Subota, 18.05.2024 | 12:08
IZVOR: index.hr

Stiže NASTAVAK: Jedna od najboljih ovogodišnjih serija dobija DVIJE NOVE SEZONE

Nakon glasina o potencijalnoj drugoj sezoni, serija Shōgun zvanično je obnovljena za drugu i treću sezonu, potvrdio je The Hollywood Reporter.




Foto: YouTube screenshot/FX Networks

Televizijski kanal FX, streaming servis Hulu i James Clavell Estate udružuju snage za drugu i treću sezonu hvaljene serije. U toku je potraga za scenaristima koji će na ljeto početi pisati novi scenario. U razvoj novih sezona uključeni su kreatori serije Justin Marks i Rachel Kondo, izvršna producentkinja Michaela Clavell te zvijezda serije Hiroyuki Sanada.

Shōgun je druga adaptacija istoimenog istorijskog romana iz 1975. godine koji je napisao James Clavell. Prva adaptacija bila je miniserija iz 1980. godine u kojoj je glumio Richard Chamberlain. Miniserija iz 80-ih stavila je veći fokus na lik Johna Blackthornea, dok se novija serija fokusirala na prikaz Japana u 17. vijeku.

Serija je smještena u 1600. godinu i prati peljara Johna Blackthornea, koji doplovi u Japan mjesecima prije legendarne bitke kod Sekigahare. Blackthorne je došao u Japan kako bi se sukobio s Portugalima koji su godinama imali prevlast nad trgovinom u istočnoj Aziji. Ali, njegove planove poremetio je susret s Yoshijem Toranagom, najmoćnijim daimyom u Japanu.

Lik Johna Blackthornea inspirisan je Williamom Adamsom, prvim Englezom koji je došao u Japan. Toranaga je inspiriran šogunom Tokugawom Ieyasuom, koji je ujedinio Japan nakon perioda velikih ratova.

Shōgun je ocijenjen s 99 posto na Rotten Tomatoesu. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Sjajne vijesti za "tobdžije" - miljenik navijača i dijete kluba potpisao novi ugovor

Petak, 09.01.2026 | 15:44

Bukajo Saka je produžio ugovor sa Arsenalom i obavezao se na vjernost klubu potpisivanjem novog, poboljšanog petogodišnjeg ugovora.

Marković: Mandić ponovo ugrožava suverenitet Crne Gore, ali i Bosne i Hercegovine

Petak, 09.01.2026 | 15:31

Predsjednik Skupštine Crne Gore, Andrija Mandić, u svom govoru u Trebinju javno iznosi opasnu tezu o “zajedništvu Crne Gore i Hercegovine”. 

Vraneš na proslavi u Banjaluci

Petak, 09.01.2026 | 15:29

Predsjednik Opštine Pljevlja dr Dario Vraneš prisustvovao je danas obilježavanju Dana Republike Srpske u Banjaluci, zajedno sa brojnim zvaničnicima iz Republike Srpske, Srbije i regiona, saopšteno je iz Opštine Pljevlja. 

Crna Gora jača saradnju sa UAE: Spajić na Abu Dabi Sustainability Week

Petak, 09.01.2026 | 15:26

Premijer Milojko Spajić učestvovaće na Abu Dabi Nedjelji održivosti (Abu Dhabi Sustainability Week – ADSW), koja će biti održana od 13. do 15. januara 2026. godine u Abu Dabiju, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.

Građani tokom 2025. vratili preko 4.170 komada oružja

Petak, 09.01.2026 | 15:10

U okviru kampanje „Poštuj život, vrati oružje“, koju Uprava policije sprovodi već dugi niz godina, tokom 2025. godine građani Crne Gore dobrovoljno su predali više od 4.170 komada oružja, saopšteno je iz Uprave policije.  

Đukanović: Porodica Meštrović ima trajno mjesto u istorijskom sjećanju Crne Gore

Petak, 09.01.2026 | 15:07

Ovih dana umro je Mate Meštrović, vršnjak vijeka, čuveni hrvatsko-američki istoričar, diplomata, novinar i univerzitetski profesor, prijatelj Crne Gore i crnogorskog naroda, kazao je bivši predsjednik Crne Gore Milo Đukanović.

Vodostaj Zete u padu, Opština Danilovgrad otvara žiro račun za pomoć građanima

Petak, 09.01.2026 | 14:55

Trend opadanja rijeke Zete nastavljen je i tokom prethodne noći, saopšteno je iz Opštine Danilovgrad, pa su se stekli uslovi i za otvaranje putnog pravca ka Glavi Zete. Najavili su otvaranje žiro računa za pomoć ugroženim domaćinstvima i porodicama koje su pogođene poplavama.

Cikotić: Kneževića ne zanima Botun već rušenje Ustava i evropskog puta

Petak, 09.01.2026 | 14:49

Kneževića ne zanima Botun već rušenje Ustava i evropskog puta, ocijenila je potpredsjednica SDP i predstavnica Evropskog saveza Amina Cikotić.

Pritvor osumnjičenom za prijetnje radnicima Hitne pomoći

Petak, 09.01.2026 | 14:44

Na predlog Osnovnog državnog tužilaštvu u Nikšiću, određen je pritvor Đ.J. iz Plužina zbog sumnje da je prijetio smrću radnicima Zavodu za hitnu medicinsku pomoć, saopšteno je iz ODT-a.

Tramp: Otkazao sam drugi talas napada na Venecuelu

Petak, 09.01.2026 | 14:42

Predsjednik SAD Donald Tramp saopštio je danas da je saradnja SAD i Venecuele dobra i da je zbog toga otkazao drugi talas napada na zemlju.