Četvrtak, 13.06.2024 | 14:39
IZVOR: grand.nova.rs

Brena obilježila VELIKI JUBILEJ, ovo joj mnogo znači: „Na današnji dan…“

Lepa Brena danas obilježava značajan jubilej u karijeri, 30 godina od čuvenog „koncerta na kiši“ koji je održala na Tašmajdanu i definitivno potvrdila status jedne od najvećih zvijezda na ovim prostorima.




Foto: YouTube screenshot/ Grand Online 

Brena je tim povodom objavila i nekoliko fotografija sa spektakla koji je održan 13. juna 1994. pred 35.000 ljudi, a fantastična atmosfera koju je priredila beogradskoj publici prepričavala se mjesecima, a možda i duže.

"Na današnji dan 30 godina od koncerta na Tašu",  napisala je Brena podsjećajući pratioce na svom Instagram nalogu na događaj značajan za njenu karijeru.

Foto: Instagram screenshot/ lepabrenaa

Spektakularnim dolaskom na koncert Brena je zapalila masu, a pred kraj šoua na binu se popeo i njen suprug, proslavljeni teniski as, Slobodan Boba Živojinović sa kojim je tada bila 2 i po godine u braku i kome je posvetila pjesmu „Ja nemam drugi dom“.

Na sceni je osim muzičkog dijela priređen i veliki performans, Brena se vozila akrobatskim sajlama, Saša Popović se peo na konstrukciju bine, a bio je i mađioničar na sceni koji je zapalio vatru.

Brena je jednom prilikom otkrila i podatak da je jedan njen veliki hit bio zabranjen. Pjesma „Mače moje“, 1985. godine bila je zabranjena zbog „neprimjerenog“ teksta.

Muzička zvijezda otkrila je ovaj podatak na društvenim mrežama, gdje je objavila snimak sa koncerta na Tašmajdanu, u junu 1994. godine, kada je izvodila ovu pjesmu.

"Je l’ se sjećate ove pjesme? Bila je zabranjena ’85. godine", rekla je Brena na koncertu, a mnogi nisu znali za ovaj podatak.

Foto: Instagram screenshot/ lepabrenaa

"Da vilice ne bi popustili sa lažnim moralom, pa da im otpjevamo u slast", rekla je tada pjevačica i dodala:

"Uvijek sam se zgrožavala tog lažnog, falš morala".

Brena se nakon rođenja sina Stefana vratila na scenu decembra 1993. godine, a zatim je 13. juna 1994. godine održala legendarni “koncert na kiši” u beogradskom SRC Tašmajdan, koji je privukao preko 35.000 ljudi. Ovaj događaj je potvrdio njen neosporni status zvijezde i duboku povezanost sa publikom.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Kotoranin izručen Crnoj Gori iz Francuske: Osumnjičen za više krivičnih djela

Srijeda, 15.04.2026 | 19:28

Kotoranin D.K.(44) osumnjičen da je kao član kriminalne organizacije počinio više krivičnih djela, izručen je Crnoj Gori iz Francuske, saopšteno je iz Uprave policije.  

Prsluk za spašavanje sa Titanika na aukciji – procijenjena vrijednost 350.000 funti

Srijeda, 15.04.2026 | 19:13

Jedan od rijetkih sačuvanih predmeta sa Titanika prvi put ponuđen na prodaju. Pojas za spasavanje koji je koristila preživjela putnica sa broda koji je potonuo biće ponuđen na aukciji, a procijenjena cijena je od 250.000 do 350.000 funti.

"Crna Gora potvrđuje svoju poziciju kao jedna od najperspektivnijih investicionih destinacija u Evropi"

Srijeda, 15.04.2026 | 19:00

Crna Gora, kao prva sledeća članica Evropske unije, sve snažnije potvrđuje svoju poziciju kao jedna od najperspektivnijih investicionih destinacija u Evropi, istaknuto je tokom susreta ministra finansija Novice Vukovića sa predstavnicima renomiranih međunarodnih finansijskih institucija i investitora u Vašingtonu, na marginama sastanaka Svjetske banke i Međunarodnog monetarnog fonda. To je saopšteno iz ministarstva finansija.

ČETVRTAK sa dva lica: Jutro mirno, potom promjenljivo i nestabilno vrijeme

Srijeda, 15.04.2026 | 21:55

Pročitajte vremensku prognozu za sjutra. 

Nova ideja: Ovaj grad nagrađuje turiste za dobro ponašanje

Srijeda, 15.04.2026 | 19:57

Turisti u Berlinu mogu ubuduće steći male beneficije ako, na primjer, prikupljaju otpad ili se na neki drugi način ponašaju održivo tokom svog putovanja.

Ivanović razgovarao sa Anitom Orban: Odlični odnosi Crne Gore i Mađarske, snažna podrška EU integraciji

Četvrtak, 16.04.2026 | 18:24

Potpredsjednik Vlade Crne Gore za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović razgovarao je sa mađarskom ekspertkinjom za spoljnu politiku Anitom Orban, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.   

Jedna greška može poništiti dejstvo vitamina K

Četvrtak, 16.04.2026 | 18:21

Vitamin K je važan nutrijent za zgrušavanje krvi i zdravlje kostiju, ali njegov učinak u velikoj mjeri zavisi od načina na koji se unosi u organizam. Stručnjaci upozoravaju da jedna česta greška može značajno smanjiti njegovu apsorpciju.  

Abazović: Nemam osjećaj da nisam na vlasti

Četvrtak, 16.04.2026 | 18:10

Lider GP URA Dritan Abazović kazao je gostujući u emisiji "Optimista" da nema osjećaj da nije više na vlasti.    

Mesi kupio klub iz Katalonije

Četvrtak, 16.04.2026 | 17:51

Fudbalski svijet dobio je novu zanimljivu priču – Leo Mesi je i zvanično postao vlasnik Kornelje, čime je započeo potpuno novo poglavlje svoje karijere van terena.  

Ministarstvo: Isplaćeno 20,7 miliona eura za socijalna i boračka davanja za mart

Četvrtak, 16.04.2026 | 18:21

Iz Ministarstva socijalnog staranja, brige o porodici i demografije saopšteno je da su izvršene uplate materijalnih davanja i usluga iz oblasti socijalne i dječje, kao i boračke i invalidske zaštite za mart 2026., za šta je iz budžeta izdvojeno ukupno 20,7 miliona eura.    

Akcija “Stranac”: Policija preduzela 211 mjera prema stranim državljanima

Četvrtak, 16.04.2026 | 17:21

Službenici Sektora granične policije sproveli su tokom jučerašnjeg dana opsežnu akciju „Stranac“, uz učešće svih organizacionih jedinica, s ciljem pojačane kontrole kretanja, boravka i rada stranih državljana.  

Kordić: Sjever bilježi rast posjećenosti i zimi i ljeti

Četvrtak, 16.04.2026 | 17:18

Zimska turistička sezona na sjeveru Crne Gore bila je veoma uspješna, uz rast broja noćenja i značajno duži boravak turista u odnosu na svjetski prosjek, saopštila je ministarka turizma Simonida Kordić odgovarajuči na poslanička pitanja danas u Skupštini Crne Gore.  

Mugoša: Utvrditi odgovornost zbog kašnjenja u rješavanju socijalnih zahtjeva

Četvrtak, 16.04.2026 | 17:15

Poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša ukazao je na ozbiljna kašnjenja u radu socijalno-ljekarskih komisija, navodeći da oko 15 hiljada zahtjeva građana čeka na odlučivanje i po više mjeseci, iako je zakonski rok mjesec dana, te je zatražio povećanje broja komisija i utvrđivanje odgovornosti za propuste u sistemu.     

Mitropolit Joanikije i predstavnice UN-a razgovarali o ljudskim pravima i društvenoj koheziji

Četvrtak, 16.04.2026 | 16:00

Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije sastao se sa Karolin Tiso, rezidentnom koordinatorkom Ujedinjenih nacija u Crnoj Gori, i Anjet Lanting, savjetnicom za ljudska prava pri Kancelariji Ujedinjenih nacija u Crnoj Gori, saopšteno je iz MCP.

Direktor Agencije za energiju: Evropi ostalo možda još šest nedjelja zaliha goriva za avione

Četvrtak, 16.04.2026 | 15:50

- Evropi je ostalo "možda još šest nedjelja zaliha goriva za avione - rekao je direktor Međunarodne agencije za energiju (IEA) Fatih Birol.