Ponedjeljak, 10.06.2024 | 15:49
IZVOR: Kolektiv.me

Air Montenegro obilježava tri godine od prvog komercijalnog leta

Air Montenegro danas obilježava tri godine od prvog komercijalnog leta, koji je realizovan na relaciji Podgorica – Beograd, 10. juna 2021. godine.




Foto: Air Montenegro

“Ovo je za nas značajan trenutak, koji predstavlja ne samo hiljade pređenih milja, već i ono što smo postigli u periodu za nama”, ističe Air Montenegro.

Prvi komercijalni let realizovan je, podsjećaju, svega tri i po mjeseca po osnivanju kompanije i time označio početak operacija nacionalnog avio prevoznika Air Montenengro.

“Tokom prve godine poslovanja saobraćaj je u najvećem dijelu obavljan na samo jednom avionu u floti, tipa Embraer 195. Te godine prevezeno je oko 110 hiljada putnika na 5 destinacija u redovnom saobraćaju, uz realizovanje serije čarter letova. U narednoj, 2022. godini saobraćaj je obavljan sa dva aviona E195 tokom cijele godine, uz dodatni zakup aviona A320 većeg kapaciteta u periodu od šest mjeseci ljetnje sezone, dok se saobraćaj odvijao ka 11 destinacija”, stoji u saopštenju.

Foto: Air Montenegro

Dvije godine nakon prvog komercijalnog leta u vlasništvu kompanije Air Montenegro su bila dva vazduhoplova Embraer 195 registarskih oznaka AOA i AOB i iznajmljeni Embraer 190 i Airbus 320. Prošle godine, saobraćaj je obavljan ka 15 destinacija.

“Ove godine, održali smo isti broj aviona u floti, šireći i redukujući našu mrežu destinacija. Ovog ljeta, saobraćamo ka 16 destinacija, uključujući tri potpuno nove destinacije. Nova linija Tivat-Izmir, uvedena je 5. aprila, a od 7. juna kompanija saobraća i na liniji Tivat-Baku. Sa letovima na liniji Podgorica-Ostrava, kompanija kreće od 18. juna. U protekle tri godine, prevezli smo više od milion sto pedeset hiljada zadovoljnih putnika, i u odnosu na pet destinacija u prvoj godini, otvorili još 11 destinacija i proširili našu flotu”, navodi Air Montenegro.

Posebno ističu da je našu treću godinu obavljanja operacija obilježilo pozitivan finansijski rezultat u iznosu od gotovo 3.5 miliona eura u 2023. godini, kao i članstvo u najprestižnijoj avio asocijaciji IATA.

“Ovaj jubilej predstavlja potvrdu posvećenog rada na kontinuiranom unaprjeđenju naših usluga i iskustva putovanja naših putnika. Prvenstveno, želimo da se zahvalimo svim našim putnicima na ukazanom povjerenju, koje nas motiviše da i u narednom periodu radimo na tome da uvijek budemo vaš prvi izbor”, zaključeno je u saopštenju Air Montenegra.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Podgorica: Uhapšeni zbog sumnje na ubistvo u pokušaju i nasičničko ponašanje

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 10:12

Podgorička policija uhapsila je M.R. (42) zbog sumnje da je izvršio krivično djelo ubistvo u pokušaju i I.M. (41) zbog sumnje da na djelo nasilničko ponašanje, saopštila je Uprava policije (UP).

U Pivi ustrijeljen medvjed

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 11:59

U pivskom selu Stabna, za vikend, ustrijeljen je medvjed.

Spalević: Podnio sam krivičnu prijavu protiv OKG od 16 lica, u FK Budućnost zatečen dug od 2,3 miliona i pravno rasulo

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 11:20

Predsjednik FK Budućnost Podgorica Boris Spalević, koji je prije nekoliko dana podnio ostavku nakon turbulentnog perioda u Budućnosti, u emisiji Slobodna zona na Televiziji Prva kazao je da u ovom trenutku i dalje nastupa iz pozicije prvog čovjeka kluba i da će to biti do 19. maja, prenosi Borba.

Britni Spirs prekinula ćutanje nakon skandala u restoranu (VIDEO)

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 12:35

Britni Spirs ponovo je u centru pažnje svjetskih medija nakon što su se pojavili navodi o njenom incidentu u restoranu u Kaliforniji.

“Đukanović pokušava da se spasi zastarom i pritiskom na Vrhovni sud"

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 11:01

Bivši premijer Milo Đukanović svjestan je svoje uloge i odgovornosti u aferi "Telekom" koja je bila početak legalizacije prvih milona trodecenijske klike, a što su američki istražni organi dokumentovali u svojim spisima, izjavio je za Portal RTCG potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica.

Sve manje domaćih sezonskih radnika

Utorak, 19.05.2026 | 09:18

Crna Gora i ovu turističku sezonu dočekuje sa nedostatkom radne snage, pa privrednici posežu za uvozom iz dalekih destinacija, jer naša država više nije atraktivna ponudom i za radnike iz regiona. To je za naš radio ocijenio Filip Lazović iz Unije poslodavaca. U Zavodu za zapošljavanje su nam kazali da su od početka godine preduzeli niz aktivnosti kako bi animirali građane da potraže sezonske poslove.

Nejmar ide na Mundijal; Anćeloti objavio spisak igrača

Utorak, 19.05.2026 | 09:08

Selektor fudbalske reprezentacije Brazila Karlo Anćeloti objavio je spisak od 26 igrača na koje računa za Svjetsko prvenstvo koje se od 11. juna do 19. jula igra u SAD, Kanadi i Meksiku.

Elektronski upis djece u vrtiće za školsku 2026/27. godinu počinje 23. maja

Utorak, 19.05.2026 | 08:49

Elektronski upis djece u javne i privatne predškolske ustanove za školsku 2026/27. godinu počeće 23. maja i trajaće do 15. juna 2026. godine, a obavlja se putem portala: www.upisi.edu.me koji je dostupan 24 sata dnevno.

Đukanović: Bliži se dan kada će proevropske snage ponovo preuzeti odgovornost za vođenje Crne Gore

Utorak, 19.05.2026 | 08:33

Očigledno je da su se prevarili oni koji su 2020. godine vjerovali da će odlaskom vlasti koja je predvodila obnovu nezavisne Crne Gore, njenu sudbinu i ideje podijeliti. Jasno je da ideja nezavisnosti nije bila ni lični ni partijski projekat, već da je njen stvarni vlasnik Crna Gora, a da je istorija mjesto njenog rođenja - ocijenio je bivši predsjednik Crne Gore, Milo Đukanović.

Policija neće braniti okupljanja na Grahovcu, organizatori upozoreni na odgovornost

Utorak, 19.05.2026 | 08:12

Policija neće zabranjivati najavljene skupove na Grahovcu 21. maja, ali će organizatore upozoriti da snose punu odgovornost za zakonito i bezbjedno održavanje događaja, pišu Vijesti. Iz policije poručuju da imaju pravo da prekinu okupljanja ukoliko dođe do narušavanja javnog reda i mira.Policija neće zabranjivati najavljene skupove na Grahovcu 21. maja, ali će organizatore upozoriti da snose punu odgovornost za zakonito i bezbjedno održavanje događaja, pišu Vijesti. Iz policije poručuju da imaju pravo da prekinu okupljanja ukoliko dođe do narušavanja javnog reda i mira.

Ukrajinska delegacija posjetiće Srbiju, moguće da je predvodi Zelenski

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 21:45

Kako N1 ekskluzivno saznaje, očekuje se da ukrajinska delegacija posjeti Srbiju najvjerovatnije ove nedjelje, s mogućnošću da je predsjednik Volodimir Zelenski lično predvodi.  

Šta ne biste trebali raditi ako psa ostavljate samog kod kuće

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 21:32

Stručnjaci za ponašanje pasa upozoravaju da pretjerano emotivan oproštaj prije izlaska iz kuće može povećati stres i pogoršati separacijsku anksioznost kod ljubimaca.

Koliko vode dnevno trebate piti da biste smršali

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 21:22

Muškarci bi trebali konzumirati otprilike 3,7 litara tečnosti dnevno, dok ženama treba 2,8 litara. Međutim, možda ćete morati povećati unos vode ako pokušavate smršavjeti, posebno zato što je važno nadoknaditi tečnost koju gubite tokom vježbanja.

Primorac pao nakon peteraca, Budva poslije sedam godina u finalu

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 21:08

Poslije pet sezona u kojima je bokeljski derbi rješavao pitanje prvaka, gledaćemo reprizu finala koja je bila konstanta od 2014. do 2019. godine, jer će se za titulu šampiona Crne Gore boriti Jadran i Budva.     

U Turskoj napadač ubio četvoro ljudi, ranio osmoro

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 20:48

Naoružani napadač na jugu Turske ubio je četvoro ljudi, a ranio osam, javili su lokalni mediji.