Subota, 25.05.2024 | 11:04
IZVOR: ona.telegraf.rs

Sočno meso i neodoljivi sos - Pripremite ČIZBURGER kao iz restorana

Čizburger ove godine "proslavlja" stoti rođendan, a recept za njega gotovo je isti u svim restoranima.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Mnogima je ovaj specijalitet omiljen, a da za to postoji dobar razlog uverićete se i sami zahvaljujući ovoj pripremi.

Sastojci za čizburger:

150 g miješanog mljevenog mesa, za jedan čizburger
lepinje za hamburgere
kačkavalj u listićima
zelena salata
paradajz
kiseli krastavčići
crveni luk
so 
biber

Za sos:

2 kašike majoneza
pola kašike senfa
1 kašičica aleve paprike
prstohvat bijelog luka u prahu
malo sitno sjeckanog crnog luka
so 

Priprema čizburgera:

Pripremite tiganj koji je neljepljiv.

Meso treba da formirate u manje pljeskavice, a to učinite tako što će ih praviti po mjeri lepinja. Živo meso može da viri van lepinje do pola centimetara.

Sada kada ste izmjerili meso, ulubite ga blago u sredini kako biste spriječili da se u toku prženja uveća, pa posolite i pobiberite sa obje strane.

Prije samog prženja je dobro pripremiti sos. U činijicu umiješajte sve potrebne sastojke i po potrebi dodajte po ukusu one namirnice koje želite da se osjećaju više.

U zagrijanom tiganju na srednjoj vatri dodajte ulje. Položite meso i vrlo blago utisnite špatulom, pazeći da ne istisnete sav saft iz mesa.

Pržite meso oko dva minuta na jednoj strani i isto toliko na drugoj. Kada ga okrenete i prođe dva minuta, položite list sira i pržite dok ne počne sir da se topi.

Sa strane pripremite lepinje.

Donju lepinju premažite sosom, pa stavite list zelene salate, jedan do dva koluta paradjza, meso sa sirom, kolutiće krastavčića i crvenog luka, pa gornju lepinju takođe premazanu sosom.

Čizburger možete poslužiti uz pomfrit.

Izvor: ona.telegraf.rs

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Bečići: U udesu poginuo motociklista

Četvrtak, 10.07.2025 | 08:15

Udes.

Stiže RETROGRADNI Merkur, a još dvije planete idu unazad: Kako će to UTICATI na vaš horoskopski znak

Četvrtak, 10.07.2025 | 09:36

Dešavanja na nebu tokom jula 2025. zapravo su poziv da zastanemo, planiramo i osjetimo šta je sljedeće. Retrogradni hod planeta sugeriše povlačenje, ali sezona Lava i poravnanje Saturna i Neptuna nude alatke za obnovu.

FOTO: Miloš Karadaglić počasni gost prijema povodom 13. jula - Dana državnosti

Četvrtak, 10.07.2025 | 14:44

Na svečanom prijemu u rezidenciji na Cetinju, povodom 13. Jula - Dana državnosti Crne Gore, poseban značaj dat je prisustvu svjetski priznatog crnogorskog umjetnika Miloša Karadaglića, koji je, prema protokolarnoj praksi, stigao posljednji, čime je simbolično označen kao počasni gost večeri. Protokolarna čast, pripala je Milošu Karadagliću, kao istinskom ambasadoru crnogorske kulture i umjetnosti u svijetu, saopšteno je iz Kabineta predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića.

Jelena Đoković POSLALA Novaku poruku koja TOPI SRCA: "20 godina sjedenja na ivici stolice" (FOTO)

Četvrtak, 10.07.2025 | 13:59

Koliko ljubavi i međusobne podrške stoji iza impresivnog Novaka Đokovića.

Koprivica: CG pokazala čvrstu političku volju da se uhvati u koštac sa krijumčarenjem i švercom

Četvrtak, 10.07.2025 | 10:10

Skladište u Slobodnoj zoni Luka Bar u kojem se odvija postupak uništenja zaplijenjenog duvana, obišli su u zajedničkoj posjeti potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica, ambasadorka Velike Britanije u Crnoj Gori Don Meken, šef kooperacija u ambasadi EU u Crnoj Gori Ingve Egstroem, direktorica Uprave carina Maja Vučinić.

Znate li da jedan dan u nedjelji svi LOŠE spavamo? Razlog bi mogao da vas IZNENADI

Četvrtak, 10.07.2025 | 21:46

U noći kada vam je san najpotrebniji, tijelo odlučuje da ga odbaci. Otkrijte šokantan razlog koji nauka tek sada razotkriva.

Zaboravite na tablete - Prirodna namirnica koja uklanja MUČNINU tokom putovanja na KRUZERU

Četvrtak, 10.07.2025 | 21:31

Morska bolest ili bolest putovanja uzrokovana je ponavljajućim pokretima tokom putovanja po talasima.

Oglasio se Keba nakon priča da će zamijeniti Mariju u „Zvezdama Granda“

Četvrtak, 10.07.2025 | 21:02

Pjevačica Marija Šerifović saopštila je da više neće biti član žirija „Zvezda Granda„, a ubrzo su se pronijele glasine da će na njeno mjesto doći Dragan Kojić Keba, koji je već u nekoliko emisija mijenjao stalne članove.

Naučno istraživanje OTKRIVA - Evo šta čini ZAJEDNIČKI ŽIVOT srećnijim

Četvrtak, 10.07.2025 | 20:41

Zajednički život sa sobom donosi brojne izazove, a svakodnevni kućni poslovi često postaju izvor frustracija među partnerima.

Spas za CRVENO LICE - Isprobajte rutinu koja donosi vidljive REZULTATE

Četvrtak, 10.07.2025 | 20:18

Pružite joj olakšanje.

Da li znate pravila BONTONA za STOLOM? Četiri zaboravljene navike koje ostavljaju utisak

Četvrtak, 10.07.2025 | 19:59

Kulturno ponašanje za stolom dokaz je uopšteno lijepog vaspitanja. Zato bi svako trebao biti upoznat s nekim osnovnim pravilima bontona prilikom jela.

Treća sezona za ljubitelje Marvelovog Spider - Evo šta donosi NOVA sezona

Četvrtak, 10.07.2025 | 19:24

Spider-Man se vraća u velikom stilu u trećoj sezoni popularne timske pucačine Marvel Rivals, a studio NetEase na poseban je način odlučio obilježiti treću sezonu kako bi obradovali ljubitelje ove igre.

Gorčević: Podrška inicijativi da se OBEZBIJEDI najmanje 40% učešća ŽENA na izbornim listama

Četvrtak, 10.07.2025 | 19:10

Podržavam inicijativu da se kroz izmjene izbornog zakonodavstva obezbijedi najmanje 40% učešća žena na izbornim listama, uz obavezu njihove ravnomjerne raspodjele, saopštila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević (PES).

Sjajan otpor protiv Danske,'' Lavice" u odlučujućem meču za glavnu rundu

Četvrtak, 10.07.2025 | 19:00

Herojska igra protiv vicešampiona svijeta nije nagrađena osvajanjem boda koji bi bio više nego zaslužen – Danska je u sjajnom meču u „Bemax areni“ slavila protiv Crne Gore u drugom kolu Evropskog prvenstva za igračice do 19 godina.

Frižider nije najbolje mjesto za skladištenje PARADAJZA - Evo kako ćete ga održati SVJEŽIM

Četvrtak, 10.07.2025 | 18:52

Paradajz je jedna od onih namirnica koje se često konzumiraju, ali većina ljudi ih pogrešno skladišti jer ih ne treba držati u frižideru kako bi zadržale svježinu.