Srijeda, 05.06.2024 | 20:38
IZVOR: cdm.me

PORAZ u Briselu: "Sokoli" nemoćni protiv Belgije

Crnogorski fudbaleri poraženi su na gostovanju Belgiji 2:0, u prijateljskoj utakmici.




Foto: fscg.me

Dva različita poluvremena odigrali su izabranici Roberta Prosinečkog u Briselu.

U prvom je Belgija dominirala. Ređale su se šanse pred golom Olivera Šarkića, koji je kao hobotnica branio sve šuteve rivala.

Pokušavali su Lui Openda, Janik Karasko, igrom dirigovao Kevin De Brujne, ali se mreža “sokola” nije zatresla sve do minut pred odmor.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ +1000 spinova na igrici Zombie Apocalypse BEZ USLOVA!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tada je Edvin Kuč dao lošu povratnu loptu ka našem golmanu, koji je uspio nekako da dođe do nje, ali ne i da je ispuca, što je kaznio Kevin De Brujne.

U nastavku smo vidjeli mnogo bolju Crnu Goru, nakon poluvremenu u kojem smo bili potpuno bezopasni.

Najbolju priliku imao je Milutin Osmajić, kada je pobjegao Vitselu, ali je Kastels spriječio izjednačenje.

Pokušavali su i Stevan Jovetić i Nikola Krstović, međutim bez prave opasnosti po Belgiju.

Dva minuta prije kraja zbog dva žuta kartona isključen je Brnović, da bi u sudijskoj nadoknadi Dušan Bakić srušio Dokua, skrivio penal iz kojeg je Leandro Trosar postavio konačan rezultat.

Crna Gora će u nedjelju u Podgorici od 20.45, takođe u prijateljskoj utakmici, dočekati Gruziju.

Tok utakmice:

BELGIJA – CRNA GORA 1:0

88′- Drugi žuti karton za Brnovića, Crna Gora će meč završiti sa desetoricom.

86′- Ulaze na teren Stefan Mugoša i Dušan Bakić. Pokušava Prosinečki da pojača napad u završnici.

66′- Opet je Krstović bio opasan, ali je lopta nakon njegovog šuta blokirana i završila je u korneru

61′- Dvije izmjene u našem timu. Marko Bakić i Vladimir Jovović na terenu, meč je završen za Edvina Kuča i Dritona Camaja.

60′- Najbolja šansa za Crnu Goru. Osmajić je bio jači u duelu od Vitsela, ali je Kastel odbranio njegov šut.

57′- Pokušao je i Krstović da plasira loptu, ali nije bio precizan. Crna Gora u nastavku igra fudbal!

52′- Konačno da i mi zaprijetimo. Slobodan udarac Stevana Jovetića sa oko 20 metara ide preko gola, a potom nakon kornera dobar skok Osmajića, lopta ide pored gola.

46′- Nastavljen je susret u Briselu. Belgija vodi 1:0, a da nije bilo Olivera Šarkića, rezultat bi bio mnogo lošiji za nas.

44′-GOL! Kevin De Brujne za prednost Belgije. Loša povratna lopta Kuča, na koju je krajnjim naporom stigao sjajni Oliver Šarkić, ali je ona došla do asa Mančester sitija, koji je poslao u mrežu.

De Brujne 44.

44′-GOL! Kevin De Brujne za prednost Belgije. Loša povratna lopta Kuča, na koju je krajnjim naporom stigao sjajni Oliver Šarkić, ali je ona došla do asa Mančester sitija, koji je poslao u mrežu.

38′- Šta večeras sve brani Šarkić. Bio je sam Luj Openda pred našim golmanom, koji je ponovo fenomenalno reagovao.

34′- Opet je Karasko bio blizu gola. Epilog isti, Matija Šarkić je spriječio gol.

31′- Probao je De Brujne sa 18 metara. Šarkić je odlično postavljen.

22′- Opet Belgija u šansi, ovog puta Luj Openda, međutim Oliver Šarkić je i dalje sjajan!

17′- Velika greška Jovetića, potom velika šansa za Karaska, ali je opet odlićan Šarkić.

8′- Nova akcija Belgije i pokušaj Fermerena sa desetak metara. Na sreću, neprecizan je bio igrač Atletika iz Madrida.

5′- Prva šansa za domaće. Centaršut Bakajoka i udarac glavom Karaska, ali je siguran Šarkić.

1′-Počeo je meč u Briselu.

Selektor Robert Prosinečki juče je najavio sastav koji će izaći na megdan Belgiji.

Večerašnji susret započeće Šarkić, Vešović, Rubežić, Vujačić, Vukčević, Kuč, Brnović, Camaj, Osmajić, Jovetić i Krstović.

Belgija u sastavu: Kastels, Menije, Debost, Fes, De Kujper, Onana, Fermeren, De Brujne, Bakajoko, Karasko, Openda.

Najava utakmice:

Za “sokole” je ovo treća kontrolna utakmica od dolaska Roberta Prosinečkog na mjesto selektora.

U martu je Crna Gora u Antaliji bila bolja od Sjeverne Makedonije i Bjelorusije, ali će duel sa jednim od učesnika Evropskog prvenstva biće najveći izazov za naš tim.

Iz crnogorskog tabora najavili su da će pokušati da pariraju jednoj od najboljih reprezentacija u Evropi.

“Nećemo se braniti, probaćemo da napravimo nešto ka naprijed. Moje razmišljanje je da Crna Gora može da da se nadigrava i vjerujem da ćemo se pokazati u najboljem svjetlu”, rekao je selektor Robert Prosinečki.

Crnu Goru u junskom terminu čeka i prijateljska utakmica protiv Gruzije, u nedjelju pod Goricom.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

NATO još RAZMATRA zahtjev Crne Gore za POMOĆ

Utorak, 12.08.2025 | 15:15

Nato još nije odlučio da li će poslati pomoć koju je Crna Gora zatražila zbog požara. Specijalizovani helikopter juče je poslala Srbija, a od jutros požare u Crnoj Gori gasi i kanader iz Hrvatske.

Bojanović: Uzrok nastanka požara LJUDSKI FAKTOR, vatrogasci cijelu noć gasili, situacija je mirnija

Utorak, 12.08.2025 | 08:01

V. d. komandira Službe zaštite i spašavanja Glavnog grada Nikola Bojanović kazao je da su vatrogasci do prije dva sata gasili požare i da je situacija sada mirnija.

Vojnik Dejan Božović stradao, Marko Iković teško povrijeđen u prevrtanju cisterne u Kučima

Utorak, 12.08.2025 | 13:52

Mlađi vodnik Dejan Božović (42) iz Danilovgrada je stradao, a vodnik Marko Iković (43) zadobio je teške tjelesne povrede tokom angažovanja na gašenju požara u rejonu Kuča, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

Spajić: Austrija će pružiti PODRŠKU u GAŠENJU POŽARA i UAE će poslati pomoć, reagovaće mnogi prijatelji u svijetu

Utorak, 12.08.2025 | 12:57

Država Austrija poslaće preko 100 vatrogasaca koji će pomoći u gašenju požara u Crnoj Gori, najavio je premijer Milojko Spajić.

Joković ZAHVALIO vatrogascima: Vi ste ISTINSKI HEROJI današnjice

Utorak, 12.08.2025 | 08:10

Lider Socijalističke narodne partije Vladimir Joković zahvalio je najdublju zahvalnost i iskreno divljenje svim vatrogascima i hrabrim građanima Crne Gore koji ovih dana, neumorno i požrtvovano, danonoćno gase požare po Crnoj Gori i bore se sa vatrenom stihijom.

Zaboravite nesanicu - Ovo je PET najboljih izbora HRANE prije odlaska u krevet

Utorak, 12.08.2025 | 21:51

Dobar san temelj je zdravog i uravnoteženog života. Tokom noći naše se tijelo i um obnavljaju, prerađuju informacije i pripremaju za novi dan. Kvalitetan san ne utiče samo na nivo energije, već i na koncentraciju, raspoloženje, imunitet i uopšte psihofizičko zdravlje. U vremenu kada je svakodnevni stres sve prisutniji, važno je naglasiti koliko je važno osigurati miran, dug i regenerativan san jer dobar dan počinje dobrim snom.

Jovanović: Krizni štab obišao Buljaricu - Situacija trenutno STABILNA, požari LOKALIZOVANI

Utorak, 12.08.2025 | 21:33

Predstavnici kriznog štaba koji je formiran međuresorno od strane Opštine Budva, Uprave policije – OB Budva, Zavoda za hitnu medicinsku pomoć, Doma zdravlja i Službe zaštite i spašavanja, obišli su lokalitete u Buljarici koji su prethodnih dana zahvaćeni požarima, saopštio je predsjednik Opštine Budva Nikola Jovanović u objavi na društvenim mrežama.

Ibrahimović: Žrtva Božovića predstavlja TRAJNU OBAVEZU za Crnu Goru

Utorak, 12.08.2025 | 21:03

Sa velikom tugom u srcu izražavam najiskrenije saučešće porodici vojnika Dejana Božovića koji je, služeći Crnoj Gori i svakom njenom građaninu i građanki, danas izgubio život, poručio je ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović.

Božović: Pokrenućemo RASPRAVU o mogućem pooštravanju zakonskih odredaba koje se odnose na NAMJERNO izazivanje požara

Utorak, 12.08.2025 | 20:23

"Naša je obaveza da zaštitimo građane i prirodu Crne Gore", kazao je ministar pravde.

VIDEO - Milatović održao HITNU sjednicu Savjeta za bezbjednost i odbranu

Utorak, 12.08.2025 | 19:56

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović održao je hitnu sjednicu Savjeta za bezbjednost i odbranu, povodom dramatične situacije izazvane širenjem požara u cijeloj zemlji.

Silvester Stalone više nije Rambo – Novi glumac preuzima kultnu ulogu

Utorak, 12.08.2025 | 19:54

Noah Centineo je angažovan da igra mladog Džon Rembo, ulogu koju je proslavio Silvester Stalone, u novom prednastavku filma Rambo pod nazivom John Rambo, koji priprema kompanija Milennium Media.

Evo zašto Japanci tokom cijele godine nose KIŠOBRANE: Razlog nije ni kiša, ni sunce

Utorak, 12.08.2025 | 19:40

Japanci na ulici često hodaju sa otvorenim kišobranom i kada nema ni kiše ni jakog sunca.

Opština Bar apelovala: Građani da NEODGOVORNIM ponašanjem ne dovode u OPASNOST ljude i okolinu

Utorak, 12.08.2025 | 19:30

Opština Bar još jednom je uputila apel građanima i turistima u Baru da se odgovorno ponašaju, ne pale i ne koriste vatru ili bilo kakve zapaljive materije i predmete na javnim površinama, parkovima, šumama, plažama i drugim javnim mjestima ali ni na privatnim posjedima.

Gorčević: EU je sloga i solidarnost u TEŠKIM trenucima

Utorak, 12.08.2025 | 19:25

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević izrazila je saučešće porodici vojnika Dejana Božovića koji je tragično stradao pokušavajući da pomogne sugrađanima u borbi protiv strahovitih požara.

Uz pomoć kanadera POŽARI u Buljarici i Čanju pod KONTROLOM

Utorak, 12.08.2025 | 19:05

Italijanski kanader koji je djelovao na području Budve i Bara stavio je pod kontrolu požare u Buljarici i Čanju, saznaje TVCG.