Ponedjeljak, 03.06.2024 | 08:41
IZVOR: RTCG

Pejović: Biće teško formirati vlast nakon lokalnih izbora u Budvi i Andrijevici

Situacije u Budvi i Andrijevici pokazale su kako bi mogli da se odvijaju rezultati na lokalnom nivou. Ako se dogode novi lokalni izbori, neće biti lako doći do nove vladajuće većine i to je ono što treba da zabrine političke aktere, kazao je Marko Pejović iz NVO "Uzor". Sa druge strane, Pejović kaže da DPS bez obzira na uspjeh koji je ostvario u odnosu na prethodne izbore nema koalicioni kapacitet, tako da svaki rast te partije samo njima znači previše.




Foto: dexter dab, Youtube screenshot; arhiva, Kolektiv.me; Arhiva/MediaBiro (kolaž)

"Kad nemate kolacioni kapacitet nemoguće je govoriti o nekoj kombinatorici gdje bi DPS bio činilac vlasti. Sa druge strane, kad govorimo o političkim akterima koji su nasuprot DPS-a, govore o tome da se građani sve više opredjeljuju za različite aktere, a to prosto stvara dodatnu otežanu okolnost za formiranje same vlasti na lokalnom nivou. To se vidi u Budvi a to će biti i u Andrijevici", kazao je Pejović gostujući u Jutarnjem programu Televizije Crne Gore. 

Naglašava da  Crna Gora ulazi u novu fazu kad je riječ o blokadi institucija na lokalnom nivou, odnosno o otežanoj mogućnosti formiranja vlasti nakon lokalnih izbora.

"Ako se bude grupa građana držala svega onoga što su rekli u izbornom procesu, onda definitivno ne može očekivati koaliranje sa DPS, a sa druge strane imamo tu jedinu mogućnost da se kompletna scena, osim DPS, ujedini i na taj način dobijemo novu vlast u Andrijevici, što je vrlo teško i sa aspekta stabilnosti vrlo problematično", kazao je Pejović.

Komentarišući mimoilaženja stavova između predsjednika države i premijera, Pejović je kazao da se predsjednik drži onoga što je rekao u svom govoru nakon pobjede na predsjedničkim izborima. 

"Transparentnost Vlade je na najnižem mogućem nivou... To nam govori o situaciji da se pokušava da se sve moguće situacije koje se dogovoraju na Vladi, svedu na minimum kada govorimo o pravu javnosti da zna, i imate samo onu finalnu infrormaciju koja je vrlo upitna... S druge strane, kad govorimo o mimoilaženjima na relaciji predsjednik - premijer, čini mi se da se predsjednik drži onoga što je rekao u svom govoru nakon izbora njega kao predsjednika a to je da će birati korektivni i kohezivni mehanizam kao predsjednik", zaključio je Pejović.

Ističe da sve dok određene strane budu imale dovoljno interesa i funkcija koje će biti raspoređene, izbore u Podgorici nije realno očekivati.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Šćepanović: Sutkinja imala informaciju da Medenice mogu pobjeći, kazala da su to čaršijske priče

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 13:18

Direktor policije Lazar Šćepanović kazao je da je poslednju komunikaciju sa sutkinjom Vesnom Kovačević imao 26. decembra 2025. godine kada su govorili o slučaju Vesne i Miloša Medenice

Martinović: Odluke u NPCG donosio sam u skladu sa Zakonom, oslanjajući se na stručne ekspertize kolega

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 14:09

Nakon što je policija podnijela krivične prijave protiv sadašnjeg i bivših direktora JP Nacionalni parkovi Crne Gore, kao i protiv direktora Agencije za zaštitu životne sredine, zbog, kako su naveli, sumnje na uništenje životne sredine i pričinjenu materijalnu štetu od preko pet miliona eura, reagovao je nekadašnji direktor NPCG Vladimir Martinović.

Acu Đukanoviću pritvor do 30 dana zbog opasnosti od bjekstva

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 12:49

Žalba moguća u roku od 24 časa od časa uručenja rješenja o kojoj odlučuje vanraspravno krivično vijeće suda.

Rajske oaze: Ovo su najbolje plaže svijeta za 2026. godinu

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 14:18

Na listi deset najljepših plaža svijeta za 2026. godinu našli su se predstavnici sa svih kontinenata, a najviše ih dolazi iz Evrope – čak četiri.

Ibrahimović razgovarao sa kolegama iz UAE i Omana: Podrška deeskalaciji i stabilnosti na Bliskom istoku

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 13:51

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Crna Gora, Ervin Ibrahimović, imao je odvojene telefonske razgovore sa potpredsjednikom Vlade i ministrom vanjskih poslova Ujedinjeni Arapski Emirati, šeikom Abdulahom bin Zajed Al Nahjanom, kao i sa ministrom vanjskih poslova Oman, Badrom bin Hamadom Al Busaidijem.

Armenko: Visok stepen poštovanja odluka Ustavnog suda od strane redovnih sudova

Utorak, 03.03.2026 | 12:35

Analiza Ustavnog suda Crne Gore pokazuje da ne postoji sistemski problem u pogledu eventualnog neizvršavanja odluka Ustavnog suda od strane redovnih sudova, jer se od skoro četiri i po hiljade riješenih predmeta u posljednje tri godine, 58 slučajeva, odnosno 1,2 odsto, vratilo pred Ustavni sud kao „ping-pong“ predmeti, navela je predsjednica Ustavnog suda Snežana Armenko.

Majka i dijete poginuli nakon pada sa solitera u Skoplju, tužilaštvo istražuje slučaj

Utorak, 03.03.2026 | 12:33

U ponedeljak, 2. marta došlo je do tragičnog događaja u Skoplju, kada su majka i ćerka (6) pronađene mrtve ispred zgrade.      

U Iraku trenutno nema pripadnika VCG

Utorak, 03.03.2026 | 12:18

Povodom aktuelne bezbjednosne situacije na Bliskom istoku, Ministarstvo odbrane i Vojska Crne Gore obavještavaju javnost da u okviru NATO misije u Iraku (NMI) trenutno nema pripadnika Vojske Crne Gore.

Kunčer ponovo na postolju – dva druga mjesta na startu sezone

Utorak, 03.03.2026 | 12:17

Crnogorski vozač Filip Kunčer nastavio je sjajan niz na startu sezone, osvojivši drugo mjesto i u drugoj trci voženoj na stazi „Circuito del Jarama“ u Madridu, u okviru takmičenja Reno Klio Kup Španije.

Crnogorski pomorci koji se nalaze na brodovima u rizičnim područjima da izvrše hitnu registraciju

Utorak, 03.03.2026 | 12:00

Ministarstvo pomorstva poziva sve crnogorske pomorce koji se trenutno nalaze na brodovima u inostranstvu, u rizičnim područjima, da izvrše hitnu registraciju radi eventualne konzularne pomoći i evidencije.    

Dijete “talac” sukoba roditelja, teške optužbe za seksualno zlostavljanje i nasilje

Utorak, 03.03.2026 | 11:58

Maloljetna djevojčica našla se u centru dugotrajnog i intenzivnog sukoba roditelja, obilježenog međusobnim prijavama za nasilje, uključujući i teške optužbe za seksualno zlostavljanje. Nakon sprovedenog postupka, Zaštitnik ljudskih prava i sloboda Crne Gore ocijenio je da su djetetu povrijeđena prava na zaštitu od nasilja i da su ozbiljno ugroženi njeni najbolji interesi, te preporučio hitne mjere zaštite i razmatranje postavljanja kolizijskog staratelja.  

Jovanović ponosan na tim: Možemo da igramo sa svima

Utorak, 03.03.2026 | 11:57

Nisu uspjeli crnogorski košarkaši da protiv Grčke režiraju novo iznenađenje.

Potvrđena optužnica protiv Radoja Zvicera i njegove kriminalne grupe

Utorak, 03.03.2026 | 11:48

Vijeće Višeg suda u Podgorici je potvrdilo optužnice od 1. septembra i 30. decembra prošle godine, koje je Specijalno državno tužilaštvo podiglo protiv 13 članova kriminalne grupe Radoja Zvicera kojima se na teret stavljaju krivična djela stvaranje kriminalne organizacije, nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija, zloupotreba službenog položaja, kao i falsifikovanje isprava, prevara i pranje novca. Optužnicom su obuhvaćeni i Ljubo Milović, Slobodan Kašćelan.

Zečević: Građanima je muka od izbora, nemamo pravo da ih mrcvarimo

Utorak, 03.03.2026 | 11:45

Skupština Podgorice raspravljaće 19. marta o skraćenju mandata aktuelnoj vlasti, na inicijativu Evropskog saveza, nakon što je Demokratska narodna partija (DNP) povukla podršku vladajućoj većini.

Počela evakuacija grupe crnogorskih turista iz Akabe

Utorak, 03.03.2026 | 11:37

Grupa od 45 crnogorskih turista krenuli su iz Akabe prema Tabi, piše portal RTNK.