Nedjelja, 02.06.2024 | 08:51
IZVOR: vijesti.me

Bojana BEZ A norme, uprkos SJAJNOJ borbi

Bojana Gopjković jednoglasno izgubila meč za plasman na OI u Parizu.




Foto: YouTube screneshot/ Al Jazeera Balkans, arhiva

Olimpijske igre u Parizu su sve bliže, a Crna Gora je ostala na dvije A norme - bokserka Bojana Gojković izgubila je jednoglasno u četvrtfinalu kvalifkacija u Bangkoku u meču za direkatan plasman od dvostruke svjetske prvakinje iz Tajpeja, Van Hsijen Ven.

Bila je to ravnopravna borba, u kojoj je samo u uvodnih pola minuta iskusna i trofejna bokserka iz Tajpeja bila bolja. Ipak, dobila je prvu, a iznenađujuće i drugu rundu kod svih pet sudija, iako je tom dijelu borbe 20-godišnja Budvanka pronašla načina da desnim direktom i krošeom uporno pogađa osam centimetara višu 28-godišnju Ven.

 "Sramota! Kako poslije ovakvog kriterijuma doći sebi", naglasio je Ružić, koji se na Tajlandu najviše i pribojavao trdicionačlno nAjveće boljke boksa - suđenja.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ +1000 spinova na igrici Zombie Apocalypse BEZ USLOVA!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Potom je meč pošao u potpuno drugom smjeru, Ven je izbjegavala borbu, a Bojana pokušavala da dođe do nokauta, što u bantamu (do 54 kliograma), naročito protiv tako sjajne rivalke je teško i za očekivati.

A i sudija u ringu nije dozvoljavao bliži kontakt, prekidao je ritam borbe. Uostalom nijedan od šest sudija u Bojaninom meču nije bio iz Evrope.

No, podatak da je srebrna sa Evropskog prvenstva, Gojković, ostavila sjajan utisak postoji mogućnost i za pozivnicu (vajld kard) da boksuje u Gradu svjetlosti na najvećoj smotri.

ČITAJTE DETALJNIJE!

NOVA POBJEDA - Bojana Gojković na korak do Olimpijskih igara

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Drinčić na ADCC Trials-u u Beogradu

Četvrtak, 15.01.2026 | 13:32

Crnogorski jiu-jitsu borac i no-gi grappler Šćepan Drinčić nastupiće na prestižnom ADCC European, Middle East & African Trials 2026, koji će biti održan od 14. do 15. februara 2026. godine u Beogradu.

Rocky poručio Jokeru: "Pitanje je vremena kad će ti sudija spasiti život"

Srijeda, 14.01.2026 | 18:30

Miran Fabjan (7-4), jedan od najpopularnijih MMA boraca u regiji, 7. februara u Münchenu će odraditi revanš protiv Aleksandra Ilića (17-7).

Ferari najavio novi model - posljednja prilika za Hamiltona

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 10:10

Ferari je na društvenim mrežama objavio naziv bolida koji će Luis Hamilton i Šarl Lekler voziti u sezoni 2026 u Formuli 1. U objavi tima stoji: "Počinje nova era, sa SF-26". Ferrari planira da novi bolid predstavi u svom sjedištu u Maranelu, u Italiji, 23. januara.

Kadeti Crne Gore sigurni i protiv Kosova, polufinale je, praktično, u džepu

Nedjelja, 04.01.2026 | 21:45

Muška kadetska (U18) odbojkaška reprezentacija Crne Gore upisala je i drugu pobjedu, ponovo maksimalnu, na turniru u Podgorici, u sklopu prve runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – nakon Turske, tim Miljana Boškovića je rutinski odradio posao protiv Kosova sa 3:0, za 61 minut efektivne igre, kolo prije kraja grupne faze, praktično, osigurao jedno od prva dva mjesta u grupi A koja vode u polufinale turnira.

Fjuri se uželio boksa, najavio povratak

Nedjelja, 04.01.2026 | 20:18

Bivši svjetski šampion u teškoj kategoriji, Tajson Fjuri planira povratak u ring.  

Podgorica: Uhvaćena životinja za koju su građani tvrdili da je vuk

Srijeda, 14.01.2026 | 17:29

Rukovoditeljka Skloništa za napuštene životinje Maša Jovanović pojasnila je da je u pitanju mlada životinja, vjerovatno dobijena ukrštanjem psa i vuka. Do daljeg, životinja će biti smještena u Skloništu za napuštene životinje na Vrelima ribničkim, u naselju Konik    

SAD obustavljaju obradu zahtjeva za vize građana Crne Gore, Kosova, Albanije...

Srijeda, 14.01.2026 | 20:39

Američki Stejt department najavio je značajnu promjenu u viznoj politici: od 21. januara 2026. biće privremeno obustavljena obrada zahtjeva za američke vize za građane 75 zemalja, uključujući Somaliju, Rusiju, Avganistan, Brazil, Iran, Irak, Egipat, Nigeriju, Tajland i Jemen.  

Danci ozbiljno shvatili prijetnje: Vojska počela raspoređivanje naprednih vojnih jedinica na Grenlandu

Srijeda, 14.01.2026 | 17:16

Danska je započela raspoređivanje vojne opreme i naprednih vojnih jedinica na Grenland, usljed rastućih tenzija oko strateškog značaja ovog arktičkog ostrva i obnovljene retorike iz Sjedinjenih Američkih Država, prenose danski mediji.

Put Edina Džeke: Kako je dječak iz Želje postao jedan od najvećih bh. fudbalera

Srijeda, 14.01.2026 | 18:42

U današnjoj retrospektivnoj sportskoj reportaži vraćamo se u vrijeme kada je Edin Džeko bio samo dječak sa snovima, nespretno trčeći za loptom u plavom dresu Željezničara, prije nego što je postao jedan od najpoznatijih fudbalera sa ovih prostora.

Đoković prekinuo trening zbog bolova u vratu

Srijeda, 14.01.2026 | 19:16

Srpski teniser Novak Đoković prekinuo je današnji trening nakon samo desetak minuta zbog povrede.    

Incident u Donjoj Gorici tokom blokade: Vozilom pokušao da prođe “na silu”, mještani Botuna ga spriječili

Četvrtak, 15.01.2026 | 16:55

U podgoričkom naselju Donja Gorica, na mjestu gdje su mještani zetskog sela Botun blokirali saobraćaj, danas je došlo do incidenta.

Španija ekipa za respekt, ne smijemo da primamo jeftine golove

Četvrtak, 15.01.2026 | 16:47

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće sjutra sa Španijom na startu glavne runde Evropskog prvenstva u Beogradu.

Dinar pred premijeru sa Slovenijom: Da primijenimo sve što smo radili do sada

Četvrtak, 15.01.2026 | 16:35

Selekor "lavova" poručio da su igrači spremni da daju maksimum.

Samardžić: Crna Gora kao da se stidi da bude dio koalicije voljnih

Četvrtak, 15.01.2026 | 16:23

Admiral u penziji Dragan Samardžić za Antenu M kaže da mu nije jasno zašto Crne Gore nije bilo u Parizu, imajući u vidu ranije donijete odluke u crnogorskom parlamentu o podršci Ukrajini kroz obuku ukrajinske vojske, kao i oko 10 miliona eura isporučene opreme Kijevu.

Kontrole u Nikšiću: Tri osobe uhapšene zbog prekršaja, oduzeta tri vozila

Četvrtak, 15.01.2026 | 16:18

Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Nikšić sinoć su realizovali pojačane aktivnosti usmjerene na učesnike u saobraćaju, u okviru kojih je sprovedena intenzivna kontrola radi otkrivanja i sankcionisanja prekršaja, sa posebnim akcentom na kontrolu operativno interesantnih i sa njima povezanih lica. Tokom tih aktivnosti uhapšena su tri lica, dok su radi daljih provjera privremeno oduzeta tri putnička motorna vozila.

Murić: PES kao nekad DPS, kontinuitet sabotiranja slobodnog pristupa informacijama

Četvrtak, 15.01.2026 | 16:04

Glavni i odgovorni urednik portala Raskrinkavanje.me Darvin Murić, saopštio je da građani koji tuže institucije zbog uskraćivanja informacija, čak i kada dobiju spor, od sada će sami plaćati svoje sudske troškove, prema amandmanu PES-a na Zakon o slobodnom pristupu informacijama.

Knežević: Sam ću sebe da prijavim, sinoć sam na proslavi zapjevao “Kaćušu”

Četvrtak, 15.01.2026 | 15:48

Da me ne bi prijavljivali Upravi policije ili ministarki prosvjete sam ću sebe da prijavim. Sinoć sam na proslavi rođenja kumovog sina zapjevao “Kaćušu”, napisao je na Fejsbuku predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević.

Mještani Botuna i Park šume Zagorič blokirali više kružnih tokova u Podgorici

Četvrtak, 15.01.2026 | 15:37

Mještani Botuna blokirali su danas dva kružna toka, a mještani podgoričkog naselja Park šuma Zagorič jedan.

Vuković: Ne zna se je li Knežević miliji Camaju ili Vučiću

Četvrtak, 15.01.2026 | 15:20

Predstavnica Evropskog saveza Jovana Vuković rekla je da ko u Milanu Kneževiću vidi političku korist za Crnu Goru i evropejca, logično nema ništa protiv četničkih pjesma.

(VIDEO) Rama: Mi smo mali, Crna Gora ima 50 miliona stanovnika

Četvrtak, 15.01.2026 | 14:47

Albanski premijer Edi Rama našalio se na račun Grčke i Crne Gore tokom panel-diskusije održane u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, objavio je profil Kosovo and Balkans Daily News na društvenoj mreži X.