Ponedjeljak, 03.06.2024 | 10:56
IZVOR: RTCG

Anđušić: Izborni rezultat prilika da pokušamo da vratimo vlast u Andrijevici

Ostvareni rezultat u Andrijevici prilika je da kao najjača partija pokušamo da vratimo vlast i preuzmemo tu opštinu sa političkim subjektima građanske profilacije koji bi bili spremni sa nama da vrate tu opštinu na onaj kolosjek na kojem je bila prije svega ovoga, kazao je poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Mihailo Anđušić.




Foto: arhiva, DPS

Anđušić je, gostujući u emisiji "Link" na Radiju Crne Gore, kazao da ga rezultat izbora u Andrijevici lično nije iznenadio iz više razloga. Ključni razlog je, kaže, opšti trend koji u javnosti postaje sve prisutniji a koji predstavlja "kažnjavanje pogubne politike koja već sad traje četiri godine".

Građani ih, kaže, kroz seriju izbora na lokalnom nivou kažnjavaju, što se vidi i kroz vandredne parlamentarne izbore.

"U svakom slučaju to je jedan impozantan rezultat sa gotovo 36 odsto... Podsjetiću da unazad godinu dana, na posljednjim izborima, mi smo taj procenat popravili za 60 odsto. U ovom trenutku DPS u odnosu na veliki broj konstituenata koji sad čine vlast na državnom nivou, ima više glasova nego Demokratska Crna Gora, SNP i Pokret Evropa sad zajedno", kazao je Anđušić u "Linku". 

Naglašava da su izbori u Andrijevici prilika da DPS pokuša da vrati vlast u toj opštini. 

"U svakom slučaju mislim da svakodnevno građani uviđaju ono što je ozbiljan dilantetizam, želja i borba za funkcijama i na primjeru Budve i drugih na današnji dan gotovo da nema opštine koje u kojoj sadašnji konstituenti vlasti na državnom nivou mogu da ostvare kvorum. Krenite od Berana, Andrijevice, Šavnika, Ulcinja, Podgorice i td... Građani sve više uviđaju da bez DPS-a nema ozbiljnog vođenja stožera države u ovom trenutku", smatra on. 

Na pitanje ko bi bili poželjni partneri u Andrijevici, Anđušić kaže da prvo treba čuti stavove svih političkih subjekata, te da je još rano govoriti o tome.

"Cijenim korektne rezultate građanskih lista koje su pokazale da u Andrijevici bez puno mehanizama i logistike. U odnosu na nekadašnji Demokratski front i mnoge druge subjekte, ostvarile gotovo bolji rezultat nego bez ikakvih mehanizama i mislim da su to partije sa kojima treba razgovarati, a sve ostale partije koje baštine identična načela koja mi baštinimo su dobrodošle da zajedno razgovaramo o novoj vlasti, ali je činjenica da dominantno mjesto u pregovorima pripada Demokratskoj partiji socijalista koja je ubjedljivo pobijedila na tim izborima", kazao je Anđušić.

Komentarišući dešavanja u Budvi, Anđušić je kazao da je DPS u toj opštini pokazala da može da održi svoje biračko tijelo, jer je sa pet porasla na sedam odbornika, i napravila dobar izborni rezultat sa kvalitetnim ljudima.

Ipak, Anđušić kaže da je bliži mišljenju da se teško može doći do rješenja nego da neka od koalicija napravi neko dogovor oko vlasti.

"To kažem iz razloga jer je prisutan jedan animozitet koji siguran sam da od bivših konsitutenata DF-a, Nove srpske demokratije, Nove građanske liste, gospodina Jovanovića, se ne može mjeriti ni sa DPS ni sa kim drugom. Mislim da teško ti bivši prijatelji mogu naći zajednički jezik, a većina nije nikome dostupna. Ostaje da vidimo šta će se dešavati u narednim danima", zaključio je, između ostalog, Anđušić.

Poručio je da su sve građanske partije dobrodošle za saradnju, a sa DF-om odnosno Novom srpskom demokratijom ne bi pravili dogovor.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Ksjdh
03.06.2024 14:18

Ada vi rekoste juce da ste pobijedili a sad da pokusate da dodjete na vlast sou od vas.

0 0

OSTALE VIJESTI

Živković: Nijesmo saglasni sa izdašnom donacijom za SPC, ali vjerujemo u započeto partnerstvo u Budvi

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:59

Predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković poručio je da ta stranka nije promijenila svoj kritički odnos prema djelovanju Srpske pravoslavne crkve, koje već godinama izlazi iz okvira djelovanja primjerenog ustavnom i sekularnom uređenju.  

EU usvojila uredbu o ukidanju uvoza ruskog gasa

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:53

Države članice Evropske unije, njih 27, usvojile su danas uredbu o postepenom ukidanju uvoza ruskog gasa u EU.

Joković: Vlada da formira Radnu grupu za zahtjeve DNP

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:24

Vlada Crne Gore trebalo bi da formira Radnu grupu koja će se baviti rješavanjem identitetskih zahtjeva koje je tražila Demokratska narodna partija (DNP), poručio je za Newsmax Balkans televiziju ministar poljoprivrede Vladimir Joković.

Koprivica: Posljednja šansa za izbornu reformu

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 10:46

Centar za demokratsku tranziciju (CDT) poziva poslanike i poslanice koji čine Odbor za sveobuhvatnu izbornu reformu (Odbor) da hitno stvore formalne uslove za nastavak njegovog rada i konačno počnu ozbiljno i kvalitetno da rade na nastavku ove reforme u skladu sa odlukom o osnivanju odbora i međunarodnim preporukama, saopštio je izvršni direktor CDT-a Dragan Koprivica.

Ponovo raspisan konkurs za direktora ASK-a

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 10:42

Savjet Agencije za sprečavanje korupcije raspisao je Javni konkurs za izbor direktora Agencije za sprečavanje korupcije, nakon što je u petak poništio prethodni.

Živković: Nijesmo saglasni sa izdašnom donacijom za SPC, ali vjerujemo u započeto partnerstvo u Budvi

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:59

Predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković poručio je da ta stranka nije promijenila svoj kritički odnos prema djelovanju Srpske pravoslavne crkve, koje već godinama izlazi iz okvira djelovanja primjerenog ustavnom i sekularnom uređenju.  

EU usvojila uredbu o ukidanju uvoza ruskog gasa

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:53

Države članice Evropske unije, njih 27, usvojile su danas uredbu o postepenom ukidanju uvoza ruskog gasa u EU.

VIDEO: Snijeg na pjeni od mora

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:45

Video koji predstavljamo vodi nas u januar 1956. godine, kada je Crna Gora, poznata po sunčanoj obali i mediteranskom pejzažu, obučena u snijegom prekriveno ruho.

Joanikije: Komunističke vlasti ukinule vjeronauku, to se završilo katastrofom i raspadom

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:29

Pravoslavna gimnazija „Sveti Sava“ iz Podgorice svečano je juče proslavila svoju istoimenu školsku slavu.    

Optuženi pred sudom saopštili adresu Bajrama Piste koji je u programu zaštićenog svjedoka: "Nema potrebe da ga krijete"

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:29

Pred podgoričkim Višim sudom nastavljeno je suđenje povodom postupka koji se vodi zbog napada na novinarku Oliveru Lakić i ubistva Miodraga Kruščića.

Joković: Vlada da formira Radnu grupu za zahtjeve DNP

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:24

Vlada Crne Gore trebalo bi da formira Radnu grupu koja će se baviti rješavanjem identitetskih zahtjeva koje je tražila Demokratska narodna partija (DNP), poručio je za Newsmax Balkans televiziju ministar poljoprivrede Vladimir Joković.

Papović: Izmišljotine i činjenice o odnosu Sv. Save i Crne Gore

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:16

 Demokratska partija socijalista (DPS) dostavila je autorski tekst njenog člana, istoričara Dragutina Papovića. Tekst prenosimo u cjelosti.

Genč: U Crnoj Gori danas posluje blizu 13.000 turskih kompanija

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:12

U Crnoj Gori danas posluje blizu 13.000 turskih kompanija, saopštio je predsjednik Turske privredne komore u Crnoj Gori (TurkCham Montenegro) Burhan Genč.

Nenezić: Od danas i zvanično besplatan vrtić

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:05

Proces koji smo započeli krajem prošle godine, a koji je za za cilj imao jačanje podrške roditeljima i naṣ̌im najmlađim sugrađanima je doveden do kraja, saopštio je Predsjednik Skupštine opštine Bar Branislav Nenezić.

Bjelopoljac osumnjičen da je pokušao da ubije psa lutalicu pa ranio brata

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 11:03

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“, Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje, podnijeli su krivičnu prijavu protiv S.B. zbog izazivanja opšte opasnosti, nakon što je njegov brat pogođen hitcem iz lovačke puške, navodi se u saopštenju Uprave policije.