Srijeda, 12.06.2024 | 21:50
IZVOR: b92.net

Selin Dion zbog BOLESTI zloupotrebljavala ljekove: "Ta doza može da ubije čovjeka"

Pjevačica Selin Dion boluje od teške bolesti, rijetkog neurološkog poremećaja - sindroma ukočene osobe.




Foto: YouTube screenshot/ Q with Tom Power

Ona je javno govorila koliko je očajna zbog toga, a dokle ide njen očaj govori i to što je uzimala ogromne doze valijuma - toliko velike da mogu ubiti čovjeka.

Doze za odrasle su obično 2 do 10 miligrama, a pjevačica je najprije počela sa 20 miligrama ovog snažnog lijeka kako bi obuzdala grčeve mišića i napade. Kako se njeno tijelo naviklo na tu dozu, na kraju je morala da poveća unos - čak i do 90 miligrama  ponekad.

"Devedeset miligrama valijuma može da vas ubije. Možete prestati da dišete. I u jednom trenutku, moje se tijelo naviklo na 20, 30 i 40 miligrama. I to mi je trebalo. Opuštalo mi je cijelo tijelo", rekla je Selin za NBC News.

Selin je smanjila ljekove tek kada je počela pandemija korona virusa, u proljeće 2020. godine jer više nije bilo nastupa i nastupila je izolacija.

"Sve sam zaustavila uz pomoć ljekara jer kada smanjite ove ljekove, postoji šansa da umrete. Ne možete jednostavno, odmah zaustaviti sv", objasnila je.

Međutim, kada je prestala da konzumira ljekove, pjevačici su se simptomi pogoršali.

Selin Dion je krajem 2022. godine objelodanila da pati od rijetkog neurološkog poremećaja što je šokiralo široku javnost.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Radunović: Bratić najzaslužnija za demontiranje DPS hobotnice

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 15:03

Funkcioner Nove srpske demokratije i ministar urbanizma, Slaven Radunović, kazao je da je danas uhapšena Vesna Bratić, kao ministarka prosvjete, u najkraćem roku protjerala partijske ćelije iz crnogorskih škola i time obavila posao od opšteg interesa za čitavu zemlju.

Uprava policije i NBOCG pokreću preventivnu kampanju „Neka zvoni - život je važniji!

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 14:59

Uprava policije Crne Gore, u saradnji sa Nacionalnim biroom osiguravača Crne Gore (NBOCG), pokrenula je preventivno-edukativnu kampanju pod nazivom „Neka zvoni — život je važniji!“, koja će biti realizovana od 16. do 22. februara 2026. godine.

Mladi vaterpolisti Crne Gore na EP u grupi sa Španijom, Njemačkom i Srbijom

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 14:46

Mnogo vaterpolo uzbuđenja čeka nas u avgustu, posebno u kontinentalnim takmičenjima mlađih uzrasta.

NSD podržala Bratić: Treba da se zapitaju kakvu poruku šalju privođenjem doktorke nauka i pripadnice ljepšeg pola

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 14:36

Nova srpska demokratija izrazila solidarnost sa nekadašnjom Ministarkom prosvete, nauke i inovacija Vesnom Bratić, koja je danas uhapšena po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, zbog sumnje da je počinila krivično djelo zloupotreba službenog položaja.

Luka Bar tokom četiri godine investirala oko 20 miliona eura

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 14:34

“Luka Bar AD” je u posljednje četiri godine realizovala investiciona ulaganja u vrijednosti od oko 20 miliona eura, usmjerena na unapređenje lučke infrastrukture, suprastrukture i nabavku savremene lučke mehanizacije, saopšteno je iz te kompanije.

De facto za mlade kreira prilike za izražavanje kroz umjetnost, muziku i pozorište

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 14:23

Fond za aktivno građanstvo (fAKT), u partnerstvu sa Alfa centrom iz Nikšića, nastavlja da kroz program De facto za mlade pruža podršku inicijativama koje mladima otvaraju prostor za stvaranje, povezivanje i dijalog. Kroz navedeni program podržani su projekti koji kulturu vraćaju mladima i daju im priliku da je oblikuju – od angažovane umjetnosti i rodne ravnopravnosti, preko omladinskog pozorišta, do očuvanja muzičke tradicije. Kroz tri inspirativne, a potpuno različite inicijative, zahvaljujući ovom programu potvrđuje se koliko daleko mladi mogu stići kada dobiju povjerenje, resurse i priliku da njihov glas postane vidljiv i važan, a kultura mjesto slobode i stvaranja.

Pižurica: Vraćanje radne nedjelje bi moglo da dovede do povećanja cijena u prodavnicama

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 14:03

Poslanici crnogorske Skupštine danas, na vanrednoj sjednici, raspravljaju o izmjeni Zakona o unutrašnjoj trgovini, koju je predložio Pokret Evropa sad (PES), a kojom se garantuje neradna nedjelja.

Svi bruje o filmu koji podsjeća na priču o Epstajnovom ostrvu: Zlostavljanje skriveno iza luksuza

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 13:57

Iako je premijeru imao 2024. godine, film "Trepni dvaput" (Blink Twice) ponovo je dospio u centar pažnje. Film je ovih dana među najgledanijim na HBO Max-u, a pažnju je privukao jer mnogi gledaoci smatraju da tematski podsjeća na priče o moćnicima i mračnim tajnama poput one o Epstinovom ostrvu - iako nije zasnovan na stvarnim događajima.

Tokom vikenda uhapšena 94 vozača

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 13:43

Tokom vikenda uhapšena su 94 vozača, saopštili su iz Uprave policije.

Probudila se iz kome djevojka kojoj je amputirana noga poslije tramvajske nesreće u Sarajevu

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 13:38

Ella Jovanović (17) koja je teško povrijeđena u nesreći u Sarajevu kada je tramvaj iskočio iz šina, probudila se iz kome, rekao je za N1 Sarajevo direktor Opšte bolnice Ismet Gavrankapetanović.