Subota, 01.06.2024 | 21:34
IZVOR: Kolektiv.me

Živković: Vrijeme je za povratak na vlast, bez DPS-a nema političke stabilnosti

Na opštinskoj izbornoj konferenciji DPS Kotor birao je članove opštinskog odbora. Konferenciju je otvorio predsjednik Demokratske partije socijalista, Danijel Živković, koji je još jednom ponovio da je više nego jasno da bez Demokratske parije socijalista nigdje u Crnoj Gori više neće biti stabilne vlasti.




Foto: DPS

Podsjećajući prisutne da je DPS, kao državotvorna partija koja je, u političkom smislu, emancipovala Crnu Goru i izgrađivala demokratske procese u Crnoj Gori, sa svojom politikom uvijek išla ispred svog vremena, štiteći pritom državne i nacionalne interese. Upravo iz tog razloga je važno izabrati prave ljude na ključnim pozicijama u opštinskim partijskim tijelima. To su, kako je istakao Živković, ljudi koji će u narednom četvorogodištu biti najistaknutiji predstavnici naše politike i koji će na pravi, vjerodostojan način artikulisati njene interese.

“Ako izaberemo dobar opštinski odbor, sastavimo dobru izbornu listu i ako se svi partneri bliskih partijskih i programskih vrijednosti dobro potrude na narednim lokalnim izborima u Kotoru, ja nemam nikakve dileme, Demokratska partija socijlasta će imati predsjednika opštine u ovom gradu. Ne zbog toga što DPS želi da bude na vlasti, ne da bismo bili protiv nekoga, kao što su naši politički oponenti zajedno da se ne bi vratio DPS na vlast, već zato što želimo da se ova sredina razvija, da se realizuju projekti i investicije, da ispravimo sve ono u čemu smo u prethodnom periodu griješili. U centrali partije imaćete punu podršku da realizujete sve svoje ciljeve”, istako je Živković.

Ističući da Demokratska partija socijalista nastavlja da radi u pravcu očuvanja onoga što je nacionalni i vitalni interes Crne Gore – sačuvati samostalnost i postati prva sljedeća članica EU, Živković je podsjetio na agendu koju sprovode politički oponenti naše partije.

Foto: DPS

“Problem je što se ovdje više ne radi o politikama vlasti koje funkcionišu na anti DPS platformi, ovdje se radi o politikama u vlasti koje postoje na anticrnogorskoj platformi. To je platforma suprotstavljena državnim interesima Crne Gore. Zato je jasno koliko je značano to ko će biti u opštinskom odboru, na odborničkim listama, koliko su značajni rezultati na narednim lokalnim izborima u Kotoru, Andrijevici, koliko je značajan uspjeh postignut u Budvi, koliko je važno što u Ulcinju opet djelujemo sa pozicije vlasti, koliko su bitni vanredni izbori u Podgorici i kako ćemo se pokazati u susret vanrednim parlamentarnim izborima. Sve su tom male pobjede koje nas dovede do pozicija vlasti”, istakao je.

Živković je još jednom ponovio da je više nego jasno da bez Demokratske parije socijalista nigdje u Crnoj Gori više neće biti stabilne vlasti.

“Stabilna vlast je u Baru, u Bijelom Polju i dalje u Šavniku, u Plavu. Nema nesporazuma u koalicijama gdje je DPS glavni konstituent vlasti. Mi znamo kako sjedjeti za stolom i kako se razgovara, a pogledajte kako funkcionišu naši politički oponenti”, zaključio je Živković podsjetivši da nakon 2020. godine Crna Gora nije svjedočila formiranju stabilne vlasti kako na državnom, tako ni na lokalnom nivou.

Foto: DPS

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Žiža
01.06.2024 23:39

Saanjam,kako imam kriila,saanjam...ali kad se probudim vidim da su krila sasječana 30 tog avgusta

0 0

OSTALE VIJESTI

Bešić: PES ima najveći koalicioni potencijal, DPS i NSD u porastu

Četvrtak, 30.04.2026 | 21:01

U susret izborima naredne godine, politički analitičar Miloš Bešić ocjenjuje za Televiziju Crne Gore da je još rano za precizne prognoze, ali ističe da Pokret Evropa sad ima najveći koalicioni kapacitet, dok DPS i NSD bilježe rast potencijala za saradnju, uz i dalje izražene političke podjele na sceni.

Vučić o globalnoj krizi: Mi sada izvozimo benzin, imamo viška

Četvrtak, 30.04.2026 | 20:44

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je ekonomsku krizu koja zbog sukoba na Bliskom Istoku zahvata čitav svijet.

Abazović: Građani u nekom trenutku “progutali” priču o deset dionica puteva

Četvrtak, 30.04.2026 | 18:45

U skupštinskoj raspravi Dritan Abazović poručio je premijeru Milojku Spajiću da pokaže ozbiljnost i precizira kada će početi izgradnja najavljenih dionica auto-puta, ističući da su ranija obećanja ostala neispunjena. Spajić je odgovorio da je zatekao lošu situaciju bez spremnih projekata, ali da je u međuvremenu urađen značajan napredak.

Spajić: Za vrijeme DPS-a građani živjeli u feudalnim uslovima; Živković: Najnesposobnija Vlada u crnogorskom parlamentarizmu

Četvrtak, 30.04.2026 | 16:05

Premijer Milojko Spajić odgovara na pitanja poslanika na posebnoj sjednici Skuštine posvećenoj premijerskom satu.

Spajić: Ranije nas kočili endemska korupcija i kriminal, danas EU vjeruje Crnoj Gori i pruža punu podršku

Četvrtak, 30.04.2026 | 15:19

Premijer Milojko Spajić je tokom Premijeskog sata danas saopštio da Crna Gora u ranijem periodu nije postala članica Evropske unije zbog EU, kako je naveo, endemske korupcije i organizovanog kriminala koji je bio infiltriran u sve pore sistema.

Šahmanović: Crna Gora traži partnere koji vide budućnost, a ne samo tržište

Četvrtak, 30.04.2026 | 21:10

Crna Gora traži partnere koji vide budućnost, a ne samo tržište. Tražimo investicije koje traju, projekte koji mijenjaju ekonomiju i saradnju koja stvara novu vrijednost za cijeli region, poručio je ministar energetike i rudarstva, Damir Šahmanović, na danas održanom Japan–Montenegro Business Forumu.   

Sjutra sunčano i uglavnom suvo, do 22 stepena

Četvrtak, 30.04.2026 | 21:56

U južnim i centralnim oblastima sunčano, uz povremeno malu do umjerenu oblačnost, a na sjeveru promjenljivo oblačno sa sunčanim periodima i uglavnom suvo.

Ronaldo svjestan realnosti: Približavam se kraju, ali još uživam

Četvrtak, 30.04.2026 | 21:45

Kristijano Ronaldo polako privodi kraju jednu od najvećih karijera u istoriji fudbala, ali motivacija i dalje ne jenjava.  

Njemačka: Savjesna građanka pomogla policiji prateći pijanog vozača koji je zaspao na raskrsnici

Četvrtak, 30.04.2026 | 21:21

U bavarskom okrugu Berchtesgadener Land jučer se dogodilo nešto neuobičajeno.

Sudski savjet: Kampanja protiv sudstva ozbiljna prijetnja po vladavinu prava

Četvrtak, 30.04.2026 | 21:09

"Sudski savjet još jednom oštro reaguje na neosnovane kritike pravosuđa koje postaju ozbiljna prijetnja po vladavinu prava kroz neprimjeren politički uticaj na pravosuđe. Danas su se ponovo mogle čuti vrlo neprimjerene i neutemeljne optužbe na račun pravosuđa, odnosno konkretno jednog sudije u Osnovnom sudu u Podgorici, povodom donijete sudske odluke, a koje dolaze od strane šefa jednog poslaničkog kluba u Skupštini Crne Gore. Iako smo više puta reagovali, kampanja protiv sudstva se produbljuje i postaje ozbiljna prijetnja po vladavinu prava kroz neprimjeren politički uticaj", ukazano je u saopštenju Sudskog savjeta.   

Vučić o globalnoj krizi: Mi sada izvozimo benzin, imamo viška

Četvrtak, 30.04.2026 | 20:44

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je ekonomsku krizu koja zbog sukoba na Bliskom Istoku zahvata čitav svijet.

Kejn ušao u istoriju Bajerna: Već među 10 najboljih strijelaca

Četvrtak, 30.04.2026 | 20:33

Kada je Hari Kejn u avgustu 2023. godine stigao iz Totenhema u Bajern za 95 miliona eura, mnogi su sumnjali da li vrijedi toliki novac. Danas, dileme više nema.

Pun Mjesec u Škorpiji: Vodoliji cvjeta karijera, važne vijesti stižu Djevici, ključni trenutak u ljubavi za Bika

Četvrtak, 30.04.2026 | 20:21

Pun Mjesec u Škorpiji (1. maj) donosi kulminaciju emocija, razotkrivanje tajni i potrebu da se "umre" u nekom starom obliku kako bismo se ponovo rodili.

Dragaš na Japan–Montenegro Forumu: Nova partnerstva i investicije za energetski sektor Crne Gore

Četvrtak, 30.04.2026 | 20:10

Izvršni direktor Elektroprivrede Crne Gore, Zdravko Dragaš, učestvovao je danas na Japan–Montenegro Business Forumu, koji je održan u Podgorici, uz prisustvo brojnih predstavnika institucija, kompanija i finansijskih organizacija iz Japana i Crne Gore.  

Milan razmatra iznenađujući potez: Lukaku meta za napad

Četvrtak, 30.04.2026 | 19:43

Milan sprema iznenađenje na ljetnjem tržištu – na radaru “rosonera” našao se Romelu Lukaku.