Nedjelja, 26.05.2024 | 22:19
IZVOR: cdm.me

"Kraljevski klub" ostao bez krune - PANATINAIKOS na krovu Evrope

Nakon 13 godina košarkaši Panatinaikosa ponovo su osvojili titulu prvaka Evrope, sedmi put u klupskoj istoriji.




Foto: YouTube screenshot/Panathinaikos TV

U finalu završnog turnira u Berlinu, Atinjani su savladali do večeras zvaničnog prvaka Real 95:80 i skinuli krunu “kraljevskom” klubu.

Nije se ovakav epilog mogao naslutiti nakon početka meča i sjajnog Reala koji je pogađao iz svih pozicija u rano došao do dvocifrene prednosti.

Najviše je Real imao plus 14, ali su se u drugoj četvrtini probudili izabranici Ergina Atamana i do odmora došli na minus pet.

U drugom dijelu utakmice, Panatinaikos je odigrao fenomenalnu odbranu, u trećoj četvrtini je primio samo sedam poena, što je najslabiji period Madriđana ove sezone.

Preuzeli su kontrolu utakmice i sačuvali prednost u posljednjih 10 minuta, iako je Real pokušao da se vrati i preokrene meč. Međutim, potpuno je izdao šut za tri poena ekipu iz Madrida i povratka u meč više nije bilo.

Drugi dio susreta PAO je dobio 46:23 i na kraju uz atrakcije došao do pobjede.

Blistao je Kostas Slukas sa 24, sjajan je bio i Kendrik Nan sa 21, odnosno Matijas Lesor sa 17 poena i šest skokova.

U poraženom timu iz Madrida 15 poena Džanana Muse, 12 Fakunda Kampaca.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Objavljena lista NAJZBEZBJEDNIJIH zemalja na svijetu, CRNA GORA napredovala na listi!

Nedjelja, 14.06.2026 | 16:06

Dok rat u Ukrajini, sukobi na Bliskom istoku i rastuće geopolitičke tenzije nastavljaju da oblikuju globalnu bezbjednosnu sliku, Crna Gora se nalazi među sigurnijim državama svijeta. Prema Globalnom indeksu mira za 2026. godinu, zauzima 34. mjesto među 163 države, što je svrstava među najstabilnije zemlje ne samo Zapadnog Balkana već i šireg evropskog prostora.

Perić: Izvršna vlast želi da Skupštinu Glavnog grada pretvori u svoj izvršni organ

Nedjelja, 14.06.2026 | 15:51

Lider pokret "Preokret", Srđan Perić, ocijenio je da su neutemeljene tvrdnje da preuzimanje funkcije predsjednika Skupštine Glavnog grada predstavlja preuzimanje efektivne vlasti u Podgorici.

Cerović: Crnogorski ljekari se moraju usavršavati u Evropi

Nedjelja, 14.06.2026 | 15:17

Naši ljekari moraju se usavršavati u evropskim zemljama da ne bi imali probleme sa priznanjem diploma kada Crna Gora uđe u Evropsku uniju, kazala je predsjednica Ljekarske komore, Žanka Cerović.

Radulović: Pravila plovidbe važiće za sve, cilj je sigurno ljeto na moru i jezeru

Nedjelja, 14.06.2026 | 15:22

Pravila će važiti za sve, a njihovo poštovanje biće predmet pojačanog nadzora tokom cijele ljetnje sezone. Naš cilj nije kažnjavanje, već prevencija i zaštita ljudskih života, istakao je Radulović.

Upitno kako će se kontrolisati partijska zapošljavanja pred izbore 2027?

Nedjelja, 14.06.2026 | 15:05

To što institucije više nijesu u obavezi da Agenciji za sprečavanje korupcije (ASK) dostavljaju odluke o zapošljavanju i angažovanju lica tokom izborne kampanje oduzelo je jedan od ključnih alata ASK za kontrolu zapošljavanja u javnom sektoru tokom budućih izbornih procesa, objavljuje Raskrinkavanje. me, Centra za demokratsku tranziciju (CDT).

Oborena tri državna rekorda

Nedjelja, 14.06.2026 | 16:32

Na atletskoj stazi SC „Topolica“ u Baru, u organizaciji Atletskog saveza Crne Gore, a pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta i mladih Crne Gore, održan je prvi dan 33. Pojedinačnog prvenstva Crne Gore za mlađe juniore i mlađe juniorke. Na takmičenju je nastupilo 130 atletičara iz 15 klubova (Podgorica, Jedinstvo, Mornar, Lim, ,,Sanja”, Orion, Rudar, Rasti zdravo, Tara, Milenijum, Lovćen, Cetinje, Tempo, Sparta i Nikšić). Najviše medalja prvog dana osvojili su atletičari Mornara – ukupno 10.

Spajić: Velike odluke treba ocjenjivati po rezultatima koje donesu nakon nekoliko godina

Nedjelja, 14.06.2026 | 14:14

Velike odluke ne treba ocjenjivati po naslovima i reakcijama prvog dana, već po rezultatima koje donesu nakon nekoliko godina, poručio je premijer Milojko Spajić.

Anćeloti: Nisam razočaran, ali sam malo zabrinut

Nedjelja, 14.06.2026 | 16:20

Brazil nije demonstrirao silu na početku Svjetskog prvenstva u grupi C takmičenja u Sjedinjenim Američkim Državama, Meksiku i Kanadi (11. jun - 19. jul), naprotiv, Maroko ga je natjerao na podjelu plijena, ali selektor Karlo Anćeloti ne drami zbog neplaniranog gubitka dva boda.

Herceg Novi: Uhapšen osumnjičeni za seksualno uznemiravanje djevojčice

Nedjelja, 14.06.2026 | 14:36

Hercegnovska policija uhapsila je osumnjičenog za seksualno uznemiravanje djevojčice.

Vučić: Idemo na izbore za tri-četiri mjeseca, nadležni organi odlučiće da li i predsjedničke i parlamentarne

Nedjelja, 14.06.2026 | 14:50

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je danas da će u toj državi izbori biti održani za tri-četiri meseca, kao i da će nadležni organi odlučiti da li će predsjednički i parlamentarni izbori biti održani istovremeno. Ponovio je da će podnijeti ostavku na mjesto predsjednika države i najavio da razmatra više kandidata za naredne predsjedničke izbore. Na skupu u Beogradu, 27. juna, predstaviće ime liste, program i plan za budućnost Srbije, prenosi RTS.