Nedjelja, 26.05.2024 | 09:59
IZVOR: cdm.me

IZBORI u Budvi: OIK: Do 17 sati glasalo 46.22 odsto birača

U Budvi se danas održavaju lokalni izbori na kojima učestvuje devet izbornih lista. Pravo glasa na izborima ima 19.034 građana, koji će glasati na 28 biračkih mjesta. Biračka mjesta biće otvorena od sedam do 20 sati.




Foto: YouTube screenshot/Mediabiro 

Tok izbornog dana:

Demokrate: Do 16 sati glasalo 45.38 odsto birača   

“Prema pristiglim podacima sa biračkih mjesta, izlaznost na lokalnim izborima u Budvi do 16 sati iznosi 45.38 odsto”, saopšteno je iz izborne liste ,,Demokrate- Ojačaj. Obnovi. Oživi. Budva odlučuje! Đorđe Zenović”

PES: Do 15 sati pravo glasa iskoristilo 40. 8 odsto birača  

Na osnovu podataka sa 28 biračkih mjesta, kojim raspolaže Pokret Evropa sad (PES) na lokalnim izborima u Budvi do 15 časova od 19034 upisanih pravo glasa je iskoristilo 7765 birača, odnosno 40.8 odsto.

OIK: Do 15 sati glasalo 39,72 odsto birača

Predsjednik OIK-a Đorđe Vujović kazao je Vijestima da je do 15 časova biračko pravo iskoristio 7.561 glasač, što je 39,72 odsto upisanih birača.

Lista “Čist izbor”: Do 15 sati glasalo 40.82 odsto birača 

“Prema podacima sa biračkih mjesta od izlaznost na lokalnim izborima u Budvi do 15.00 iznosi 40.82 odsto”, saopšteno je iz izborne liste “Čist izbor Petar Odžić – SDP, SD, LP i građani”.

PES: Do 11 sati izašlo 18.6% birača

Pokret Evropa sad iznosi podatke da je do 11 sati glasalo 3.553 građana Budve, što predstavlja 18.67 odsto od ukupnog biračkog tijela.

Za budućnost Budve: Do 11 sati glasalo nešto više od 21% birača

Iz koalicije Za budućnost Budve saopštili su da izlaznost na biračka mjesta do 11 sati iznosi 21,15 odsto.

OIK: Izlaznost do devet sati 6,72 odsto

"Do devet sati na lokalnim izborima u Budvi glasalo je 1.280 birača, odnosno 6,72 odsto od ukupnog broja glasača", kazao je predsjednik Opštinske izborne komisije Budva, Đorđije Vujović.

Iz Demokratske Crne Gore su saopštili najnoviji presjek izlaznosti na lokalnim izborima u Budvi.

„Prema pristiglim podacima sa biračkih mjesta, izlaznost do 10 sati je 12.37 odsto“, sapštili su iz Demokrata.

Do devet sati glasalo je 1.326 glasača, što je 6,97 odsto od ukupne izlaznosti, saopštio je Pokret Evropa sad.

08.45 – Biračka mjesta u Budvi su otvorena na vrijeme i nije bilo nepravilnosti, kazao je član Opštinske izborne komisije, Stefan Raičević.

"Od sedam sati je krenulo glasanje i za sada sve protiče u najboljem redu. Otvorena su sva mjesta, svi su počeli sa radom. Bilo je određenih izmjena biračkih mjesta, tri su u Drugoj osnovnoj školi, a jedno na Sajmu. Svi kontrolni listići i materijal je na mjestu i sve je krenulo kako treba”, kazao je Raičević, prenosi RTV Budva.

Podsjećamo, u izbornoj trci učestvuju liste “Budva naš grad – Nikola Jovanović”, “Demokrate – Ojačaj, obnovi, oživi – Budva odlučuje! – Đorđe Zenović” i “Za budućnost Budve – Budva otvoreni grad”, čiji je nosilac Mladen Mikijelj.

Koaliciju Za budućnost Budve čine Nova srpska demokratija, Demokratska narodna partija, Socijalistička narodna partija, Pokret za promjene, Ujedinjena Crna Gora, Demos, Prava Crna Gora, Radnička partija i Slobodna Crna Gora.

Na izborima u Budvi učestvuju i liste Pokreta Evropa sad, koju predvodi Predrag Zenović, Crnogorske evropske partije čiji je nosilac Novak Adžić i Demokratske partije socijalista koju predvodi Nikola Milović.

U izbornoj trci su i liste „URA – dr Dritan Abazović – Drugačije!”, Čist izbor-Petar Odžić“ koalicije Socijaldemokratske partije, Socijaldemokrata i Liberalne partije, kao i lista „Dr Vujičić Božidar – Za stvarne promjene“.

ČITAJTE DETALJNIJE!

LOKALNI IZBORI u Budvi; Vujović: Izborni dan je počeo u NAJBOLJEM REDU

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Hegset ponovo na saslušanju u Kongresu, zastupnici traže jasnu izlaznu strategiju iz rata s Iranom

Utorak, 12.05.2026 | 13:58

Američki ministar odbrane Pete Hegset u utorak će ponovo odgovarati pred Kongresom o ratu s Iranom, dok će zastupnici istovremeno razmatrati prijedlog vojnog budžeta SAD-a za 2027. godinu.

Šesnaestogodišnjakinja uhapšena zbog sumnje da je zlostavljala i snimala vršnjakinju

Utorak, 12.05.2026 | 13:53

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica uhapsili su šesnaestogodišnju maloljetnicu iz Zete zbog sumnje da je izvršila krivična djela zlostavljanje, neovlašćeno fotografisanje i zloupotreba tuđeg snimka, fotografije, portreta, audio zapisa ili spisa, saopšteno je iz Uprave policije.

Budva: Uhapšen ruski državljanin osumnjičen za ubistvo u pokušaju na štetu sunarodnika

Utorak, 12.05.2026 | 13:44

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Budva su tokom noći, u veoma kratkom roku, identifikovali, locirali i po nalogu tužioca uhapsili Ruske Federacije osumnjičenog za krivično djelo ubistvo u pokušaju.

MPŠV: Neadekvatno upravljanje otpadom uzrok pojave medvjeda u zetskom selu

Utorak, 12.05.2026 | 13:32

Povodom pojave jedinke mrkog medvjeda u selu Bijelo Polje u opštini Zeta, iz Ministarstva poljoprivrede saopštili su da je predstavnik Interventnog tima izašao na teren i utvrdio da je mogući uzrok pojave medvjeda u ovom naselju neadekvatno upravljanje otpadom, odnosno neredovno pražnjenje kontejnera u tom dijelu sela.

Ćulafić: Prioritet uspostavljanje regionalnog sistema za praćenje klimatskih rizika

Utorak, 12.05.2026 | 13:25

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, Damjan Ćulafić, učestvovao je na regionalnoj konferenciji „Ujedinjeni u klimatskim promjenama“, koja je održana u Tirani, gdje je govorio o unapređenju klimatskih politika, primjeni rješenja zasnovanih na prirodi i značaju regionalne saradnje u procesu prilagođavanja klimatskim promjenama, saopšteno je iz MERS-a.

Rakočević: Građani danas ne žive bolje; Čarapić: Da nije bilo programa Evropa sad plate bi bile 500 eura

Utorak, 12.05.2026 | 13:18

Na dnevnom redu sjednice je Predlog zakona o izmjenama Zakona o poreskoj administraciji, Predlog zakona o izmjeni Zakona o porezu na dohodak fizičkih lica i Predlog zakona o izmjeni Zakona o zaštiti depozita.

Rute: Crna Gora promoviše mir i stabilnost širom Balkana

Utorak, 12.05.2026 | 13:10

Generalni sekretar NATO-a Mark Rute sastati sa premijerom Milojkom Spajićem u Vili Gorica, poručujući da je naša zemlja cijenjena članica evroatlantske porodice.

Knežević: Zeta poništila odluku o priznanju Kosova

Utorak, 12.05.2026 | 13:05

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) i poslanik u Skupštini Crne Gore, Milan Knežević, saopštio je da je Opština Zeta poništila odluku o priznanju Kosova.

Jan Veseli završio karijeru: Legenda Evrolige rekla zbogom košarci

Utorak, 12.05.2026 | 13:02

Jan Veseli odlučio je da stavi tačku na bogatu košarkašku karijeru, uprkos tome što je iza sebe imao veoma dobru sezonu u Barseloni i interesovanje brojnih evroligaških klubova.

SO Zeta deklaracijom poništila odluku o priznanju Kosova

Utorak, 12.05.2026 | 12:56

Odbornici u Skupštini opštine Zeta izglasali su deklaraciju o poništenju odluke o priznanju Kosova na teritoriji Zete, javlja reporter RTCG-a.