Nedjelja, 09.06.2024 | 14:44
IZVOR: kolektiv.me

Od Podgorice do Dominikanske Republike: Upoznajte Anđelu, CRNOGORKU koja je obilježila SURVIVOR

Mlada Podgoričanka Anđela Šarčević obilježila je ovogodišnju sezonu  jednog od najgledanijeg takmičenje posljednjih godina Survivor -a.  Kroz sve izazove i teške  uslove, kao jedina takmičarka iz Crne Gore, Anđela je uspješno savladala prepreke, a njena borbenost da ostane pozitivna i motivisana, čak i u najtežim trenucima, inspirisala je gledaoce i takmičare.  




Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Goran Srdanov/Nova.rs

SAN POSTALA JAVA

Još kao mala maštala je da bude učesnica ovog jedinstvenog programa.  Inspirisana avanturama koje su se odvijale pred  njenim  očima na TV ekranu,  Anđela se prijavila za ovo prestižno takmičenje, koje se održava u dalekoj Dominikanskoj Republici.

A nakon deset godina san je postao stvarnost.

 “Bila sam veliki fan Survivora i još tada sad poželjela da se prijavim za isti, što naravno nije bilo moguće zbog godina. Nakon desetogodišnje pauze, Survivor se ponovo počeo snimati i kad sam to saznala mojoj sreći nije bilo kraja. Nakon te prve, da kažem povratne, sezone odmah sam se prijavila za drugu, međutim ispala sam posle drugog kruga, ali to me nije spriječilo da se ponovo prijavim i tako završim u trećoj sezoni Survivora”, otkriva ona za portal Kolektiv.me

“UŽIVALA SAM U SVEMU TOME”

"To jeste veliki izazov, ali bila sam voljna da ga postavim sebi," kaže Anđela  o svom iskustvu u Survivor-u.  Kako je istakla, život u Dominikanskoj Republici bio je sasvim drugačiji od onog na koji je navikla, budući da su takmičari bili potpuno odsječeni od svijeta i dragih ljudi.

Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Abdullah Keleş

"Prvi put sam se našla u situaciji bez uslova za higijenu, bez mjesta za spavanje i bez hrane. Ali na sve to sam se, možda više nego odlično, navikla jer sam znala da sam se sama prijavila i da bi bilo glupo ne iskoristiti tu šansu na najbolji mogući način. Da, koliko god nemoguće zvučalo, uživala sam u svemu tome”.

Tokom takmičenja, najviše su joj nedostajali porodica i prijatelji, ali kako je i sama naglašavala u nekoliko navrata i slatkiši.

“Zato su me po završetku svog učešća i odlaska u vili Velikog vijeća i dočekali s teglom krema koji sam slistila brzinom svjetlosti”, dodaje Anđela.

KOREKTAN ODNOS SA TAKMIČARIMA

Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Abdullah Keleş

Ova Podgoričanka bila je takmičarka crvenog  plemena, a sada kada se sve završila, za portal Kolektiv.me otkriva kakav je odnos imala sa ostalim učesnicima.

 “Odnosi sa ostalim učesnicima Crvenog plemena su mi bili od korektnih do najboljih. Najviše sam bila i ostala bliska sa svojim djevojkama Vesnom, Katarinom i Tijanom, a takođe i sa Vojom i Urošem”, naglašava je ona.

A poseban odnos, kako ističe, imala je sa Stefanom.

“Ne mogu da kažem da smo bili najbliskiji, ali nekako smo se najbolje razumjeli jer smo bili “novopridošlice” koje su došle zajedno i ostale skoro do samog kraja zajedno” rekla je Anđela.

PONOS I SREĆA

Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Abdullah Keleş

Bila je jedina takmičarka iz Crne Gore.

Međutim, kako i sama Anđela kaže, nije imala potpunu podršku.

“Naša država - Crna Gora i narod jesu zadržala dosta tih tradicionalnih stavova i razmišljanja, pa tako sam od određenih osoba dobila ne mogu reći kritiku, ali ne baš potpunu podršku”.

To je, kako dodaje, više zbog predrasuda o javnom eksponiranju i šou programima.

"Meni je bilo najbitnije da imam podršku svojih najbližih, koji su znali da je Survivor moj san od malena i kako oni kažu 'pravo za mene'. Sada, nakon razgovora i sa njima i sa onima koji nisu bili baš za to, mogu reći da su svi ponosni i presrećni, a ja još srećnija jer sam ispunila i njihova, kao i svoja očekivanja," ističe za naš portal.

KORAK JE FALIO DO FINALA

Svojim učešćem u ovogodišnjoj sezoni Survivor-a ostavila je  veliki utisak i došla do polufinala. Međutim, Veliko vijeće je izabralo da u finale ide takmičarka Tijana Jeremić.  

Kako je kazala, u tom trenutku, osjećanja su bila pomiješana.

Privatna arhiva; Foto: Ustupljena fotografija/Abdullah Keleş

“Bilo bi apsurdno da kažem da sam srećna što nisam izabrana od strane Velikog vijeća za prolazak u finale, ali ne mogu da kažem ni da sam bila tužna”.

Bila je svjesna situacije.

“Kada se bira između Tijane i mene to biti ona; drugo, bila sam srećna što sam uopšte dogurala dokle jesam, posebno ako uzmemo u obzir da novopridošlice obično budu prve na tapeti za ispadanje. Treće, bila sam presrećna jer sam samim učešćem u Survivor dobila priliku koju dobije mali broj ljudi i samim tim ostvarila svoj san, tako da su bile uglavnom pozitivne emocije i osjećanja”, rekla je Anađela.

NOVO ISKUSTVO

Njena hrabrost i odlučnost postavili su visok standarde za buduće takmičare.

A da li bi se ponovo prijavila, Anđela ističe:

“Da! Bez sekunde razmišljanja, prijavila bih se ponovo i preporučila bih svima koji se razmišljaju da to urade, jer je Survivor iskustvo koje se ne može razumjeti, opisati i objasniti riječima, već se treba proživjeti i doživjeti na svojoj koži”, zaključuje Anđela za portal Kolektiv.me.

Piše: Višnja Cvetković 

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Novi Sad
09.06.2024 16:03

Svaka čast za ovu mladu, vedru i pozitivnu osobu! Andjela, samo napred u nova osvajanja :)

16 0

Bojović Kneževiću: Ostavite moju porodicu van političkih obračuna

Utorak, 23.06.2026 | 08:45

Dragan Bojović odgovorio je na navode lidera DNP-a Milana Kneževića, poručujući da političke razlike i neslaganja ne smiju biti razlog za napade na članove porodice.

Ulcinjanin (18) poginuo u saobraćajnoj nesreći na putu Bar-Ulcinj

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 20:10

Osamnaestogodišnji A.B. iz Ulcinja preminuo je od posljedica saobraćajne nesreće koja se u 16 sati i 25 minuta dogodila na magistralnom putu Bar – Ulcinj u mjestu Utjeha.

Vučić: Radić pozvan da da izjavu, biće svi pozvani - objasnite gdje je bio zvučni top

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 21:44

Komentarišući današnji pretres prostorija vojnog analitičara Aleksandra Radića, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je Radić pozvan da da izjavu.

Vremenska prognoza - UTORAK u znaku ovih temperatura

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 21:56

U srijedu se u južnim i centralnim predjelima očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz slab do umjeren razvoj oblačnosti i uslove za lokalnu pojavu kratkotrajne kiše i grmljavine u drugom dijelu dana.

Mitrović: Nije ono što sam očekivao, ali ćemo sa ovim što imamo da probamo da budemo najbolji

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 19:45

Sedam godina nakon završetka Mundijala u Kini, Zvezdan Mitrović je na novom početku na klupi košarkaške reprezentacija Crne Gore. Iako je imenovan prije pola godine, Mitrović zbog obaveza u Cedevita Olimpiji nije mogao da vodi “crvene” u prva dva “prozora” kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, već je to uradio Andrej Žakelj, koji mu ostavlja reprezentaciju sa polovičnim bilansom u prva dva kola (pobjede u gostima protiv Rumunije i Grčke, te porazi kod kuće protiv Portugala i Grčke).

Spajić oduševio kineskog premijera govorom na kineskom jeziku

Utorak, 23.06.2026 | 18:42

Tokom bilateralnog susreta u Kini, prvog na premijerskom nivou nakon gotovo dvije decenije, premijer Crne Gore Milojko Spajić privukao je posebnu pažnju obraćajući se kineskom premijeru Li Ćijang na kineskom jeziku.  

Koprivica: Za osudu nije dovoljno samo upirati prstom u nekoga i tvrditi da je organizator kriminalne grupe

Utorak, 23.06.2026 | 18:57

Optuženi Strahinja Koprivica, Igor Krstović, Nikola Vukotić i Blažo Đurković negirali su pred vijećem podgoričkog Višeg suda optužbe Specijalnog državnog tužilaštva da su bili dio kriminalne organizacije, tvrdeći da su se, praktično greškom i na osnovu neutemeljenih optužbi, našli na optuženičkoj klupi.  

Dalić pred Panamu: Moramo da se postavimo kao favoriti i da budemo hrabri

Utorak, 23.06.2026 | 18:32

Hrvatska će večeras, od jedan sat iza ponoći po našem vremenu, protiv Paname igrati meč drugog kola grupe L na Svjetskom prvenstvu 2026. godine.

Modrić protiv Paname do velikog jubileja: 200. meč u dresu Hrvatske

Utorak, 23.06.2026 | 18:21

Kapiten Hrvatske Luka Modrić večeras će protiv Paname upisati jubilarni 200. nastup za nacionalni tim i tako postati tek četvrti fudbaler u istoriji koji je stigao do te impresivne brojke.  

MPNI raspisao konkurs za projekte u okviru Festivala nauke i inovacija

Utorak, 23.06.2026 | 18:05

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija objavilo je Konkurs za sufinansiranje projekata u okviru 14. Festivala nauke i inovacija 2026, za koji je opredijeljeno ukupno 50.000 eura.  

Teodora Martinko – Simbol hrabrosti i istrajnosti

Utorak, 23.06.2026 | 17:39

Teodora Martinko, djevojka koja je preživjela tragediju pada nadstrešnice u Novom Sadu, ostvarila je još jedan važan životni uspjeh, položila je vozački ispit.  

KCCG: Uvedena nova metoda za uklanjanje tumorskog tkiva jetre

Utorak, 23.06.2026 | 17:54

U Centru za radiološku dijagnostiku Kliničkog centra Crne Gore (KCCG) uvedena je metoda mikrotalasne ablacije malignih lezija jetre, saopšteno je iz KCCG.  

Tivat: Kontrolisano 146 učesnika u saobraćaju, uhapšene dvije osobe

Utorak, 23.06.2026 | 17:34

Saobraćajna policija u Tivtu sprovela je kampanju pojačane kontrole saobraćaja pod nazivom “Motociklisti bezbjedno u saobraćaju“ i tom prilikom sankcionisala više osoba.  

Nikolić: Tri i po decenije DPS-a obilježene su državnim uspjesima

Utorak, 23.06.2026 | 17:22

Veličanstvena proslava 35 godina Demokratske partije socijalista (DPS) okupila je generacije ljudi koji su stvarali i branili modernu Crnu Goru, saopštio je šef Kluba poslanika te partije u Skupštini Crne Gore Andrija Nikolić.  

Suljević sa delegacijom CINGO: Snažno civilno društvo ključ evropskog puta Crne Gore

Utorak, 23.06.2026 | 17:10

Snažno i nezavisno civilno društvo jedan je od najvažnijih saveznika države na putu ka Evropskoj uniji, poručeno je na sastanku ministra regionalno-investicionog razvoja i saradnje sa nevladinim organizacijama Ernada Suljevića sa delegacijom Konferencije međunarodnih nevladinih organizacija Savjeta Evrope (CINGO), koja boravi u zvaničnoj posjeti Crnoj Gori od 23. do 25. juna.