Nedjelja, 26.05.2024 | 10:11
IZVOR: rtcg.me

Đoković juri 25. GS trofej, Nadal se OPRAŠTA od Pariza?

Rolan Garos, drugi Grend slem sezone, počinje danas u Parizu. Najbolji teniser svijeta Novak Đoković igraće 20. put na Otvorenom prvenstvu Francuske i juriće četvrtu titulu na turniru, odnosno 25. grend slem trofej u karijeri. Takođe, ovo će vjerovatno biti i posljednje učešće Rafaela Nadala na Rolan Garosu, čovjeka koji je ovaj turnir osvajao rekordnih 14. puta.




Foto: YouTube screenshot/Tennis TV; YouTube screenshot/Australian Open TV (kolaž)

Đoković brani pehar u Parizu, prošle godine je u finalu savladao Norvežanina Kaspera Ruda.

Tri puta je osvajao Rolan Garos - 2016, 2021. i 2023. godine. Ukoliko dođe do trofeja, Đoković bi na prvom mjestu vječne liste prestigao Margaret Kort, koja se zaustavila na 24 pehara sa najvećih turnira.

Đoković još uvijek nije osvojio nijedan turnir u 2024. godini i ne samo to, nego nema niti jedno finale.

Redom je ispadao od Janika Sinera u polufinalu Australijan opena, Luke Nardija na mastersu u Indijan Velsu, potom Kaspera Ruda u polufinalu Monte Karla, Alehandra Tabila u trećem kolu Rima, te Tomaša Mahača u polufinalu u Ženevi.

"Naravno da sam zabrinut. Uopšte nisam igrao dobro ove godine, osim nekoliko mečeva tu i tamo. Tako je, kako je. Ne vidim sebe kao favorita u Parizu. Ići ću meč po meč", naveo je Đoković nakon poraza od Mahača u Ženevi.

Đoković će u Parizu na startu igrati protiv Francuza Pjera-Iga Erbera.

Potencijalni protivnik Đokovića u drugom kolu biće bolji iz duela Karbaljesa Baene i Lestijena, a potom bi trebalo da ide na Muzetija, dok bi ga u četvrtfinalu čekali Rud ili Fric.

Đoković bi za finale mogao da igra sa Zverevom, Medvedevom i Nadalom, dok prije finala neće igrati protiv Sinera ili Alkaraza.

Nadal je u Parizu upisao 112 pobjeda i samo tri poraza.

Nikada niko nije osvojio isti turnir, čak ni na čelendžeru ili turniru iz kategorije 250 kao što je to Nadal na Rolan Garosu.

"Ako moram da kažem da je ovo 100 odsto moj posljednji Rolan Garos, žao mi je - neću to uraditi, jer ne mogu da predvidim šta će se događati", naglasio je Rafa.

Španac je prvu titulu osvojio 2005. godine, a posljednju prije dvije godine. On je, međutim, prošle sezone, propustio turnir zbog povrede kuka. Ove godine, Nadal je stigao kao 276. teniser na ATP listi, a prvom kolu igraće sa Aleksanderom Zverevom.

"Siguran sam da Đoković ne bi volio da igra protiv Nadala u prvoj rundi, ni Alkaras, ni Siner. Nisam ni ja, ali tako je kako je", kaže Zverev.

Ne blistaju ni ostali vodeći igrači svijeta. Siner ima probleme sa kukom, a zbog povrede je i Karlos Alkaras preskočio nedavni masters u Rimu, tako da su prognoze nezahvalne. Po bukmejkerima, Alkaras je glavni favorit za trofej.

U ženskoj konkurenciji izdvaja se Poljakinja Iga Sfjontek,koja želi da treći put uzastopno osvoji Rolan Garos.

Račinicu će pokušati da joj pokvare igračice poput Bjeloruskinje Arine Sabaljenke, Amerikanke Koko Gof, Jelene Ribakine iz Kazahstana...

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
🥎🥎🥎
26.05.2024 13:08

Nema nista od pehara , moj Noleta .

0 0
Cicko
26.05.2024 13:28

Biće tvrdoooooooooo …

0 0

Irina Šajk osnažuje žene: Možemo sve, sa ili bez…

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 17:35

Manekenka Irina Šajk sa bivšim partnerom Bredlijem Kuperom dijeli kćerku Leu De Seine.

Krapović i Mrvaljević potpisali Sporazum o saradnji

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 17:20

Ministar odbrane Dragan Krapović i direktor Državnog arhiva Crne Gore Danilo Mrvaljević potpisali su danas na Cetinju Sporazum o saradnji između Ministarstva odbrane i Državnog arhiva Crne Gore, kojim se uspostavlja okvir za unapređenje saradnje u oblasti arhivske djelatnosti, istraživanja i očuvanja dokumentarne građe od značaja za Crnu Goru.  

Arbeloa: Razumijemo nezadovoljstvo navijača ovom sezonom

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 17:00

Trener Real Madrida Alvaro Arbeloa kazao je da su navijači "kraljevskog kluba" s punim pravom nezadovoljni ovom sezonom.

Spajić: Vlada za povećanje zarada svima, nećemo praviti razlike

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 16:04

Vlada je za povećanje zarada svim radnicima u Crnoj Gori, bez razlika između zaposlenih u javnom i privatnom sektoru, poručio je premijer Milojko Spajić, komentarišući da li ima novosti u vezi sa pregovorima o Opštem kolektivnom ugovoru (OKU).

Šahmanović: Crna Gora među liderima regiona u usklađivanju energetskog sektora sa EU regulativom

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 16:33

Crna Gora danas pokazuje da može biti primjer regionu kada je riječ o sprovođenju reformi u energetskom sektoru. Intenzivno smo radili na usklađivanju legislative sa EU regulativom i sa velikim optimizmom očekujemo skoro zatvaranje Poglavlja 15 – energetika, poručio je ministar energetike i rudarstva Crne Gore Admir Šahmanović koji je učestvovao na Beogradskom energetskom forumu 2026, jednom od najznačajnijih regionalnih skupova posvećenih energetici, energetskoj tranziciji i budućnosti energetskog sektora Jugoistočne Evrope.  

Počinje rad na ugovoru o pristupanju Crne Gore EU

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:55

Radna grupa EU za pripremu pristupnog ugovora sa Crnom Gorom počinje da radi ove sedmice, saopšteno je u Briselu.

Sandra Bulok objavila rijetku fotografiju djece: Majčinstvo je čast života

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 16:21

Američka glumica Sandra Bulok podijelila je rijetku fotografiju svoje djece povodom Majčinog dana, uz emotivnu poruku u kojoj je majčinstvo opisala kao čast života.

Borovinić Bojović: Kultura je temelj istinskog razvoja društva

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:33

Međunarodni podgorički sajam knjiga i obrazovanja tokom dvije decenije prerastao je u jedno od najprepoznatljivijih kulturnih obilježja Podgorice i manifestaciju koja potvrđuje da grad snažno čuva kulturu knjige i vrijednosti znanja. To je, između ostalog, kazala predsjednica Skupštine Glavnog grada Jelena Borovinić Bojović danas na otvaranju 20. jubilarnog Međunarodnog podgoričkog sajma knjiga i obrazovanja, koji se održava od 11. do 17. maja u TC Big Fashion, pod sloganom „Gradimo kulturu”.  

Milatović vratio Skupštini na ponovno odlučivanje Zakon o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:13

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović vratio je Skupštini Crne Gore na ponovno odlučivanje Zakon o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu Crne Gore, koji je Skupština Crne Gore 28. saziva usvojila na Osmoj sjednici Prvog redovnog (proljećnjeg) zasijedanja u 2026. godini, dana 8. maja 2026. godine.

Gorčević u Nikoziji: 2026. godina odlučujuća za Crnu Goru

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:06

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević učestvovala je na neformalnom sastanku ministara evropskih poslova (GAC) koji je održan na Kipru, u okviru predsjedavanja te države Savjetom Evropske unije.