Nedjelja, 19.05.2024 | 14:14
IZVOR: kolektiv.me

KK Crvena zvezda: Naneli FIZIČKI NAPAO Lazarevića

Nemile scene pred večerašnji treći meč finala ABA lige – kako je saopšteno iz tabora Crvene zvezde, košarkaš Partizana Džejms Naneli je fizički napao Stefana Lazarevića. 




Foto: Facebook screenshot/ KK Crvena Zvezda

"KK Crvena zvezda obavještava javnost da je u nedelju u prepodnevnim časovima, igrač našeg prvog tima Stefan Lazarević zadobio povrede koje se karakterišu kao „teške tjelesne povrede“ nakon fizičkog napada od strane igrača KK Partizan Džejmsa Nanelija". 

Kako su knaveli, incident se dogodio prije početka prijepodnevnog treninga tima u Beogradskoj Areni, a tom prilikom Stefan Lazarević je zadobio povrede.

"KK Crvena zvezda najoštrije osuđuje ovaj akt, a zbog težine povrede očekujemo reakciju MUP koji u ovim trenucima uzima izjave i vrši uviđaj, ali i pravosudnih organa i sudova, jer se ovo djelo po Krivičnom Zakonu Republike Srbije vodi kao „nanošenje teških tjelesnih povreda“". 

Takođe, kako su kazali, očekuju i hitnu reakciju ABA lige "na incident koji je nezabilježen u istoriji ove lige i sa ovakvim posljedicama".

"KK Crvena zvezda upozoravao je na detalje sa prethodnih utakmica koji nisu sankcionisani od strane sudija tokom mečeva, ali i disciplinskih organa lige naknadno, a jedan od tih detalja je udaranje i davljenje Džejmsa Nanelija na utakmici broj 2 upravo na našem igraču Stefanu Lazareviću. Ovaj napad prevazilaze sve granice sporta i normalnog, i očekujemo hitne reakcije svih odgovornih", navode iz Crvene Zvezde.

Oni ističu, da su hitno već podnijela disciplinsku prijavu nadležnim organima ABA lige, sportskom direktoru Miliji Vojinoviću, kao i disciplinskom sudiji i ostalim organima lige!

"Očekujuemo da igrač KK Partizan Džejms Naneli bude diskvalifikovan i privremeno udaljen iz takmičenja. U suprotnom ta utakmica ne može i neće biti regularna, i ne može se osigurati bezbjednost u utakmici i svih aktera iste od težih incidenata", zaključeno je u saopštenju. 

ČITAJTE I OVO!

INCIDENT u Areni: Košarkaš Partizana pesnicom udario igrača Crvene zvezde

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

ANKETA: Šta vam je danas veći problem – cijene hrane ili računi?

Utorak, 13.01.2026 | 17:28

Iako ekonomski pokazatelji ukazuju na blagu stabilizaciju cijena i nastavak rasta privrede, svakodnevna realnost građana Crne Gore i dalje je obilježena pritiskom na kućne budžete.

Vujović: Ne bih isključio ni dogovor Kneževića, Vučića i Mandića oko strategije izazivanja krize u Crnoj Gori

Srijeda, 14.01.2026 | 08:13

Naše članstvo nije projekat Crne Gore - već je odavno postao projekat Evropske unije. Zato nam gledaju kroz prste, kao što su gledali i drugima, sada već članicama. Nemojte misliti da je Hrvatska bila spremnija nego što je Crna Gora sada, da su to bile Bugarska, Rumunija, Slovačka 2004. godine. Crna Gora je u ovom trenutku, sa svim manama i kritikama koje joj se s pravom upućuju, spremnija nego bilo koja od tih zemalja kada su one postale članice EU - rekao je Vujović

Mićanović: UCG objavljuje registar 80.000 diploma stečenih u proteklih pet decenija

Utorak, 13.01.2026 | 19:47

Univerzitet Crne Gore planira uvođenje javnog registra diploma, kako bi se stalo na kraj falsifikovanim i nelegalno stečenim zvanjima. Registar bi omogućio građanima i poslodavcima provjeru osnovnih podataka o diplomama stečenim na državnom univerzitetu, kazao je u Jutarnjem programu “Dobro jutro, Podgorice” prorektor UCG profesor dr. Veselin Mićanović.

VIDEO: Anu Bekutu gađali grudvama na nastupu u Čačku, koncert završila iz kombija!

Srijeda, 14.01.2026 | 09:07

Na koncertu Ane Bekute, održanom večeras na gradskom trgu u Čačku povodom Srpske Nove godine, došlo je do incidenta kada je manja grupa okupljenih bacala grudve prema pjevačici. Okupljanje je, prema ranijim najavama na društvenim mrežama, organizovano zbog nezadovoljstva navodnim iznosom honorara za njen nastup.

Perić: Priče o smjeni gradonačelnika u Podgorici su deplasirane

Utorak, 13.01.2026 | 18:25

Izbori u Podgorici zakazani su za jun 2027. godine, a prema Zakonu o lokalnoj samoupravi, ako Skupština Glavnog grada ne održava sjednice duže od šest mjeseci, Vlada je ovlašćena da je raspušta i imenuje odbor povjerenika, koji može funkcionisati do narednih izbora, saopštio je Srđan Perić iz Preokreta na svom Facebook profilu.

Put Edina Džeke: Kako je dječak iz Želje postao jedan od najvećih bh. fudbalera

Srijeda, 14.01.2026 | 16:43

U današnjoj retrospektivnoj sportskoj reportaži vraćamo se u vrijeme kada je Edin Džeko bio samo dječak sa snovima, nespretno trčeći za loptom u plavom dresu Željezničara, prije nego što je postao jedan od najpoznatijih fudbalera sa ovih prostora.

Dačić: Identifikovano 11 osoba koje su gađale Anu Bekutu u Čačku

Srijeda, 14.01.2026 | 16:38

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da je policija identifikovala 11 osoba osumnjičenih da su tokom dočeka Srpske nove godine u Čačku gađale pjevačicu Anu Bekutu ledenicama i drugim predmetima.    

Danci ozbiljno shvatili prijetnje: Vojska počela raspoređivanje naprednih vojnih jedinica na Grenlandu

Srijeda, 14.01.2026 | 16:34

Danska je započela raspoređivanje vojne opreme i naprednih vojnih jedinica na Grenland, usljed rastućih tenzija oko strateškog značaja ovog arktičkog ostrva i obnovljene retorike iz Sjedinjenih Američkih Država, prenose danski mediji.

Evropski savez: Tivat i Boka neće pokleknuti pred primitivizmom i podjelama

Srijeda, 14.01.2026 | 16:19

Evropski savez Tivat (SD, SDP, LP i građani) osudio je postavljanje transparenata sa porukama koje raspiriju međunacionalnu netrpeljivost i vrijeđaju građanski karakter Tivta i Boke kotorske.  

Danilović odgovorio Smailoviću: "Zašto virite u tuđe dvorište?"

Srijeda, 14.01.2026 | 16:14

Predsjednik Ujedinjene Crne Gore, Goran Danilović, odgovorio je funkcioneru Bošnjačke stranke, Ameru Smailoviću, koji je kazao da Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija mora hitno reagovati i preduzeti mjere prema direktoru Srednje elektro-ekonomske škole u Bijelom Polju, Veliboru Karličiću, zbog navodnog pjevanja četničkih pjesama.

Nikšićan: Uhapšen osumnjičeni za nasilje u porodici, pronađen i oduzet pištolj

Srijeda, 14.01.2026 | 16:12

U saopštenju policije piše da Z.P. nije posjedovao potrebnu dokumentaciju za pronađeno oružje  

Mujović: Preuzimanje Narodne kuhinje odgovoran čin Glavnog grada

Srijeda, 14.01.2026 | 15:26

Gradonačelnik Podgorice prof. dr Saša Mujović ocijenio je da je preuzimanje pružanja usluge Narodne kuhinje od strane gradskog preduzeća „Tržnice i pijace“ odgovoran i promišljen potez Glavnog grada, koji donosi višestruke benefite.

Biraj policiju: Ostalo još šest dana za prijavu na javni poziv za zapošljavanje u policiji

Srijeda, 14.01.2026 | 14:47

Ministarstvo unutrašnjih poslova podsjeća zainteresovane kandidate da je ostalo još šest dana za prijavu na javni poziv za zapošljavanje u Upravi policije, koji traje do 20. januara 2026. godine. podsjećaju iz ovg resora. 

Borovinić Bojović sa ambasadorom Kine: Spremnost za unapređenje odnosa

Srijeda, 14.01.2026 | 14:35

Predsjednica Skupštine Glavnog grada Jelena Borovinić Bojović, sastala se danas sa Čenom Šufengom, ambasadorom Narodne Republike Kine u Crnoj Gori.

Nikšić: Uhapšen maloljetnik osumnjičen da je vrijeđao i prijetio policijskim službenicima

Srijeda, 14.01.2026 | 14:27

Nikšićka policija uhapsila je maloljetnika zbog napada na policijske službenike.