Četvrtak, 13.06.2024 | 16:30
IZVOR: Kolektiv.me/cdm.me

Milović traži da govori kada Skupština bude raspravljala o njegovoj smjeni

Ministar pravde Andrej Milović zatražio je od predsjednika Skupštine Andrije Mandića da učestvuje u radu parlamenta na sjednici na kojoj će se raspravljati o njegovoj smjeni.




Foto: YouTube screenshot/Live MNE

Milović je u pismu Mandiću izrazio nadu da će suvereno odlučiti i uvažiti njegov zahtjev. 

U dopisu koji je dostavljen Andriji Mandiću, Milović navodi da očekuje poziv, da kao aktuelni ministar pravde učestvuje u radu Skupštine. 

"Cijeneći Vaše nesporno političko iskustvo i važnost državne fukcije koju u 28. sazivu Skupštine Crne Gore obavijate, vjerujem da ćete suvereno odlučiti i uvažiti moj zahtjev, demonstrirajući demokratski kapacitet i potvrđujući dosadašnju dobru parlamentarnu praksu Vaših prethodnika u ovakvim slučajevima. Istovremeno, time bi bilo omogućeno poslanicima u plenumu, ali i ukupnoj crnogorskoj javnosti da cuju obilinu i utemeljenu argumentaciju, uz poštovanje rimskog pravnog i etičkog principa višemilenijumskog trajanja - audiatur et altera pars", kazao je Milović.

Podsjetimo, premijer Milojko Spajić dostavio je prekjuče Skupštini predlog za razrješenje ministra pravde Andreja Milovića.

Kako piše u obrazloženju, odlukom o izboru predsjednika i članova 44. Vlade Crne Gore od 31. oktobra 2023. godine, Andrej Milovic je izabran za ministra pravde.

“Kao sto je poznato, u proteklom periodu, 44. Vlada preduzela je niz aktivnosti na planu ubrzanja ekonomskog rasta, evropskih integracija i jačanja vladavine prava. U realizaciji intenzivne i dinamične agende, najveći broj članova Vlade iskazao je punu posvećenost ovim prioritetima kroz profesionaini i lični angazman”, piše, između ostalog, u obrazloženju.

Sa druge strane, kako se navodi, ministar Milović u više navrata nije bio na liniji onoga što su prioriteti Vlade, te je svojim djelovanjem, bez prethodne konsultacije sa predsjednikom i članovima Vlade, narušio ukupan kontekst i ugled kako cijele Vlade, tako i parlamentarne većine čijom je podrškom izabran na funkciju ministra pravde.

U ponedjeljak, Milović je rekao novinarima da danas plaća cijenu jer se beskompromisno borio "za one kojima sam vjerovao i koji su me izdali, kao i dogovore o zajedničkom djelovanju".

"Stajem vam na crtu kako bi ovo dobilo politički epilog. Šta će reći na skupštinskom plenumu i kako će glasati, vidjećemo. Zato, Spajiću, prekinite farsu koju kreirate sa šefom kabineta", naveo je tada ministar pravde.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Gorčević: Otvorena pitanja rješavati kroz zajednički i konstruktivan pristup

Srijeda, 15.04.2026 | 13:24

Poslanici u Skupštini danas su nastavili sa radom, a na njihova pitanja odgovaraju ministarka evropskih poslova Maida Gorčević, ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije Damir Gutić i ministar javne uprave Maraš Dukaj.

Inicijativa odbornika koalicije Za budućnost Nikšića predata u proceduru: Kraj tišine o „lijevim skretanjima“ i Kotor jami

Srijeda, 15.04.2026 | 13:07

Odbornički klub koalicije „Za budućnost Nikšića – Marko Kovačević – Zna Nikšić! Nastavljamo!“ obavještava javnost da je u skupštinsku proceduru predao Inicijativu za uspostavljanje kulture sjećanja na žrtve ideoloških likvidacija počinjenih tokom i neposredno nakon Drugog svjetskog rata, sa posebnim osvrtom na stratište Kotor jama u Gornjem Polju.  

Vuković: Pali ste na ispitu; Gorčević: Nijesam ništa sakrila od građana

Srijeda, 15.04.2026 | 13:02

U toku je sjednica Skupštine.

Omeragić uputio ministru zdravlja inicijativu za uspostavljanje Doma zdravlja u opštini Gusinje

Srijeda, 15.04.2026 | 12:57

Poslanik Bošnjačke stranke (BS) u Skupštini Crne Gore Adel Omeragić uputio je ministru zdravlja Vojislavu Šimunu inicijativu za uspostavljanje Doma zdravlja u opštini Gusinje, postupajući po obraćanjima i zahtjevima građana ove opštine, ali i rukovodstva Opštine Gusinje, saopšteno je iz te partije.

Milatović: Nastavljamo sa diplomatskom ofanzivom na putu ka EU

Srijeda, 15.04.2026 | 11:08

Predsjednik Crne Gore sastao se u sa poslanicima Hrišćansko demokratske unije i Hrišćansko socijalne unije - Radne grupe za Zapadni Balkan u Bundestagu.

Sa 130 na 100 km/h: Vozače čeka promjena?

Utorak, 14.04.2026 | 17:33

S obzirom na visoke cijene goriva, u Austriji se raspravlja o smanjenju ograničenja brzine na autoputevima i brzim saobraćajnicama sa 130 na 100 km/h. Da li bi ovo donijelo baš tolike uštede?

Kažić "smijenjen", a Kažić na poslu: Šta se dešava u Budućnosti?

Utorak, 14.04.2026 | 13:58

Nikakvu odluku o smjeni nisam dobio, do tada sam u punom radnom angažmanu, kazao je Kažić "Vijestima". Njegovu smjenu još nije potpisao predsjednik kluba Boris Spalević, da li će to uraditi? Uz sav cirkus, podgorički klub izgleda da dobija i podjele u rukovodećoj strukturi

Usvojena inicijativa za podizanje spomen-obilježja Joki Baletić u Nikšiću

Utorak, 14.04.2026 | 15:22

Savjet za davanje predloga naziva naselja, ulica i trgova, usvojio je inicijativu Evropskog saveza da se u Nikšiću podigne spomen-obilježje heroini Joki Baletić.

Pojačane mjere policije uoči maturskog ispita: Proces se neće prekidati ni u slučaju lažnih dojava

Utorak, 14.04.2026 | 13:55

Službenici Uprava policije Crne Gore preduzeće pojačane operativno-taktičke mjere i preventivne preglede u srednjim školama širom zemlje, uoči sjutrašnjeg polaganja maturskog ispita iz maternjeg jezika.

Kordić: Crna Gora računa na turiste koji traže bliže i sigurnije destinacije

Utorak, 14.04.2026 | 13:55

Turbulencije na Bliskom istoku uticaće na to da će turisti u većoj mjeri birati bliže i bezbjednije destinacije, zbog čega je za Crnu Goru, kako u ovoj sezoni, tako i u strateškom planiranju narednih, izuzetno važna dobra povezanost sa evropskim tržištima, poručila je ministarka turizma Simonida Kordić.

Domaće njoke: Recept za savršeno meke i lagane zalogaje

Srijeda, 15.04.2026 | 13:50

Domaće njoke su jedno od onih jela koje na prvi pogled djeluje komplikovano, ali zapravo zahteva samo nekoliko sastojaka i malo strpljenja. 

Otkriven datum i lokacija vjenčanja Tejlor Svift i Trevisa Kelsija

Srijeda, 15.04.2026 | 13:34

Američka pop zvijezda Tejlor Svift i NFL igrač Trevis Kelsi navodno su već poslali "save the date" obavijesti gostima, čime su procurili detalji o njihovom dugo očekivanom vjenčanju.

Gorčević: Otvorena pitanja rješavati kroz zajednički i konstruktivan pristup

Srijeda, 15.04.2026 | 13:24

Poslanici u Skupštini danas su nastavili sa radom, a na njihova pitanja odgovaraju ministarka evropskih poslova Maida Gorčević, ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije Damir Gutić i ministar javne uprave Maraš Dukaj.

„Sokoli“ u junu gostuju Bugarskoj i Slovačkoj

Srijeda, 15.04.2026 | 13:20

Fudbalska reprezentacija Crne Gore početkom juna odigraće prijateljske utakmice u gostima sa Bugarskom i Slovačkom.

Novi repertoar bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 15.04.2026 | 13:15

Novi filmovi na repertoaru bioskopa Cineplexx.

Opsežna akcija policije u Podgorici: Pretresi i privođenja na više lokacija

Srijeda, 15.04.2026 | 13:15

U opsežnoj policijskoj akciji koja se od ranih jutarnjih časova sprovodi na teritoriji Glavnog grada, pripadnici policije izvršili su pretrese na više lokacija, u sklopu pojačanih aktivnosti usmjerenih na suzbijanje kriminala.

Zemlje s najviše padavina u Evropi: Crna Gora u vrhu liste

Srijeda, 15.04.2026 | 13:12

Iako Britanija ima reputaciju kišne destinacije, po količini padavina nije ni blizu evropskog vrha – čak je bliža prosjeku nego ekstremima… .hr  

Inicijativa odbornika koalicije Za budućnost Nikšića predata u proceduru: Kraj tišine o „lijevim skretanjima“ i Kotor jami

Srijeda, 15.04.2026 | 13:07

Odbornički klub koalicije „Za budućnost Nikšića – Marko Kovačević – Zna Nikšić! Nastavljamo!“ obavještava javnost da je u skupštinsku proceduru predao Inicijativu za uspostavljanje kulture sjećanja na žrtve ideoloških likvidacija počinjenih tokom i neposredno nakon Drugog svjetskog rata, sa posebnim osvrtom na stratište Kotor jama u Gornjem Polju.  

Jamal: Mi smo Barselona i vratićemo se tamo gdje pripadamo

Srijeda, 15.04.2026 | 13:06

Fudbaler Barselone Lamine Jamal oglasio se nakon eliminacije Barselone iz Lige šampiona, poručivši navijačima da će se klub vratiti na vrh evropskog fudbala.  

Vuković: Pali ste na ispitu; Gorčević: Nijesam ništa sakrila od građana

Srijeda, 15.04.2026 | 13:02

U toku je sjednica Skupštine.