Srijeda, 12.06.2024 | 13:25
IZVOR: meridianbet.me

Prosinečki - Momci imaju kvalitet, bićemo pametniji u septembru

Selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore Robert Prosinečki konačno je debitovao pred crnogorskom publikom.




Foto: YouTube screenshot/Fudbalski savez Crne Gore FSCG

Nakon četiri meča, dvije pobjede i dva poraza, govorio je za Meridian sport, a utisci su, čini se, samo pozitivni.

“Tokom ova četiri mjeseca koliko sam u Crnoj Gori imali smo četiri utakmice, to prvo okupljanje u Antaliji i dva duela sa Bjelorusijom i Sjevernom Makedonijom, kao i ove posljednje dvije utakmice sa učesnicima Evropskog prvenstva, selekcijama Belgije i Gruzije. Imamo dobru atmosferu koju, naravno, uvijek dodatno pospješuju rezultati. Momci stvarno vole da igraju za reprezentaciju, imaju kvalitet i dobru atmosferu unutar ekipe”, rekao je Prosinečki.

Priznao je i da su posljednje dvije utakmice, ali sve prije toga, samo odlična priprema za ono što nas čeka u septembru – Liga nacija.

“U posljednje dvije utakmice imali smo problema sa povredama. Htio sam da vidim manje-više sve igrače, da svi dobiju šansu i da vidim na koga sve mogu računati u septembru koji je za nas najbitniji kada počinje Liga nacija. Sigurno da nije ugodno kada se izgubi ali ipak, kao što sam i već govorio, u šestom mjesecu i nakon napornih sezona dosta teško je ostati koncentrisan. Siguran sam da ćemo već u devetom mjesecu biti puno pametniji i spremniji za ono što nas čeka”, tvrdi Prosinečki.

Publika je bila oduševljena činjenicom da našu reprezentaciju krase nova imena te mladi momci, većinom iz Meridianbet 1.CFL.

“Sigurno da želimo svima da pružimo šansu, da vidimo neke nove igrače ili neke igrače koji su i ranije bili dio tima, a koje nismo imali priliku da vidimo do sada. Moramo imati jedan širi roster, to je jako bitno za period koji slijedi jer nas čekaju teške utakmice. Biće povreda, sigurno će biti i kartona pa nam je zbog svega toga jako važno da na raspolaganju imamo što veći broj igrača”, rekao je Prosinečki i dodao:

„U ovom periodu nam je bilo teško jer smo imali dosta povrijeđenih igrača koji su, da budemo iskreni, među najbitnijim igračima Crne Gore. Savić nije bio sa nama, Marušić zbog povrede nije mogao da odgovori pozivu, Risto Radunović i Tući koji nisu bili na ove dvije utakmice, a koji će sigurno biti sa nama u budućnosti, a problema je imao i Marko Janković… Vidjećemo i pratićemo da li će biti još novih igrača ali sigurno je da ima igrača koji nadolaze, prije svih Đukanović i Radulović, ali i mali Adžić koji će sigurno biti još bolji nakon odlaska u Juventus. Imamo mi jedan dobar roster, uz ove „starije“ igrače imamo i mlađe koji će dobiti šansu i koji će sigurno biti budućnost crnogorskog fudbala.”

Selektor je zadovoljan svime što su naši “sokoli” naučili od kada ih predvodi, iako je to prilično kratak period.

„Vidjeli smo puno stvari kroz ove četiri utakmice. Kratak je to period koji smo bili zajedno, dva puta po sedam-osam dana tokom kojih smo imali priliku da vidimo i dobre i loše stvari. Vidjeli smo da znamo da igramo, da možemo da igramo protiv svih. Izgubili smo posljednje dvije utakmice ali mislim da smo pokazali, pogotovo u drugom poluvremenu protiv Belgije da možemo da igramo na visokom nivou. Normalno da nisam zadovoljan kad se izgubi, ali sam naglašavao da su u pitanju prijateljske utakmice, da želim da probam što više igrača i da na taj način proširim roster za utakmice koje nas čekaju u nastavku godine.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ +1000 spinova na igrici Zombie Apocalypse BEZ USLOVA!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Crna Gora će se u Ligi nacija boriti u grupi četiri Lige B sa Velsom, Islandom i Turskom, a Robert Prosinečki istakao je da su pomno ispratili utakmice koje su njihovi rivali u posljednje vrijeme odigrali.

„Pratili smo utakmice protivnika u Ligi nacija. U ovom trenutku naš fokus je samo na Islandu. Naravno, tu je i Vels koji nas čeka odmah nakon toga. Island je nezgodna reprezentacija, napravili su veliko iznenađenje pobjedom nad Englezima… Gledali smo i utakmicu sa Holandijom koju su izgubili 4:0… Veoma su organizovana selekcija i sigurno je da nas čeka izuzetno teška utakmica sa njima u Rejkjaviku”, istakao je naš selektor i dodao:

“Naš drugi protivnik u septembru, reprezentacija Velsa, poražen je u obje utakmice koje su odigrali u ovom terminu. Njihov selektor je dosta mijenjao, pružio je priliku velikom broju igrača što je i očekivano jer prijateljske utakmice služe upravo za to. Sve u svemu gledali smo naše naredne protivnike, vidjeli njihova izdanja, a u narednom periodu detaljno ćemo analizirati njihovu igru i pripremati se za mečeve koji nas očekuju.“

Prosinečki je dugo godina bio zvijezda fudbalske reprezentacije Hrvatske, a ta selekcija za dva dana kreće u avanturu na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, pa smo ga pitali kakva su očekivanja.

„Reprezentacija Hrvatske već godinama ostvaruje velike rezultate, pogotovo na Svjetskim prvenstvima. Ovo je šansa generacije kada su u pitanju nastupi na Evropskom prvenstvu. Kroz prijateljske utakmice, a pogotovo kroz duel sa Portugalom koji je jedan od favorita prvenstva, pokazali su da mogu da pobijede i takve selekcije i dođu do najvećih dometa. Reprezentacija ima kult, ova generacija sjajno igra. Za početak bitno je da prođu grupu, dok u fazi eliminacija Hrvatska zna kako se igra. Ambijent u Hrvatskoj je dobar, atmosfera u ekipi je dobra i svi vjeruju da se može ići i do samog kraja“, zaključio je Prosinečki za Meridian sport.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Maloljetnice osumnjičene da su dijete tjerale na izradu neprimjerenog sadržaja

Četvrtak, 16.04.2026 | 12:40

Iz Uprave policije saopšteno je da su službenici Regionalnog centra bezbjednosti “Sjever” podnijeli krivičnu prijavu protiv dvije maloljetnice, zbog sumnje da su navele dijete od 13 godina na izradu fotografija i videa neprimjerenog sadržaja, te ih potom dijelile putem društvenih mreža.

Gutić tvrdi da je sistem socijalne zaštite stabilan uprkos hiljadama zahtjeva na čekanju

Četvrtak, 16.04.2026 | 12:02

Ministar socijalnog staranja Damir Gutić tvrdi da je sistem socijalne zaštite u Crnoj Gori, uprkos hiljadama zahtjeva pacijenata koji čekaju pred socijalno-ljekarskim komisijama, stabilan.

Navodni Medenica govorio o Krapoviću: "Ostaju nezgodna pitanja o saradnji s škaljarskim klanom"

Četvrtak, 16.04.2026 | 14:40

Navodni Miloš Medenica se obratio još jednim videom na mreži X.

Crna Gora započinje predsjedavanje Berlinskim procesom: Ljudi i reforme u fokusu evropskog puta

Četvrtak, 16.04.2026 | 11:45

Crna Gora ulazi u godinu predsjedavanja Berlinskim procesom sa jasnim fokusom na ljude, liderstvo i reforme koje vode ka punopravnom članstvu u Evropskoj uniji, poručeno je sa današnje konferencije za medije na kojoj je predstavljen prvi događaj, Ministarski sastanak „People4Europe -Jačanje liderstva i talenata za reformisanu javnu upravu spremnu za Evropsku uniju“, koji će biti održan 20. i 21. aprila u Budvi.

Fondacija „Budi human“: Pomozimo Vanji i Minji, da nastave svoj put napretka, POŠALJI 104 NA 14543

Četvrtak, 16.04.2026 | 12:54

Vanja (19) i Minja (17) Kraljević, brat i sestra iz Petrovca, svakodnevno vode tihu, ali izuzetno hrabru borbu. Oboje žive sa dijagnozom autizma, dok se Vanja dodatno suočava i sa epilepsijom.

Isplata penzija počinje danas

Petak, 17.04.2026 | 11:30

Fond penzijskog i invalidskog osiguranja Crne Gore obavještava da će isplata penzija za mart 2026. godine početi danas.

Tržni centri Big Fashion u Podgorici i TQ Plaza u Budvi evakuisani zbog dojave o bombi

Petak, 17.04.2026 | 11:17

Tržni centri Big Fashion u Podgorici i TQ Plaza u Budvi evakuisani su zbog dojave o postavljenoj bombi.

Ambasada Palestine: Palestinski zatvorenici između mučenja i genocida

Petak, 17.04.2026 | 10:21

Dan solidarnosti sa palestinskim zatvorenicima u izraelskim zatvorima obilježava se svake godine 17. aprila, u njihovu čast, kada treba obavijestiti svijet o njihovoj patnji, pozivajući na međunarodnu intervenciju za oslobođenje žrtava izraelskih zatvora, i u znak podrške njihovom legitimnom pravu na slobodu, saopšteno je iz Ambasade Palestine.

Lazović o grupi na EP: Čekaju nas zahtjevni rivali

Petak, 17.04.2026 | 10:06

Rukometašice Crne Gore igraće protiv Mađarske, Slovenije i Islanda u grupi A na Evropskom prvenstvu, koje se igra u decembru.

Koje evropske zemlje nude najveće potpore za električne automobile u 2026. godini?

Petak, 17.04.2026 | 09:59

Prodaja električnih automobila na baterije raste u Evropi, a analitičari očekuju da će se trend nastaviti jer više cijene benzina, pod uticajem rata u Iranu, potiču potrošače da se odmaknu od vozila na gorivo.

Sindikat traži hitnu reakciju nadležnih, 800 porodica radnika ŽICG bez plata

Petak, 17.04.2026 | 09:52

Oko 800 porodica radnika Željezničke infrastrukture Crne Gore već 17 dana čeka isplatu zarada, a sindikat upozorava na ozbiljne posljedice po egzistenciju zaposlenih i njihove porodice.

Živković: Smjena državne vlasti jedini način da Crna Gora izađe iz perioda propadanja

Petak, 17.04.2026 | 09:45

Smjena državne vlasti jedini način da Crna Gora izađe iz perioda propadanja, smatra predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković, koji je prethodnih dana boravio u radnoj posjeti Bijelom Polju.

David Mirković najavio da će igrati za reprezentaciju na ljeto

Petak, 17.04.2026 | 09:40

Košarkaš Ilinoja istakao da će u junu i julu biti tri sedmice u Crnoj Gori i da će igrati za nacionalni tim u kvalifkacijama za Mundobasket

Udes u mjestu Potkrajci, dva vozila završila u kanalu

Petak, 17.04.2026 | 09:36

Na putnom pravcu Bijelo Polje - Prijepolje u mjestu Potkrajci došlo je do udesa dva vozila koja su poslije kontakta završila u kanalu pored puta.

Bečić, Šimun i Suljević danas pred poslanicima

Petak, 17.04.2026 | 09:25

Peta - posebna sjednica Prvog redovnog (proljećnjeg) zasijedanja u 2026. godini nastavlja se danas u 10.00 časova.