Ponedjeljak, 20.05.2024 | 16:09
IZVOR: dan.online

POZNATO 26 direktnih učesnika Lige šampiona

Italija ili Njemačka mogle bi da imaju po šest predstavnika u elitnom takmičenju,




Foto: Ilustracija, Pixabay

Klupska fudbalska sezona privodi se kraju. Ostalo je još da se završe šampionati u Italiji i Španiji, ali lista direktnih učesnika u UEFA Ligi šampiona je skoro definisana.

Poznato je 26 od 29 timova koji će od jeseni učestvovati u elitnom takmičenju, a popuniće je šampion Belgije (Klub Briž pred osvajanjem titule), dok bi Italija i Njemačka mogle da imaju po šest predstavnika. Ako Atalanta savladala Bajer Leverkuzen u finalu Lige Evrope, onda će Roma kao šestoplasirana u elitno takmičenje, a šest klubova mogla bi da ima i Njemačka ukoliko Borusija Dortmund osvoji Ligu šampiona. U tom slučaju učesnik LŠ bio bi Ajntraht.

Sa druge strane, ako Real po 15. put pokori Evropu 1. juna na Vembliju direktan plasman će omogućiti Šahtjoru iz Donjecka, šampionu Ukrajine.

Ekipe koje su osigurale plasman u Ligu šampiona: Mančester siti, Arsenal, Liverpul, Aston Vila, Real Madrid, Barselona, Đirona, Atletiko Madrid, Bajer Leverkuzen, Štutgart, Bajern, Lajpcig, Borusija Dortmund, Inter, Milan, Bolonja, Juventus, Atalanta, PSŽ, Monako, Brest, PSV, Fejenord, Sporting Lisabon, Seltik i Šturm Grac.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Kalač o izjavi Radunovića: Neozbiljno i neodgovorno iznositi tvrdnje bez konkretnih i provjerljivih dokaza

Četvrtak, 09.04.2026 | 20:13

Predstavnik Evropskog saveza Rožaje Alen Kalač reagovao je na izjavu ministra prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slavena Radunovića koji je kazao da imaju informacije da su prošle godine na skijalištu u izgradnji na Štedimu, kada je pucano sa kosovske strane, hici došli iz kuće bivšeg premijera Kosova Ramuša Haradinaja. Izjava je, kako je kazao, neodgovorna i neozbiljna.

Uhapšen navodni pripadnik organizovane kriminalne grupe u Baru

Četvrtak, 09.04.2026 | 20:11

Barska policija uhapsila je navodnog pripadnika organizovane kriminalne grupe kod kojeg je pronađen pištolj brušenog fabričkog broja i skoro 300 grama kokaina, saopšteno je iz Uprave policije.

Glavni grad: Za poljoprivredu izdvojeno 815 hiljada eura, najviše novca za biznis ideje, stočarstvo i vinarstvo

Četvrtak, 09.04.2026 | 19:55

U Glavnom gradu za ovu godinu opredijeljeno je 815 hiljada eura za podršku poljoprivredi i ruralnom razvoju. Program obuhvata 20 mjera, a najviše sredstava izdvojeno je za biznis ideje u poljoprivredi, stočarstvo i vinarstvo, prenosi RTV Podgorica.

Udes kod Ekonomskog fakulteta

Četvrtak, 09.04.2026 | 19:15

Sudar dva automobila dogodio se oko 18 sati na raskrsnici ulica 13. jula i Jovana Tomaševića u Podgorici, kod Ekonomskog fakulteta.

VDT: Netačni navodi o povećanju zarade Markovića

Četvrtak, 09.04.2026 | 19:05

Vrhovno državno tužilaštvo Crne Gore demantovalo je tvrdnje da je vrhovnom državnom tužiocu Miloradu Markoviću povećana zarada za 90 odsto, navodeći da je riječ o netačnim i obmanjujućim informacijama.

Uhapšena inspektorka Službe komunalne policije i inspekcije Opštine Zeta

Četvrtak, 09.04.2026 | 18:35

Policija je saopštila da su po nalogu tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, uhapsili inspektorku Službe komunalne policije i inspekcije Opštine Zeta M.V. (35).

Ćulafić i Satler: Današnja akcija samo nastavak kampanje “Čuvaj da te čuva”

Četvrtak, 09.04.2026 | 19:40

U okviru nacionalne kampanje “Čuvaj da te čuva” danas je na graničnom prelazu Debeli Brijeg započet ciklus aktivnosti usmjeren na čišćenje ključnih saobraćajnih pravaca i uklanjanje nelegalnog otpada širom Crne Gore, saopštili su iz Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera (MERS).    

Vuković: Jasno je da dinamika zatvaranja poglavlja nije zadovoljavajuća u odnosu na projektovano

Četvrtak, 09.04.2026 | 18:30

Poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Ivan Vuković kazao je da dinamika procesa zatvaranja poglavlja u procesu pristupanja Evropskoj uniji nije zadovoljavajuća u odnosu na projektovane ciljeve.    

Najubjedljivija pobjeda u istoriji: "Ajkule" deklasirale Veliku Britaniju

Četvrtak, 09.04.2026 | 18:12

Vaterpolo utakmice sa reprezentacijom Velike Britanije predstavljaju pravi raritet, prva je bila 2008. godine u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope (18:3), druga prije skoro 14 godina na Olimpijskim igrama u Londonu (13:4), a i u trećoj, na turniru druge divizije Svjetskog kupa na Malti, naravno, ubjedljiva pobjeda Crne Gore - 34:4.

EXIT poziva umjetnike i kreativce iz Crne Gore i povezuje ih sa globalnom kreativnom zajednicom

Četvrtak, 09.04.2026 | 17:48

EXIT 2 Montenegro otvorio je poziv za umjetnike i kreativce iz Crne Gore koji žele da postanu dio realizacije predstojećih događaja, ali i da kroz ovu platformu ostvare vidljivost, umrežavanje i profesionalno povezivanje sa regionalnom i globalnom kreativnom zajednicom.