Utorak, 11.06.2024 | 08:34
IZVOR: b92.net

Siner - Očekujem Đokovića na VIMBLDONU

Iako je Karlos Alkaras osvojio titulu na Rolan Garosu, pobijedivši Janika Sinera u polufinalu, a Aleksandera Zvereva u finalu, Italijan će u narednom periodu "vladati" svjetskim tenisom kao broj jedan.




Foto: YouTube screenshot/Roland-Garros

ČITAJTE I OVO - Oglasio se hirurg koji je OPERISAO Đokovića - Novak će teško zaigrati na Vimbldonu?

Zbog toga su njegovi utisci posle Pariza podijeljeni.

"Bio je sjajan momenat kada sam shvatio da sam postao broj 1, ali sam tužan što se nisam plasirao u finale. Čak mi je taj osjećaj tuge što sam finale morao da gledam na TV jači. Utješio sam se što kada sam se sjetio da je za mjesec dana na istom stadionu Olimpijada. Najbolji način da izbrišem ovu gorčinu biće da osvojim zlatnu medalju", rekao je Siner.

Na tom putu će mu glavni rival biti Novak Đoković, koji je trenutno u procesu oporavka od operacije koljena.

Međutim, Siner smatra da će se Đoković vratiti mnogo prije Olimpijskih igara u Parizu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ +1000 spinova na igrici Zombie Apocalypse BEZ USLOVA!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Očekujem Đoković igra na Vimbldonu – ističe Italijan, mada su procjene lekara da je to veoma malo vjerovatno.- Njegov cilj je da se vrati na teren što je brže moguće i da će uspjeti to da ostvari već u Londonu. Bio bi veliki gubitak ne vidjeti ga tamo".

Sledeći cilj biće mu opstanak na vrhu ATP liste što je duže moguće.

"Želim da vidim koliko mogu da bude gore, da vidim u kojim segmentima mogu da se popravim, da vidim kako ću igrati na travi, jer sam proše godine prošao kroz probleme – podsjeća da je u Den Bošu izugubio od Finca Rusuvuorija, pa se u Haleu predao Aleksandru Bubliku, da bi na Vimbldonu stigao do polufinala gde ga je Đoković savladao u tri seta.- Kada se popneš na jednu planinu, pojavi se sledeća na horizontu. Zato treba ići korak po korak".

"Moji protivnici više neće imati šta da izgube protiv mene, dok ću ja imati sve da izgubim. To je emotivan dieo statusa prvog na svijetu i to mi se dopada. Moraću još više da radim kako bih imao nova rešenja na terenu i to će biti moj sledeći korak. Želim da postanem nepredvidljiv u igri", zaključio je Janik Siner.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ova vlast od Aca Đukanovića pravi krivolovca umjesto kriminalca

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 20:46

Filip Adžić iz GP URA kaže da se od čovjek koji je rukovodio tajnim i javnim poslovima u Crnoj Gori, posjeduje milione imovine, bio vezan za sve privatizacije i sporne poslove gdje je država izgubila stotine miliona, ova vlast pravi krivolovca umjesto kriminalca.

Nedović: Pokazali da nema nedodirljivih; Zvrko: Krivično djelo ne odgovara onolikoj demonstraciji sile

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 20:32

Slučaj Aca Đukanovića, teške optužbe Vesne Medenice na račun Glavnog specijalnog tužioca i sutkinje Vesne Kovačević, kao i njihovi demantiji, uz nejasne izmjene Zakona o ANB-u i MUP-u - teme su emisije "Naglas"

Iranska revolucionarna garda: "Neprijatelj neće biti bezbjedan nigde na svijetu, čak ni u svojim kućama"

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 20:29

Iranska revolucionarna garda, paramilitarna formacija na koju se oslanja islamska vlast u Teheranu, zaprijetila je danas, povodom američko-izraelskih napada na Iran, da će nastaviti da se bori "dok neprijatelj ne bude pobijeđen" i da neprijatelji neće biti bezbjedni "nigdje na svijetu, čak ni u svojim kućama", prenosi Si-En-En (CNN).

Podgorica dobija nova četiri padel terena

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 20:16

Podgorica će uskoro dobiti četiri nova padel terena izgrađena po najvišim standardima, nakon što su Padel Montenegro i Bemax Arena potpisali ugovor o saradnji kojim je predviđena izgradnja i upravljanje modernim sportskim prostorom u glavnom gradu.  

Bjelopoljac odbio test na narkotike, kažnjen sa 31 danom zatvora

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 20:13

Bjelopoljac A.Z. (2003) oglašen je krivim i osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 31 dana nakon što je odbio da se testira na prisustvo opojnih droga.  

Agencija za zaštitu životne sredine: Gradacija potkornjaka u NP „Prokletije“ zahtijeva stručno i naučno utemeljene mjere, a ne masovnu sječu

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:56

Agencija za zaštitu životne sredine povodom u medijima iznesenim navodima, obavještava javnost o podnošenju krivične prijave protiv odgovornog lica u Agenciji, sanitarnim mjerama i realnim uzrocima gradacije potkornjaka u NP „Prokletije”. Saopštenje prenosimo integralno:

Đuretić: Navodi iz prijave, za koju sam saznala iz medija, u potpunosti neosnovani, NP sprovodili zakonom definisane mjere

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:52

Direktorice JP Nacionalni parkovi Crne Gore Marinela Đuretić reagovala je povodom informacije o podnošenju krivične prijave protiv nje i bivših direktora ovog preduzeća Aleksandra Bulatovića i Vladimira Martinovića, kao i protiv direktora Agencije za zaštitu životne sredine Milana Gazdića, koji su osumnjičeni uništenje životne sredine i pričinjenu materijalnu štetu od preko pet miliona eura. Đuretić je kazala da su navodi iz prijave, za koju je saznala iz medija, u potpunosti neosnovani, i da je preduzeće na čijem je čelu sprovodilo zakonom definisane mjere.

PES Mojkovac: DPS ima sindrom kolektivne amnezije, kognitivnu disonancu ili nešto treće?

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:49

DPS ima sindrom kolektivne amnezije, kognitivnu disonancu ili nešto treće, upitali su iz mojkovačkog PES-a.    

U banjalučkom vrtiću preminula beba, u toku uviđaj

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:34

U jednom banjalučkom vrtiću danas je preminula devetomjesečna beba, prenosi N1 BiH.

Teorija zavjere pala u vodu, bio je to pravi Džim Keri

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:19

Dodjela nagrada Cezar našla se u centru neobične kontroverze nakon što su se društvenim mrežama proširile teorije zavjere da se na ceremoniji u Parizu nije pojavio pravi Džim Keri, već njegov “dvojnik”.