Ponedjeljak, 27.05.2024 | 10:49
IZVOR: novosti.magazin.rs

"Tokom rute sam bio isključivo sam": Nikola Rokvić o putu od preko 1000 kilometara - otkrio kada mu je bilo najteže

Nikola Rokvić je sumirao utiske.




Foto: Instagram screenshot/nikolarokvic

Nikola Rokvić pješke je išao od Beograda do Egine kako bi prikupio novac za dečiju onkologiju, a juče se vratio u Srbiju nakon završene misije.

Njega je na aerodromu Nikola Tesla sačekala i ekipa novinara, a pjevač je otkrio šta mu je najteže palo tokom ovog, nimalo lakog, putovanja.

- Bio sam sam tokom rute najveći dio, sa mnom su krenula i moja tri prijatelja, koja su bila u kamperu, gdje sam ja i spavao, prvu noć nije stigao kamper, pa sam spavao u šatoru, a to nije tako dobro opcija, jer je bilo 4 stepena. Poslije je bilo lakše, bila je i opcija da krenemo bez kampera, ali onda bih mnogo gubio energije da nađem smještaj, naročito što sam poznata ličnost. Vjerovatno bi ljudi htjeli da me ugoste i da popričamo i to bi mi oduzelo mnogo energije. Tokom rute sam bio isključivo sam, oni su me s vremena na vrijeme posjetili da me pitaju da li mi treba hrana, voda, banana ili neka čokoladica i tada iskoriste trenutak da me uslikaju. Nas četvoro muškaraca je bilo u kamperu, nije bila nijedna nesuglasica - otkio je Nikola i dodao:

- Najteže su mi bile stvari oko životinja i nekih predjela gdje sam bio sam samcijat, u šumama i njivama, gdje sam išao mimo puta i taj dan kada sam ušao u Grčku, tada mi je bilo jako teško zbog promjene klime, velika je vlažnost, na pola puta sa ostao bez snage i energije - rekao je on.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Uhapšena jedna osoba zbog sumnje na pranje milion eura

Četvrtak, 16.07.2026 | 09:07

Po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT), Specijalno policijsko odjeljenje uhapsilo je jednu osobu zbog sumnje da je počinila krivično djelo pranje novca u iznosu od milion eura.

Usvojen još 151 protokol za unapređenje kvaliteta i bezbjednosti zdravstvene zaštite

Četvrtak, 16.07.2026 | 09:04

Ministarstvo zdravlja usvojilo je još 151 stručni protokol kojim se nastavlja standardizacija zdravstvenih usluga u Crnoj Gori, sa ciljem unapređenja kvaliteta i bezbjednosti zdravstvene zaštite na svim nivoima sistema.

Krapović domaćin ministarki odbrane Republike Austrije Klaudiji Taner

Četvrtak, 16.07.2026 | 08:56

Ministar odbrane Crne Gore Dragan Krapović ugostiće danas ministarku odbrane Republike Austrije, Klaudiju Taner, koja će boraviti u zvaničnoj posjeti Ministarstvu odbrane Crne Gore.

Sjutra u drugom dijelu dana moguća kratkotrajna kiša i grmljavina

Srijeda, 15.07.2026 | 21:57

U južnim oblastima pretežno sunčano uz slab do umjeren razvoj oblačnosti tokom dana.

Pojačane kontrole inspekcija: Manje zloupotreba na plažama, fiskalni računi i dalje najveći problem

Srijeda, 15.07.2026 | 21:32

Primorje i sjever ovih dana bilježe rast broja gostiju, ali i inspekcijskih kontrola. Od početka jula na terenu je svakodnevno gotovo 100 inspektora, a prvi rezultati kontrola pokazuju da privrednici najviše krše obavezu izdavanja fiskalnih računa, a da najmanje ima zloupotreba u dijelu oslobađanja plaža od mobilijara.  

Martines želi Juventus i sprema sukob sa Aston Vilom

Srijeda, 15.07.2026 | 21:21

Emilijano Martines se sa Argentinom priprema za polufinale Svjetskog prvenstva protiv Engleske, ali se paralelno otvara i nova borba za njegovu klupsku budućnost.  

Kako je Haland od svoje frizure napravio biznis: Gumice za kosu "planule" čim su stigle u prodaju

Srijeda, 15.07.2026 | 21:12

Erling Haland privlači pažnju na Svjetskom prvenstvu ne samo svojim talentom za fudbal nego i prepoznatljivom frizurom, koju je pretvorio u uspješan poslovni proizvod.

U toku intenzivni radovi na sanaciji krova SC „Morača“, dvorana će biti spremna za sezonu

Srijeda, 15.07.2026 | 20:57

U toku su intenzivni radovi na sanaciji krova SC "Morač̣a", kazao je za RTV Podgorica direktor Sportskih objekata, Miljan Ivanović.

Radonjić: Svjesni smo da dosta mladih može da bude mač sa dvije oštrice

Srijeda, 15.07.2026 | 20:45

Fudbaleri Budućnosti su završili dvonedjeljne pripreme na Zlatiboru i vratili su se kući – sinoćnjim treningom je zvanično počela posljednja faza priprema za početak sezone 2026–2027.  

Šušić: Teritorijalna organizacija države je političko pitanje; Doderović: Pitanje razgraničenja mnogo šire od pitanja manjinskih prava

Srijeda, 15.07.2026 | 20:21

Razgraničenje između Glavnog grada i Opštine Tuzi nije samo pitanje teritorije, već i tumačenja zakona, istorijskih okolnosti i političkog dogovora. Dok se u javnosti kao jedan od argumenata za promjenu granica navodi potreba da svi Malisori budu u istoj opštini radi lakšeg ostvarivanja manjinskih prava, sagovornici RTV Podgorica upozoravaju da nacionalna pripadnost ne može biti zakonski osnov za određivanje opštinskih granica.