Srijeda, 22.05.2024 | 11:08
IZVOR: MediaBiro

Veličanstvena proslava Dana nezavisnosti u Baru: Perper, Gibonni i prijatelji oduševili mnogobrojnu publiku (FOTO/VIDEO)

Opština Bar i Turistička organizacija Bar treću godinu zaredom su 21. maj – Dan nezavisnosti obilježili spektakularnim koncertima regionalnih muzičkih zvijezda. Mnogobrojna publika okupljena ispred Sportske dvorane “Topolica” uživala je u senzacionalnom nastupu čuvenog hrvatskog kantautora Zlatana Stipišića Gibonnija koji je u gradu pod Rumijom nastupio sa svojim proširenim sastavom namijenjenim velikim koncertima. Svoje raskošne talente uz Gibonnija su pokazali i Nikša Bratoš, Damir Urban, Maya Azucena, kompletna duvačka sekcija, te svim prisutnima priredili nezaboravan koncert.




Foto: MediaBiro

“Atmosfera je fenomenalna, imamo veliki broj posjetilaca kako iz Crne Gore, tako i iz regiona. Ovo je ujedno jedan od najljepših načina da obilježimo početak turističke sezone. Bar je postao prepoznat kao grad koji zna da organizuje velike događaje, razvija se u turističku destinaciju koja uz prirodne potencijalne nadograđuje ponudu prateći trendove”, istakla je predstavnica TO Bar, Jovana Nenezić.

Tokom više od dva sata dugog koncerta Gibonni i prijatelji oduševljavali su publiku svakom narednom pjesmom sa repertoara, te su svi prisutni uglas pjevali hitove kao što su “Libar”; “Činim pravu stvar”, “Zlatne godine”, “Sreća” i mnogobrojne druge pjesme koje su obilježile više od tri decenije Gibonnijeve karijere. Atmosfera je došla do usijanja izvedbom pjesme "Posoljeni zrak i razlivena tinta", tokom koje su se Stipišiću na sceni priključili veliki Damir Urban i sjajni vokal iz Los Angelesa, Maya Azucena.

Zadovoljstvo što je publika ovako sjajno reagovala na sve pjesme sa repertoara izrazio je i sam Gibonni.

“Imao sam sreću da moje najvoljenije pjesme na kraju jesu one koje su najbolje, a ne one koje su bili hitovi. Velika je sreća za autora da te ljudi vole i dolaze slušati zbog onoga što je najbolje, a ne zbog onoga što je bilo najviše na top listama. Ima tu puno pjesama koje nikada nisu na top listama bile prve, ali su na neki način preživjele 20 i više godina. Ne vjerujem da postoji univerzalna muzika koja je za svakoga. Moja muzika je za ljude kojima su se u ljubavi dogodile stvari o kojima pjevam”, naveo je Gibonni.

Za muzičara je sinoćnji nastup bio poseban jer se nakon dugo vremena vratio u Bar za koji ga vežu uspomene sa početka karijere.

“Prvi put sam nastupao u Baru 1988. godine, super mi je bilo. Sjećam se, ali slabo, jer sam tek imao 19 godina i to mi je bio jedan od posljednjih nastupa sa ondašnjim bendom. Možda čak i predzadnji. Imali smo odličan koncert, bilo je puno ljudi. U Crnoj Gori sviram već dosta, gledam da ne dolazim u isti grad sa istim programom. Ipak, s obzirom na to da se više volimo sretati, nego što sam ja u stanju napisati novih pjesama teško se držati tih svojih principa”, kazao je Stipišić.

Ne manje spektakularnu atmosferu za proslavu Dana nezavisnosti napravio je i kultni crnogorski bend Perper koji je nastupio prije Gibonnija, te podsjetio na sve muzičke dragulje koji su obilježili njihovu karijeru, uz neizostavnu pjesmu “Goro moja” koja je kod prisutnih probudila najljepše patriotske emocije.

Foto: MediaBiro

“Ovo je jedan jako lijep događaj. TO Bar i Opština Bar su sve super organizovali, doveli vrhunsko ozvučenje, rasvjetu, binu. Mislim da je publika fenomenalna, nadam se da su uživali, tako bi se reklo po njihovim reakcijama. Žao mi je što je pala kišica, ali nije uspjela da poremeti ovako dobru noć. Svirali smo i prošlog ljeta u Baru, bio je jedan divan koncert. Nadam se da ćemo i ovog ljeta imati prilike da sviramo Baranima,” istakao je frontmen grupe Perper", Nikola Radunović.

Kiša koja je iz nekoliko navrata kretala da pada nije spriječila ogroman broj posjetilaca da ostanu do samog kraja proslave Dana nezavisnosti, uživaju u svim muzičkim nastupima, te na kraju svjedoče višeminutnom senzacionalnom vatrometu. Ovo veče za pamćenje završeno je uz after party koji je za posjetioce priredio DJ MR Jools.

“Koristim priliku da poželim svim našim sugrađankama i sugrađanima srećan praznik i svim našim gostima ugodan boravak u našoj destinaciji. Vjerujem da će ovo biti samo početak jednog divnog ljeta i svih manifestacija koje Bar priprema za predstojeću turističku sezonu,” poručila je predstavnica TO Bar, Jovana Nenezić.

Foto: MediaBiro

Foto: MediaBiro

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

EXIT to Montenegro: Evo ko će otvoriti ljetnju sezonu u „julskoj rupi” u Ulcinju, a ko će je zaključiti krajem avgusta u Budvi

Petak, 05.06.2026 | 15:43

Nakon što su već potvrđena neka od najvećih imena svjetske elektronske i festivalske scene poput Peggy Gou, Charlotte de Witte, Hugela, Johna Newmana, Maceo Plexa, EXIT to Montenegro dobija nova pojačanja!

Exit u Crnu Goru donosi vodeće svjetske zvijezde – Peggy Gou, Charlotte de Witte, Hugel, John Newman i mnogi drugi

Petak, 29.05.2026 | 15:38

Crna Gora će ovog ljeta biti epicentar evropskog muzičkog turizma sa čak dva velika Exitova festivala na kojima će nastupiti neka od najvećih i najaktuelnijih svjetskih zvijezda, kao što su Peggy Gou, Charlotte De Witte, Hugel, John Newman, Maceo Plex, Monolink, Enrico Sangiuliano, RPR Soundsystem, Awen i brojni drugi!

Progovorila članica srpskog žirija nakon nule za Hrvatsku: Okanite me se nacionalnosti

Utorak, 19.05.2026 | 12:44

Nastavak bure u vezi sa glasanjem srpskog evrovizijskog žirija stiže u vidu oglašavanja pjevačice Lores.

Alibabić nezadovoljan: Da su Hrvati i Srbi ocijenili nas kao mi njih, bilo bi mjesta i za nas u finalu

Nedjelja, 17.05.2026 | 16:15

Danijel Alibabić, direktor Montesonga, evidentno je razočaran glasanjem žirija iz Srbije i Hrvatske u prvom polufinalu Eurosonga.

SPEKTAKL u najavi: Počelo postavljanje bine za koncert Rikija Martina (FOTO)

Nedjelja, 17.05.2026 | 13:39

Na Trgu nezavisnosti u Podgorici u toku su intenzivne pripreme za veliki koncert svjetske muzičke zvijezde Ricky Martin, koji će biti održan 21. maja povodom obilježavanja dvije decenije od obnove nezavisnosti Crne Gore.

La Republika: Meloni izostala iz Tivta zbog neslaganja sa evropskim liderima oko Ukrajine

Nedjelja, 07.06.2026 | 08:36

Italijanska premijerka Đorđa Meloni u sporu je sa dijelom evropskih lidera zbog načina na koji Zapad treba da podrži Kijev i vodi razgovore o mogućem okončanju rata u Ukrajini, piše „La Republika“.

Rekordne cijene za utakmice NBA finala

Nedjelja, 07.06.2026 | 08:21

Ulaznice za finalne utakmice NBA lige u njujorškom "Medison skver gardenu" dostigle su rekordne cijene, pošto će navijači Niksa morati da izdvoje više od 11.000 dolara i za najjeftinija mjesta.

Zogović: Plenkoviću je trebalo otkazati gostoprimstvo i dati rok da napusti teritoriju Crne Gore

Nedjelja, 07.06.2026 | 09:28

Nakon što je premijer Hrvatske Andrej Plenković saopštio svoja imperijalistička stremljenja, teritorijalne i druge pretenzije, trebalo mu je otkazati gostoprimstvo i dati rok da napusti teritoriju Crne Gore, saopštio je danas potpredsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milun Zogović.

Zverev i Koboli u borbi za prvu grend slem titulu na Rolan Garosu

Nedjelja, 07.06.2026 | 08:49

Njemački teniser Aleksander Zverev i Italijan Flavio Koboli sastaće se u finalu Rolan Garosa. Obojica tenisera boriće se za svoj prvi grend slem trofej u karijeri, a meč na terenu "Filip Šatrije" neće početi prije 15.00 časova

"Crna Gora najveći dobitnik samita 'Evropska unija – Zapadni Balkan'"

Nedjelja, 07.06.2026 | 08:25

Crna Gora je najveći dobitnik samita „Evropska unija – Zapadni Balkan“, kaže za RTCG nekadašnji diplomata Goran Svilanović. Samit predstavlja vjetar u leđa cijelom regionu, kazao nam je dekan Pravnog fakulteta u Podgorici, prof. dr Vladimir Savković. Uspjeh samita ima jednaku važnost i na unutrašnjem planu, dodao je Savković. Samit je poslužio i kao uspješna promocija naše države kao prestižne turističke destinacije, a zadovoljni su i građani Tivta.

Bogdanović: Kako je Aco Đukanović dobio sudsku dozvolu da otputuje van Crne Gore?

Nedjelja, 07.06.2026 | 21:51

Narode, kad ovo čujete, biće vam jasno kako je mafija kupila državu, a Aco Đukanović dobio sudsku dozvolu da otputuje van Crne Gore, saopštio je Boris Bogdanović, “Evo da uzmemo, recimo, samo jedan primjer. Dakle, oni koji bi inače trebali da čuvaju pravdu, oni koji bi trebali prvi da nas kazne kada nešto pogriješimo, oni koji bi trebali da budu zid između mafije i države. Da vidite samo na jednom primjeru, primjeru jednog sudije, bolest cijelog jednog sistema i bolest cijele jedne treće grane vlasti“, rekao je Bogdanović.

Vremenska prognoza - PONEDJELJAK u znaku ovih temperatura

Nedjelja, 07.06.2026 | 21:40

Pročitajte vremensku prognozu za sjutra.

Peto zlato u mjesec dana: Vuković rutinski do nove titule

Nedjelja, 07.06.2026 | 21:31

Peto zlato za manje od mjesec, Marija Vuković očekivano je odbranila titulu prvaka Crne Gore u skoku od visa.

Tramp uskoro puni 80 godina, njegovo zdravlje i sposobnost vladanja pod lupom

Nedjelja, 07.06.2026 | 21:06

Već nekoliko mjeseci, brojni javni nastupi Donalda Trampa podstiču komentare - izražene modrice na rukama, vidljivi otoci u nogama, ponekad težak hod i trenuci očiglednog umora ili pospanosti tokom ceremonija ili sastanaka

Potresne scene u Odenzeu: Eriksen se opet srušio na teren, došao svijesti nakon 15 minuta

Nedjelja, 07.06.2026 | 20:41

Potresne scene u Odenzeu – danski reprezentativac Kristijan Eriksen srušio se večeras na teren tokom prijateljske utakmice protiv Ukrajine.

Zakupci plaža u Ulcinju: Nećemo dizati cijene, komplet ležaljki od 12 do 20 eura

Nedjelja, 07.06.2026 | 20:21

Dok iz Morskog dobra očekuju da će ova sezona biti najuspješnija, zakupci imaju zamjerke. Najviše im smeta infrastruktura... Ipak, obećavaju da odlazak na more neće biti previše skup.

Predsjednik Finske: Rusija ne planira da napadne zemlje NATO, ljudi treba da se smire

Nedjelja, 07.06.2026 | 20:06

Predsjednik Finske Aleksandar Stub izjavio je da ne vjeruje tvrdnjama da Rusija namjerava da napadne neku od zemalja NATO-a.

EU upozorila Albaniju zbog projekta povezanog sa Džaredom Kušnerom

Nedjelja, 07.06.2026 | 19:28

Evropska komisija upozorila je Albaniju da se uzdrži od poteza koji bi mogli da ugroze njen put ka članstvu u Evropskoj uniji, usred višednevnih protesta širom zemlje zbog razvojnog projekta povezanog sa zetom američkog predsjednika Donalda Trampa, piše Politico.

YouTube ima ozbiljnog rivala: Korisnici oduševljeni

Nedjelja, 07.06.2026 | 19:10

​Sve veći broj korisnika Android uređaja okreće se alternativnim aplikacijama za gledanje YouTube sadržaja, nezadovoljni performansama i korisničkim iskustvom koje pruža zvanična aplikacija.

Udes kod Virpazara, formirana kolona

Nedjelja, 07.06.2026 | 18:31

U blizini Virpazara došlo je do kontakta dva putnička vozila, šta je izazvalo usporen saobraćaj i naizmjenično kretanje automobila.