minutu.

Isti igrač udvostručio je prednost u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena kada mu je Donadoni sa lijeve strane asistirao na 11 metara od gola.

Nakon odmora i dva minuta u nastavku vidjeli smo remek djelo Dejana Savićevića. Serhio Barhuan je oklijevio oko ispucavanja lopte pored lijeve aute linije.

“Genije” je oduzeo loptu i fantastičnim lob udarcem sa ivice šesnaesterca matirao Zubizaretu.

Plesao je Savićević te noći na Olimpijskom stadionu. Nadal je grubim startovima samo pokašavao da ga povrijedi. Nakon gola, imao je veliku šansu da postigne još jedan pogodak ali je stativa ovog puta bila saveznik Barselone.

Konačan rezultat postavio je Desai u 58. minutu.

Kapelov Milana je tada prvi put uspio da osvoji Seriju A i Ligu šampiona u istoj sezoni i dođe do petog pehara Lige šampiona.

Savićeviće se u razgovoru za Meridian Sport prisjetio gola koji je postigao prije tačno 30 godina u finalu protiv Barselone.

“Uvijek je lijepo postići gol, nezavisno od toga koje je takmičenje u pitanju, a pogotovo kada igraš finale Lige šampiona jer je to najgledanija utakmica u klupskom fudbalu. Vodili smo sa dva gola razlike, što zna da bude škakljiv rezultat u fudbalu jer protvinik, ukoliko se malo opustite, može to da iskoristi i dođe do izjednačenja… Kada je došao taj treći gol kroz glavu mi je prošlo da je utakmica odlučena jer sam bio siguran da nas Barselona više ne može stići”, rekao je Savićević za Meridian Sport.

Za 30 godina u finalima smo vidjeli nekoliko odličnih pogodaka, pa smo se sa predsjednikom Saveza prisjetili onih najljepših.

“Nesumnjivo je bilo dosta lijepih golova koji su postignuti u finalima Lige šampiona. Tu je svakako pogodak koji je postigao Zinedin Zidan u finalu odigranom 2002. godine koji je u nekom od izbora i proglašen za najljepši gol u finalima ovog takmičenja. Sjajan pogodak postigao je i Garet Bejl protiv Liverpula u finalu 2018. godine kada je makazicama zatresao mrežu rivala. Sjećam se da je lijep gol postigao i Mario Mandžukić za Juventus u finalu sa Real Madridom, zatim i Lars Riken za Dortmund u finalu sa Juventusom, kao i Krespo za Milan u čuvenom finalu sa Liverpulom… Zaista je bilo dosta lijepih golova u finalima i to je ono što daje posebnu draž ovom velikom takmičenju”, rekao je Savićević.

Ove godine u finalu Lige šampiona naći će se Real Madrid i Borusija Dortmund, a utakmica na “Vembliju” zakazana je za prvi jun.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Đeljošaj: Predložiću Vladi da obaveže kompaniju One da ukloni Huawei i ZTE opremu iz upotrebe

Srijeda, 19.11.2025 | 16:31

Kao potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja, u potpunosti podržavam stav Sjedinjenih Američkih Država o ozbiljnim bezbjednosnim rizicima koje predstavlja oprema kineskih proizvođača u ključnim komunikacionim sistemima, saopštio je potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj.

Knežević: PRVA palica, prva marica, PRVI NAPAD na bilo kojeg građanina Botuna, znači moju OSTAVKU i napuštanje vlasti na državnom nivou

Srijeda, 19.11.2025 | 19:19

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević u emisiji “Iznova” na TV Nova M saopštio je da izgradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu neće početi u naredne tri sedmice, te da će napustiti vlast na državnom nivou ukoliko policija primijeni represiju prema građanima Zete. Takođe je ponovio da ostaje i ranije obećanje, da će napustiti podgoričku vlast ako dođe do gradnje kolektora.

Odbijeni svi PREDLOZI odbrane: Završna riječ u postupku protiv Vesne Medenice 26. novembra

Srijeda, 19.11.2025 | 16:32

Sudija specijalnog odjeljenja Višeg suda u Podgorici Vesna Kovačević zakazala je 26. novembra iznošenje završnih riječi u postupku protiv bivše predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, njenog sina Miloša i ostalih.

BUDVA: Grđevica NOSILA automobile, Jovanović: Građani bili upozoreni

Srijeda, 19.11.2025 | 20:33

Budvanske ulice danas su bile pod vodom. Uslijed obilnih padavina nabujala je i rijeka Grđevica i odnijela desetak automobila koji su bili parkirani u koritu rijeke. Iz Opštine kažu da su mještani bili upozoreni, te da je trebalo da uklone automobile na vrijeme.

Budva: Uklonjena vozila iz korita Grđevice, pristupi blokirani zbog BEZBJEDNOSTI (FOTO)

Srijeda, 19.11.2025 | 17:05

Zahvaljujući koordinisanoj akciji opštinskih službi i nadležnih preduzeća, uklonjena je većina nepropisno parkiranih vozila iz korita rijeke Grđevica, koja su tokom nedavnih bujičnih tokova bila poplavljena.

Spajić u petak na sastanku lidera Zapadnog Balkana u Tirani

Četvrtak, 20.11.2025 | 16:06

"Plan rasta za Zapadni Balkan daje novi podsticaj za ubrzanu konvergenciju regiona i pospješuje spremnost ekonomija država Zapadnog Balkana za integraciju u Jedinstveno tržište Evropske unije"

Novović: Šteta za državu od šverca cigareta preko 75 miliona eura

Četvrtak, 20.11.2025 | 15:26

Na Forumu vladavine prava 2025 o borbi protiv korupcije i kriminala, te ispunjavanja obaveza iz poglavlja 24 (pravda, sloboda i bezbjednost) u pregovorima sa EU govore glavni specijalni tužilac Vladimir Novović, sudija Vrhovnog suda Milenka-Seka Žižić i čelnik Uprave policije Lazar Šćepanović. 

DPS Nikšić: Odbornici vlasti pokazali neodgovoran i bahat odnos nedolaskom na sjednicu

Četvrtak, 20.11.2025 | 15:20

Klub odbornika DPS-a u Skupštini opštine Nikšić saopštio je da su odbornici vladajuće većine, nedolaskom na danas zakazanu sjednicu lokalnog parlamenta, pokazali "neodgovoran i bahat odnos prema građanima”.

Novović: Izvještaj EK prožet pozitivnim tonovima, prepoznat napredak SDT-a u oblasti ratnih zločina i korupcije

Četvrtak, 20.11.2025 | 15:07

"Želim da se zahvalim svim zaposlenima u SDT i SPO na predanom radu koji su dali boreći se protiv svih ovih pošasti", kazao je Glavni specijalni tužilac Vladimir Novović.

Kovačević prvi na Crnoj listi poreskih obveznika, duguje preko 30 miliona

Četvrtak, 20.11.2025 | 14:55

Poreska uprava (PU) objavila je Crnu listu na kojoj se nalaze imena poreskih obveznika sa najvećim iznosom poreskog duga. Prvi na listi je Veselin Kovačević, bivši zvanični vlasnik Bemaksa, koji duguje preko 30 miliona eura.

Jovanović: Danilo Mandić kao talac jer je sinovac Andrije Mandića

Četvrtak, 20.11.2025 | 14:42

Advokat Miroje Jovanović, saopštio je da se danas navršava sedam mjeseci od hapšenja njegovog klijenta Danila Mandića, i ako je Ustavni sud Crne Gore 1. avgusta ove godine utvrdio povredu prava na slobodu, jasno konstatujući da ne postoji „osnovana sumnja“ — dakle, ni elementarni uslovi za određivanje, a pogotovo ne za produženje pritvora.

Alkaras: Nisam NI BLIZU Velike trojke

Četvrtak, 20.11.2025 | 14:39

Karlos Alkaras je legitiman nasljednik trojice velikana svjetskog tenisa – Rodžera Federera, Rafaela Nadala i Novaka Đokovića.

U Skupštini o Rutoviću: Po zakonu ga ne možemo smijeniti, ali zakon se može promijeniti

Četvrtak, 20.11.2025 | 14:30

Poslanici u Skupštini Crne Gore sinoć su iznijeli dijametralno suprotne stavove povodom pitanja smjene predsjednika Savjeta Agencije za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama Željka Rutovića i člana Zorana Vujičića, prenosi Portal Analitika.

Ćulafić: Zelene kompetencije ključ održivog razvoja i modernog tržišta rada

Četvrtak, 20.11.2025 | 14:24

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić govorio je na završnom događaju u okviru projekta Learning4Green/ADDUPT pod nazivom „Zelene kompetencije i tržište rada: sinergija za održivu budućnost“, u organizaciji nevladine organizacije Green Home, saopštili su iz Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera.

Milatović: Više dječaka nego djevojčica ide kod logopeda, problemi su isti

Četvrtak, 20.11.2025 | 14:14

Uočava se trend sve većeg broja djece koja kasnije progovaraju, ali na nivou Crne Gore i dalje ne postoje zvanični podaci o obimu ovog problema.