Srijeda, 22.05.2024 | 21:19
IZVOR: dan.online

Kadeti POBIJEDILI Albaniju

Kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je u danas odigranom prijateljskom meču Albaniju sa 3:1. 




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Naša selekcija je povela u 14. minutu golom Andije Vukoja, a Albanija je do izjednačenja stighča u 69. minutu - Gabriel Kula rutinski završio akciju svoje ekipe. Deset minuta kasnije “crveni” su ponovo vratili prednost - Andrej Kartal je centrirao, a Andrija Anđelić glavom matirao čuvara mreže gostiju. Konačan rezultat postavio je Mark Đokaj preciznim udarcem sa nešto više od 16 metara.

"Još jedna veoma zahtjevna utakmica. I danas smo odigrali u nekim segmentima igre na dosta dobrom nivo, došli do gola, imali priliku i za drugi. Primili smo gol iz situacije koju smo posebno apostrofirali, međutim, sa još dva data gola izbjegli nijesmo dozvolili da ispustimo pobjedu kao nedavno na turniru u Staroj Pazovi. Na ovoj utakmici smo dosta uradili dobrog, imali manji procenat grešaka i bolji realizaciju, pa se to vidjelo i na rezultatu. Čestitam momcima na pobjedi i sa zadovoljstvom konstatujem da smo dobili jaču konkurenciju ako ovako nastave. Raduje činjenica da nam je golman unio potrebnu sigurnost svojim odbranama",  kazao je selektor Radovan Kavaja.

Crna Gora je meč odigrala u sastavu: Koljčević, Glendža (od 46. Radulović), Perišić, Fatić, Anđelić, Ražnatović (od 76. Kartal), Pavićević (od 46. Bubanja), Đukić (od 76. Roćenović), Vukoje (od 67. Anđić), Đokaj, Lesjak (od 46. Fabris).

Drugi meč Crna Gora i Albanija odigraće u petak u Skadru, sa početkom u 20 časova.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

(VIDEO) U Beču sa zgrade letelo 10.000 eura: Oduševljeni prolaznici se umalo pobili

Nedjelja, 22.02.2026 | 14:16

Influenser Vajsenbek, koji se na društvenim mrežama predstavlja kao MaxaMillion, skrenuo je pažnju javnosti jednim svojim neobičnim potezom.

Greške koje ne smijete napraviti: Šta nikako ne trebate pokloniti ženama za 8. mart

Nedjelja, 22.02.2026 | 14:07

Bliži se 8. mart - Međunarodoni dan žena kada je sva pažnja usmjerena na nježniji pol. Uobičajeno da se daruju pokloni, mahom cvijeće, ali mnogi muškarci naprave velike greške baš na ovaj dan.

SDT podnijelo optužni predlog protiv Milutina Simovića

Nedjelja, 22.02.2026 | 13:34

Specijalno državno tužilaštvo SDT podnijelo je Specijalnom odjeljenju Višeg suda u Podgorici optužni predlog protiv Milutina Simovića, bivšeg ministra poljoprivrede i ruralnog razvoja u Vladi Crne Gore, zbog postojanja osnovane sumnje da je izvršio produženo krivično djelo zloupotreba službenog položaja.

Nikšić: Policija otkrila ko je djevojka koja je automobilom udarila dječaka na biciklu

Nedjelja, 22.02.2026 | 13:19

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Nikšić rasvijetlili su događaj od 16. februara kada je jedno maloljetno lice prilikom učestvovanja u saobraćaju kao biciklista, zadobilo povrede

Ulcinj: Djevojčica uputila lažnu dojavu o bombi u školi, odgovaraće i njeni roditelji

Nedjelja, 22.02.2026 | 12:59

Postupajući po prijavi direktorice Osnovne škole “Maršal Tito” u Ulcinju da joj je 14. decembra 2025. godine sa jednog profila na Instagram mreži upućena poruka u kojoj se navodi da je u pomenutoj školi postavljena bomba koja će eksplodirati 16. decembra 2025. godine, policija je identifikovala izvršioca i podnijela krivičnu prijavu.

Stranci u državnoj upravi: Nova pravila igre i put prema EU

Nedjelja, 22.02.2026 | 12:40

Državljani članica EU, Evropskog ekonomskog prostora (EEA) i Švajcarske Konfederacije prema izmjenama i dopunama Zakona o državnim službenicima i namještenicima, dobijaju mogućnost rada u crnogorskim institucijama, ali uz strogo definisana ograničenja. Ova uredba stupa na snagu danom prijema Crne Gore u Evropsku uniji.

Mandić, Mujović i Borovinić-Bojović na obilježavanju praznika Svetog Simeona Mirotočivog

Nedjelja, 22.02.2026 | 12:33

Crkva Srbije obilježila je juče u Podgorici praznik Svetog Simeona Mirotočivog, rodonačelnika srpske srednjovjekovne dinastije Nemanjić.

Zajednica opština: Upravljanje nusproizvodima životinjskog porijekla da bude u isključivoj nadležnosti Vlade

Nedjelja, 22.02.2026 | 12:29

Zajednica opština Crne Gore (ZOCG) dostavila je Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede izjašnjenje na Nacrt zakona o upravljanju i postupanju sa nusproizvodima životinjskog porijekla u kojem je upozoreno da je dio predloženih odredbi suprotan Zakonu o državnoj upravi, Zakonu o finansiranju lokalne samouprave i Zakonu o životnoj sredini.

Maloljetnica koju je povrijedio tramvaj je u stabilnom stanju

Nedjelja, 22.02.2026 | 11:45

Stanje maloljetne pacijentice koja je teško povrijeđena u tramvajskoj nesreći koja se desila prošle sedmice je stabilno, potvrdio je za portal "Avaza" direktor Opšte bolnice "Prim. dr. Abdulah Nakaš" Ismet Gavrankapetanović.

Zemljotres jačine 2,5 stepeni po Rihterovoj skali pogodio područje Gruda u Hercegovini

Nedjelja, 22.02.2026 | 11:31

U području Gruda u Hercegovini jutros je zabilježen zemljotres. Do podrhtavanja tla, koje je osjetio dio građana, došlo je 13 minuta nakon šest sati, piše Klix.ba.